IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    Каква котва бе човек...?
    Ние да 81 месеца кораб няма да имаме , ти за котва ми пишеш.....
    Кой ще ти даде да набуташ ЕЦБ с 20 млрд евра.......Много е лесно да са 10..или даже 5......
    Еее чичо, защо гърците да могат да си изпапкат 200 млрд, а ние толкова скромни само с 20 и пак не ни внедряват уйрото ..
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Акционерите на БФБ одобриха новото ръководство (обновена в 20 часа)Това е вторият опит за промени в борда на директорите на пазарния оператор

      Вторият опит за смяна в ръководството на Българската фондова борса засега е успешен, стана ясно след приключването на общото събрание на акционерите. На него бяха избрани за нови членове на борда Димо Спасов, Иван Кутлов и Наталия Петрова. Те ще заменят Васил Големански, Георги Български и Асен Ягодин, назначени преди няколко години. Предложението за промени идва от Министерството на финансите, което държи малко над 50% от капитала на БФБ и има решаващ глас при гласуването. Предишният опит за смяна беше през февруари, но тогава един от малките акционери обжалва решенията на общото събрание и така те не влязоха в сила. Разликата е, че тогава вместо Петрова предложението на Министерството на финансите за член на борда беше Гергана Беремска, ръководител на дирекция "Международни финансови институции и сътрудничество" във ведомството. Димо Спасов сега е изпълнителен директор на ББР, а Кутлов е началник "Трежъри" в ОББ.

      Спънки по пътя

      На събранието през февруари имаше нарушения на процедурата по обявяване на точките в дневния ред и на документите с информация за кандидатите. По тази причина Комисията за финансов надзор първо забрани гласуването, а след поправка на МФ обяви, че няма пречка събранието да вземе законни решения по точките за смяна на ръководителите. За Беремска имаше пречка, че не може да е част от ръководството на БФБ, тъй като е служител във финансовото министерство. Пропуските станаха причина акционерът Виктор Папазов, който е бивш член на борсовото ръководство, да поиска от Софийския градски съд да се отменят решенията на събранието.

      Така на 18 февруари магистратите поискаха спиране на вписванията в Търговския регистър, макар че няколко дни по-рано КФН одобри гласуваните промени.

      За сегашното общо събрание не е известно да има пропуски и най-вероятно новото ръководство ще бъде вписано без проблем. Бъдещият изпълнителен директор Димо Спасов засега отказа да коментира официално какви са плановете му за развитие. Хора от екипа му, които помолиха да не бъдат цитирани, обясниха, че ще се работи за повишаване на стойността на борсата, за да може да се приватизира при по-висока цена, отколкото би получила в момента. "В този смисъл публичният интерес съвпада с този на инвеститорите и бизнеса – да има работещ капиталов пазар, за да може компаниите да го припознават като възможност за финансиране. Това ще доведе до повече прозрачност и ползи за фиска и като потенциален приход от приватизацията, и като повече прозрачност на дружествата", коментира представител на екипа на Спасов.

      Самият Спасов предстои да се запознае в детайли със ситуацията на БФБ и след вписването му в Търговския регистър публично ще бъдат обявени основните точки, по които ще работи, добави негов съветник.

      Една дълга държавна история

      Намерението за приватизация на БФБ и за активно развитие на капиталовия пазар се заявява периодично от правителството на НДСВ насам. По време на финансовия подем около 2007 г. за БФБ имаше и много кандидати, сред които скандинавското обединение OMX, Виенската фондова борса, Deutsche boerse във Франкфурт, имаше и идеи за общо балканско обединение. Накрая след спада на оборотите, настъпването на кризата и сливания на борси на високо ниво кандидат остана Варшавската фондова борса. За нея правителството на ГЕРБ имаше резерви, защото тя все още е държавна, т.е. собствеността щеше да премине от българската към полската държава, макар че Варшава се очерта като финансов център в Източна и Централна Европа. Там са листвани и три български компании - "Еврохолд България", "Софарма" и фондът за имоти "Интеркапитал пропърти дивелопмънт".

      Конкретните стъпки за приватизация бяха увеличаване на държавното участие в БФБ от 44% на 50.05%, за да има контролен дял от капитала. Това стана по времето на бившия финансов министър Симеон Дянков и решението отново беше атакувано от Виктор Папазов. Увеличението обаче се реализира. В края на февруари тази година Агенцията за приватизация избра консултант за анализа на БФБ и Централния депозитар, оценка и информационни меморандуми - консорциума "Камбуров - Юропиън програм адвайзъри - Мейн кепитъл". Депозитарът ще бъде продаден заедно с борсата.
      Източник: capital.bg

      Коментар


      • хайде какво стана с продажбата тук?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от agronoma1 Разгледай мнение
          щом го правите на въпрос значи имате основания. признавам че не съм запознат..... за това за публиката ще кажа точно и ясно, не съм купувал никога ни една акция от тази борса
          разлайваш агитката, както се вика... не било безобидно фенско изказване, форума действително не е бгмама

          Коментар


          • щом го правите на въпрос значи имате основания. признавам че не съм запознат..... за това за публиката ще кажа точно и ясно, не съм купувал никога ни една акция от тази борса

            Коментар


            • Абе ни Никиту ще познае все някога, а може и тук да е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от agronoma1 Разгледай мнение
                до 18 месеца тука ще имаме цена 8-10 лв.
                Хитър си, признавам.
                Аз само доброжелателно ти подсказвам.
                http://tekstove.info/browse.php?id=14422

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bullbear Разгледай мнение
                  agronoma1, спри да пишеш цифри
                  ще береш ядове с недоброжелатели.
                  казвам че маи няма приватизация на 3 май .... а ти какво разбра???

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    ... глобата бе 20 бона мисля.
                    КФН има сериозни неща, на които да наблегне, не с мение на хора по форуми!
                    Препоръка е!
                    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от agronoma1 Разгледай мнение
                      смених си мнението ,без приватизация 3.05
                      agronoma1, спри да пишеш цифри
                      ще береш ядове с недоброжелатели.
                      http://tekstove.info/browse.php?id=14422

                      Коментар


                      • смених си мнението ,без приватизация 3.05

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Чърчил Разгледай мнение
                          Кой колко дал е без значение. Само е добре да се има предвид че не пишем в бгмама и за подвеждаща информация се глобява с реални пари. Имаме си и примери от този форум. Мисля че беше около 10К глоба преди няколко години на едно такова момче "консултантче". Е и "консултацията" си беше жива дезинформация доста по фрапантно. Аз се пошегувах разбира се, но някой друг може да не се
                          Той пусна подправена новина във формата на борсова новина - което си беше откровена измама. Нищо че глобите са несъразмерно големи спрямо действието пък и спрямо последствията - глобата бе 20 бона мисля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                            А ти колко дължиш на момчето за консултацията, колко ти е инвестицията, колко е цената на правата ти, сравнена с цената на консултацията. Голем си, нема спор!
                            Кой колко дал е без значение. Само е добре да се има предвид че не пишем в бгмама и за подвеждаща информация се глобява с реални пари. Имаме си и примери от този форум. Мисля че беше около 10К глоба преди няколко години на едно такова момче "консултантче". Е и "консултацията" си беше жива дезинформация доста по фрапантно. Аз се пошегувах разбира се, но някой друг може да не се

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                              А гарантираш ли курса на котвата, 1,95583
                              Каква котва бе човек...?
                              Ние да 81 месеца кораб няма да имаме , ти за котва ми пишеш.....
                              Кой ще ти даде да набуташ ЕЦБ с 20 млрд евра.......Много е лесно да са 10..или даже 5......

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


                                До 81 месеца е (евентуално) гарантирано....
                                А гарантираш ли курса на котвата, 1,95583

                                Коментар

                                Working...
                                X