IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Добре де, хванете прочетет поне доклада на ЕК за Фибанката - http://ec.europa.eu/competition/stat...9861_152_4.pdf
    Пък после пак да говорим, може ли? Че иначе става малко смешно - нито една друга банка не е получавала пари от държавата. Нито една!!! Що само Фибанката? Малко смешно звучи, че била 3-та по-големина и понеже думнали 4-тата, та следвала 3-тата Ми що да не следва 5-тата? Или направо 1-та
    Нито една друга банка не хлопна кепенците тогава. Нито една. Само Фибанката. От нито една друга не се изтеглиха 1,424 млрд. лева (пише го в официалния доклад), а всички имаха готовност и бяха заредили камионите и трезорите с кинтаж, за да раздават, ако се наложи. Това са данни от ЕК, другото са спекулации, разбирам, че сте пристрастни, но все пак на черното-бяло не може да се каже.
    Иначе най-голямата омерта в банковите среди все още се пази за онази държавна помощ точно на тази фибанка през едни други години, но...
    Данните са ти ок, въпроса е, че не се ли изтъркаха малко. в смисъл, това е нещо, което се знае и е отразено от година и половина. То и Ситибанк получи държавна помощ. Какво точно искаш да кажеш, че не ми е ясно?

    Коментар


    • Добре де, хванете прочетет поне доклада на ЕК за Фибанката - http://ec.europa.eu/competition/stat...9861_152_4.pdf
      Пък после пак да говорим, може ли? Че иначе става малко смешно - нито една друга банка не е получавала пари от държавата. Нито една!!! Що само Фибанката? Малко смешно звучи, че била 3-та по-големина и понеже думнали 4-тата, та следвала 3-тата Ми що да не следва 5-тата? Или направо 1-та
      Нито една друга банка не хлопна кепенците тогава. Нито една. Само Фибанката. От нито една друга не се изтеглиха 1,424 млрд. лева (пише го в официалния доклад), а всички имаха готовност и бяха заредили камионите и трезорите с кинтаж, за да раздават, ако се наложи. Това са данни от ЕК, другото са спекулации, разбирам, че сте пристрастни, но все пак на черното-бяло не може да се каже.
      Иначе най-голямата омерта в банковите среди все още се пази за онази държавна помощ точно на тази фибанка през едни други години, но...
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        това не е вярно за поне една от тези банки - казвам го от личен опит на много близък за мен човек. Знам, че от всички банки имаше тегления, но от нито една дори и на 1/10 от това, което се изтегли от фибанката. причини? Че аз се сещам само за една и тя е свързана с доверие, то пък е свързано със стабилност, а тя - с управлението и политиките на съответната банка.
        но не само доверие, а и контекст. Все пак седмица по-рано затвори четвъртата по големина. Последва атака към третата. Така и в САЩ през 2008 имаше тегления от всички банки, включително и БОА, Дж П Морган, Уелс и т.н. Излиза, че и към тях не е имало доверие, стабилност и т.н.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          това не е вярно за поне една от тези банки - казвам го от личен опит на много близък за мен човек. Знам, че от всички банки имаше тегления, но от нито една дори и на 1/10 от това, което се изтегли от фибанката. причини? Че аз се сещам само за една и тя е свързана с доверие, то пък е свързано със стабилност, а тя - с управлението и политиките на съответната банка.
          това което казваш ти,Грую, просто не е вярно и аз го казвам от опит.
          нито една от тези банки нямаше ликвидността, която ПИБ имаха. Ако ги бяха почнали нямаше да издържат и два часа, първо Райфайзена щеше да замине.
          Не ги почнаха защото мажоритарите са по- различни.
          А това дето Пеевски се е преместил при тях е опорна точка на Цветан. Дори фирмите му осъдиха медиите които разпространиха, че били прехвърлили парите си в ПИБ. ама обществените заблуди продължават, толкова са ви опържили мозъците с тая пропаганда, и аз ако кажа, че си близък на пеевски и всички ще те намразят. Как така един дебелак е в основата на всички проблеми в тая държава не ми е ясно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Future Разгледай мнение
            Да бе, той за това Калин Христов лятото се изпусна, че БНБ са помогнали тогава на още 15 банки.
            Освен помощи имаше и задължителни предписания към нЕкои банки. А сега тия банки ще купуват други банки .....
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              това не е вярно за поне една от тези банки - казвам го от личен опит на много близък за мен човек. Знам, че от всички банки имаше тегления, но от нито една дори и на 1/10 от това, което се изтегли от фибанката. причини? Че аз се сещам само за една и тя е свързана с доверие, то пък е свързано със стабилност, а тя - с управлението и политиките на съответната банка.
              Да бе, той за това Калин Христов лятото се изпусна, че БНБ са помогнали тогава на още 15 банки.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Future Разгледай мнение
                и цкб и пощенска и райфайзен бяха ударени - питайте ги - в 3 бяха затворили офисите
                това не е вярно за поне една от тези банки - казвам го от личен опит на много близък за мен човек. Знам, че от всички банки имаше тегления, но от нито една дори и на 1/10 от това, което се изтегли от фибанката. причини? Че аз се сещам само за една и тя е свързана с доверие, то пък е свързано със стабилност, а тя - с управлението и политиките на съответната банка.
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от skeptika Разгледай мнение
                  остави хората на конструктивна дискусия..те си знаят темите..а ти не си им в Дневния ред
                  нали ти казАх..ще губиш пари , приеми го ....иначе ще е болезнено

                  Твоята приятелка идва....(г-жа Инфлация) ...ще има корекция на нефта и еврото..но Кратка..и след нея.....седалище да ти е яко

                  ни апартамент ще купиш..ни парите ще спастриш ..това не е в локален мащаб....
                  касае не само Еврозоната а и такива прошлякуващи територии като нашата

                  Другата седмица купувай евро , продавай йени и канадски долари .........

                  иначе "вносния коловоз" ...оттича в канала
                  Не Вдеват Гущере, опитвам се да ги просветля ама нейсе
                  Те ще страдат накрая -ОФФФчето по Беогрдаски е вече почти готово

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Това, дето си го списал, не е вярно, ама хич - давайте по-леко с дитирамбите. Шо си мислиш, че другите спят, пък само великите фибанкери се подготвят за стрес тестовете, особено "българските"?

                    Хайде да задам един друг въпрос, малко старичък, но вечно актуален - как пък от 30-на банки в Бг, баш по фибанката удариха през 2014? Що не Уникредит Бурканбанк (огромни проблеми на ниво майка), що не ДСК ( и там), що не Райхсфайзен (също), що не ОББ и Пощата (за там да изреждам ли проблемите), що не Тимаджиите, Общинска и т.н. дето са "оригинално български", ами точно Фибанката? Ей този въпрос ме мъчи вече втора година и отговор така и не се даде....
                    и цкб и пощенска и райфайзен бяха ударени - питайте ги - в 3 бяха затворили офисите

                    Коментар


                    • Немитото , и тук ли се упражняваш

                      Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                      Получи ли душевен оргазъм ако не прочети отново какво си написъл
                      остави хората на конструктивна дискусия..те си знаят темите..а ти не си им в Дневния ред
                      нали ти казАх..ще губиш пари , приеми го ....иначе ще е болезнено

                      Твоята приятелка идва....(г-жа Инфлация) ...ще има корекция на нефта и еврото..но Кратка..и след нея.....седалище да ти е яко

                      ни апартамент ще купиш..ни парите ще спастриш ..това не е в локален мащаб....
                      касае не само Еврозоната а и такива прошлякуващи територии като нашата

                      Другата седмица купувай евро , продавай йени и канадски долари .........

                      иначе "вносния коловоз" ...оттича в канала
                      .
                      .
                      .

                      Коментар


                      • Някои от големите банки минаха стрес тестове за ЕЦБ още през 2014, така че не мисля, че ПИБ са най-подготвените.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Това, дето си го списал, не е вярно, ама хич - давайте по-леко с дитирамбите. Шо си мислиш, че другите спят, пък само великите фибанкери се подготвят за стрес тестовете, особено "българските"?

                          Хайде да задам един друг въпрос, малко старичък, но вечно актуален - как пък от 30-на банки в Бг, баш по фибанката удариха през 2014? Що не Уникредит Бурканбанк (огромни проблеми на ниво майка), що не ДСК ( и там), що не Райхсфайзен (също), що не ОББ и Пощата (за там да изреждам ли проблемите), що не Тимаджиите, Общинска и т.н. дето са "оригинално български", ами точно Фибанката? Ей този въпрос ме мъчи вече втора година и отговор така и не се даде....
                          Защото българинът е ограничен. За това. Защото не вижда по-далеч от носа си и не се вълнува, че на чуждите банки майките им хич не са в цветущо състояние. Той се вълнува от това какво става в неговата градинка. Хич не гледа глобалните процеси, не са му ясни, а и не го вълнуват.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            здрасти,
                            ясно ми е, че не си ти адресата, просто като се казва А, следва да се казва и Б и така до края Аз не съм против фибанката, напротив, но прекалено се преиграва с това, че е системна за България. Сравнения с КТБ няма да правя, но те се набиват от само себе си и вината не е в банката, а в БНБ тогава, но това е друга тема.
                            Колкото до провизирането - ами другите големи си провизират от 2009 насам, а фибанката е голяма банка, нали? Далеч съм от мисълта, че този или онзи е идеален, просто има лоши практики, за които при някои се затварят очи. Това е.
                            Иначе пожелавам успех на държащите тук, както винаги съм го правил, но тази акция, поне за мен, има шанс само при 2 положения - раздаването на стабилни дивиденти или смяната на собствеността. Първото е научна фантастика, а второто е пожелателно мислене от поне 6 години. Лично мнение. Успех
                            Здравей,

                            Благодаря за конструктивното мнение.
                            Далеч не съм с розови очила и/или безкритичен, но не съм и съгласен да се изсипва помия на общо основание.

                            Успех!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                              За този въпрос аз НЕ съм адресата .....!

                              Това е единствената банка, която обяви че е проиграла проверките по три различни начини /описани са в темата/. Други може също, но не са обявили ... .

                              Също така ускореното провизиране се забелязва вече две години, докато при другите ... /те може би са идеални?/.

                              Лично мнение, не е препоръка!
                              Имам акции.
                              здрасти,
                              ясно ми е, че не си ти адресата, просто като се казва А, следва да се казва и Б и така до края Аз не съм против фибанката, напротив, но прекалено се преиграва с това, че е системна за България. Сравнения с КТБ няма да правя, но те се набиват от само себе си и вината не е в банката, а в БНБ тогава, но това е друга тема.
                              Колкото до провизирането - ами другите големи си провизират от 2009 насам, а фибанката е голяма банка, нали? Далеч съм от мисълта, че този или онзи е идеален, просто има лоши практики, за които при някои се затварят очи. Това е.
                              Иначе пожелавам успех на държащите тук, както винаги съм го правил, но тази акция, поне за мен, има шанс само при 2 положения - раздаването на стабилни дивиденти или смяната на собствеността. Първото е научна фантастика, а второто е пожелателно мислене от поне 6 години. Лично мнение. Успех
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                                И трета година ше си задаваш тоз въпрос и трол ще те нарекат
                                За тея се пише като за умрел или добро или нищо
                                мисля, че атаката беше свързана с това, че шиши си го премести от катебето в филибето

                                Коментар

                                Working...
                                X