IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
    Инфо продавач/купувач, мерси предварително?
    Шиши как така не знаеш - нали мнооого си навЪЪтре с тази баММка

    Коментар


    • Инфо продавач/купувач, мерси предварително?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Явно малко гледам ТВ.
        Да взема да я пусна на фейсбук страницата му. Може да я хареса
        мани, после ще кажат, че си подкопал банковата система, не ти требе
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          тази реклама е стара, а в БГ никога не е имало проблеми в тази насока за добро или за лошо
          Явно малко гледам ТВ.
          Да взема да я пусна на фейсбук страницата му. Може да я хареса

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Преди малко гледах тъпата реклама на банката по телевизорЪ. Не знам кой им я прави, но надявам се са взели разрешение от Доналд Тръмп да се гаврят с него
            тази реклама е стара, а в БГ никога не е имало проблеми в тази насока за добро или за лошо
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Преди малко гледах тъпата реклама на банката по телевизорЪ. Не знам кой им я прави, но надявам се са взели разрешение от Доналд Тръмп да се гаврят с него

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                Теоретично предполагам е възможно да вади по 100 мил. печалба ,но на практика преди да почнат големите обезценки мисля няма година с близка до тази цифра печалба ,а бизнес модела не виждам да се променил много!Относно обезценките някои анализатори смятат че ще продължат и през 2016.
                Имам някакви бройки тук ,но не мисля че тази година ще има положително раздвижване!
                Ами ще поживеем и ще видим.. Нали знаеш, казват че ако всички мислим еднакво, значи никой не мисли

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Неприлично висока
                  На база бизнес модела на банката и финансовите резултати които може да постига ако вече наистина е приключила с големите обезценки на кредитния портфейл. Всеки сам може да си сметне, но мои груби сметки показват че банката спокойно може да вади над 100 млн. лв. годишна нетна печалба.
                  Теоретично предполагам е възможно да вади по 100 мил. печалба ,но на практика преди да почнат големите обезценки мисля няма година с близка до тази цифра печалба ,а бизнес модела не виждам да се променил много!Относно обезценките някои анализатори смятат че ще продължат и през 2016.
                  Имам някакви бройки тук ,но не мисля че тази година ще има положително раздвижване!
                  Last edited by спекуланта; 17.03.2016, 21:29.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    И за пореден път задавам Фъпроса, от който следва да свети ламБата - защо след като удариха КТБ, се засилиха точно към Фибанката, ако приемем версията, че е имало масирана чужда, външна атака към нея?
                    Била е удобна.
                    Защо?
                    Защото е .поела много риск.
                    Защо е поела много риск?
                    Дори ако приемем, че при обичайните банкови активни операции (кредитен портфейл) не е имало нищо извънредно, знайно е, че поради някакви причини някои банки тук поемат някакви проекти "за собствена сметка" под различни форми.

                    Отдавна не съм повтарял, тъй че може да вкарам малко досада. Банките с бг капитал често го играят като индустриални холдинги. Вместо консервативно, критично и внимателно кредитиране на обществени проекти с набран обществен ресурс, с общественият ресурс се кридитират твои (на банката) проекти. Това е една доста сива територия, която примерно Цв. Василев изкара в много висока орбита. Много лесно е да изпаднеш в почти добронамерена заблуда, че когато кредитираш сам себе си, няма какво да се обърка. Просто е заложено в човешката природа - отношението към "Аз-а" е твърде специално.
                    В нашия случай, можем ли да направим една малка спекула относно онзи парцел, който пиб продаде край Варна. Имаше ли хипотеза, при която блестящият еднократен ефект можеше да се превърне в драматичен дефект?! Каква беше разликата във времето?
                    За Кремиковци не ми се отваря дума. Въобще даването на примери девалвира тезите.
                    Да, прав е колегата, че тук има много риск, може би дори прекалено.
                    Ама пък нали и ние това правим, търгуваме с риск.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение
                      Абе хора, нали ако си беше прехвърлил парите щеше да се види в отчетите голям ръст? Те да не са пет лева да се изгубят Всички си говорят, ама никой не го подкрепя с цифри
                      То си беше официaлно , много от фирмите го обявиха с изявление като Булгартабак например ...FIB беше и една от най облагодетелствените банки от фалита преди атаката ...На FIB не са и проблема парите които са в банката а начина по който ги управлява , за мен ниската рентабилност на банката е крайно обидна за размера и ...
                      Last edited by p_trade; 17.03.2016, 10:11.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                        Еми ще си отговориш защо ако си спомниш къде Дебелян прехвърли парите си от КТБ малко преди фалита.
                        Абе хора, нали ако си беше прехвърлил парите щеше да се види в отчетите голям ръст? Те да не са пет лева да се изгубят Всички си говорят, ама никой не го подкрепя с цифри

                        Коментар


                        • Интересно ще е и какво става сега покрай новините за Булгартабак.
                          Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                          Еми ще си отговориш защо ако си спомниш къде Дебелян прехвърли парите си от КТБ малко преди фалита.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Може, Батя, може, то и Левски можеше да е с ботуши, а Ботев с каска, ама ей, на, не са били. Имаше един лаф - ако беше, щеше, та и тук така - някои мои познати още държат акции от ИПО-то - да припомням ли на колко беше? Това е една от много малкото акции, които не качиха сериозно след ИПО-то и то в годините, в които дори и магаретата летяха, както се изрази един вражи елемент от друга банка. Що ли?
                            И за пореден път задавам Фъпроса, от който следва да свети ламБата - защо след като удариха КТБ, се засилиха точно към Фибанката, ако приемем версията, че е имало масирана чужда, външна атака към нея? Защо не към гръцките банки, защо не към дск, райфата, експресбанк, защо не към цкб, примерно, ако искаш голяма бг банка, ами баш пък към фибанката, дето е най-фискално стабилната на всички земни кълбета, съгласно всички финансови отчети.
                            Естествено, винаги съм се радвал на позитивизма ти и ти желая успех - това е искрено пожелания, хора като теб са ценни за нашата борса, а и са твърде малко подобни мохикани, затова успех и дано ти излезе предположението
                            Еми ще си отговориш защо ако си спомниш къде Дебелян прехвърли парите си от КТБ малко преди фалита.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Неприлично висока
                              На база бизнес модела на банката и финансовите резултати които може да постига ако вече наистина е приключила с големите обезценки на кредитния портфейл. Всеки сам може да си сметне, но мои груби сметки показват че банката спокойно може да вади над 100 млн. лв. годишна нетна печалба.
                              Може, Батя, може, то и Левски можеше да е с ботуши, а Ботев с каска, ама ей, на, не са били. Имаше един лаф - ако беше, щеше, та и тук така - някои мои познати още държат акции от ИПО-то - да припомням ли на колко беше? Това е една от много малкото акции, които не качиха сериозно след ИПО-то и то в годините, в които дори и магаретата летяха, както се изрази един вражи елемент от друга банка. Що ли?
                              И за пореден път задавам Фъпроса, от който следва да свети ламБата - защо след като удариха КТБ, се засилиха точно към Фибанката, ако приемем версията, че е имало масирана чужда, външна атака към нея? Защо не към гръцките банки, защо не към дск, райфата, експресбанк, защо не към цкб, примерно, ако искаш голяма бг банка, ами баш пък към фибанката, дето е най-фискално стабилната на всички земни кълбета, съгласно всички финансови отчети.
                              Естествено, винаги съм се радвал на позитивизма ти и ти желая успех - това е искрено пожелания, хора като теб са ценни за нашата борса, а и са твърде малко подобни мохикани, затова успех и дано ти излезе предположението
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                                А каква според теб е потенциалната доходност и най-важното на какво основание смяташ така?
                                Неприлично висока
                                На база бизнес модела на банката и финансовите резултати които може да постига ако вече наистина е приключила с големите обезценки на кредитния портфейл. Всеки сам може да си сметне, но мои груби сметки показват че банката спокойно може да вади над 100 млн. лв. годишна нетна печалба.

                                Коментар

                                Working...
                                X