IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

    Зарад такива Цезари, които се влачат по ОСА от стотици км, но за да гласуват безропотно по "партньорски", я докарахме дотам да ни гласуват увеличение на капитала, което увеличение, незнам дали има разумен инвеститор, който би одобрил покрай случките с "Доверие"..... Но наричат себе си партньори. Що за партньори са обаче ?...ц-ц-ц
    Ти пък....Какво да стори Фортис с неговите под 0.1%?
    Той Донев пак ще гласува както си иска. Не съм гледал скоро бележките, но СФ АД сигурно е пак с над 70%. Ако решения от такова естество се вземат с над 2/3 (не съм чел устава) то ....сам се сещаш.
    Освен това, ако е разкешил житото от Разградско, и евентуално очаква спад в цената заради разводняването, може да напазарува добри количества от новия.
    Last edited by econo_miss; 30.07.2019, 08:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

      Ave Caesar
      Зарад такива Цезари, които се влачат по ОСА от стотици км, но за да гласуват безропотно по "партньорски", я докарахме дотам да ни гласуват увеличение на капитала, което увеличение, незнам дали има разумен инвеститор, който би одобрил покрай случките с "Доверие"..... Но наричат себе си партньори. Що за партньори са обаче ?...ц-ц-ц

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

        Ти си се променяй, ако искаш и всяка минута. На мен така ми е добре. Ако исках нещо да променям, до сега да съм го направил.
        Все пак чета какво ме съветват колегите от форума, т.е. написаното от теб съм го прочел.
        Мисля си /може и да греша/, че няма как да разбереш моята позиция, защото не живееш моя живот.
        Ave Caesar

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          вселената има граници.(най-малко лимитирана по време, т.е. по-малко от нещо си, както и да е)
          Форти, а ти досега растеше носен на крилете на късмета, допреди година-две не познаваше застоя. Е няма такъв каъсметлия. (ако не играеш активно и не се променяш, именно носен на крилете на миналият веч късмет ) ..Та дългсрочно няма как рано или късно да не се запознаваш с 'безвремеито' друже... пък било то обявено и като годината на софарма ... Е няма такава 'тъпа' фарма-година,като сегашната ... и не е препоръка
          Ти си се променяй, ако искаш и всяка минута. На мен така ми е добре. Ако исках нещо да променям, до сега да съм го направил.
          Все пак чета какво ме съветват колегите от форума, т.е. написаното от теб съм го прочел.
          Мисля си /може и да греша/, че няма как да разбереш моята позиция, защото не живееш моя живот.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

            нали пишеш, чета
            преди малко ми казаха, че Вселената и още нещо нямали граници, но за Вселената не било съвсем сигурно
            не мога да кажа, че знам много, още повече всичко
            но до сега толкова години от това живея - късмет
            добре би било малко да намалиш знаенето на всичко?
            вселената има граници.(най-малко лимитирана по време, т.е. по-малко от нещо си, както и да е)
            Форти, а ти досега растеше носен на крилете на късмета, допреди година-две не познаваше застоя. Е няма такъв каъсметлия. (ако не играеш активно и не се променяш, именно носен на крилете на миналият веч късмет ) ..Та дългсрочно няма как рано или късно да не се запознаваш с 'безвремеито' друже... пък било то обявено и като годината на софарма ... Е няма такава 'тъпа' фарма-година,като сегашната ... и не е препоръка
            Last edited by precakanoto; 26.07.2019, 19:34.

            Коментар


            • Софарма трейдинг АД-София

              Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета 17:19
              Софарма Трейдинг АД приключи първите шест месеца на 2019 г. с ръст в основните си финансови показатели. Приходите на компанията за периода януари-юни нарастват с 8% до 379 596 хил. лв. сравнено с 352 014 хил. лв., отчетени през предходната година. С ръст от 16% акумулираната печалба преди данъци достига 10 482 хил. лв. спрямо реализираните 9 011 хил. лв. през 2018 г.

              Само през юни Софарма Трейдинг АД е продала стока на стойност 62 220 хил. лв., което представлява 5% ръст в сравнение с 59 241 хил. лв., отчетени през същия месец на миналата година. Печалбата преди данъци за шестия месец бележи 13% ръст и достига 1 771 хил. лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                новата ни аптека във Варна
                Дай някоя снимка от новата "Ви" банка в Молдова, да й се порадваме и ние, нали в сектата сме си като семейство, всичко е общо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  новата ни аптека във Варна
                  хихихи

                  Коментар


                  • новата ни аптека във Варна

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                      Г-н Сребков, запознат съм вервайте ми. И не ми трябват 800 дни, освен много повече и то от началноко на Боко.
                      нали пишеш, чета
                      преди малко ми казаха, че Вселената и още нещо нямали граници, но за Вселената не било съвсем сигурно
                      не мога да кажа, че знам много, още повече всичко
                      но до сега толкова години от това живея - късмет
                      добре би било малко да намалиш знаенето на всичко?
                      Last edited by fortiss; 23.07.2019, 18:29.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение
                        4. ДРУГИ ДОХОДИ И ЗАГУБИ ОТ ДЕЙНОСТТА, НЕТНО
                        Другите доходи от дейността включват: 2016 2015
                        BGN'000 BGN'000
                        Приходи от рекламни и други услуги 2,851 1,700
                        Приходи от преддистрибуция 2,713 2,610
                        Приходи от продажба на дълготрайни активи 191 153
                        Балансова стойност на продадени дълготрайни активи (39) (8)
                        Печалба от продажба на дълготрайни активи 152 145
                        Франчайзингови такси 105 5
                        Отписани задължения с изтекъл давностен срок 91 880
                        Приходи от правителствени финансирания (Приложение № 25) 9 9
                        Други доходи, нетно 73 169
                        5,994 5,518

                        Ето какво имам предвид - болднатия текст. Фортис, ти май се интересуваш само какво е кафето , с колко лъжички захар и дали е бяла или кафява.
                        Повече няма да пиша, само ще хихикам.

                        БРАВО !!!
                        това са поне още две из-губещи аптеки ...как беше;- като губиш, незнаеш колко пИчелиш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение
                          4. ДРУГИ ДОХОДИ И ЗАГУБИ ОТ ДЕЙНОСТТА, НЕТНО
                          Другите доходи от дейността включват: 2016 2015
                          BGN'000 BGN'000
                          Приходи от рекламни и други услуги 2,851 1,700
                          Приходи от преддистрибуция 2,713 2,610
                          Приходи от продажба на дълготрайни активи 191 153
                          Балансова стойност на продадени дълготрайни активи (39) (8)
                          Печалба от продажба на дълготрайни активи 152 145
                          Франчайзингови такси 105 5
                          Отписани задължения с изтекъл давностен срок 91 880
                          Приходи от правителствени финансирания (Приложение № 25) 9 9
                          Други доходи, нетно 73 169
                          5,994 5,518

                          Ето какво имам предвид - болднатия текст. Фортис, ти май се интересуваш само какво е кафето , с колко лъжички захар и дали е бяла или кафява.
                          Повече няма да пиша, само ще хихикам.
                          Моля те, бъди по-конкретен, какво точно искаш да кажеш с това?

                          Коментар


                          • 4. ДРУГИ ДОХОДИ И ЗАГУБИ ОТ ДЕЙНОСТТА, НЕТНО
                            Другите доходи от дейността включват: 2016 2015
                            BGN'000 BGN'000
                            Приходи от рекламни и други услуги 2,851 1,700
                            Приходи от преддистрибуция 2,713 2,610
                            Приходи от продажба на дълготрайни активи 191 153
                            Балансова стойност на продадени дълготрайни активи (39) (8)
                            Печалба от продажба на дълготрайни активи 152 145
                            Франчайзингови такси 105 5
                            Отписани задължения с изтекъл давностен срок 91 880
                            Приходи от правителствени финансирания (Приложение № 25) 9 9
                            Други доходи, нетно 73 169
                            5,994 5,518

                            Ето какво имам предвид - болднатия текст. Фортис, ти май се интересуваш само какво е кафето , с колко лъжички захар и дали е бяла или кафява.
                            Повече няма да пиша, само ще хихикам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                              с какво си бил запознат изцяло????
                              Г-н Сребков, запознат съм вервайте ми. И не ми трябват 800 дни, освен много повече и то от началноко на Боко.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                                По спомен Соф-логистиката беше с 5мил и нещо акции, от там смятай приблизително 1/4 пасивни.
                                Така че на економиста може и да му е грешна сметката!

                                п.п. Софарма Трейдинг очаква 3 млн. лв. печалба и 317 млн. лв. продажби за 2008

                                За миналата година печалбата е в размер на 750 хил. лв., а продажбите - 259 млн. лв.

                                0
                                ПРЕПОРЪЧАЙ (18)

                                Share

                                (SO5 / SFTRD) За 2007 г. Софарма Трейдинг има 750 хил. лв. печалба и 259 млн. лв. приходи от продажби, а за 2008 г. от дружеството предвиждат 317 млн. лв. продажби и 3 млн. лв. печалба. Това съобщи при старта на търговията с книжата на дружеството Димитър Димитров, изпълнителен директор на Софарма Трейдинг.

                                Според Димитров компанията е водеща в сектора, като извършва т. нар. „преддистрибуция“ – производителите прехвърлят логистичната си дейност на Софарма Трейдинг. От дружеството очакват free-float в рамките на 10-15 на сто.

                                До момента по позицията на Софарма Трейдинг са прехвърлени 10 480 броя акции при средна цена 5 лева. Емисията на Софарма Трейдинг е разпределена в 30 000 000 акции с номинал 1 лев. Присвоеният борсов код е SFTRD.

                                Близо 100% от капитала на компанията е собственост на Софарма АД.

                                Софарма Трейдинг предлага близо 6 000 артикула и разполага с автопарк от над 130 транспортни средства, различни по тонаж и размери. Седемте бази в София, Пловдив, Варна, Велико Търново, Бургас, Разлог и Враца осигуряват достъп до всяка точка на България в рамките на 2 часа, става ясно от сайта на дружеството.

                                Ежедневно компанията обслужва 1200 клиенти - аптеки (вериги и единични) и медицински заведения (болници, ЦСМП, амбулатории за индивидуална медицинска практика). Всеки ден се извършват около 1000 доставки, а директните продажби на месец надхвърлят 50 000.

                                Дружеството има над 500 служители. През 2006 г. Софарма Трейдинг АД заема втора позиция на българския пазар. Общият пазарен дял на компанията за последното тримесечие на 2006 г. е 15,7%, като делът в болничния сегмент е 28,2, а в аптечния – 13,4%. За 2007 г. се предвижда пазарният дял да нарасне до 27,9%, а бюджетът на компанията – до 25,6 млн. лв.
                                По статията работи: автор Мариян Йорданов

                                и ...-
                                https://www.investor.bg/companies/FTXCO/view/
                                Софарма трейдинг АД-София
                                Вътрешна информация по чл. 4 от Закона срещу пазарните злоупотреби с финансови инструменти
                                Относно: Финансова информация
                                16-09-2010 11:02
                                Вътрешна информация по чл. 4 от Закона срещу пазарните злоупотреби с финансови инструменти
                                Относно: Преобразуване и прекратяване
                                01-04-2010 13:41

                                С решение № 199-ПД от 30 март 2010 г. Комисията за финансов надзор одобри договор за преобразуване по глава шестнадесета от Търговския закон чрез вливане на „Софарма Логистика” АД, ЕИК 130174812, в „Софарма Трейдинг” АД, ЕИК 103267194, докладите по чл. 262и от Търговския закон на съвета на директорите на „Софарма Трейдинг” АД и „Софарма Логистика” АД, както и докладите на проверителите по чл. 262м от Търговския закон.
                                Съгласно договора справедливата стойност (чистата стойност на имуществото) на „Софарма Трейдинг” АД е 46 750 197.42, а справедливата стойност (чистата стойност на имуществото) на „Софарма Логистика” АД е 4 542 378.37.
                                Въз основа на справедливата цена на акциите на участващите в преобразуването дружества се формира съотношение на замяна от 1.881895. Броят акции, които всеки акционер притежава от капитала на „Софарма Логистика” АД, се разделя на приетото съотношение на замяна. Полученото цяло число е броят акции, които съответният акционер получава от капитала на „Софарма Трейдинг” АД. Разликата над това цяло число се умножава по справедливата цена на една акция от капитала на “Софарма Трейдинг” АД, като резултатът е дължимо парично плащане към съответния акционер. Съгласно уговореното в договора акционерите, които притежават само по една акция от капитала на „Софарма Логистика” АД, ще получат по една акция от капитала на „Софарма Трейдинг” АД. Капиталът на „Софарма Трейдинг” АД ще бъде увеличен при спазване изискванията на закона, доколкото е необходимо да се издадат нови акции за акционерите на „Софарма Логистика” АД.

                                На основание чл. 262к от Търговския закон, в срок не по-малко от 30 дни преди датата на общите събрания, Договорът и докладите на управителните органи ще бъдат представени в Търговския регистър, като обявяването ще се извърши едновременно по делата на преобразуващото се и приемащото дружество

                                Абе защо хората публикуват всичко в x3news, като никой не чете!!!!!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X