IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Надувате ли балона пичове...

    Коментар


    • Според батето компания аналог описана по-горе от него се търгува 8 пъти по-скъпо тоест по тази логика цени от 13-14 лева са напълно реални в бъдеще време.Обърнете внимание на съотношението P/S.Това отношение в зависимост от вида бизнес според мен трябва да бъде между 0,5 и 3.Конкретно за бизнеса на това дружество смятам че е нормално този коефициент да е между 0,6 и 1 а вижте колко е в момента.Засега не ви препоръчвам да купувате на 7 лева защото може да си купите и по-евтино.Гореизложеното не е препоръка за нищо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от the money-maker Разгледай мнение
        Тука единственият правилен въпрос според мен е кога ще заковем 8 лева.
        Какви 8 лева направо 80000000000 лв/акция

        Коментар


        • Не исках да товаря повече темата с пръсъствието си но пък ще е неучтиво да не отговоря
          Да, и аз мисля че 3 лв. са напълно достижими. Особенно щом и цената на майчето взе да мърда нагоре. Много е важно как точно г-н Донев ще продължи с разширяването на фри-флота. Ако го прави леко и разумно, пътя нагоре ще е бърз. Вярвам че той е умен мъж и няма да играе срещу собствените си интереси.
          Та... да не бъдем много алчни, и Дядо Коледа да ни ги донесе тия 3 кинта, пак е напълно доволно

          Коментар


          • Тука единственият правилен въпрос според мен е кога ще заковем 8 лева.

            Коментар


            • Здравей Батя,

              Аз не виждам лошо да се коментира когато едно дружество е ликвидно макар и за мащабите на нашия пазар, а това предполагам ще стане такова предвид че в момента капитализацията му е малко по голяма от приходите за януари

              Разбира се докато пълни всеки предпочита да пише по платформата, че пазарчето е плитко и форума му влияе.

              Поздрави

              Коментар


              • А бате, теб те чета още от както бях фърфалак инвеститор. Никой конкретно не визирам и не искам да засегна.
                Колкото до акцията ни вече докосваме 2лв, въпроса е кога ще удвоим до 3лв, прогнози?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Ей на 1,46лв един - двама си пишехме тук, гледай сега какво стана изведнъж много съдружници и кандидати за такива!
                  Тони, ако визираш и мен в този кръг, да поясня, че практиката ме е научила колкото и да харесвам дадена акция да не я коментирам докато не си напълня добре портфейла. Просто пазарчето ни е малко, неразвито и силно подвластно на стадния ефект
                  Първия ми пост в темата е от 02.02 и в него си казвам, че от преди това съм я харесал и купувал. А това стана благодарение на приятел, който ми насочи вниманието към нея.

                  Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  И аз вече съм мощно тук
                  Имах малко събрани и от 1,45-1,48, но днес допълних като хората.
                  Стабилна, качествена компания с един от най-добрите мажоритари в БГ.
                  Задължително е за успешния инвеститор да има такова бижу в портфейла
                  Тук няма да досаждам повече с коментарите си поне до следващия отчет. Ситуацията е пределно ясна.
                  Успех!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                    Не си единствения в този форум, който е инвестирал в акции, но си един от малкото, които първо се надуват, после обиждат персонално хората с различно мнение, а накрая се цупят като ощипана госпожица.
                    Келешче, виж кой пръв започва с обидите!
                    Изключително рядко си позволявам това. Но такива завистливци дето след всеки трети мой пост пускат реплики от сорта:

                    Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                    Ей, пусто его, без самохвалство не може
                    не ги търпя въобще.
                    Плувай по течениетоооо!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Ей на 1,46лв един - двама си пишехме тук, гледай сега какво стана изведнъж много съдружници и кандидати за такива!
                      Много добре си го забелязал, а ще забележиш, че който е влязал скоро най-много ще пише и ще си хвали инвестицията.
                      Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

                      Коментар


                      • Ей на 1,46лв един - двама си пишехме тук, гледай сега какво стана изведнъж много съдружници и кандидати за такива!

                        Коментар


                        • Януари месец е много обнадеждаващ за продажбите на компанията. Възходящото и развитие ще продължи и през настоящата година. В случая борсата отразява със закъснение резултатите на компанията. Мениджмънта явно добре се справя със задачите си.
                          Ще продължа да купувам акции тук!!!

                          Коментар


                          • Не си единствения в този форум, който е инвестирал в акции, но си един от малкото, които първо се надуват, после обиждат персонално хората с различно мнение, а накрая се цупят като ощипана госпожица.

                            Първоначално изпратено от Батя
                            Ха-ха, депозит мастъри и оценители разни ни налазиха пак. Пуста завист човешка
                            Last edited by Valuator; 18.02.2011, 23:28.

                            Коментар


                            • Че кога съм имал претенции да съм собственик на теми?????? Откъде го реши това.
                              Просто споделям радостта и на другите пичове които сме инвестирали тук!
                              А ти веднага се появяваш с някой злобна реплика:
                              Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                              Ей, пусто его, без самохвалство не може
                              Престани да са занимаваш с мен!
                              Престани да ми гледаш в канчето и да цъкаш. То твоето вече е болестно състояние!
                              Last edited by Батя; 18.02.2011, 17:11.

                              Коментар


                              • Батя, ти като мажоритарен акционер или като собственик на темите ли се изживяваш? Понеже имаме закачка с теб, ще споделя, че имам акции тук, но смятам, че коментари като "Егати акцията. Цепи мрака, само за месец-два сме на доходност за 4 годишен депозит" за комплексарски и отблъскващи.

                                Не ти ли прави впечатление, че напоследък всяка тема, в която се появиш, в крайна сметка се оспамва. Плямпаш празни приказки и като ти отговори някой, се фръцваш, че си много велик и нямаш време за губене. Ами ако не искаш хората да се занимават с теб, не се дръж като самовлюбена и ощипана госпожица.
                                Last edited by Valuator; 18.02.2011, 14:32.

                                Коментар

                                Working...
                                X