IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Да бе, 2.79 имах предвид.
    На 2.90 ще усредня като продам на 3

    Кимру - ко не - не на кредитите или на намаляването на дивидента ?
    Искам си дивидента, ако ще трейдинга да трябва да кандидатства за лиценз за банкова дейност
    Не-заслужил инвеститор

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Опасявам се да не ни удари очевидната неплатежоспособност на НЗОК и на болниците... вий как мислите?
      Спокойно Импе, нали се взеха от БГ доста кредити с цел "буфери" в резерва и плащанията!
      Сега който зареве за пари по-силничко и му се дават!
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Пип, това "печатна грешка" ли е?
        Да бе, 2.79 имах предвид.
        На 2.90 ще усредня като продам на 3

        Кимру - ко не - не на кредитите или на намаляването на дивидента ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Опасявам се да не ни удари очевидната неплатежоспособност на НЗОК и на болниците... вий как мислите?
          Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
          Редовни търговски вземания се увеличават с 27,97 млн. лв.
          Просрочени необезценени търговски вземания намалят с 28,01 млн лв.
          Не-заслужил инвеститор

          Коментар


          • Опасявам се да не ни удари очевидната неплатежоспособност на НЗОК и на болниците... вий как мислите?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от PapilloN* Разгледай мнение
              На мен това увеличение на кредитите въобще не ми харесва ..... Вместо да се води политика за намаляването на разходите за лихви сега ще се увеличат повече ...... Даже съм склонен за намаляване на дивидента с цел да се намалят кредитите ..... Това може да доведе само до позитиви в по-дългосрочен период ......
              Ко? .. Не!
              Не-заслужил инвеститор

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Аз съм малко по скептичен и вчера на 2.90 кеширах 10%.
                На 3лв - ще още 10% , на числото пи 3.14 - още 15% и...така.
                Освен ако не ме убедиш в обратното.
                Пип, това "печатна грешка" ли е?
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • На мен това увеличение на кредитите въобще не ми харесва ..... Вместо да се води политика за намаляването на разходите за лихви сега ще се увеличат повече ...... Даже съм склонен за намаляване на дивидента с цел да се намалят кредитите ..... Това може да доведе само до позитиви в по-дългосрочен период ......

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    До кога така, до 100% пазарен дял ?
                    Може ли малко по подробно да развиеш вижданията си по подчертаното, ти си най чак тука по въпроса.
                    Че така като те слуша човек само небето едва ли не е тавана на потенциала тука.
                    Се едно оперира на китайския пазар.
                    Аз съм малко по скептичен и вчера на 2.90 кеширах 10%.
                    На 3лв - ще още 10% , на числото пи 3.14 - още 15% и...така.
                    Освен ако не ме убедиш в обратното.

                    незнам какво да ти кажа, щом така си преценил - значи така трябва да бъде
                    моят офис работи и през зимата, а ти не си далеч....
                    наскоро се видяхме с РЕФАЛ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      Разходите за лихви на трейдинга ще нараснат като абсолютна сума, но това няма да се отрази видимо върху финансовия резултат поради бързо нарастващата ефективност на бизнеса, а и на продажбите..
                      До кога така, до 100% пазарен дял ?
                      Може ли малко по подробно да развиеш вижданията си по подчертаното, ти си най чак тука по въпроса.
                      Че така като те слуша човек само небето едва ли не е тавана на потенциала тука.
                      Се едно оперира на китайския пазар.
                      Аз съм малко по скептичен и вчера на 2.90 кеширах 10%.
                      На 3лв - ще още 10% , на числото пи 3.14 - още 15% и...така.
                      Освен ако не ме убедиш в обратното.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        Софарма трейдинг увеличава кредитите от банки като намалява задълженията си към свързани предприятия - тона става 1/1.
                        Ако погледнете отчена на Софарма - тя драстично е намалила кредитите си, даже с 10 млн. товече от това, което е върнала Софарма трейдинг.
                        Софарма трейдинг става все по-самостоятелна.
                        Разходите за лихви на трейдинга ще нараснат като абсолютна сума, но това няма да се отрази видимо върху финансовия резултат поради бързо нарастващата ефективност на бизнеса, а и на продажбите.
                        Аз така го видях, за мен отчетът е много добър, компанията продължава да се развива отлично.
                        Редовни търговски вземания се увеличават с 27,97 млн. лв.
                        Просрочени необезценени търговски вземания намалят с 28,01 млн лв.

                        Не-заслужил инвеститор

                        Коментар


                        • Софарма трейдинг увеличава кредитите от банки като намалява задълженията си към свързани предприятия - тона става 1/1.
                          Ако погледнете отчена на Софарма - тя драстично е намалила кредитите си, даже с 10 млн. товече от това, което е върнала Софарма трейдинг.
                          Софарма трейдинг става все по-самостоятелна.
                          Разходите за лихви на трейдинга ще нараснат като абсолютна сума, но това няма да се отрази видимо върху финансовия резултат поради бързо нарастващата ефективност на бизнеса, а и на продажбите.
                          Аз така го видях, за мен отчетът е много добър, компанията продължава да се развива отлично.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                            Нямам грешка. Спиди е с 10% по-голяма печалба от Софарма Трейдинг или 8,8 на 8,1 млн. лв. Просто Софарма трейдинг дава преди данъци, а Спиди след данъци 8 млн. лв. Тоест ако сме на една база (преди данъци) Спиди води с около 10%.

                            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                            Да не сравняваме ябълки с круши....
                            Lian4o Private Equity Fund

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              на Спиди колко му е фрий_флоута?
                              То щот пък трейдинга пращи от такъв..
                              А и фортито е обсебил половината наличен

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                                Нямам грешка. Спиди е с 10% по-голяма печалба от Софарма Трейдинг или 8,8 на 8,1 млн. лв. Просто Софарма трейдинг дава преди данъци, а Спиди след данъци 8 млн. лв. Тоест ако сме на една база (преди данъци) Спиди води с около 10%.

                                Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                                на Спиди колко му е фрий_флоута?

                                Коментар

                                Working...
                                X