IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами то голямата гаранция- за толкова години Донев една стотинка дивидент не е дал на акционерите си от Софарма. А все премята пакети. И защо ще приказва за сливане, а няма да го прави. Нещо му поизгубих доверие

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
      Двата бизнес модела са напълно различни и за мен вероятността да се слеят двете компании - Софарма и Софарма Трейдинг - не е голяма. Едната е с пройзводствена насоченост, а другата с търговска.
      Според мен след всички сливания ще останат двете компании като оптимизацията ще се извършва именно по тази ос - пройзводство и търговия.
      Отделно Софарма Трейдинг ще загуби много бизнес от вливането си в Софарма - сега може да се позиционира като самостоятелна компания през другите фармацефтични компании, които и правят над 70 % от приходите. Даже за мен правилния ход е дори промяна на името за да се отбележи силния фокус върху търговия с лекарства /ФармаТрейдинг примерно/ , но това надали ще стане също, защото у нас холдингите обичат да си кръщават дъщерните с фамилното име отпред...

      Но всеки си има право на мнение, отделно и продавачи също трябват

      Мисля, че няма вероятност да се слеят. Както е написал BigBear едното е производство, другото търговия. На Софарма трейдинг около 78% от продажбите се формират от различни от Софарма доставчици.
      Сериозните инвеститори не се влияят предполагам от името, а от дейностат и управлението.
      По мое мнение потенциалът за развитие на компанията е значителен, дори и на БГ пазара.
      Дивидентната политика едва ли ще се промени и гарант за това е мениджмънта на Софарма и Софарма трейдинг.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
        За първи път ми беше ,но са на светлинни години от нас .... Решават за дивидента и определят дата за търгуване на акции с дивидент ...на другият ден имаш дивидента по сметката си.... А някъде го дават четири пъти годишно с график на миналата година ....... а при нас мажоритара го взима веднага а миноритарите чакат три месеца....
        Така че БФБ много трябва да поработи да върне доверието в изгубилите колеги и да върне ПФ избягали на запад а не блокирани с милиони в мина Чукурово ... примерно..

        Мината е ЧУРУКОВО!!! И не е една на БФБ, а са много....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
          Така е Мече - по малко от месец увеличение на капитала с права - цялата процедура, а пък самото растояние между реалното инвестиране и възможността за продажба е няколко дни...
          А сплитовете мисля, че стават веднага. При нас дори само това че борда на директорите на борсата го разрешава веднъж седмично се забавя само заради това поне със седмица...
          За първи път ми беше ,но са на светлинни години от нас .... Решават за дивидента и определят дата за търгуване на акции с дивидент ...на другият ден имаш дивидента по сметката си.... А някъде го дават четири пъти годишно с график на миналата година ....... а при нас мажоритара го взима веднага а миноритарите чакат три месеца....
          Така че БФБ много трябва да поработи да върне доверието в изгубилите колеги и да върне ПФ избягали на запад а не блокирани с милиони в мина Чукурово ... примерно..

          Коментар


          • Така е Мече - по малко от месец увеличение на капитала с права - цялата процедура, а пък самото растояние между реалното инвестиране и възможността за продажба е няколко дни...
            А сплитовете мисля, че стават веднага. При нас дори само това че борда на директорите на борсата го разрешава веднъж седмично се забавя само заради това поне със седмица...
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
              не знам как е в други държави но у нас институциите и законите са много тромави.
              Едно просто раздаване на безплатни акции пропорционално на всички акционери при Унифарм се проточи 3-4 месеца. Вливането на Логистиката и Трейдинга, което не е враждебно, ще удари година скоро - акциите още не са излезли за търгуване...
              Ами мога да споделя за чужди акции , по точно за Дойче банк......... Хората набираха 11 милиарда /309 М нови акции / ,като всяка акция е по 33 евро...
              На 17 септември обявиха че мислят да набират капитал и определиха 21 септември за повече подробности....На посочената дата излезнаха с нова информация .... последен ден за търгуване на старите акции с права 22 септември ....до 01 октомври търгуване на права , на 6 октомври плащане ....... на 7 ги имах за продажба а те бяха направили търгово на Постбанк за покупка........
              И то при положение че от 1 до 5 октомври набираха напитал на емисията в САЩ при други цени някъде към 53 се продават ...
              Е ако бяха у нас някъде след Ивановден ... може би...

              Коментар


              • не знам как е в други държави но у нас институциите и законите са много тромави.
                Едно просто раздаване на безплатни акции пропорционално на всички акционери при Унифарм се проточи 3-4 месеца. Вливането на Логистиката и Трейдинга, което не е враждебно, ще удари година скоро - акциите още не са излезли за търгуване...
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от forman777 Разгледай мнение
                  Наистин всеки има право на мнение, но тук с приоритет е Донев
                  Че то къде сме ние с проритет?
                  Навсякъде са мажовците

                  Коментар


                  • Наистин всеки има право на мнение, но тук с приоритет е Донев

                    Коментар


                    • На няколко пъти Донев имаши изявления,че предстои консолидация до 2-3 години

                      Коментар


                      • Двата бизнес модела са напълно различни и за мен вероятността да се слеят двете компании - Софарма и Софарма Трейдинг - не е голяма. Едната е с пройзводствена насоченост, а другата с търговска.
                        Според мен след всички сливания ще останат двете компании като оптимизацията ще се извършва именно по тази ос - пройзводство и търговия.
                        Отделно Софарма Трейдинг ще загуби много бизнес от вливането си в Софарма - сега може да се позиционира като самостоятелна компания през другите фармацефтични компании, които и правят над 70 % от приходите. Даже за мен правилния ход е дори промяна на името за да се отбележи силния фокус върху търговия с лекарства /ФармаТрейдинг примерно/ , но това надали ще стане също, защото у нас холдингите обичат да си кръщават дъщерните с фамилното име отпред...

                        Но всеки си има право на мнение, отделно и продавачи също трябват
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Ами тези дивиденти с подобен процент може да се вземат от други акции- от групара на CENHL, SOFCOM или АДСИЦ. Аз не бих купил вече акции на Донев, в които не е гарантиран дивидента- не е препоръка за нищо

                          Коментар


                          • близкосрочна инвестиция??? Поясни, моля как близкосрочно ще спечелим от нея?

                            Коментар


                            • Тези похвали са заслужени, но риска е че Донев ще го влее в морето SFARM. Тогава няма да има и следа от дивидента. Тази акция е за близкосрочна инвестиция и затова някои бягат от нея

                              Коментар


                              • Кой беше днес продавача?

                                Коментар

                                Working...
                                X