IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
    Радост за моите очи
    Браво! Вече ми е много скъпо за зимата...

    Коментар


    • Радост за моите очи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        BSO 2.75 +10.5%
        Хубава и перспективна акция си е...

        Коментар


        • BSO 2.75 +10.5%

          Коментар


          • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
            Някой посредник си продаде пакетчето на 2.795!
            Дали и други ще го последват?
            нали знаеш, всичко е до цена

            скоро колегата пък трябва да ме обяви за гуру астролог

            Коментар


            • Първоначално изпратено от puf paf Разгледай мнение
              Aхуууу... 3 .....
              Някой посредник си продаде пакетчето на 2.795!
              Дали и други ще го последват?

              Коментар


              • Aхуууу... 3 .....

                Коментар


                • Ихууууууу

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от krakatau Разгледай мнение
                    А дали може да се каже, че всяка акция е балон !? - не мисля така. Поне с онези 55% с които съм влязъл
                    Добре, кажи ми някоя, аз ще опитам
                    п.п. за другото прочети ми долния пост

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ;1186071
                      Аз не успорвам, че съм спекулант, но не знам ти що се хабиш да плюеш по разни позиции..
                      и не си само ти, много сте...
                      вероятно защото нямате акции...

                      А относно акцията, за всяка може да кажеш че е балон и да начериш причини.. и обратното

                      а за 3-те лева, ще почакаме и ще видим
                      Както казах, може да си астролог, но не и добър астролог. Тезата ти, че няма акции е бита отвсякъде. Накара ме, да си погледна към момента портфейла и истината е, че 55% от него е в бфб-junk-акции. 20% е швейцарски франкове, около 10% голд, останалите около 15% -фри кеш - все пак и хасан е човек. Чуждите акции са разкеширани и са набутани в бфб, така, че упреците не са основателни. Не знам защо, ме обвиняваш, че съм плюел, като се опитвам да се уповавам на някакви цифри и разчети, отразяващи реаността, а в същото време твоите коментарите са повърхностни, без да се ползва каквато и да реално фактология. Така е на бфб - важното е да сме Ъп А дали може да се каже, че всяка акция е балон !? - не мисля така. Поне с онези 55% с които съм влязъл И между другото "успорвам" звучи добре
                      Last edited by krakatau; 10.01.2011, 22:16.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от krakatau Разгледай мнение
                        Също споменах, че всеки си има неговия си бръмбар в главата. Ок - купувай на три, но не ми вменявай своите си виждания - не само, че нямам никакво намерение да купувам, но дори на 1,50 е максимума, на които бих участвал само с пробни бройки.
                        Първоначално изпратено от krakatau Разгледай мнение
                        И според мен е балон. Ако стане 1,50 може да си легне на цената. Не е перпоръка
                        Кой тука вменява нещо? май не съм аз

                        Първоначално изпратено от krakatau Разгледай мнение
                        Ако за вас печалбата няма значение - За мен обаче е важно, дружествата в които инвестирам, да генерират печалба, а не да се изхранват от лихви
                        Ние спекулантите търгуваме пазарен сентимент, не печалби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от krakatau Разгледай мнение
                          Както и това, че ако боса чете форума - да си направи малко равносметка, за какви заслуги прибира такава заплата. От твоя страна обаче, не виждам опит, да промениш нешата в положителна посока...
                          тук не си прав...

                          ако погледнеш постовете назад, ще видиш, че аз постнах във този форум цитат със заплатата на такев, след което мариян написа статията също пуснах темата за 1-я лев комисионна...

                          Коментар


                          • Аз не оспорвам, че съм спекулант, но не знам ти що се хабиш да плюеш по разни позиции..
                            и не си само ти, много сте...
                            вероятно защото нямате акции...

                            А относно акцията, за всяка може да кажеш че е балон и да начериш причини.. и обратното

                            за 3-те лева, ще почакаме и ще видим

                            Коментар


                            • Не знам що си я захапал тая печалба, все едно само от това зависи цената на акцията...
                              За заплатата на Такев съм съгласен, не заслужава 8 бона за работата, която върши в момента и за резултатите които дава..

                              Факт е, че цената по-скоро тия дни ще удари 3 лв., от колкото 2 ... може да ти се иска да купиш на 1.50, но в настоящият момент това ням да стане
                              Прочети какво си написал:
                              "Факт е, че цената по-скоро тия дни ще удари 3 лв., от колкото 2" .... какво може да се каже, освен, че си добър астролог вероятно, което не бих оспорвал, без да имам нужните данни. Но съчетанието "ФАКТ е, че цената ЩЕ" ... - съжалявам - това, че нещо може би, ще се случи (защото така ти се иска), не може да бъде, само по себе си факт. Абсурдно е, инвеститор да композира такива размисли. Затова и казах, че според мен, ние сме най-обикновени спекуланти без визия за повече от година. Също споменах, че всеки си има неговия си бръмбар в главата. Ок - купувай на три, но не ми вменявай своите си виждания - не само, че нямам никакво намерение да купувам, но дори на 1,50 е максимума, на които бих участвал само с пробни бройки. Ако за вас печалбата няма значение - ОК - приемам го, както казах, приемам, че на бфб сме 90% чиста проба спекула. За мен обаче е важно, дружествата в които инвестирам, да генерират печалба, а не да се изхранват от лихви. Не е препоръка. Целта на дискусията, не е да се лъжем а да кажем + и - на позицията. Както и това, че ако боса чете форума - да си направи малко равносметка, за какви заслуги прибира такава заплата. От твоя страна обаче, не виждам опит, да промениш нешата в положителна посока, а може би да шитнеш на 3 кинта закупените на 2,40....И друго - темата за печалбата не съм я "захапал" Просто ме попита защо мисля, че е балон и си направих труда да ти подскажа защо.
                              Last edited by krakatau; 10.01.2011, 21:25.

                              Коментар


                              • Не знам що си я захапал тая печалба, все едно само от това зависи цената на акцията...
                                За заплатата на Такев съм съгласен, не заслужава 8 бона за работата, която върши в момента и за резултатите които дава..

                                Факт е, че цената по-скоро тия дни ще удари 3 лв., от колкото 2 ... може да ти се иска да купиш на 1.50, но в настоящият момент това ням да стане

                                Първоначално изпратено от krakatau Разгледай мнение
                                Термонологията "Най-вероятно", "надявам се" т.н. от този род е характерно заболяване за бфб. Дадох ти пример - опитай се да им сметнеш приходите. Послужих си с цифри. В твоите разсъждения цифри липсват. Да обобщим за невнимавалите - 400 сделки на ден са приход 10 000 лв на месец, без да смятаме немските и български празници. Има 20тина посредници с нова такса мисля 2000 лв на година, + брой облигации и още някои такси при емитиране на нови, същевременно махаме стотина емитента като Химко които не си плащат изобщо и никога няма да платят ... махаме таксата за ксетра, после махаме заплата над 8000/месец .. само за боса. Хайде докажи че ще са на печалба. Може но при софикс над 1000-1200. Чакай да цъфнат налъмите, ако искаш. Не е препоръка, всеки си има бръмбар в главата.

                                Коментар

                                Working...
                                X