IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    Малко рано влезе в индексите. Все още не бях купил!
    ами давай - имаш цяла седмица!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Може и така да стане Маринка, важното е че влизайки в индексите най-на края ще бъде забелязана.

      Малко рано влезе в индексите. Все още не бях купил!
      Last edited by fortiss; 12.03.2011, 10:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
        Те ще си договорят цена с Донев, според мен. Все пак честито на теб и останалите съакционери!
        Може и така да стане Маринка, важното е че влизайки в индексите най-на края ще бъде забелязана.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от No money, no credit Разгледай мнение
          Честито на акционерите, акцията със сигурност ще се задържи в индексите повечко от някой нови попълнения Надявам се все така добре да се развива, а има още много път докато си върне цената от първите котировки, които бяха на 5,00лв
          Все пак не се престаравай. 5 лв бяха, когато индекса беше 1900.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            да смятам ли че тук ще имаме търсене от Ултима и Златен лев? Нали те следяха BGTR 30 ?
            Те ще си договорят цена с Донев, според мен. Все пак честито на теб и останалите съакционери!

            Коментар


            • да смятам ли че тук ще имаме търсене от Ултима и Златен лев? Нали те следяха BGTR 30 ?

              Коментар


              • Честито на акционерите, акцията със сигурност ще се задържи в индексите повечко от някой нови попълнения Надявам се все така добре да се развива, а има още много път докато си върне цената от първите котировки, които бяха на 5,00лв
                Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

                Коментар


                • ЧЕСТИТО вече сме в 2-два индекса!!!
                  I. Изважда следните емисии от базата на SOFIX:
                  T43 Зърнени Храни България АД-София
                  5BN ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АД-София
                  и добавя следните емисии:
                  6C9 ТБ Корпоративна търговска банка АД-София
                  5BU Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ-София

                  II. Изважда следните емисии от базата на BG 40:
                  4BJ Българска роза-Севтополис АД-Казанлък
                  57E ЕМКА АД-Севлиево
                  5ODE Кораборемонтен завод Одесос АД-Варна
                  5MY Мостстрой АД-София
                  5ORG Оргахим АД-Русе
                  51P Полимери АД-Девня
                  и добавя следните емисии:
                  6BMA Фонд Имоти АДСИЦ-София
                  SO5 Софарма трейдинг АД-София
                  3JU София-БТ АД-София
                  59X Унифарм АД-София
                  57B Булгартабак-холдинг АД-София
                  5T6 Тодоров АД-София

                  III. Изважда следните емисии от базата на BG REIT:
                  6F3 ФеърПлей Пропъртис АДСИЦ-София
                  и добавя следните емисии:
                  5BD Булленд инвестмънтс АДСИЦ-София

                  IV. Изважда следните емисии от базата на BG TR30:
                  6A8 Адванс Екуити Холдинг АД-София;
                  5ALB Албена Инвест Холдинг АД-к.к. Албена;
                  1VX Велграф Асет Мениджмънт АД-София;
                  T43 Зърнени Храни България АД-София;
                  4I8 Индустриален Капитал Холдинг АД-София;
                  5ODE Кораборемонтен завод Одесос АД-Варна;
                  5OTZ Оловно цинков комплекс АД-Кърджали;
                  5ORG Оргахим АД-Русе
                  и добавя следните емисии:
                  4CF ТБ Централна кооперативна банка АД-София;
                  5V2 Холдинг Варна АД-Варна;
                  57B Булгартабак-холдинг АД-София;
                  SO5 Софарма трейдинг АД-София;
                  4KU Каучук АД-София;
                  BSO Българска фондова борса-София АД;
                  52E Елхим Искра АД-Пазарджик;
                  6AG Агро Финанс АДСИЦ-София

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    Имам малко!
                    Но засега от вашите писания виждам, че трябва да купувам.
                    Хм...виждам че и чичко Скрудж от Търговище се е наредил да купува.Споко,скоро няма да станеш като идола си Донев
                    Искреността е много скъп подарък. Не го очаквайте от евтини хора!

                    Коментар


                    • Ти наистина ако си формираш инвестиционното решение на база коментарите тук........приятелю....ти си за депозит.

                      Коментар


                      • Имам малко!
                        Но засега от вашите писания виждам, че трябва да купувам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          След всички изчисления - Да купувам или да продавам???
                          Е, още не сме почнали да го смятаме, само загряваме

                          Имаш ли какво да продаваш, апропо

                          Коментар


                          • След всички изчисления - Да купувам или да продавам???

                            Коментар


                            • Пич, объркал си една 0 в сметките, разликата все си е 90 мил. Обясни ни с числа прости за кои 9 мил. иде реч и как стигаш до тази цифра, идеше реч за паричния и вземания.

                              Ако говориш за нетна разлика между приходи и разходи спрямо миналата е съвсем друга бира.

                              За Хигия не ми се говори и както виждаш в приходите не съм сложил ефект от увеличен пазарен дял, а визирам единствено пазара като цяло с презумпцията че другите големи няма да губят още за сметка на това.

                              Бонусите са си несигурна работа
                              Last edited by prodigal; 07.03.2011, 19:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                                Тук си постнал едни числа, от които не става ясно за 9 мил. или за 90 мил. разлика в паричния говориш и натам цялата сметка... За вземанията, обърни внимание и колко са приходите от лихви по просрочени и с колко намаляват съдебно присъдените такива.

                                Иначе рентабилността все още е сравнително ниска и ти разглеждаш хипотези как би могла да стане още по-ниска. Хубаво, щом те влече, но ако предположим че направят 430 мил приходи тази година и предвид че преструктурирането/настройването на бизнеса е напреднало много, дали има шанс да я вдигнат със скромните между 1 и 3 процента?
                                Ще ти е по-лесно ако сметнеш разликата между изменението (акцента е за Продигал) в ръста на приходите и изменението в ръста на разходите. От там ще видиш допълнителните 9 млн, без които не знам как щяха да вържат годината.
                                За приходите от лихви - за мен това да правиш толкова пари от забавени плащания не е добра новина когато те формират по-висок дълг с всички свързани допълнителни разходи. И после фактурирани приходи от лихви не са виждат никъде като платени в потока, което говори или за счетоводството, или за клиентите...
                                Но пък да да хвалиш, че си най-големия доставчик на болниците, с тяхната слава, едва ли може да е първата ми радост
                                Факт че е без тези 9 млн събрани допълнително дивидента можеше и да е мираж.

                                А когато говориш за преструктуриране е хубаво да уточниш какво имаш предвид - нови складове, нови автомобили, нови инвестиции и какви ли не още разходи, които с ниската норма на амортизация едва се забелязват в ОПРто. Но пък това да повиши маржа до 1-3% ми се струва че ще е "невероятната новина"
                                А за Хигия може много да се говори. Както и за печеленето на пазарен дял. Идват избори и ще ми е твърде любопитно дали ще регистрираме кампания "Избери аптека - избери си кмет"
                                Надявам се вече е ясно какво имам предвид с изпилени?
                                Last edited by фект; 07.03.2011, 20:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X