IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • То пък като работеше борсата сякаш се скъсахте да търгувате........

    Коментар


    • Оставка..... Викам аз.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        Тези хора имат спешна нужда да отидат да поработят в частния сектор, да погладуват и да се събудят от съня, в който живеят. Така като се закотвят на държавни службички и тотално се инвалидизират откъмто отговорности, задължения, наглост и умствен капацитет.
        Докато не раздържавят борсата и разкарат некадърниците, по - зле ще става. Цялото ръководство е за смяна на първо време, с такива заплати могат да се намерят способни хора с желание за работа и визия, докато има поне няколко души, които са останали да се надлъгват на БФБ.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение


          Поредния гаф на високоплатените служители на БФБ.

          Тези хора имат спешна нужда да отидат да поработят в частния сектор, да погладуват и да се събудят от съня, в който живеят. Така като се закотвят на държавни службички и тотално се инвалидизират откъмто отговорности, задължения, наглост и умствен капацитет.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
            24.06.2019 10:12:57 (местно време) Във връзка с възникнал в доставчика на системата Дойче Бьорзе при log-in чрез FIX сесиите, Ви уведомяваме, че началото на откриващия аукцион ще бъде отложено до отстраняване на проблема.
            За началния час на откриващият аукцион ще бъдете уведомени допълнително.


            Поредния гаф на високоплатените служители на БФБ.






            От днес и COBOS е в историята....

            Коментар


            • 24.06.2019 10:12:57 (местно време) Във връзка с възникнал в доставчика на системата Дойче Бьорзе при log-in чрез FIX сесиите, Ви уведомяваме, че началото на откриващия аукцион ще бъде отложено до отстраняване на проблема.
              За началния час на откриващият аукцион ще бъдете уведомени допълнително.


              Поредния гаф на високоплатените служители на БФБ.







              Коментар


              • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                Предполагам, че промяната на правилата е заради новата платформа на тази борса. Разгледах им отчета и излиза, че основния проблем е високите разходи за Възнаграждения и Осигуровки - точно 300 хил. лв. за 3 месеца или 100К на месец, което е повече от "Разходите за външни услуги" Не съм се занимавал с борсата преди, но ми стана интересно и отворих годишния отчет за 2018. Там пише, че дружеството има 25 служители и пет членен съвет на директорите - доста директори на фона на бройката служители трябва да отбележа, но не е моя работа все пак . Излиза, че средната заплата е 3'333,33 лв. на калпак, но с уговорката, че директорите не са служители! ако са, то средната става точно 4'000 лв. Доста кръгло число като да се е целил някой в него изглежда - нямам идея дали пък няма законовоопределен момент по въпроса, затова няма да коментирам.
                Така поставени нещата, със загубата на оперативно ниво, то никога не бих дал и лев за това дружество, въпреки, че е съблазнително да си купиш монополист, защото в случая всико утича в заплати


                Преди всичко поздравления за мнението ти!
                Защо казваш, че не е твоя/ моя/ наша работа? Чия да е след като мажоритар е държавата, тоест аз, ти... ние? Тези пари могат да отиват за сваляне на данъчна тежест, за здравеопазване, за интеграция на някои хора, абе въобще за милион неща! Как така нямаме право на нищо, след като ние пероснално им ги плащаме тези заплати?! Еми те утре ще си гласуват по 40 000 лева заплатки, в което няма нищо лошо, стига да се върши работа, а те не че не вършат такава, а дори пречат!
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                  Решения от заседание на КФН на 25.04.2019 г :

                  6.Изпраща писмо до „Българска фондова борса” АД (БФБ АД) с искане за допълнителна информация и документи във връзка с издаване на одобрение за изменения и допълнения на Правилника за дейността на БФБ АД, приети от Съвета на директорите на дружеството

                  ????

                  Реално поради влошени резултати и слаба търговия биха могли да си намалят броя на директорите или да си намалят заплатите.....,но едва ли е това.

                  Някой да се досеща какво ни готвят ?
                  Предполагам, че промяната на правилата е заради новата платформа на тази борса. Разгледах им отчета и излиза, че основния проблем е високите разходи за Възнаграждения и Осигуровки - точно 300 хил. лв. за 3 месеца или 100К на месец, което е повече от "Разходите за външни услуги" Не съм се занимавал с борсата преди, но ми стана интересно и отворих годишния отчет за 2018. Там пише, че дружеството има 25 служители и пет членен съвет на директорите - доста директори на фона на бройката служители трябва да отбележа, но не е моя работа все пак . Излиза, че средната заплата е 3'333,33 лв. на калпак, но с уговорката, че директорите не са служители! ако са, то средната става точно 4'000 лв. Доста кръгло число като да се е целил някой в него изглежда - нямам идея дали пък няма законовоопределен момент по въпроса, затова няма да коментирам.
                  Така поставени нещата, със загубата на оперативно ниво, то никога не бих дал и лев за това дружество, въпреки, че е съблазнително да си купиш монополист, защото в случая всико утича в заплати
                  Заради дебатите обаче изчетох любезно предоставените линове на колегите и мисля, че това не е покупка на някакъва си борса, а на цели 2 борси и по-точно на една по-цена инвестиция отзад - енергийната. Там има доста велю и ако е истина, че всички ВЕИ и потребители ще се регистрират там, по проектозакон до края на 2019, то картината е друга и даже с неефективните разчети на БФБ, то на финала ще се получи добра доходност - особенно с това че държавата най-вероятно ще си прибира дивиденти от едното през другото и ще "закачат" и клетите дребни инвеститори
                  Нямам идея защо е скопосана тая нескопосана схема, но изглежда, че на консолидирана основа има стойност


                  IM d best

                  Коментар



                  • Копирано от https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7502038 © www.24chasa.bg
                    www.investor.bg

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
                      Отчетът е толкова добър, че са му се чудели до 02.24 ч. преди да го публикуват
                      Споделям това мнение и аз - много добре изглежда тримесечието, да не гоорим че миналата година Q1 имаше едни еднократни печалби покрай продажбата на ДЦК

                      Коментар


                      • Отчетът е толкова добър, че са му се чудели до 02.24 ч. преди да го публикуват

                        Коментар


                        • Малките ВЕИ централи излизат на енергийната борса

                          https://www.investor.bg/energetika/4...-borsa-281946/

                          Коментар


                          • Тук вече според мен се играе не за самата борса а за енергийната борса там са парите. Някой има ли идея коя година БФБ ще е изплатила дълговете си за придобиване на енергийната борса.
                            http://www.proflashgame.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                              Печалбата е естествен ограничител на размера на бонуса докато при загубата няма такива проблеми
                              Иначе не знам какво различно си очаквал от неконсолидиран отчет на БФБ..
                              Не съм очаквал нищо много различно, но просто не мога да не изразя мнение за тези безобразия! Защо на даден монопол му трябва консолидация с нещо, та да излезне на печалба? Ако беше приватизирана тази борса, дали щяха да са неконсолидирана загуба? Въпросът е по-скоро принципен, не я следя много отблизо и нямам бройки. По-скоро имам някакви останали отнякъде под 200.

                              П.П. Ако трябва да остават там 5 човека на 2000 лева и 1 компютър като толкова няма работа и оборот.
                              Last edited by 15%; 03.05.2019, 14:27.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                Всичко ще работи на загуба и само ще се раздават бонуси ли? Колко мъка има на този свят...
                                Печалбата е естествен ограничител на размера на бонуса докато при загубата няма такива проблеми
                                Иначе не знам какво различно си очаквал от неконсолидиран отчет на БФБ..

                                Коментар

                                Working...
                                X