IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Швейцарска, швейцарска - ама е свила бизнеса до максимум. Другата най-голяма швейцарска е UBS - едва я спасиха. Светът вече не е такъв какъвто беше...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
      Креди Суиз е швейцарска банка, нека това сравнение го забравим. Едната носи почти нулев риск в инвестицията, а другата се свързва все с понятието "скелети в гардероба". 3.60 лв. е ок за момента, но потенциалът за мен към днешна дата е под съмнение.
      Явно си имаш своя логика за нещата. Успех!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от interseptor Разгледай мнение
        Прав си, но само донякъде, примерно Креди Суиз е на П/Б 1.02, Сосиете Женерал 0.74, BNP Pariba 0.91 и т.н.

        Според мен ще тества 4 лв и то по-скоро от чисто психологическа гледна точка.
        Креди Суиз е швейцарска банка, нека това сравнение го забравим. Едната носи почти нулев риск в инвестицията, а другата се свързва все с понятието "скелети в гардероба". 3.60 лв. е ок за момента, но потенциалът за мен към днешна дата е под съмнение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Чърчил Разгледай мнение
          То ако зависеше от чужбина СОФИКСА щеше да е около върховете си цяла година вече. И тая банка нямаше преди година да струва 1.70. Демек цената не зависи от нищо Може да стане П/Б 5 а може и 0.2 и двата случая ще се "измисли" оправдание и причина. Бях на кораба в лошото мисля да остана и да чакам и преоценения вариант
          +++++
          Аз ще си чакам "външно търгово"
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
            Цената зависи от настроенията на Запад. Скоро ще започнем да корелираме. В момента банките навсякъде с малки изключения се търгуват П/Б 0,5-0,7. ПИБ вече е в горния диапазон, дори на консолидирана база. Ако в края на годината П/Б 1 е нормално, тогава и тази акция ще се качи. В противен случай най-много да се тества 3.70 още веднъж..
            Прав си, но само донякъде, примерно Креди Суиз е на П/Б 1.02, Сосиете Женерал 0.74, BNP Pariba 0.91 и т.н.

            Според мен ще тества 4 лв и то по-скоро от чисто психологическа гледна точка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
              Цената зависи от настроенията на Запад. Скоро ще започнем да корелираме. В момента банките навсякъде с малки изключения се търгуват П/Б 0,5-0,7. ПИБ вече е в горния диапазон, дори на консолидирана база. Ако в края на годината П/Б 1 е нормално, тогава и тази акция ще се качи. В противен случай най-много да се тества 3.70 още веднъж..
              То ако зависеше от чужбина СОФИКСА щеше да е около върховете си цяла година вече. И тая банка нямаше преди година да струва 1.70. Демек цената не зависи от нищо Може да стане П/Б 5 а може и 0.2 и двата случая ще се "измисли" оправдание и причина. Бях на кораба в лошото мисля да остана и да чакам и преоценения вариант

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                Мухаааааааааааа, с подобни пишман инвеститори .....

                Какво ще кажете за една анкетка каква ще бъде цената на акцията към края на годината ..., мисля че ще е доста интересно като нагласа?!
                Цената зависи от настроенията на Запад. Скоро ще започнем да корелираме. В момента банките навсякъде с малки изключения се търгуват П/Б 0,5-0,7. ПИБ вече е в горния диапазон, дори на консолидирана база. Ако в края на годината П/Б 1 е нормално, тогава и тази акция ще се качи. В противен случай най-много да се тества 3.70 още веднъж..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                  Сметката е проста при 150 милиона bargain purchase - това ще отиде в equity-to

                  При 110 000 000 акции това прави по 1.36лв допълнително book value.

                  Да се запази P/B 0.67, колкото беше при 3лв на акция, колко трябва да стане цената ?Пазара не смята вярно
                  [/QUOTE]Пазара не смята вярно [/QUOTE]

                  От неконсолидираните отчети на ПИБ към 31.12.2013 се вижда, че book value на акция е 539 млн лв/110 млн броя акции = 4.9 лв, тоест дори и да не се вземе предвид сделката за Юнионбанк акциите са подценени.

                  При цена 3 лв P/B е 0.61. Ако използваме същото съотношение, но с увеличената счетоводна стойност на акция 4.9 лв + 1.36 лв (поради ефекта от сделката 1.36 лв) = 6.26 лв става 0.61 * 6.26 лв = 3.82 лв

                  Коментар


                  • Разковничето е КАКВО се цели с отправеното ТЪРГОВО предложение и какво ще се случи в средносрочен план със собствеността.

                    Аз лично не съм привърженик на тезата, че това е деофшоризация!

                    Имам пакет от преди срива, който през годините съм допълвал и не смятам да излизам на близки нива до пазарните в момента.

                    Успех!

                    Коментар


                    • Тука станахте много скъпи. МКБ дори да добави 100 млн. към собствения капитал (което, разбира се, не вярвам), коефициентите са вече не толкова атрактивни в сравнение с някои доста по-големи и печеливши банкови институции на запад. Лично мнение..

                      Коментар


                      • ПИБ

                        Здравейте,
                        да споделя моето учудване от посещението ми на новия офис на ПИБ в City Center.
                        Влизам и вместо обичайната гледка, на гишето МЪЖ. Останах много доволна /обслужването и компетентноста са на друго ниво/, тръгвам и гледам и на съседното гише мъж, касиера и той. Успех на банката тръгнали са в правилната посока пък няма да е лошо девойките да ги назначават за охрана.
                        Горенаписаното не е препоръка за търговия с акции. :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dmirkata Разгледай мнение
                          Може би , но аз бях до тук по-нагоре ми е малко рисково ...
                          Успех и Късмет !!!
                          Печалбите трябва да се прибират добре си направил

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                            Мухаааааааааааа, с подобни пишман инвеститори .....

                            Какво ще кажете за една анкетка каква ще бъде цената на акцията към края на годината ..., мисля че ще е доста интересно като нагласа?!
                            Трява цялата борса да върви обаче 5.8 от мен

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                              Пазара не смята вярно
                              Може би , но аз бях до тук по-нагоре ми е малко рисково ...
                              Успех и Късмет !!!
                              не е препоръка за покупка или продажба ,всяко съвпадение с реални лица,факти и събитя е случайна !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                                Пазара не смята вярно
                                Мухаааааааааааа, с подобни пишман инвеститори .....

                                Какво ще кажете за една анкетка каква ще бъде цената на акцията към края на годината ..., мисля че ще е доста интересно като нагласа?!

                                Коментар

                                Working...
                                X