IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ашколсум,най-накрая

    Коментар


    • Светлина в тунела- вписването на сливането в Търговския регистър е факт.

      Коментар


      • Много добра компания. Уникално виждане на мениджмънта за управлението, визията и бъдещето на фирмата.

        Коментар


        • http://www.sopharmatrading.bg/vn_26_111_BG.html

          Абе интересна компанийка е Трейдинга Освен последният им проект за 2,3 милки, до края на годината се задава и един за двойно повече .Не е препоръка за нищо разбира се! Па живьом увидим

          Коментар


          • Дистрибуционната компания Софарма Трейдинг АД реализира 12,23% ръст на продажбите си на годишна база до 34,9 млн. лв. за юли 2010 г., съобщи дружеството чрез БФБ-София.

            Софарма Трейдинг АД е дъщерно дружество на Софарма АД. Компанията стана поредната публикуваща месечни данни за дейността си на БФБ-София. Първи това започна да прави Монбат АД, който публикува месечни приходи и печалби от 2006 г. Другите компании които публикуват месечни данни, са Софарма АД (изменение на приходите от вътрешен пазар, износ и общо), Инвестор.БГ АД (месечни приходи и изменение на годишна база), КТБ (печалба за месеца), Адванс Терафонд АДСИЦ (месечни данни за придобити и отдадени под наем и аренда земи) и Агро финанс АДСИЦ (месечни данни за придобити и отдадени под наем и аренда земи).
            Положителните резултати на Софарма Трейдинг се наблюдават и в сегмента приходи от продажби на стоки, където ръстът е в размер 5,95%, уточняват от дружеството. Според Софарма Трейдинг АД основен фактор за добрите резултати са продължаващият ръст на пазара като цяло и разнообразяването на продуктовото портфолио и клиентските канали за реализация на продажбите.

            През месец юли са реализирани приходи от продажби на медицинско оборудване в размер на 1,96 млн. лева.

            Компанията е основният партньор за България на компанията за медицинското оборудване GE Healthcare.

            От началото на годината приходите на Софарма Трейдинг АД са в размер на 220 млн. лева, или ръст от 10,76% спрямо предходния отчетен период. За юли 2010 г. дружеството реализира печалба преди данъци в размер на 846 хил. лв., при печалба от 110 хил. лв. за юли 2009 г.

            В момента тече процедура по вливане на Софарма Логистика АД в Софарма Трейдинг АД.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
              Aпропо:Кога ще се търгуват и акциите от Логистиката?
              Ако погледнеш баланса за 2Q 2010 ще видиш че капитала все още е стария, което означава че все още вливането не е минало по целия административен път - Търговският регистър през последния месец е запушил от обработването на задължителните ГФО на фирмите и може би преди септември няма да могат да се търгуват акциите от Логистиката.

              Иначе, апропо, Дневник са объркали данните на Софарма със Софарма Трейдинг
              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                нали си много открехната
                http://www.x3news.com/displayCompany.jsp?bul=103267194
                мерси, доразкрехна ме.
                Last edited by precakanoto; 31.07.2010, 22:52.
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • нали си много открехната
                  http://www.x3news.com/displayCompany.jsp?bul=103267194
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • какво пише в отчета, а има ли вече отчет ?
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/07...chalba_ot_144/
                      Aпропо:Кога ще се търгуват и акциите от Логистиката?

                      Коментар


                      • Значително покачване на цената през последните седмици.

                        Коментар


                        • Защо няма новини от ОСА никъде - нито в сайта им,нито в ехтри,нито тук?

                          Коментар


                          • Компанията се оценява добре от инвеститорите. Сериозно раздвижване през последните седмици в търгвият - обем и цени.

                            Коментар


                            • Според документите за ОСА се предвижда дивидента да е като миналогодишния - 10ст.Лично аз очаквах да е повече - поне цялата печалба за тази година,пък и защо не и неразпределената от миналата година.
                              Аргументите ми са:
                              1.Влизат нови акционери,които не би трябвало да имат дял от минали печалби.
                              2.Съотношението на акциите бе в полза на акционерите на логистиката според пазарните нива.
                              3.Печалбата от тази година досега е доста добра и дял от нея ще имат и бъдещите акционери.
                              ОСА е нас 22.06
                              За съжаление няма да имам възможност да отида и да си изразя мнението
                              Last edited by vale1; 09.06.2010, 07:41.

                              Коментар


                              • Компанията нараства доста бързо като резултати на фона на целия пазар. Инвестицията тук си заслужава времето за изчакване.
                                ОС е на 22.06.

                                Коментар

                                Working...
                                X