IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
    С тези си изказвания Тони ми заприличваш на Пепи.


    Хвърлих едно око на отчета набързо.Прецаканото е прав на първо четене.

    Би ли коментирал като един върл акционер тук някои неща.

    Първо на какво се дължат тези КОРЕННИ промени в паричните потоци.После докога и доколко според теб ще се кредитира дружеството.Не отчиташ ли като грешка раздаването на дивиденти и по този начин намаляване на СК .Не очакваш ли при продължително затлачване на нещата вместо дивиденти да получите ....да ви поискат увеличение на капитала.Ти,който търсиш само дивиденти(поне с такова впечатление оставам) би ли си записал ЕВЕНТУАЛНО нови акции

    П.С.четох за Апъл сутринта....никога не са раздавали дивиденти.....ИМАТ 100МЛРД КЕш......Искат май банка да правят.....не банка,държава могат да си купят....Затова е велик Джобс....разсъждавал е с перспектива,не на парче......и нее гледал да изяде и изпие печалбата(или да отиде на почивка)....

    В темата за М+С се чудят колко дивидент ще им дадат....и как и догодина пак,и пак....а не смятат ,че за да има растеж им трябват нови машини....не са стъпвали там....ама иначе гъзовете им са се отворили като пещерата Бачо Киро за дивиденти....а ,че за да са конкурентни им трябва модернизация ,....не мислят.......

    Абе ...успех с ЛИКВИДИРАНЕТО на дружества....
    ти пък хабер си нямаш за мцх, успех с гмуркането в хима
    Last edited by Zaki; 28.04.2012, 18:52.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      Много свежо разсмя ме!
      ...
      Нямам само дивидентни - пример Евроинс!
      ама в тия тегави години на бфб е хубаво човек да вземе за реинвестиране една четири цифрена сума от дивиденти.
      Че то като му погледнеш отчет на еврохолда - може да се усъмниш дали не е най-кухото или нещо като енрон2 ..!?
      Хима може и по-добре да е Не е препоръка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
        С тези си изказвания Тони ми заприличваш на Пепи.


        Хвърлих едно око на отчета набързо.Прецаканото е прав на първо четене.

        Би ли коментирал като един върл акционер тук някои неща.

        Първо на какво се дължат тези КОРЕННИ промени в паричните потоци.После докога и доколко според теб ще се кредитира дружеството.Не отчиташ ли като грешка раздаването на дивиденти и по този начин намаляване на СК .Не очакваш ли при продължително затлачване на нещата вместо дивиденти да получите ....да ви поискат увеличение на капитала.Ти,който търсиш само дивиденти(поне с такова впечатление оставам) би ли си записал ЕВЕНТУАЛНО нови акции

        П.С.четох за Апъл сутринта....никога не са раздавали дивиденти.....ИМАТ 100МЛРД КЕш......Искат май банка да правят.....не банка,държава могат да си купят....Затова е велик Джобс....разсъждавал е с перспектива,не на парче......и нее гледал да изяде и изпие печалбата(или да отиде на почивка)....

        В темата за М+С се чудят колко дивидент ще им дадат....и как и догодина пак,и пак....а не смятат ,че за да има растеж им трябват нови машини....не са стъпвали там....ама иначе гъзовете им са се отворили като пещерата Бачо Киро за дивиденти....а ,че за да са конкурентни им трябва модернизация ,....не мислят.......

        Абе ...успех с ЛИКВИДИРАНЕТО на дружества....

        Много свежо разсмя ме!
        Да има отрицателни парични потоци - когато над 50% от търговията ти е с държавни институции(болници - т.е. бюджет) обясненията могат да бъдат много - предполагам че ще кажат на ОСА - жалко че няма да отида но все някой ще разкаже.
        Ябълката не даваше - ама реши да почне, демек мина на другия бряг!
        Мисля че раздаването на дивидент тук се превърна в хубава и устойчива традиция!
        Не вярвам да се точи дружеството - това дружество е търговец, а не производител и вече е номер 1 в БГ мисля че е доста по различен начина на инвестиране на ср-вата от едно производстено такова, но може и да греша.

        Успех!
        Нямам само дивидентни - пример Евроинс!
        ама в тия тегави години на бфб е хубаво човек да вземе за реинвестиране една четири цифрена сума от дивиденти.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Спокойно - това е Софармааааа няма да ни издъни!
          гледам и чичо Оги е купил 5хил дяла още - ми то май ние от форума и той останахме на тая борса!
          С тези си изказвания Тони ми заприличваш на Пепи.


          Хвърлих едно око на отчета набързо.Прецаканото е прав на първо четене.

          Би ли коментирал като един върл акционер тук някои неща.

          Първо на какво се дължат тези КОРЕННИ промени в паричните потоци.После докога и доколко според теб ще се кредитира дружеството.Не отчиташ ли като грешка раздаването на дивиденти и по този начин намаляване на СК .Не очакваш ли при продължително затлачване на нещата вместо дивиденти да получите ....да ви поискат увеличение на капитала.Ти,който търсиш само дивиденти(поне с такова впечатление оставам) би ли си записал ЕВЕНТУАЛНО нови акции

          П.С.четох за Апъл сутринта....никога не са раздавали дивиденти.....ИМАТ 100МЛРД КЕш......Искат май банка да правят.....не банка,държава могат да си купят....Затова е велик Джобс....разсъждавал е с перспектива,не на парче......и нее гледал да изяде и изпие печалбата(или да отиде на почивка)....

          В темата за М+С се чудят колко дивидент ще им дадат....и как и догодина пак,и пак....а не смятат ,че за да има растеж им трябват нови машини....не са стъпвали там....ама иначе гъзовете им са се отворили като пещерата Бачо Киро за дивиденти....а ,че за да са конкурентни им трябва модернизация ,....не мислят.......

          Абе ...успех с ЛИКВИДИРАНЕТО на дружества....

          Коментар


          • Спокойно - това е Софармааааа няма да ни издъни!
            гледам и чичо Оги е купил 5хил дяла още - ми то май ние от форума и той останахме на тая борса!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Признавам, че има някои аспекти при теб, които ми допадат Но това ми изглежда още по-объркващо, ако приема факта че си взел хартии и от Хима - там, защо Геко !??? ) (може и на лични, да не дразним народа в тази тема)
              Никога не съм имам акции на Хим, дори и от ИПОто 2006

              Но признавам, че се изкушавам да си купя в момента, единственото което ме въздържа, е мой принцип да не купувам акции където сме виждали разводняване на капитала с понижаваща се емисионна стойност

              Вижте Хим, ИХЛБЛ, ЦКБ - вижте и Бедо, който 3.75, 7 лв. увеличава капитал , и повече не - а казват че Бедо бил нагъл, би бил такъва ако ни беше пуснал едно увеличение сега на 1 или 1.50 примерно, а не би, затова казвам, че Бедо е сравнително читав, не ме разбирайте погрешно , не е е препоръка
              Last edited by G.Gekko; 27.04.2012, 10:46.
              There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

              Коментар


              • Прецаканке и ти си много яка, улучваш ги често нещата, но по малко емоции-Успех

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  За какво бравос, че не става ясно. Горните двама поне са казали че е за резултати. Абе хора, четете ли ги тези отчети или ги слагате под възглавниците и на сутринта получавате прозрения ! За какво браво - кажи де !
                  Я погледни отчета и виж че паричния поток от 7 мил за предишен период е минус 8 милиона за 1 само тримесечие. Защо, - ами защото им растат вземанията. Съответно за да се бутат нещата са се накалмучили с + 4 мил текущ заем, а растежа в собствения капитал е само 2 мил. Е такова ли ще е развитието - с трупане на заеми, А дивидентите откъде ще дойдат, да не би от нови заеми ??? Ама сте инвеститори - БРавос ! Нека разлаем малко и критиката, какво е това - Бравос
                  Не е препоръка, държа хартии
                  Аз не съм чел отчета ,не чета на такива компании....особено на такива които лъжат и се налага Одитът да променя цифрите.Ккато и да е...Ако е вярно това ,което пишеш,не ми изглеждат добре нещата.Явно са затворили "кранчето" на паричките от Здравната каса.Ми то няма и друг начин,да продаваш лекарства от 60те години на цени на вносните....Интересно как ще се плаща дивидент...със заем ли пак...Дано Монти не чете ,че ще му стане лошо....или следва увеличение на капитала....

                  Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                    Имаме два олигарха, които държат два различни но еднакви по това, че са големи холдинги

                    Докато за Оги сме чели статии като една дето беше нещо за скелета в гардероба и Софарма (не знам дали си попадал на нея) , таква подобна из бих желал да прочета за Синергон и Бедо - уви търся, но не съм попадал на такава, освен празни приказки за мразене и т.н.

                    Та кой е по-свестен? Тоя който се е договорил с ПФ да му поддържат акциите , като той от своя страна вероянто е поел отговорност да поддържа отчетите, или Бедо който им е казал на ПФ - я си е.. майката ...Кой е по свестен?

                    Всеки сам си преценява, въпрос на гледна точка и разбиране за живота е според мен
                    Признавам, че има някои аспекти при теб, които ми допадат Но това ми изглежда още по-объркващо, ако приема факта че си взел хартии и от Хима - там, защо Геко !??? ) (може и на лични, да не дразним народа в тази тема)
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Даже и да са еднакви като мажоритари на Донев бранша му е много по печеливш и глобален.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        Аз прегледах отчета, но не съм го поставял под възглавницата, гледах го на монитора. Видях и баланса, и ОПР, и ПП. Не съм изпуснал нищо.
                        Потвърждавам мнението си, че резултатите за мен са добри !!!

                        Въз основа на това, което сте написали си мисля, че където имате акции /ако въобще имате някъде/ компаниите са в по-добро финансово състояние - без забележки. Къде ли е това?
                        Въпроса беше - какво е доброто !? !?
                        С по-голяма конкретика от горенаписаното (ако е възможно разбира се)
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          Изказваш се съвсем неадекватно в този конкретно случай. Обяснението не касае Мажоритаря, който е пъти по-читав от Бедо
                          Друг е ключа за отговора по въпроса, според мен
                          Имаме два олигарха, които държат два различни но еднакви по това, че са големи холдинги

                          Докато за Оги сме чели статии като една дето беше нещо за скелета в гардероба и Софарма (не знам дали си попадал на нея) , таква подобна из бих желал да прочета за Синергон и Бедо - уви търся, но не съм попадал на такава, освен празни приказки за мразене и т.н.

                          Та кой е по-свестен? Тоя който се е договорил с ПФ да му поддържат акциите , като той от своя страна вероянто е поел отговорност да поддържа отчетите, или Бедо който им е казал на ПФ - я си е.. майката ...Кой е по свестен?

                          Всеки сам си преценява, въпрос на гледна точка и разбиране за живота е според мен
                          There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                          Коментар


                          • Аз прегледах отчета, но не съм го поставял под възглавницата, гледах го на монитора. Видях и баланса, и ОПР, и ПП. Не съм изпуснал нищо.
                            Потвърждавам мнението си, че резултатите за мен са добри !!!

                            Въз основа на това, което сте написали си мисля, че където имате акции /ако въобще имате някъде/ компаниите са в по-добро финансово състояние - без забележки. Къде ли е това?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                              Ами те това са те добрите Мажовци на БФБ, затова хората незнайно за мен ги харесват.
                              Именно това за мен е лош мажоритар.
                              Изказваш се съвсем неадекватно в този конкретно случай. Обяснението не касае Мажоритаря, който е пъти по-читав от Бедо
                              Друг е ключа за отговора по въпроса, според мен
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                За какво бравос, че не става ясно. Горните двама поне са казали че е за резултати. Абе хора, четете ли ги тези отчети или ги слагате под възглавниците и на сутринта получавате прозрения ! За какво браво - кажи де !
                                Я погледни отчета и виж че паричния поток от 7 мил за предишен период е минус 8 милиона за 1 само тримесечие. Защо, - ами защото им растат вземанията. Съответно за да се бутат нещата са се накалмучили с + 4 мил текущ заем, а растежа в собствения капитал е само 2 мил. Е такова ли ще е развитието - с трупане на заеми, А дивидентите откъде ще дойдат, да не би от нови заеми ??? Ама сте инвеститори - БРавос ! Нека разлаем малко и критиката, какво е това - Бравос
                                Не е препоръка, държа хартии
                                Ами те това са те добрите Мажовци на БФБ, затова хората незнайно за мен ги харесват.
                                Именно това за мен е лош мажоритар.
                                There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                                Коментар

                                Working...
                                X