IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Илиан Василев при Диков 24.09.21
    Няколко думи от автора: Дотам сме се докарали като медии – очевидните факти да ги премълчаваме. Пример: след церемонията „Достойните българи“ никой не чу критиките към Бойко Борисов, отправени от човек в залата. Чест прави на „Госп......

    Коментар



    • А още е септември, обемите от юли насам са на макс, колкото през най-студения месец февруари
      Шефът на БЕХ не вижда тенденция токът да поевтинява - Пазарът на електрическа енергия зависи от търсенето, което в момента е много голямо. Не се вижда тенденция за поевтиняване на тока, но...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

        Какви ги говориш човече. Борсата е фирма като всички останали. С какво борсата е по различна от амазон да речем която търсеше хиляди работници по време на ковид, че не можеше да се справи с онлайн поръчките и направи пачката? Ами асарел медет, аурубис и т.н. при тези цени на commodities? Примери колкото щеш с местни и чужди бизнеси, които направиха мн пара, а други закъсаха.
        Така е, но е въпрос на народопсихология - у нас трябва всичко да е евтино и заплатите да са високи. Точки. А и да не плащаме никакви данъци, щото сме бедни. Затова си мисля, че е въпрос на време да си намерят "виновник" и все си мисля, че едно ит "решенията" ще е рязко намаляване на печалбата на енергийната борса, още повече че е държавна фирма
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          не ме разбра, ще се пробвам да бъда по-образно изразващ се. Някога войниците на фронта се биели в ужасни условия, но не това ги демотивирало, а фактът, че някой на техен гръб, в тила, трупа яко кинти и безчинства над жените и дъщерите им. Това води и до пробива при Добро поле и войнишките бунтове след него, като фронтът се разпада за дни. Ениуей, идеята ми е, че борсата прави рекордни печалби, докато бизнесът явно изнемогва (по техни думи), ерго гешефтарят трябв да бъде наказан и ще свалят на макс комисионата, за да компенсират поне малко ръста на тока. Като човек, който все още има една акция в чез електро, мога да ти покажа графики - ето



          Какво се случи през 2013 можеш и сам да се сетиш, нали? само трябва някой да бъзне Велев, Маяма или някой от сорта и гледай сеир
          Какви ги говориш човече. Борсата е фирма като всички останали. С какво борсата е по различна от амазон да речем която търсеше хиляди работници по време на ковид, че не можеше да се справи с онлайн поръчките и направи пачката? Ами асарел медет, аурубис и т.н. при тези цени на commodities? Примери колкото щеш с местни и чужди бизнеси, които направиха мн пара, а други закъсаха.

          Коментар


          • Де да беше проблема в борсовите комисионни ! Пет, десет милиона лева няма да решат ничии проблеми !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

              И какво значи глей сеир? 2007-2008 при масовите разпродажби или 2020 заради ковид, борсите също отчитат рекордни обороти и брой сделки. И какво? Май някои ги е яд, че не са в пазра и гроздето им е кисело

              ПС: друг пример - производителите на тоалетна хартия също бая напреднаха миналата година, на фона на локдауни, загуба на работа и умиращи от ковид.
              не ме разбра, ще се пробвам да бъда по-образно изразващ се. Някога войниците на фронта се биели в ужасни условия, но не това ги демотивирало, а фактът, че някой на техен гръб, в тила, трупа яко кинти и безчинства над жените и дъщерите им. Това води и до пробива при Добро поле и войнишките бунтове след него, като фронтът се разпада за дни. Ениуей, идеята ми е, че борсата прави рекордни печалби, докато бизнесът явно изнемогва (по техни думи), ерго гешефтарят трябв да бъде наказан и ще свалят на макс комисионата, за да компенсират поне малко ръста на тока. Като човек, който все още има една акция в чез електро, мога да ти покажа графики - ето



              Какво се случи през 2013 можеш и сам да се сетиш, нали? само трябва някой да бъзне Велев, Маяма или някой от сорта и гледай сеир
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                А този бизнес къде спа досега, та не мина на фотоволтаици?
                И аз си мисля че сегашната ситуация трябва да се използва за инвестиране в алтернативни генериращи мощности ( не задължително във фотоволтаици). В енергийния бизнес са се наместили само тулупи и на пазар като нашия няма как да очакваме ниски цени.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  А замисли ли се зашо чехите продаваха на пожар електроразпределителното си дружство? Щото след 2013 нищо вече не е същото, цените ще са държавно регулирани и най-лесното е да се отреже от такси и комисиони на посредници. Трябва само някой да подшушне на Маяма или някоя подобна, че докато бизнеса загива. енергоборсата отчита грандиозни приходи и плаща рекордни дивиденти на БФБ, а тя на акционерите си (сред които и дръжавата) и глей сеир. А това е само въпрос на време - питай чез и какво се случи през 2013
                  Глупости, някой дружества направиха милиарди свръхпечалби, ще гледат 5-те млн на борсата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    А замисли ли се зашо чехите продаваха на пожар електроразпределителното си дружство? Щото след 2013 нищо вече не е същото, цените ще са държавно регулирани и най-лесното е да се отреже от такси и комисиони на посредници. Трябва само някой да подшушне на Маяма или някоя подобна, че докато бизнеса загива. енергоборсата отчита грандиозни приходи и плаща рекордни дивиденти на БФБ, а тя на акционерите си (сред които и дръжавата) и глей сеир. А това е само въпрос на време - питай чез и какво се случи през 2013
                    И какво значи глей сеир? 2007-2008 при масовите разпродажби или 2020 заради ковид, борсите също отчитат рекордни обороти и брой сделки. И какво? Май някои ги е яд, че не са в пазра и гроздето им е кисело

                    ПС: друг пример - производителите на тоалетна хартия също бая напреднаха миналата година, на фона на локдауни, загуба на работа и умиращи от ковид.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

                      И що ще фалира? За мен бизнес, чиито производствени разходи се вдигат заради инфлация на суровините и това води до фалит, има сериозни 'бизнес' проблеми
                      А замисли ли се зашо чехите продаваха на пожар електроразпределителното си дружство? Щото след 2013 нищо вече не е същото, цените ще са държавно регулирани и най-лесното е да се отреже от такси и комисиони на посредници. Трябва само някой да подшушне на Маяма или някоя подобна, че докато бизнеса загива. енергоборсата отчита грандиозни приходи и плаща рекордни дивиденти на БФБ, а тя на акционерите си (сред които и дръжавата) и глей сеир. А това е само въпрос на време - питай чез и какво се случи през 2013
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Някои хора явно не разбират, че не всяко увеличение на разходите може да бъде прехвърлено на клиентите. Какво правим с дружествата, които имат дългосрочни договори и клиента не е съгласен с по-високите цени?

                        Коментар


                        • А този бизнес къде спа досега, та не мина на фотоволтаици?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

                            И що ще фалира? За мен бизнес, чиито производствени разходи се вдигат заради инфлация на суровините и това води до фалит, има сериозни 'бизнес' проблеми
                            Не си мислиш, че 2,5 пъти по-високи цени са обичайна инфлация на суровините. Да, има бизнеси, които имат бизнес проблеми, които са на ръба, има и енергоемки бизнеси, част от тях няма да могат да прехвърлят тези цени на клиентите си. Повечето от тези бизнеси не са много печеливши, но дават хляб на много хора.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                              Имам тук и съм голям оптимист за дружествотто, но много бизнес ще фалира заради тези цени, а догодина, като се прехвърлят и върху битовите абонати ще има бунтове. Извън София половината страна се топли на дърва, другата на ток
                              И що ще фалира? За мен бизнес, чиито производствени разходи се вдигат заради инфлация на суровините и това води до фалит, има сериозни 'бизнес' проблеми

                              Коментар


                              • E, искахте либерализация, сега пък ревете от нея - никой не може да угоди на българина, който иска немско здравеопазване, но бантустански данъци или направо без данъци. То тая работа с душата в рая и някои неща докрая няма как да се получи Но пък за акцията е добре, така че кво ревете?
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X