IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
    Ама не, разбира се. Тук всички продавате на върха и купувате на дъното. Не съм си и помислил друго.
    Не на върха, а на загуба, когато се налагаше. От тогава до сега съм си избил загубата и съм на добра печалба. Но все пак не сме се събрали тук да се учим.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
      Ха ха ха ха ха смяташ, че съм си ги купил и си ги стискам още на тези цени?
      Ама не, разбира се. Тук всички продавате на върха и купувате на дъното. Не съм си и помислил друго.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
        Ха ха ха ха ха смяташ, че съм си ги купил и си ги стискам още на тези цени?
        Сигурно даже и си усреднил няколко пъти

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
          Мдааа, печалбата ти наистина ще да е голяма...
          Ха ха ха ха ха смяташ, че съм си ги купил и си ги стискам още на тези цени?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев
            доообре, Батя, доообре.
            Сега по съществео - очаквам много силна печалба и това Q - общата следва да отиде към 200 милки, щото нали стерс теста така казва, а сега е лесно да се "правят" печалби. За мен лично много приетснителни са няколко неща:
            - има само 2 банки, които растяха дивашки по време на кризата - КТБ и ПИБ
            - има само 2 банки, които не само се оакаха на стрес тестовете, но то направо си засмърдя - по минус 7 % май беше - ПИБ и Инвестбанк.
            - има само една банка, която е спасявана цели 2 пъти от държавата у нас - ПИБ
            - има само 2 банки, които са закупили друга банка у нас след кризата (гръцките врътки не се броят, те не са договаряни тук) - ПИБ и КТБ - Too big to fail?
            Да си в компанията на горните 2 банки е поселдното нещо, което една уважаваща себе си институция би желала
            - при всеки трус някъде, където и да е в нашата банкова система, резонансът отива в ПИБ - случаЕност?
            - някакси изведнъж взеха да се появяват печалби в поредни години в последното Q4, които веднага заминаха за провизии - пак случаЕност?

            Ми такива нещица, това само на първо четене, а инвеститори за банки у нас - бол, самият факт, че за фалиралата Виктория имаше 8 кандидата, като в нея реално няма нищо, совен лиценз и изкуствено вдигнат капитал, би следвало да говори много. Ама тук не се говори, а се мълчи

            Успех на държащите тук - аз никога не бих си купил, без значение от цената, но това си е лично мое мнение
            Както и преди съм го казвал, лошия мениджмънт не идва и не остава за кратко. Говоря по принцип. Лошият мениджмънт има свойството да се развива и да намира нови, по-добри начини за заобикалянето на правилата, а за най-основно негово свойство считам липсата на желание да се създава стойност за акционерите. А какво изобщо да говорим за споделяне на печалбата и раздадване на дивиденти. Основна причина за това е, че те смятат акционерите за стадо, което само и единствено става за стригане. Та в тази връзка винаги съм се чудел защо изобщо някои от дружествата са листнати. Ако не желаеш да си листнат на борсата и единствено и само мислиш как да заобикаляш миноритарите, то пътища много.

            Държа да знаете, че говоря по принцип. Някои от хедж фондовете следят и CEO-тата как се движат по света и шортват ръководените от такива мениджъри фирми, знаейки предварително какъв ще е крайният резултат. И преди го бях казвал: съжалявам, че през всичките тези години тук нямаше къси.

            Следете тези които са с малък фрий флоут, и си мислете.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Barky днес
              Успех и с твоите инвестиции, моите тук ми докараха левче на акция за няколко месеца и над 50% печалба.



              Първоначално изпратено от Barky, написано три месеца преди да я спасят за втори път
              Бате Пешо, Бате Пешо - колко си умен само, а защо не си и толкова успял? Помисли малко. Как всички по тъпи от теб успяха, а ти с тоя акъл си висиш в инвестора? Аз си купих на 11.40 - злорадстваш ли? Мислиш ли, че обвинявам Цеко? Мислиш ли, че ще ме настроиш срещу него?

              Няма как в момента, когато хората правят пари от тази акция да ги настроиш срещу банката. Всеки на борсата е наясно с пазарите - защо са нагоре и защо са надолу.
              Мдааа, печалбата ти наистина ще да е голяма...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев
                ...
                Значи по твоята логика, ако се справяш успешно в кризата не ти е чиста работата така ли? За КТБ всички видяха как расте с държавни депозити. В ПИБ държавни пари почти няма. Виж им последните данни от БНБ колко са след изплащането на държавния депозит и къде е концентрацията им. Така че не мисля, че сравненията ти са уместни тук. Други банки също купиха по-малки такива. Провери си кои са, няма да ти отварям очите. Това също не означава нищо и не е нещо лошо. А за стрестестовете, мен не ме притесняват банките с предписания, а тези които се бият в гърдите, че са в отлично здраве. Няколко от тези отличници ги продават в момента, що ли като са толкова супер банки? Успех и с твоите инвестиции, моите тук ми докараха левче на акция за няколко месеца и над 50% печалба. Надявам се ти да си по-добре от мен :-)
                Last edited by X_Y; 31.10.2016, 14:52.

                Коментар


                • Аз също съм фен на фундамента, макар и все повече да отчитам влиянието на тайминга и сантимента върху цената на акциите. И в крайна сметка излиза че просто разчитаме по различен начин резултатите от теста.. и последствията върху бизнеса и развитието на банката след това.. Фокусирай се върху израза "изяснените проблеми не са вече проблеми"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Странен човек си.. явно не обичаш да печелиш а само да философстваш дървено. Акцията направи движение от 1,80 до 2,80 а ти все едно и също пееш. Не схващаш ли че на борсата се търгува бъдеше, а не минало!? И че изяснените проблеми не са вече проблеми, а възможности!?

                    Продължавай в същия дух докато минаваме през 3,80.... 4,80 и т.н.
                    Казано честно тук може да си прав за мен, макар и да е малка крайна дефиницията ти....

                    Ако щеш вярвай, но точно преди 5 дни с един колега от форума и точно за "ПИБ" споделих дерзанията си дали като инвеститор трябва да следвам фундамента и логиката, или обратното - да се опитвам да отгатна вълната на пазара и да спечеля от това.... Явно съм фен на фундамента и теорията, че цената рано или късно го отразява....

                    Вероятно си прав, че може да изгубя пари някъде, но в случая как да инвестирам при тези резултатит от стреса - абсолютно срещу всякаква нормална логика е ?!?

                    Коментар


                    • на борсата се търгуват очаквания, а не бъдещето - бъдещето може да е много по-различно от очакванията
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                        Ама ти сериозно ли ?

                        След всичките проблеми и най-вече след лошия стрес-тест, как очакваш самата банка да тръгне да купува други активи (а пък БНБ да им разреши съвсем ) ?

                        Всички банки с проблеми със собствения капитал продават активи, а не купуват такива....
                        Странен човек си.. явно не обичаш да печелиш а само да философстваш дървено. Акцията направи движение от 1,80 до 2,80 а ти все едно и също пееш. Не схващаш ли че на борсата се търгува бъдеше, а не минало!? И че изяснените проблеми не са вече проблеми, а възможности!?

                        Продължавай в същия дух докато минаваме през 3,80.... 4,80 и т.н.

                        Коментар


                        • Ама ти сериозно ли ?

                          След всичките проблеми и най-вече след лошия стрес-тест, как очакваш самата банка да тръгне да купува други активи (а пък БНБ да им разреши съвсем ) ?

                          Всички банки с проблеми със собствения капитал продават активи, а не купуват такива....

                          Коментар


                          • Хм, това в Капитал го бях пропуснал:

                            В банковите среди обаче се говори за интерес към ПИБ на чуждестранен инвестиционен фонд, който би могъл да помогне и за капитализирането, и за придобиването на ОББ

                            Коментар


                            • http://m.capital.bg/politika_i_ikono...ia_i_bukuresht

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                                здравко, ти да не си ипотекирал НИ на роднините , че си ракета по всички теми!?
                                Ето и портфейла ми, мислиш ли дали имам повод да ми е кеф
                                Единия процент кеш в сметката при посредника е неинвестирания още дивидент от Химимпорт

                                Код Дял от портфейла

                                ALBHL 5,13%
                                MCH 11,19%
                                FZLES 5,72%
                                HES 12,93%
                                LACH 11,11%
                                ATERA 11,22%
                                CHIM 7,54%
                                MONBAT 7,44%
                                FIB 6,57%
                                SOFCOM2 9,56%
                                SFTRD 10,38%
                                КЕШ 1,22%

                                Коментар

                                Working...
                                X