IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе ние все чужди химери чакаме. Я виж статистиката колко пара дреме по банките на лихва 3-4 % Чуждите не ме вълнуват , стига 10 % от нашенците да се научат да влагат парите си и в нещо друго освен влогове и инстутиционалните БГ инвеститори да увеличат апетита си за риск......
    Чужденците щи ги мислим след Софикс 1000
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Акцията има потенциал - ясно е на всички. Покупката на МКБ е добра. Въпросът е идват ли чуждите инвеститори? Те са тези, които ще вдигнат цената. Според мен ще върви нагоре. Аз съм добре подготвен.

      Не е препоръка

      Коментар


      • ясно е, че искат да купят минимално количество акции на минимална цена,за да не вадят "живи пари" . докъде ще клекне КФН е въпроса.

        Коментар


        • КФН като излезат с решение, ПИБ ще публикуват цялото търгово заедно със становището в два вестника. Това становище на практика няма да промени цената, така че не виждам какво го коментираме. Нека изчакаме регулатора да се произнесе.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
            Ти вместо толкова излеяния да сипеш, защо не пробваш да се обадиш на ДВИ-то и да му помрънкаш на него за малко информация по въпроса: http://fibank.bg/bg/page/481
            Нещо ти преча, че задавам принципен въпрос ли?
            ДВИ-то когато съм звънял не е вдигал.
            Друго напътствие имаш ли?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
              На мен поне нищо нямаше да ми пречи да бяха сложили една цена, нищо повече не ми трябва, ама нищичко.
              Сега излиза, че търговото в детайли е на разположение на служители, а на реално търгуващите - не. Какъв е извода-да стана служител на ПИБ, да търся по други способи начин да стигна до информацията? Не е ли елементарно да си сложиш цената. Като задачите в първи клас 1+1 = 2, 2, ама какво, ябълки ли са, круши ли, компот ли?
              Ти вместо толкова излеяния да сипеш, защо не пробваш да се обадиш на ДВИ-то и да му помрънкаш на него за малко информация по въпроса: http://fibank.bg/bg/page/481
              Мнението не е препоръка за сделки!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                ПИБ си действат по закона. Какво да направят като е такъв закона и ако мръднат от него могат да отнесат дебела глоба. В тази алинея 5, която
                jekata e постнал си пише на кого се дава становището.
                На мен поне нищо нямаше да ми пречи да бяха сложили една цена, нищо повече не ми трябва, ама нищичко.
                Сега излиза, че търговото в детайли е на разположение на служители, а на реално търгуващите - не. Какъв е извода-да стана служител на ПИБ, да търся по други способи начин да стигна до информацията? Не е ли елементарно да си сложиш цената. Като задачите в първи клас 1+1 = 2, 2, ама какво, ябълки ли са, круши ли, компот ли?

                Коментар


                • Щом инсайдърите не купуват, значи едва ли е над 3 лева...

                  Коментар


                  • Стига сте писукали , това търгово и без това няма да е кой знае какво...
                    Мнението не е препоръка за сделки!

                    Коментар


                    • ПИБ си действат по закона. Какво да направят като е такъв закона и ако мръднат от него могат да отнесат дебела глоба. В тази алинея 5, която jekata e постнал си пише на кого се дава становището.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
                        Задължението за уведомяване на служителите е по Закона за публичното предлагане на ценни книжа, член 151, ал. 4 и ал. 5.
                        Да, аз още предния път питах защо законово е така?
                        Къде е равнопоставеността?
                        Нетуеъра мисля най-добре ще може да отговори, понеже тогава излезе с позиция, че всичко е точно.

                        Коментар


                        • В дружества със силно раздробен капитал, привилегията да имаш представител в колективен орган на управление е предоставена на наистина едрите собственици.
                          Точно в този случай органът и неговите членове много внимават какво и кога вършат. Да не говорим, че там е поле на битки и истински гласувания. И сложен баланс и много дебнене, и много внимаване.
                          А в нашия случай сигурно господата и дамата управляващи вероятно треперят от страх да не им се поднесе за подпис някое решение, с което прекалено грубо се погазва някоя норма. Защото са в положение, че не могат да кажат "не".
                          Единственото, което не знам, дали поне ги удостояват с по едно обаждане потелефона за просто уведомяване, формулирано като "молба". Често бг мажовици директно унижават управляващите, като им пращат по една секретарка. Не пожелавам такова отношение на конкретните лица тук.
                          За случай като този, където най-страшното е някое административно наказание и то за ЮЛ, хич и не се притесняват. Може и да са подписали =на коляно=

                          Коментар


                          • само да не се окаже че се чакат знаещите да продадат на незнаещите

                            Коментар


                            • Ние сме на експрес ) споко ще ги изпреварим

                              Коментар


                              • голяма излагация на ПИБ и ПФБК, представили ни инфо, че управителният съвет е изпратил становище, а становището къде е? Не разбирам от кого се крият толкова, като накрая пак ще я кажат тази толкова тайна цена. То затова нищо не се случва тук, докато всички други акции поскъпват

                                Коментар

                                Working...
                                X