IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SP19 Разгледай мнение
    Миналата година по ГФО за 2022 г. печалбата беше 6 милиона и нещо и именно нея раздадоха като дивидент. Защо мислите, че сега - при 12 милиона и нещо от ГФО за 2023 г., няма да раздадат именно тях?
    В индивидуалния печалбата беше 6.8млн., а в консолидирания беше 5.1млн. И дивидент беше раздадеден на база индивидуален ,а не на консолидиран...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение

      ++++Там го виждам и аз.Въпроса остава,КОГА.Може ли поканата за ОС да е от днес за утре?
      До края на май я чакам. Ако погледнете в х3 news, всичко, което е качвано миналата година по конкретно време, се качва и тази по същото време - тримесечните, консолидирания годишен и т.н. Разлика от няколко дни да има. Затова и до края на май я очаквам поканата за ОС, а самото ОС - края на юни.
      Това са си мои очаквания, разбира се. Не се заричам да съвпаднат с реалността, но пак ми е все някакъв ориентир

      Коментар


      • Миналата година по ГФО за 2022 г. печалбата беше 6 милиона и нещо и именно нея раздадоха като дивидент. Защо мислите, че сега - при 12 милиона и нещо от ГФО за 2023 г., няма да раздадат именно тях?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение

          Донякъде си прав.
          Т.е не си прав
          Дивидентът зависи както от натрупаната печалба, така и от очакваната такава на база на 6 месечния отчет /чл. 44, ал.5 от Устава/
          Аз пък мисля, че съм си прав. Натрупаната печалба за 2023 е 2 255 000 лв. Ако я разпределят е 0.34 лв на акция. Имат право да раздават и 6 месечен дивидент, както 2021г, но това ще се случи 9 или 10 месец на основата на реализирана, а не на очаквана печалба.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

            Ако не се лъжа, дивидентът зависи от печалбата в индивидуалния отчет. Моята прогноза е 0.33 лв. на акция.
            Донякъде си прав.
            Т.е не си прав
            Дивидентът зависи както от натрупаната печалба, така и от очакваната такава на база на 6 месечния отчет /чл. 44, ал.5 от Устава/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение

              ++++Там го виждам и аз.Въпроса остава,КОГА.Може ли поканата за ОС да е от днес за утре?
              Поканата за ОСА до края на май.
              Покана за ИОСА ще следва обявяването на 6 месечния индивидуален отчет, вероятно...
              Last edited by acb; 03.05.2024, 12:21.

              Коментар


              • Големината на дивидента е без значение,защото капиталовата загуба ще е много по-голяма от него . В пъти !
                Дивидента вдигна цената до тук,но само най-големите майстори излизат преди него.Добрите инвеститори знаят защо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Прогнози за дивидент с резултата от 2023?
                  Ако не се лъжа, дивидентът зависи от печалбата в индивидуалния отчет. Моята прогноза е 0.33 лв. на акция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SP19 Разгледай мнение
                    Моята прогноза е между 1.70 и 1.80 на акция.
                    ++++Там го виждам и аз.Въпроса остава,КОГА.Може ли поканата за ОС да е от днес за утре?

                    Коментар


                    • Моята прогноза е между 1.70 и 1.80 на акция.

                      Коментар


                      • Прогнози за дивидент с резултата от 2023?
                        Акциите на оператора почти удвояват цената си в последната година

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение
                          30-35% спад от текущи нива до края на 2024 ще покосят доста нищо неподозиращ добитък.Винаги е било,няма как сега да е различно.
                          !!!

                          Коментар


                          • Загуба от оперативна дейност (204)

                            Коментар


                            • Как се променят профитите
                              Ж. Нетна печалба за периода 2-0454-2 1 516 419
                              2. Приходи от дивиденти 2-1721 1 704 710
                              Last edited by inta53; 30.04.2024, 09:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cba Разгледай мнение

                                Може и да не може да мине на второ четене в парламента..
                                Мина

                                Коментар

                                Working...
                                X