IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
    Компанията дълго време е била зад гърба на Софарма и повечето инвестири я не я отличават от Софарма . Сега ще трябва първо да видят добрите резултати за тримесечието или дори за годината, за да почнат да и обръщат внимание. Може би пенсиите ще почнат да я събират най-накрая при евентуалния следващ диведент догодина чак. Компанията има добра дивидентска доходност съизмерима с депозитите , има водеща позиция на пазар който расте всяка година, качествата на управлението на компанията са с марката Софарма, а това е една от любимите акции на фондовете за 2009 г съдейки по отчетите за техните покупки. Така че няма основание да не я харесват , по скоро или още не са я забелязали или не им дават да купят на настоящите цени в големи обеми.
    Моята прогноза е, че лихвите по депозитете ще падат, а тук дивидента дори има потенцеал да се покачи догодина - от там акцията най накрая ще бъде въведена в листата за покупки. Тогава цената ще почне да расте - като станат няколко купувачите - сега е един и затова не мърда.
    Трябва скоро да излязат акциите от вливането на Логистиката. Това е другото нещо, което се чака за да се уверят инвеститорите че по ниски цени няма да има. Не трябва да се забравя обаче, че всичко което се купи сега трудно ще може да се продаде принципно, защото пазарът не съществува вече. Всеки който купува тук трябва да е готов да понесе голяма неликвиност и това е третата причина, поради която не расте - малко се тези които влизат с хоризонт 3-5 години.
    Имам от акциите на Софарма Трейдинг.
    +1 Хоризонта може и да е по-малък 2 - 3 години.Само трябва да пусне майката още някой пакет и да увеличи фри флота

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
      Компанията дълго време е била зад гърба на Софарма и повечето инвестири я не я отличават от Софарма . Сега ще трябва първо да видят добрите резултати за тримесечието или дори за годината, за да почнат да и обръщат внимание. Може би пенсиите ще почнат да я събират най-накрая при евентуалния следващ диведент догодина чак. Компанията има добра дивидентска доходност съизмерима с депозитите , има водеща позиция на пазар който расте всяка година, качествата на управлението на компанията са с марката Софарма, а това е една от любимите акции на фондовете за 2009 г съдейки по отчетите за техните покупки. Така че няма основание да не я харесват , по скоро или още не са я забелязали или не им дават да купят на настоящите цени в големи обеми.
      Моята прогноза е, че лихвите по депозитете ще падат, а тук дивидента дори има потенцеал да се покачи догодина - от там акцията най накрая ще бъде въведена в листата за покупки. Тогава цената ще почне да расте - като станат няколко купувачите - сега е един и затова не мърда.
      Трябва скоро да излязат акциите от вливането на Логистиката. Това е другото нещо, което се чака за да се уверят инвеститорите че по ниски цени няма да има. Не трябва да се забравя обаче, че всичко което се купи сега трудно ще може да се продаде принципно, защото пазарът не съществува вече. Всеки който купува тук трябва да е готов да понесе голяма неликвиност и това е третата причина, поради която не расте - малко се тези които влизат с хоризонт 3-5 години.
      Имам от акциите на Софарма Трейдинг.
      +1
      3-5 години не е голям хоризонт, точно тази компания го заслужава.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
        Не разбирам с какво не си съгласен?
        - че фондовете не купуват и затова цената не мърда
        - че има добра дивидетска доходност и тя би могла да се подобри
        - че пазара е в клинична смърт и никой не би купувал каквото и да е на каквато и да е цена просто защото утре ако му потрябват пари няма на кого да продаде

        Това че някой касиер е решил да не плати един дивидент по банков път, а в брой, не означава че не могат да продават лекарства, а именно това те правят с нарастващи темпове...
        Не можем всички да мислим по-един и същи начин.За това ,че имам толкова техни акции е виновен имено пазара,супер не ликвиден и умрял.А като вкараш над 120 000 евро като мен в акции ще ти станат много неща ясни.(Вече много от тях загубени)Личните контакти с някои хора не ги броя.Лека ти вечер,жената каза да и налея пак от хубавото червено вино.

        Коментар


        • Не разбирам с какво не си съгласен?
          - че фондовете не купуват и затова цената не мърда
          - че има добра дивидетска доходност и тя би могла да се подобри
          - че пазара е в клинична смърт и никой не би купувал каквото и да е на каквато и да е цена просто защото утре ако му потрябват пари няма на кого да продаде

          Това че някой касиер е решил да не плати един дивидент по банков път, а в брой, не означава че не могат да продават лекарства, а именно това те правят с нарастващи темпове...
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
            Компанията дълго време е била зад гърба на Софарма и повечето инвестири я не я отличават от Софарма . Сега ще трябва първо да видят добрите резултати за тримесечието или дори за годината, за да почнат да и обръщат внимание. Може би пенсиите ще почнат да я събират най-накрая при евентуалния следващ диведент догодина чак. Компанията има добра дивидентска доходност съизмерима с депозитите , има водеща позиция на пазар който расте всяка година, качествата на управлението на компанията са с марката Софарма, а това е една от любимите акции на фондовете за 2009 г съдейки по отчетите за техните покупки. Така че няма основание да не я харесват , по скоро или още не са я забелязали или не им дават да купят на настоящите цени в големи обеми.
            Моята прогноза е, че лихвите по депозитете ще падат, а тук дивидента дори има потенцеал да се покачи догодина - от там акцията най накрая ще бъде въведена в листата за покупки. Тогава цената ще почне да расте - като станат няколко купувачите - сега е един и затова не мърда.
            Трябва скоро да излязат акциите от вливането на Логистиката. Това е другото нещо, което се чака за да се уверят инвеститорите че по ниски цени няма да има. Не трябва да се забравя обаче, че всичко което се купи сега трудно ще може да се продаде принципно, защото пазарът не съществува вече. Всеки който купува тук трябва да е готов да понесе голяма неликвиност и това е третата причина, поради която не расте - малко се тези които влизат с хоризонт 3-5 години.
            Имам от акциите на Софарма Трейдинг.
            Аз имам на "Медика","Българска Роза-Севастополис" и тук а продадох "Софармата"-писна ми от нея,ама не съм съгласен с тия твърдения.Но всеки си има своя гледна точка.А като кзвам,че имам са по-над две хиляди броя по-позиция.Това го изтъквам защото имам достатъче поглед върху "Холдинг Софарма". П.С. а ходих до фабриката за дивидент преди три години не искаха да ми го изплатят по-банков път.(Смях)

            Коментар


            • Компанията дълго време е била зад гърба на Софарма и повечето инвестири я не я отличават от Софарма . Сега ще трябва първо да видят добрите резултати за тримесечието или дори за годината, за да почнат да и обръщат внимание. Може би пенсиите ще почнат да я събират най-накрая при евентуалния следващ диведент догодина чак. Компанията има добра дивидентска доходност съизмерима с депозитите , има водеща позиция на пазар който расте всяка година, качествата на управлението на компанията са с марката Софарма, а това е една от любимите акции на фондовете за 2009 г съдейки по отчетите за техните покупки. Така че няма основание да не я харесват , по скоро или още не са я забелязали или не им дават да купят на настоящите цени в големи обеми.
              Моята прогноза е, че лихвите по депозитете ще падат, а тук дивидента дори има потенцеал да се покачи догодина - от там акцията най накрая ще бъде въведена в листата за покупки. Тогава цената ще почне да расте - като станат няколко купувачите - сега е един и затова не мърда.
              Трябва скоро да излязат акциите от вливането на Логистиката. Това е другото нещо, което се чака за да се уверят инвеститорите че по ниски цени няма да има. Не трябва да се забравя обаче, че всичко което се купи сега трудно ще може да се продаде принципно, защото пазарът не съществува вече. Всеки който купува тук трябва да е готов да понесе голяма неликвиност и това е третата причина, поради която не расте - малко се тези които влизат с хоризонт 3-5 години.
              Имам от акциите на Софарма Трейдинг.
              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • http://www.investor.bg/news/article/107061/339.html Всичко много хубаво,ама тъпчем ли тъпчем на едно място.И това не ни топли в тая студена зима.

                Коментар


                • fortiss - А как точно е?

                  25 бройки делени на коефициента на вливане 1.92 прави 13 броя...
                  Иначе има и други свободно търгуваеми бройки - примерно закупени в последствие, но надали са в много държатели спрямо тези 23 хиляди
                  Last edited by BigBear; 09.10.2010, 14:03.
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                    Така че реално, свободно търгуваемите акции би трябвало да са само онези акции от масовата приватизация, които обаче са по 13 бройки на човек вече от Трейдинга. При текущата цена и минималната брокерска комисионна от примерно 10 лв на сделка те надали ще излязат на пазара - не преди цената да се покачи няколко пъти поне, за да има смисъл от продажбата им...

                    Това не е точно така....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                      По време на масовата приватизация дружеството се е казвало Калиман Холдинг АД и е успяло да събере 580857 лв подформата на бонови книжки от по 25 броя акции или около 23200 акционера. След това се слива с фирмата на фондмениджерите Сигма ООД с капитал 105 000 лева и се преименува във Финтекско АД през 1999 г. След това през 2006 -2007 година се придобива от Софарма АД и става Софарма логистика АД след увеличение на капитала с права.

                      Така че реално, свободно търгуваемите акции би трябвало да са само онези акции от масовата приватизация, които обаче са по 13 бройки на човек вече от Трейдинга. При текущата цена и минималната брокерска комисионна от примерно 10 лв на сделка те надали ще излязат на пазара - не преди цената да се покачи няколко пъти поне, за да има смисъл от продажбата им... Отделно тъй като говорим за акции придобити преди 15 години и промените на името на компанията надали много от тези хора осъзнават че имат акции ...
                      мерси за инфото мечо!

                      Коментар


                      • По време на масовата приватизация дружеството се е казвало Калиман Холдинг АД и е успяло да събере 580857 лв подформата на бонови книжки от по 25 броя акции или около 23200 акционера. След това се слива с фирмата на фондмениджерите Сигма ООД с капитал 105 000 лева и се преименува във Финтекско АД през 1999 г. След това през 2006 -2007 година се придобива от Софарма АД и става Софарма логистика АД след увеличение на капитала с права.

                        Така че реално, свободно търгуваемите акции би трябвало да са само онези акции от масовата приватизация, които обаче са по 13 бройки на човек вече от Трейдинга. При текущата цена и минималната брокерска комисионна от примерно 10 лв на сделка те надали ще излязат на пазара - не преди цената да се покачи няколко пъти поне, за да има смисъл от продажбата им... Отделно тъй като говорим за акции придобити преди 15 години и промените на името на компанията надали много от тези хора осъзнават че имат акции ...
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • и още едно въпросче
                          Някой запознат ли е по-добре със Логистиката? Тези близо 3 млн акции ще увеличат ли фри-флоута, което от своя страна ще направи SFTRD по-привлекателна за големите инвеститори?

                          Коментар


                          • спокойно, бе хора, дори да падне другата година ще възстанови...!

                            Коментар


                            • И за мен компанията е много добра от гледна точка на бизнес, ръководство, перспективи за развитие.Финансовите резултати се подобряват непрекъснато, разпределя се дивидент.
                              Това ще бъде една от добрите акции през следващите години.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                                Тони оборота на Трейдинга вече не е основно от Софарма, над 70 % мисля че са на други фармацефтични компании - по скоро името и вече трябва да е Фарма Трейдинг
                                To името се определя от родителя
                                а иначе компанията си е добра.Дано сега придобие и малко по добра ликвидност и някои фондове се заинтерисуват от нея.
                                Не е препоръка.

                                Коментар

                                Working...
                                X