IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

    Лабав съм тука - само 25 т. Няма да повлияя особено на цената...
    Мапа. ти ли изтърва бумагите... ))

    Коментар


    • Aу, и аз по нощите не чета Не знам защо реших че това е нормална корпоративна облигция. Това е хибриден дълг, който на всичкото отгоре е подчинен и безсрочен. Не ми се рови да търся проспект, но всичко зависи от условията вътре. Предполагам че има някаква кол опция.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
        Марков, това не е от тази седмица...всъщност си зависи от банката.
        А облигацията като се търгува на доходност от 0.1%, кел файда че купона е 8%
        Не знам да има подобна облигация, която да се търгува на 0.1% доходност. Търгуват се на между 4 и 10% доходност. А тези на ПИБ не съм виждал да се търгуват изобщо.

        Коментар


        • Марков, това не е от тази седмица...всъщност си зависи от банката.
          А облигацията като се търгува на доходност от 0.1%, кел файда че купона е 8%

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
            При първично частно предлагане емисията е била емитирана 2019.
            Кешът влязъл в банката.

            Сега до търговия се допускат книжа.
            Кешът ще иде в собствениците на книжата, не в банката.
            В момента банките не щат кеш изобщо , няма какво да го правят. От тази седмица официално е факт отрицателната лихва при фирмени депозити в по-голям размер. за горницата над 1 милион минус 1 %
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

              да, така е, не го бях прочел внимателно. Затова си изтрих коментарът
              Ясно, Не бери грижа, всички четем по диагонала!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                При първично частно предлагане емисията е била емитирана 2019.
                Кешът влязъл в банката.

                Сега до търговия се допускат книжа.
                Кешът ще иде в собствениците на книжата, не в банката.
                да, така е, не го бях прочел внимателно. Затова си изтрих коментарът

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                  Не мисля да е лош, щом собствениците си имаха от тия до скоро и с по висока доходност
                  Гледам инструменти с подобни условия се търгуват на подобни доходности - Erste 5.5%, RBI 4%, Unicredit 5.1%, Bankinter 8.2%, Bankia 5.7%, Abanca 7.5%, Caixa Geral 9.7%, Deutsche Pfandbriefbank 5.2%. Изглежда че и ПИБ е някъде там....

                  Коментар


                  • При първично частно предлагане емисията е била емитирана 2019.
                    Кешът влязъл в банката.

                    Сега до търговия се допускат книжа.
                    Кешът ще иде в собствениците на книжата, не в банката.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                      8% за такъв инструмент много или малко са според теб?

                      Не мисля да е лош, щом собствениците си имаха от тия до скоро и с по висока доходност

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                        Остава само да се оповести, че и са на името на Келнер ... и на никой друг с 8% доходност... ЧЕСТИТО!!!


                        Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета
                        file:///C:/Users/User/Downloads/2020.10.15%20Fibank_emisia_bg.pdf
                        8% за такъв инструмент много или малко са според теб?

                        Коментар


                        • Остава само да се оповести, че и са на името на Келнер ... и на никой друг с 8% доходност... ЧЕСТИТО!!!


                          Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета
                          file:///C:/Users/User/Downloads/2020.10.15%20Fibank_emisia_bg.pdf

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nik803
                            Нека се види Алтерко, емисия 3лв пазарна цена 5лв!
                            Не ги разбираш нещата трябва внимателно да четеш Harry Kane по въпроса.
                            Виж например нАучното му обяснение, че като си купуваш тук на 2 лв. всъщност придобиваш актив на стойност 8 лв., ама бъдещите капиталови печалби и дивиденти са дисконтирани. Тук му свалих шапка.
                            Last edited by Kildirim_Bei; 14.10.2020, 10:32.
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              Обаче на 2,30 може да ги пресрещне на свободен удар Марадона
                              Лабав съм тука - само 25 т. Няма да повлияя особено на цената...

                              Коментар


                              • Тука нека гледат Алтерко, емисионна стойност 3лв пазарна цена 5лв!!! Е това е !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X