IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение

    Терминът сплит не е съвсем коректен. Мисля, че се има предвид увеличение на капитала със собствени средства, което от гледна точка на акционерите наподобява сплит или поне ефектът е подобен - увеличава се броят акции и цената пада пропорционално. А "смисълът" е, че от гледна точка на компанията се "усвоява" печалбата, като се трансформира в капитал и им отпада ангажимента да я разпределят към акционерите под формата на дивидент следващият път, когато МФ поиска това от тях.
    Благодаря! Като Бианор преди година две значи - "непаричен дивидент"... Понеже в темата на Шелли се бръмчи за сплит, та тук не го осмислих.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
      Някой ще ме светне ли, какъв е смисълът да се прави сплит а картон от 15 кинта?
      Терминът сплит не е съвсем коректен. Мисля, че се има предвид увеличение на капитала със собствени средства, което от гледна точка на акционерите наподобява сплит или поне ефектът е подобен - увеличава се броят акции и цената пада пропорционално. А "смисълът" е, че от гледна точка на компанията се "усвоява" печалбата, като се трансформира в капитал и им отпада ангажимента да я разпределят към акционерите под формата на дивидент следващият път, когато МФ поиска това от тях.
      Last edited by inteIIect; Вчера, 21:19.

      Коментар


      • Явно доста хора не правят разлика между сплит, обратен сплит и увеличение на капитала със собствени средства

        Коментар


        • Някой ще ме светне ли, какъв е смисълът да се прави сплит а картон от 15 кинта?

          Коментар


          • Като гледам годишния консолидиран отчет с тази чудесна печалба си позволявам да цитирам един колега от форума: Пак се отваря работа за акордеона

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SP19 Разгледай мнение
              Мисля, че ставаше дума за други резерви.
              Нй-хубавото развитие е 100% дивидент + сплит.
              Чакаме поканата за ОС с пожелание за приятна изненада. Да видим.
              ПАРИ ИМА И ЗА ТРИТЕ, но и мурафетБаши ще измъдри нещо!!!
              E. Печалба след облагане с данъци (Д - V) 2-0454 12 521 4 533

              Коментар


              • Мисля, че ставаше дума за други резерви.
                Нй-хубавото развитие е 100% дивидент + сплит.
                Чакаме поканата за ОС с пожелание за приятна изненада. Да видим.

                Коментар


                • Няма го Асенчо и може Мурафетов да си прекара сплита да запази парата /от енергийната/ за него вместо за дивидент
                  Умереният риск винаги печели ! ))))))

                  Коментар


                  • Очаквате ли и тук предложение за сплит, колеги?
                    Доколкото знам миналата година МФ е гласувало против поради липса на едни 100 и няколко хиляди, за да не падат конкретни резерви под определени минимуми, но сега изглежда да има налични средства

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
                      Всички имат интерес либерализацията да се случи при служебното правителство (поредица от служебни правителства).Това е цъкаща бомба за всеки крехък редовен кабиет

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Още чакаме...
                        Ех Тони,пак ти си причината яко да ги обирам днес тук!P.S.Никакви препоръки към другите разбира се!

                        Коментар


                        • ГЕРБ и ДПС предлагат либерализацията на пазара на ток да се отложи с година

                          това ли мъти водата тук ?
                          Умереният риск винаги печели ! ))))))

                          Коментар


                          • Още чакаме...
                            БФБ представи сегмента EuroBridge, чрез който български компании ще могат да се листнат едновременно на БФБ и Deutsche Boerse

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Докато продължавате да му отговаряте, ще продължава да спами. Не влизайте в диалог с подобни "капацитети". Когато хората се учат, инвестират, печелят и се развиват, а ти стоиш на едно място, единственото което ти остава е да спамиш и да обвиняваш всички около теб.
                              На всички ни е ясно, че рибаря е форумен драскач и дразнител, но понякога трябва да му се отговори, за да бъде поставен на мястото му. Аз например така правя в темата на хидравликата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                                Докато продължавате да му отговаряте, ще продължава да спами. Не влизайте в диалог с подобни "капацитети". Когато хората се учат, инвестират, печелят и се развиват, а ти стоиш на едно място, единственото което ти остава е да спамиш и да обвиняваш всички около теб.
                                Ако 100 балистични ракети изстреляни към Израел за вас,г-н Никой ,са нищо,за финансовите пазари са много,така че стига сте цвъкали дебилен спам и показвали колко сте финансови неграмотни и в същото време треперещи от паника

                                Коментар

                                Working...
                                X