IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Нямаше: аз - на работа.

    Колко се очаква - кажи ми, де.
    не на работа, друга е причината май ....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Нямаше: аз - на работа.

      Колко се очаква - кажи ми, де.
      Предполагам, че дивидентът ще бъде съобразен с моите парични потоци и плановете ми за инвестиции !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

        Импе. На год. среща с инвеститорите на която теб те нямаше, казаха колко се очаква да бъде дивидента.
        Нямаше: аз - на работа.

        Колко се очаква - кажи ми, де.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Хубаво отчетче - 9% ръст на печалбицата - аферим - браво - Трейдингът могъщо расте - затова предпочетох да намаля бройката в Имотаджийското - макар - от гледна точка на диверсификацията - по-логическо бе туканка това да сторя.


          Дали няма да видим ръст на дивидентът на 32 стинки - или на 33? Нека не забравяме - че миналата година: тоже ръст на продажби и печалба, но дивидентът си остана същият.

          Не че 30 стинки е лошо - важното е бизнесът да расте могъщо, в бъдеще ще гувичим неминуемо повече.
          Импе. На год. среща с инвеститорите на която теб те нямаше, казаха колко се очаква да бъде дивидента.

          Коментар


          • Хубаво отчетче - 9% ръст на печалбицата - аферим - браво - Трейдингът могъщо расте - затова предпочетох да намаля бройката в Имотаджийското - макар - от гледна точка на диверсификацията - по-логическо бе туканка това да сторя.


            Дали няма да видим ръст на дивидентът на 32 стинки - или на 33? Нека не забравяме - че миналата година: тоже ръст на продажби и печалба, но дивидентът си остана същият.

            Не че 30 стинки е лошо - важното е бизнесът да расте могъщо, в бъдеще ще гувичим неминуемо повече.
            Last edited by Императорът; 02.02.2018, 11:44. Причина: Нагувик-нагувик-НАГУВИК.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
              НАЙ СМЕ !!!!

              Коментар


              • http://m.economy.bg/management/view/...avashta-strana

                Коментар


                • Зад мнението ми стои факта, че е много по-добре да се посветиш на едно нещо и да станеш изключително добър в него отколкото на няколко неща, в които да си посредствен. Едва когато постигнеш изключителни резултати е препоръчително да разшириш кръгозора (Бъфет). Такъв е моят начин на мислене и съм преценил, че това е моят път. Вярвам, че това ще ми донесе повече дивиденти в дългосрочен план, но нямам проблеми да приема мнението ти, че не одобряваш подобен подход.
                  Keep going ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                    Да не съм fortiss за да знам Предполагам, че щеше да си извлече поуките и да продължи напред, но в интерес на дискусията ще кажа, че за мен инвестицията в 1-3 компании е по-добрият вариант от широка диверсификация, а на забележката ти, че една грешка ще те изкара от играта ще кажа, че това е така само ако не знаеш какво правиш или играеш без стопове.
                    ако визираш бъфет, дори той е диверсифицирал повече преди над 50 години когато портфолиото му е било малко

                    "We usually have fairly large positions (5% to 10% of our total assets) in each of five or six generals, with smaller positions in another ten or fifteen"

                    http://csinvesting.org/wp-content/up...n-sections.pdf


                    из писмото от 1962 г.

                    не знам за никой инвеститор, който да е бил супер успешен с 1-3 компании. фортис се справя супер, но и той си признава че доста е късмет.
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                      какво казваш щеше да стане ако фортис не беше излязал навреме от кремиковци?
                      още го сънувам копчето на компа, което като го натиснах и ми изчезнаха акциите на Кремиковци
                      явно съм имал късмет, когато се е налагало
                      имал към късмет и при първото ми посещение на ОС - тогава на Медика през 2008г - даже много по-голям от Крема !!!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                        какво казваш щеше да стане ако фортис не беше излязал навреме от кремиковци?
                        Да не съм fortiss за да знам Предполагам, че щеше да си извлече поуките и да продължи напред, но в интерес на дискусията ще кажа, че за мен инвестицията в 1-3 компании е по-добрият вариант от широка диверсификация, а на забележката ти, че една грешка ще те изкара от играта ще кажа, че това е така само ако не знаеш какво правиш или играеш без стопове.
                        Keep going ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                          Е чак пък булшит Явно трудно приемаш мнение различно от твоето и при това положение няма и да опитвам да изказвам доводи подкрепящи моята теза.
                          какво казваш щеше да стане ако фортис не беше излязал навреме от кремиковци?
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Е чак пък булшит Явно трудно приемаш мнение различно от твоето и при това положение няма и да опитвам да изказвам доводи подкрепящи моята теза.
                            Keep going ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                              Прави точно обратното защото при мащабите на фонда му няма как иначе, но за инвеститори с малък капитал според мен е по-доброто решение.
                              булшит

                              с малък или голям капитал е много опасно да си концентриран защото една грешка и си аут. Из интервюто на фортис:

                              По-късно по стечение на обстоятелствата продадох някои и преминах към Кремиковци. Това ми беше извън настоящите виждания, но така се получи.

                              Тази акция ми заемаше доста от портфейла – над 60-65% и мисля средната ми цена беше около 4 лева. Продадох я през лятото на 2007 г. на цена около 25-26 лева. След две седмици цената стигна почти 40 лева – щях да умра, но беше прибързано да го правя – впоследствие се разбра, че е можело да продължа спокойно да живея, защото акциите на Кремиковци АД поевтиняха рязко.

                              След като стартирах през 1998 г., акциите се повишаваха известно време, но от 1999 до 2002 г. бях на загуба и то сериозна – бяха ми останали до 30% от вложението. Нищо не правех, чаках и ходех на работа. Мислех си, че съм фалирал – почти бях. Нямах кредити тогава. Това беше първата криза, която преживях.
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Стига с това, изтърка се вече от употреба.
                                А този на когото принадлежи фразата - прави точно обратното от мнооого години.
                                Прави точно обратното защото при мащабите на фонда му няма как иначе, но за инвеститори с малък капитал според мен е по-доброто решение.
                                Keep going ...

                                Коментар

                                Working...
                                X