IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Финансовите показатели на Софарма Трейдинг АД продължават своя възходящ темп и през първото тримесечие на 2019 г. Компанията приключи периода януари-март със 17% ръст на печалбата преди данъци, която достигна 6 457 хил. лв. спрямо отчетените 5 510 хил. лв. през 2018 г. Приходите от продажба на стока за първото тримесечие нарастват със 7% до 193 826 хил. лв. сравнено с реализираните 181 650 хил. лв. през същия период на предходната година
    Само през март 2019 г. Софарма Трейдинг отчита 4% ръст на приходите. Те достигат сумата от 64 986 хил. лв. спрямо 62 742 хил. лв., отчетени през март 2018 г. Печалбата преди данъци на компанията за третия месец на годината възлиза на 2 297 хил. лв.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

      Какво имаш предвид под нормален ?
      Нормален значи приемлив, на фона на всичко останало.

      Коментар


      • Какви са параметрите на увеличението на капитала?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
          За мен имат значение защото искам да вземам процент от печалбата без да намалям дела си в дружеството .
          Определено на компанията и трябват средства, за да се разраства. Вземаш дивидента, но има увеличение на капитала - посочено е, че ще го гласуваме. Ако не си дадеш дивидента за акции - намаляваш си участието. На кантар са нещата и няма как да избягаш от това.
          За мен е най-елементарно за всички да няма дивидент. Но като гледам какво е заложено за увеличение на капитала, явно сумата на годишния дивидент няма да е достатъчна. Ще трябва да се дават още пари. На теория може да се вземат още кредити, но май е по-добре да не го правим засега.
          Временно ще се наложи да живеете от заплати, наеми, ренти или дивиденти от други компании !!!
          Поне за мен най-лесно и спокойно е да оставя нещата на мениджмънта изцяло. До сега така съм правил и пак така ще го направя.
          Last edited by fortiss; 25.04.2019, 03:27.

          Коментар


          • За мен имат значение защото искам да вземам процент от печалбата без да намалям дела си в дружеството .
            http://www.proflashgame.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

              Не съм съгласен. Трейдинга беше с много малък фрий флоут преди време. Сега е с по-голям. Това значи, че повече пари отиват за плебса при дивидент. А кеша може да стигне по много други начини към мама, без да се плаща на плебса- връщане на заеми, плащане на неплатени сметки, даване на заеми, покупка на “ценни активи на мама” по подобие на други борсови “играчи” в последно време. Така, че винаги трябва да се има едно наум.
              Очакваш ли, да върне по някое време ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                Какво имаш предвид под нормален ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                  При равни други условия и добро управление, дивидента няма значение. Парите остават във фирмата и тя ги използва рационално. Ако получиш дивидент купуваш пак акции, но парите са излезли от компанията.

                  Коментар


                  • „Софарма трейдинг“ предлага 0,3 лв. брутен дивидент за 4-та поредна година

                    Е поне тук ще вземем нормален дивидент !

                    Коментар


                    • Благодаря за отговорите!
                      lipsata

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lipsata Разгледай мнение
                        Дивиденти 5 години назад пак ли се изплащат срещу личка карта в Експресбанк? Моля някой запознат да сподели.
                        http://www.sopharmatrading.bg/vn_27_374_BG.html
                        Благодаря предварително!


                        За да получиш без проблем петия си дивидент за 2013г. - трябва да си в счетоводството
                        на Софармтрейда в кулите (или да си заявил писмено търсенето си вземане по елпоща)
                        - не покъсно от 20.06.2019-/14 г. -когато е гласуван!
                        Last edited by inta53; 16.04.2019, 16:36.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lipsata Разгледай мнение
                          Дивиденти 5 години назад пак ли се изплащат срещу личка карта в Експресбанк? Моля някой запознат да сподели.
                          http://www.sopharmatrading.bg/vn_27_374_BG.html
                          Благодаря предварително!
                          "Казвам се Крейн, ще ти помогна" . Сага по същество - в края на всяка година SG връща опис на трейдинга с изплатените дивиденти, както и парите, които трейдинга им е превел и са останали. Чакаш следващите дивиденти и ....бързаш към банката.
                          Не питай откъде знам.

                          Коментар


                          • Дивиденти 5 години назад пак ли се изплащат срещу личка карта в Експресбанк? Моля някой запознат да сподели.
                            http://www.sopharmatrading.bg/vn_27_374_BG.html
                            Благодаря предварително!
                            lipsata

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Не мисля че ще го спрат, тъй като основния дивидент "отива" в Софарма, а там едва ли биха се лишили от тези пари.
                              Не съм съгласен. Трейдинга беше с много малък фрий флоут преди време. Сега е с по-голям. Това значи, че повече пари отиват за плебса при дивидент. А кеша може да стигне по много други начини към мама, без да се плаща на плебса- връщане на заеми, плащане на неплатени сметки, даване на заеми, покупка на “ценни активи на мама” по подобие на други борсови “играчи” в последно време. Така, че винаги трябва да се има едно наум.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                                Тук кога ли ще спрат дивидента също?
                                толкова много кеш им трябва за експанзията по света и у нас
                                Не мисля че ще го спрат, тъй като основния дивидент "отива" в Софарма, а там едва ли биха се лишили от тези пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X