IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
    гледай сега как мога да са хвала:
    Верно ги купих тия долари на 1.25, ма печалбата "инвестирах" в курви, пиене и яхти.
    +111
    добре си направил

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Виж ся ти не ги разбираш тия работи.Равновестко шорти морти кюлоти и винаги печели.И действа ама с хвалби у анонимен форум.Де се вика забпляха го ръцете да се фали.На тебе кой ти пречи да се фалиш и ти.Колко му е да напишеш че кога долара беше 1,25 си купил 500000 долара.
      гледай сега как мога да са хвала:
      Верно ги купих тия долари на 1.25, ма печалбата "инвестирах" в курви, пиене и яхти.
      Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
        ПИБ никога не са разпределяли дивидент и са реинвестирали цялата печалба обратно в банката. Ако мажо беше лош, щеше да си разпределя дивидент и да тегли пари от там. Няма писано правило за добра компания, ако раздава дивидент или лоша - ако не дава. Ако реинвестираш печалбата обратно в компанията и тя се развива без задължения, ти се качва стойността на акциите, които притежаваш и пак си на печалба.
        Виж сега - щом няма дивиденти значи сме тук за капиталова печалба, нали ?
        Сигурен съм , че ще видим нива х2 и х3 на сегашните, но кога ? отделно всеки си има стратегия.... аз си имам хоби - да ловя дъна ....
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fant0mas Разгледай мнение
          ПИБ никога не са разпределяли дивидент и са реинвестирали цялата печалба обратно в банката. Ако мажо беше лош, щеше да си разпределя дивидент и да тегли пари от там. Няма писано правило за добра компания, ако раздава дивидент или лоша - ако не дава. Ако реинвестираш печалбата обратно в компанията и тя се развива без задължения, ти се качва стойността на акциите, които притежаваш и пак си на печалба.
          Какво стана с изтеглените пари през юни, покрай паниката с КТБ, едни приказки на Борисов, че и други банки може да пострадат...после и други подхванаха....заради което се взе държавния заем?
          Не съм гледала сега за тази банка, но статистиката излезе за деветмесечието, че дори има увеличение на депозитната база за целия пазар

          Коментар


          • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
            пич ок, значи шортиш здраво, без притеснения, задръжки и втори мисли. Нале си разбирач? Написах го за такива с големите усти и малки пръсченца като тебе - сложи си парите там където ти е устата - демек според теб ПИБ-а ще се търгува на леф, сега пазарната е 2.7, значи имаш огромен мегдан за печалба на къси. значи действай а недей плямпай в ефира. Ето ме мен - имам ясна позиция и съм сложил пари по нея. Ти какво имаш? И недей се оправдава, че в БГ нямало къси - това е пълен булшит за акция като ПИБ. Ако си толко на зор ще ти заема мои акции на ПИБ, които да шортиш. ДЕЙСТВАЙ ПИЧ„ НЕДЕЙ ПЛЯМПАЙ САМО.
            Виж ся ти не ги разбираш тия работи.Равновестко шорти морти кюлоти и винаги печели.И действа ама с хвалби у анонимен форум.Де се вика забпляха го ръцете да се фали.На тебе кой ти пречи да се фалиш и ти.Колко му е да напишеш че кога долара беше 1,25 си купил 500000 долара.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Нещо си се объркал - колкото ще дават дивиденти , толкова е възможно и това събитие
              п.с. Винаги съм бил фен на ПИБ : клиент съм от първата им година , все още имам сметки там, ползвам ги дори и като ИП, купувах акциите им кога всички бягаха като от горяща къща (02.2009), но ... ги продадох , когато прецених, че мажо мисли предимно и единствено за себе си, но не и за миноритарите....
              Не знам дали текущата цена е справедлива, но знам, че прогнозите са за студено време... а в днешно време синоптиците познават
              ПИБ никога не са разпределяли дивидент и са реинвестирали цялата печалба обратно в банката. Ако мажо беше лош, щеше да си разпределя дивидент и да тегли пари от там. Няма писано правило за добра компания, ако раздава дивидент или лоша - ако не дава. Ако реинвестираш печалбата обратно в компанията и тя се развива без задължения, ти се качва стойността на акциите, които притежаваш и пак си на печалба.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                И правилно не шортиш, ще вземат да купят "Виктория", капитала ще отиде на 1-2 млрд. и ще фалираш набързо
                Нещо си се объркал - колкото ще дават дивиденти , толкова е възможно и това събитие
                п.с. Винаги съм бил фен на ПИБ : клиент съм от първата им година , все още имам сметки там, ползвам ги дори и като ИП, купувах акциите им кога всички бягаха като от горяща къща (02.2009), но ... ги продадох , когато прецених, че мажо мисли предимно и единствено за себе си, но не и за миноритарите....
                Не знам дали текущата цена е справедлива, но знам, че прогнозите са за студено време... а в днешно време синоптиците познават
                Last edited by Protokol; 02.12.2014, 20:01.
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Колкото-толкова, ако не стигне ще купят-продадат още нещо до 2 млрд., така ще са много по-стабилни, а покрай тях и цялата система

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                    И правилно не шортиш, ще вземат да купят "Виктория", капитала ще отиде на 1-2 млрд. и ще фалираш набързо
                    що, Виктория колко капитал има

                    Коментар


                    • И правилно не шортиш, ще вземат да купят "Виктория", капитала ще отиде на 1-2 млрд. и ще фалираш набързо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                        пич ок, значи шортиш здраво, без притеснения, задръжки и втори мисли. Нале си разбирач? Написах го за такива с големите усти и малки пръсченца като тебе - сложи си парите там където ти е устата - демек според теб ПИБ-а ще се търгува на леф, сега пазарната е 2.7, значи имаш огромен мегдан за печалба на къси. значи действай а недей плямпай в ефира. Ето ме мен - имам ясна позиция и съм сложил пари по нея. Ти какво имаш? И недей се оправдава, че в БГ нямало къси - това е пълен булшит за акция като ПИБ. Ако си толко на зор ще ти заема мои акции на ПИБ, които да шортиш. ДЕЙСТВАЙ ПИЧ„ НЕДЕЙ ПЛЯМПАЙ САМО.
                        Не шортя компании с фрий флоут под 10 милиарда. Сори на ПИБ и трябва много такива сделки че да стигне до там. Аз просто си чакам тези с големите усти да лапате мухите докато се срива малко по малко надолу. Като капитулирате и аз ще влеза - ако нещата не са се влошили допълнително разбира се

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Ти наред ли си То увеличението на капитала се прави на близка до пазара цена, не на счетоводна стойност. Тези 800 милиона СК едвам ги бутат над минималната им капиталова адекватност. Ако направят 500 милиона обезценки и ще са яко отдолу. И ще се наложи да правят увеличение на капитала. Или с други думи ами айде да ги направят тези обезценки де, ама не могат, щото Цеко и компания нямат кинти за увеличението на капитала, което ще се наложи да върви заедно с тях.

                          Като си увеличат капитала достатъчно може и аз да си взема. На левче, левче и 50 ако стигне до там.
                          пич ок, значи шортиш здраво, без притеснения, задръжки и втори мисли. Нале си разбирач? Написах го за такива с големите усти и малки пръсченца като тебе - сложи си парите там където ти е устата - демек според теб ПИБ-а ще се търгува на леф, сега пазарната е 2.7, значи имаш огромен мегдан за печалба на къси. значи действай а недей плямпай в ефира. Ето ме мен - имам ясна позиция и съм сложил пари по нея. Ти какво имаш? И недей се оправдава, че в БГ нямало къси - това е пълен булшит за акция като ПИБ. Ако си толко на зор ще ти заема мои акции на ПИБ, които да шортиш. ДЕЙСТВАЙ ПИЧ„ НЕДЕЙ ПЛЯМПАЙ САМО.
                          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                            Писна ми да чувам селската логика - ПИБ е БГ банка, ерго е скапана банка а всичко дет е чуждо е велика бамка. За тез дет не могат да разберат ясно - маркет капа на ПИБ е 287 милки. Капитала е за над 700 милки. С "капката в морето" както се изразява равния от 160 мил печалба от сделчицата за земицата капитала отива на 860 милки без да се взима в предвид оперативната печалба за последно тримесечие. Така. При равни други условия това прави 573 милиона обезценки, които според пазара трябва да се направят. Ако те вземат, че се направят тогава провизираните кредити на ПИБ ще скочат до близо 15% от целия им кредитен портфейл и тва при положение, че 1/3 от тоз портфейл са физически лица, с тях да се правят тъпи схеми и анекси за кредити за по 40-50 хил е смехотворно. А средното за банковата индустрия в бг е 10% обезценки.
                            С други думи в момента банката се търгува на 0.33 ПБ. това показват сухите цифри.
                            ....
                            Аз отдавна съм на мнение, което и тук съм споделяла, че Законите, правени за Нашите банки, допринесоха за изкривяване на целия банков пазар.
                            Освен лобистките елементи в няколко закона, политическа обвързаност на част от банките, имаме и Банков надзор със съмнителна ефективност. Същото и за Комисията, и за финансовите служби.

                            За тези 160млн. можеш ли да дадеш подробности - кои са агентите по сделката, с какъв характер е.... и чак после да качваш капитала с ...част от сумата

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                              Изглежда има адски много играчи, дет по селски натискат с цел да подплашат бъзливите шарани да им изсипят едни ефтинки бройчици. Иначе нямат абсолютно никакъв интерес да пишат, освен ако не са платени мурзилки.

                              Писна ми да чувам селската логика - ПИБ е БГ банка, ерго е скапана банка а всичко дет е чуждо е велика бамка. За тез дет не могат да разберат ясно - маркет капа на ПИБ е 287 милки. Капитала е за над 700 милки. С "капката в морето" както се изразява равния от 160 мил печалба от сделчицата за земицата капитала отива на 860 милки без да се взима в предвид оперативната печалба за последно тримесечие. Така. При равни други условия това прави 573 милиона обезценки, които според пазара трябва да се направят. Ако те вземат, че се направят тогава провизираните кредити на ПИБ ще скочат до близо 15% от целия им кредитен портфейл и тва при положение, че 1/3 от тоз портфейл са физически лица, с тях да се правят тъпи схеми и анекси за кредити за по 40-50 хил е смехотворно. А средното за банковата индустрия в бг е 10% обезценки.
                              С други думи в момента банката се търгува на 0.33 ПБ. това показват сухите цифри.

                              Отделно ЕК застава зад ПИБ разрешавайки държавна подкрепа до средата на 2016 като им забранява да правят рискови сделки. В ПИБ има постоянен представител на ЕК, който ги следи. Пичове таз банка се превърна в най-следената банка в БГ от лятото на таз година. Както Батя казва по отношение на Хима - тука пружината яко се натяга и ако пазара обърне тренда тук ще се случат много много интересни неща.
                              А на сривльофците - пичове има къси бе. Шортвайте яко ПИБ,. Залагайте апартаменти на баби, дядовци, земеделска земя, мотики и т.н и действайте, никой не ви спира. Има една много много добра американска поговорка - put your money where your mouth is . Айде като сте толкова отворени, действайте.
                              Ти наред ли си То увеличението на капитала се прави на близка до пазара цена, не на счетоводна стойност. Тези 800 милиона СК едвам ги бутат над минималната им капиталова адекватност. Ако направят 500 милиона обезценки и ще са яко отдолу. И ще се наложи да правят увеличение на капитала. Или с други думи ами айде да ги направят тези обезценки де, ама не могат, щото Цеко и компания нямат кинти за увеличението на капитала, което ще се наложи да върви заедно с тях.

                              Като си увеличат капитала достатъчно може и аз да си взема. На левче, левче и 50 ако стигне до там.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MotorC Разгледай мнение
                                А също така:
                                ПИБ - днес всичко е спокойно
                                http://www.fibank.bg/bg/pib-dnes-vsi...ge/782/item/38
                                Последното било от 2008, но важи и днес
                                xaxaxaxa

                                Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                                С други думи в момента банката се търгува на 0.33 ПБ. това показват сухите цифри.
                                Ихаааааа
                                Не се заяждам, ама как я добута счетоводната толкоз?
                                Last edited by andy2000; 02.12.2014, 18:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X