IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

    .... И акции на БТХ купи ..... сега остава и чорбарче да станеш ......
    да стана, ама умрЕ
    Ванкел, Греъм е прав
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

      Я пак....?!?!? Специални са по отношение на дейността а не по отношение търговията с акциите на банките на регулиран пазар.
      Я прочети раздел 6 .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
        Хайде първо да прочетем ЗБНБ и ЗКИ .

        Щото са специални спрямо ЗППЦК .
        Я пак....?!?!? Специални са по отношение на дейността а не по отношение търговията с акциите на банките на регулиран пазар.
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          ...... за пръв път и аз да защитя Батя в тази тема .....
          .... И акции на БТХ купи ..... сега остава и чорбарче да станеш ......
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Начев, не подскачай, моля, за пръв път и аз да защитя Батя в тази тема - егати деня
            Батя искаше да ти каже, че не може увеличението да се запише само от един нов инвеститор, защото законово има забана за това, след едни изцепки на любимото ми Соди преди 15-на години. Иначе казано - имаш увеличение (евентуално) и всеки, който има акции към момента, може да участва в него, ако иска. Ако някой се откаже, има аукцион за правата му и чак след това може някой нов евентуално да влезе, ама може да влязат и други желаещи, та няма гаранции кой ще влезе и кой няма да вземе. набързо, че бързам - толкоз Иначе си готин форумец, затова и си позволявам подобен тон. Лека от мен
            Хайде първо да прочетем ЗБНБ и ЗКИ .

            Щото са специални спрямо ЗППЦК .

            Коментар


            • Ето малко да се позанимавате вместо да се карате

              Анкета ПИБ 2017
              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • Начев, не подскачай, моля, за пръв път и аз да защитя Батя в тази тема - егати деня
                Батя искаше да ти каже, че не може увеличението да се запише само от един нов инвеститор, защото законово има забана за това, след едни изцепки на любимото ми Соди преди 15-на години. Иначе казано - имаш увеличение (евентуално) и всеки, който има акции към момента, може да участва в него, ако иска. Ако някой се откаже, има аукцион за правата му и чак след това може някой нов евентуално да влезе, ама може да влязат и други желаещи, та няма гаранции кой ще влезе и кой няма да вземе. набързо, че бързам - толкоз Иначе си готин форумец, затова и си позволявам подобен тон. Лека от мен
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Начев, първото което трябва да направиш като ще инвестираш на капиталовия пазар е да прочетеш Закона за финансовите инструменти.
                  Препоръка е!
                  А линк не можеш ли да ми дадеш, че нещо не мога да го намеря този закон ::::::

                  Отново менторски и високомерен тон!
                  Момче, наистина си сбъркал вагона.
                  Даването на непоискани препоръки на пазара за финансови инструменти е израз на лош тон и неподходящо поведение.
                  Ако изпитваш някакво неудовлетворение и имаш необходимост да си изчеткаш имиджа, не чрез мен. Мен можеш да ме сложиш с положителна моя санкция само в игнора си.
                  При съпровод на подходящи уточнения и забележки, свободни изказвания може да прави всеки, дори ти.
                  Изведен си пред скоби, за да е ясно, че все пак има тук една порода, чийто виден представител си ти, която каквото и да извърши или каже, то е само са обслужи някакъв свой дребен, тясно личен и егоистичен интерес.
                  Поради никаква друга причина!

                  А въпросът наистина би могъл да бъде интересен и полезен. Увеличаване на капитал на публична компания, банка при това. Увеличаване не с решение на ОС, а с решение на управителен орган. Увеличение под условие. Приложимо право, йерархия и още много други.
                  Но ... след няколко махания с ръка и прескачания на дребнави и съмнителни заяждания ... с теб бяхме дотук!
                  ИГНОР!
                  Причината е, че не ставаш като човек, а процентите ти въобще не ме интересуват, мойте теб също.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Joel Разгледай мнение
                    По-важен е въпросът за цената на тези 100 млн. бр. акции.
                    Едно е 5 лв друго 10 лв. за брой.
                    Няма лошо и на 10 ... тогава ще ударят в земята и Goldman Sachs при която P/B е 1.24 ... ВАС и HSBS ще ги задмине кат матор ...
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Начев, първото което трябва да направиш като ще инвестираш на капиталовия пазар е да прочетеш Закона за финансовите инструменти.
                      Препоръка е!

                      Коментар


                      • По-важен е въпросът за цената на тези 100 млн. бр. акции.
                        Едно е 5 лв друго 10 лв. за брой.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                          няма желаещи просто иначе сериозно най-рано септември месец ще има оферти за ПИБ а дали ще има реални такива няма как да се знае.
                          Сигурно имаш твоите сериозни основания да смяташ така.
                          Иначе малко сметки.
                          Разрешава се издаване на до 100 млн. нови А, при което капиталът може да достигне общо до 210 млн.
                          Няма никави ограничения относно решението за новите А.
                          Което на практика значи, че капиталът може да се вдигне под условие и условието да е: Да бъдат записани и платени от определен посочен инвеститор, дори неприсъстващ между настоящите към момента. Тук е много подходящо да се каже, че последното твърдение е строго лично, изисква много сериозен допълнителен юридически анализ и не ангажира никого, а хипотезата ми няма претенции и не съдържа никакви препоръки.
                          При изпълнение на това допускане:
                          Нов инвеститор би притежавал 100 от 210 или 47,62 %
                          Минев/Мутафчиев - 93,5 от 210 или 44,52
                          Фрий Фроут 16,5 от 210 или 7,86 %
                          Последиците от тази бъдеща, потенциално-евентуална структура на капитала всеки може да си модулира по свое вътрешно спекулативно усещане, убеждение, вярване и т.н. )

                          Коментар


                          • При банките следващата година (2018) влиза в сила нов счетоводен стандарт - IFRS 9, който променя философията на провизирането - банките ще провизират на база очаквана кредитна загуба (expected credit loss). За БГ банките няма информация как ще се отрази това, но предвид факта, че делът на лошите кредити е все още значителен, ефект със сигурност ще има.

                            European Banking Authority публикува миналата година резултати от проучване: европейските банки очакват 20% (median) увеличение на провизиите в резултат на IFRS 9, и 50 бп намаление на CET1 ratio.

                            На стр. 33: https://www.eba.europa.eu/documents/...sment+of+IFRS9

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                              Тук нямаше ли да има продажба към някоя мега банка? Нещо замря тази история.
                              няма желаещи просто иначе сериозно най-рано септември месец ще има оферти за ПИБ а дали ще има реални такива няма как да се знае.
                              http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                              Коментар


                              • Тук нямаше ли да има продажба към някоя мега банка? Нещо замря тази история.

                                Коментар

                                Working...
                                X