IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Софарма трейдинг АД-София

    Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета 14:08
    Софарма Трейдинг АД приключи януари 2020 г. реализирайки приходи на стойност 68 495 хил. лв. Така приходите от продажба на стока за първия месец на годината се увеличават като за сравнение в същия месец на предходната година те възлизат на 68 202 хил. лв.

    През януари 2020 г. печалбата преди данъци на Софарма Трейдинг достига 1 543 хил. лв.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

      Без да ми се обиждаш, хората са го казали. "Имал пари, дал". Колко ти е капиталовата печалба "от мама"? Каква доходност очакваш, и доволен ли си от развитието на компанията? Тези въпроси трябва да си ги задава всеки, без значение дали има 1 акция или 1 милион. Сам казваш, инвестирал си пари които си изкарал, и е нормално да държиш сметка на мениджмънта как харчи, и в какво "инвестира". Виж графиката на Софарма и тази на произволна фармацевтична компания. Дали вървят в една посока? Дали нямаше да е по-добре да си инвестирал в Санофи, Абви, Байер, Новартис и т.н. вместо "в мама'?
      Манчев, много съм далеч от това да се обиждам на някого, няма проблеми.
      За инвестицията ми в мама - тук всички са на печалба, та и аз така /хахаха/. в годините съм изкарвал някой лев от там, прибирал съм и дивиденти. В момента средната ми цена там /без да отчитам дивидентите/ е около 3,70, но според мен инвестирането по борсите е десциплина маратон, а не спринт. Гледам, че печалбите са ок, вярвам, че тази година паричните потоци ще се подобрят и съм ок с инвестицията си. Сега, дали било по-добре при мама или другаде. Най-вероятно някоя компания от Занзибар е направила 100000% ръст миналата година. Да, би било по-добре да съм инветсирал там . За мен акциите са хоби и като такова нямам времето и желанието да чета отчети на 10 000 компании по света и да анализирам информация, която е била известна на другите трейдъри преди месец да кажем. Просто битката не е честна според мен.
      Относно графиките на Софарма и всички останали фармации - еми не съм ги гледал /хиляди са/, но ако предположим, че има неща вярно в думите ти, то бих те помолил да сравниш по същия начин Софикс и всички останали индекси. Освен това при Софарма, само от 1 акционер, бяха продадени 12% от компанията, което неминуемо оказа натиск. Не знам дали това се случва при всички останали. Това е един пример, мога да дам още няколко, но стана дълго.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Точно така, но тука е така, за съжаление. Затова си пискаме, но си оставаме с пискането и толкова. "Правова" "държава"!
        Eб@си, толкова долно звучи, че дори не искам да знам подробности.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Здравко, изградил си си погрешна представа за мен, наистина. Изречението за тръста е по-скоро закачка. Нали не вярваш, че сляпо раздавам парите си, които изкарвам със скучна и голяма като обем за мен работа насам-натам? Това, което казвам по повод автомобилите е, че не съм в кухнята на нещата и нямам всички аргументи "за" и "против", за да си създам лично мнение. А докато нямам такова се доверявам на хората, които са го взели това решение. Бих попитал на ОСА защо е взето и ако отговорът ме отврати, просто бих си продал акциите. Между другото тук на практика нямам акции. Имам при мама.
          Без да ми се обиждаш, хората са го казали. "Имал пари, дал". Колко ти е капиталовата печалба "от мама"? Каква доходност очакваш, и доволен ли си от развитието на компанията? Тези въпроси трябва да си ги задава всеки, без значение дали има 1 акция или 1 милион. Сам казваш, инвестирал си пари които си изкарал, и е нормално да държиш сметка на мениджмънта как харчи, и в какво "инвестира". Виж графиката на Софарма и тази на произволна фармацевтична компания. Дали вървят в една посока? Дали нямаше да е по-добре да си инвестирал в Санофи, Абви, Байер, Новартис и т.н. вместо "в мама'?
          Last edited by mancev; 12.02.2020, 15:58.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Явно не очакваш същото, след като си съгласен мажоритаря да прави каквото си иска ! Като е решил и е станал публично дружество ще се съобразява и с дребните ! Точно това несъобразяване е една от причините да нямаме нормален пазар !
            Здравко, изградил си си погрешна представа за мен, наистина. Изречението за тръста е по-скоро закачка. Нали не вярваш, че сляпо раздавам парите си, които изкарвам със скучна и голяма като обем за мен работа насам-натам? Това, което казвам по повод автомобилите е, че не съм в кухнята на нещата и нямам всички аргументи "за" и "против", за да си създам лично мнение. А докато нямам такова се доверявам на хората, които са го взели това решение. Бих попитал на ОСА защо е взето и ако отговорът ме отврати, просто бих си продал акциите. Между другото тук на практика нямам акции. Имам при мама.

            П.П. И да, хубаво е да се съобразяват с дребните, но аз лично съм против Мишо и Гошо да имат толкова власт, че да определят политики на компаниите. Ако са толкова читави, да изградят собствени и да ги управляват както намерят за добре. Не очаквам и не мисля, че е добре, Донев да ме пита по мейл например, като миноритар, дали да купят Шкода или Купър!
            Last edited by 15%; 12.02.2020, 15:57.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Andy`Z Разгледай мнение

              Ти мисля че беше юрист? Като такъв какво мислиш за подобни мотиви на съдията - "не притежавал специфично образование, което да му позволи да изчисли конкретния им размер"? В правото нямаше ли един принцип, че незнанито не е извинение за нарушение на закона. Това звучи като зверска подигравка с правото!
              Точно така, но тука е така, за съжаление. Затова си пискаме, но си оставаме с пискането и толкова. "Правова" "държава"!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Така е, и аз очаквам същото. Но за да се разбере дали това е така, трябва да се изслуша и другата страна преди да се издават присъди . На ОСА трябва да се пита кое е провокирало това решение, това имам предвид и съм убеден, че ще има някакъ що-годе логичен отговор. Сега, няма как всички да са съгласни с казаното и затова са направени броят акции. Нормално е в който е най-голямата отговорност, той да има и най-тежката дума. Много би било тъпо ако моят глас да кажем е равен с този на друг, който работи там 20 години, който има стотитици или хиляди пъти повече акции и т.н.
                Явно не очакваш същото, след като си съгласен мажоритаря да прави каквото си иска ! Като е решил и е станал публично дружество ще се съобразява и с дребните ! Точно това несъобразяване е една от причините да нямаме нормален пазар !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Чакай да го пусна и тук, да се види за какви инвеститори иде реч и как им тръстваме - ех, защо го няма сега Симеон Радев да опише тези нови строители (или май бяха грабители) на съвременна България:



                  +1, о, много благодаря, нямаше да го погледна, ако не беше казал.

                  Ето, специално за всички фенове на Мумифицирания чичак, мотивите по делото за оправдателната му присъда:

                  Изпълнителният директор на "Софарма" Огнян Донев е напълно оправдан за укриването на близо 63 млн. лв. данъци, тъй като не притежавал специфично образование, което да му позволи да изчисли конкретния им размер, а освен това и ревизия на НАП не му е напомнила, че ги дължи на държавата. Това става ясно от мотивите на бившата зам.-председателка на Софийския градски съд (СГС) в екипа на Калоян Топалов - Даниела Борисова - към оправдателните присъди на Донев и неговия съдружник Борис Борисов.

                  Изпълнителният директор на "Софарма" е подсъдим за това, че е продал при седем блокови сделки голямо количество акции на дружеството на свързани с него фирми ("Телсо" АД "Телекомплект" АД, "София" АД, и "Софстрой" АД) извън регулирания пазар на цена от един лев за акция, вместо на пазарните цени, които са били около девет пъти по-високи. Според държавните обвинители сделките са сключени през пролетта на 2006 г., но година по-късно Донев не ги е декларирал. Според прокуратурата – Донев е трябвало да декларира над 400 млн. лв., на които да плати близо 63 млн. лв. данък, но не го е направил.

                  Като основно доказателство по делото, на което стъпва оправдателната присъда, прочетена от съдия Борисова, е кредитирана проведена данъчна ревизия на фирмата продавач на акциите на "Софарма" за периода, който е инкриминиран от прокуратурата. Според съдия Борисова, липсата на констатации от страна на НАП, че Донев има неизплатени дългове към държавата, е основание той да бъде признат за невинен.


                  Хвалъ, хвалъ на таквъзи комуноиди, хвалъ - ин Донев уи тръст - мое да е прост на гугутка и да не мое да смята, ма е номер едно у нас, хвалъ. Четете и плачете, плачете и четете - великанът на инвеститорите у нас!

                  П.С. Поне присъдата не е окончателна де
                  П.П.С. По тая логика, щото НАП не са констатирали проблеми тогава, а сега уж се сещат за някакви пропуснати ползи, защо г-н Черепа избяга от страната и му сексвестираха бизнесчето - ми той не е знаел, а и няма как да знае, че бил уж дължал едни 500 милки, щото няма такова опразование, нали е проЗ математик - чист като сълзица, мамин златен! Бахти двойните стандарто.

                  Оп, забравих да затапя всички накрая:
                  НАЙ!
                  Ти мисля че беше юрист? Като такъв какво мислиш за подобни мотиви на съдията - "не притежавал специфично образование, което да му позволи да изчисли конкретния им размер"? В правото нямаше ли един принцип, че незнанито не е извинение за нарушение на закона. Това звучи като зверска подигравка с правото!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Очаквам решенията в едно публично акционерно дружество да се вземат с оглед защита интереса на акционерите !
                    Така е, и аз очаквам същото. Но за да се разбере дали това е така, трябва да се изслуша и другата страна преди да се издават присъди . На ОСА трябва да се пита кое е провокирало това решение, това имам предвид и съм убеден, че ще има някакъ що-годе логичен отговор. Сега, няма как всички да са съгласни с казаното и затова са направени броят акции. Нормално е в който е най-голямата отговорност, той да има и най-тежката дума. Много би било тъпо ако моят глас да кажем е равен с този на друг, който работи там 20 години, който има стотитици или хиляди пъти повече акции и т.н.
                    Last edited by 15%; 12.02.2020, 15:31.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Очакваш да се гласува на ОСА лизинг на автомобили ли? Еми то ежедневно се взимат някакви решения с подобни параметри.
                      Тук си прав! Не трябва да си затваряме очите. Моето мнение е, че тези въпроси трябва да се задават на ОСА. Ако ходих, със сигурност бих ги завадавал.
                      Очаквам решенията в едно публично акционерно дружество да се вземат с оглед защита интереса на акционерите !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                        Ами то след грешно решение или рушвет, освен да са живи и здрави друго не можем да кажем ! Въпроса е принципен, това все пак е публично дружество, а не семейна фирма ! Много лесно с лека ръка отписвате средства, които е можело да бъдат похарчени по далновидно или пък дадени като дивидент. Никой не ми отговаря, ако сте работодатели как бихте постъпили ? Решението със сигурност е грешно и тези неща трябва да се казват, а не да си затваряме очите !
                        Пак да кажа, че имам акции.
                        Очакваш да се гласува на ОСА лизинг на автомобили ли? Еми то ежедневно се взимат някакви решения с подобни параметри.
                        Тук си прав! Не трябва да си затваряме очите. Моето мнение е, че тези въпроси трябва да се задават на ОСА. Ако ходих, със сигурност бих ги завадавал.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          не знам колко Купъра са се взели, но ти казваш, че са 150. Ок, нека да бъде така, а уж не знаеш нищо тук . Та, 150 возила по 10 000 лева разлика правят 1,5 милиона разходи, които ще се приспаднат и то за 5 години. Печелиш - грешно решение или е взет рушвет! Да бъдат живи и здрави и да взимат подобни рашения и за напред!

                          п.п. Докато обсъждаме и хейтваме това, някои хора /като Фортис/ станаха милионери! Ти прецени за себе си дали искаш да си прав или щастлив! хахааха
                          Ами то след грешно решение или рушвет, освен да са живи и здрави друго не можем да кажем ! Въпроса е принципен, това все пак е публично дружество, а не семейна фирма ! Много лесно с лека ръка отписвате средства, които е можело да бъдат похарчени по далновидно или пък дадени като дивидент. Никой не ми отговаря, ако сте работодатели как бихте постъпили ? Решението със сигурност е грешно и тези неща трябва да се казват, а не да си затваряме очите !
                          Пак да кажа, че имам акции.

                          Коментар


                          • Чакай да го пусна и тук, да се види за какви инвеститори иде реч и как им тръстваме - ех, защо го няма сега Симеон Радев да опише тези нови строители (или май бяха грабители) на съвременна България:

                            Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                            Вече са достъпни мотивите на съдията .

                            След като човек е прост и не може да си сметне данъка значи не го дължи ! Смех !
                            +1, о, много благодаря, нямаше да го погледна, ако не беше казал.

                            Ето, специално за всички фенове на Мумифицирания чичак, мотивите по делото за оправдателната му присъда:

                            Изпълнителният директор на "Софарма" Огнян Донев е напълно оправдан за укриването на близо 63 млн. лв. данъци, тъй като не притежавал специфично образование, което да му позволи да изчисли конкретния им размер, а освен това и ревизия на НАП не му е напомнила, че ги дължи на държавата. Това става ясно от мотивите на бившата зам.-председателка на Софийския градски съд (СГС) в екипа на Калоян Топалов - Даниела Борисова - към оправдателните присъди на Донев и неговия съдружник Борис Борисов.

                            Изпълнителният директор на "Софарма" е подсъдим за това, че е продал при седем блокови сделки голямо количество акции на дружеството на свързани с него фирми ("Телсо" АД "Телекомплект" АД, "София" АД, и "Софстрой" АД) извън регулирания пазар на цена от един лев за акция, вместо на пазарните цени, които са били около девет пъти по-високи. Според държавните обвинители сделките са сключени през пролетта на 2006 г., но година по-късно Донев не ги е декларирал. Според прокуратурата – Донев е трябвало да декларира над 400 млн. лв., на които да плати близо 63 млн. лв. данък, но не го е направил.

                            Като основно доказателство по делото, на което стъпва оправдателната присъда, прочетена от съдия Борисова, е кредитирана проведена данъчна ревизия на фирмата продавач на акциите на "Софарма" за периода, който е инкриминиран от прокуратурата. Според съдия Борисова, липсата на констатации от страна на НАП, че Донев има неизплатени дългове към държавата, е основание той да бъде признат за невинен.


                            Хвалъ, хвалъ на таквъзи комуноиди, хвалъ - ин Донев уи тръст - мое да е прост на гугутка и да не мое да смята, ма е номер едно у нас, хвалъ. Четете и плачете, плачете и четете - великанът на инвеститорите у нас!

                            П.С. Поне присъдата не е окончателна де
                            П.П.С. По тая логика, щото НАП не са констатирали проблеми тогава, а сега уж се сещат за някакви пропуснати ползи, защо г-н Черепа избяга от страната и му сексвестираха бизнесчето - ми той не е знаел, а и няма как да знае, че бил уж дължал едни 500 милки, щото няма такова опразование, нали е проЗ математик - чист като сълзица, мамин златен! Бахти двойните стандарто.

                            Оп, забравих да затапя всички накрая:
                            НАЙ!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              не знам колко Купъра са се взели, но ти казваш, че са 150. Ок, нека да бъде така, а уж не знаеш нищо тук . Та, 150 возила по 10 000 лева разлика правят 1,5 милиона разходи, които ще се приспаднат и то за 5 години. Печелиш - грешно решение или е взет рушвет! Да бъдат живи и здрави и да взимат подобни рашения и за напред!

                              забравих, че по това време на нощта не бива да взимам насериозно постовете ти...

                              как реши, че са закупени 150 купър-а ....... след като аз написах, че "в авто-парка на трейдинга има над 150 возила" ....... тук влизат камиони, бусове, автомобили...

                              Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                              п.п. Докато обсъждаме и хейтваме това, някои хора /като Фортис/ станаха милионери! Ти прецени за себе си дали искаш да си прав или щастлив! хахааха
                              за да спечели един друг трябва да загуби ........ така е на борсата
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                в авто-парка на трейдинга има над 150 возила ....... не знам в момента на колко години се сменят след амортизацията им, но това е сериозно перо и разходи при всички положения ....... според мен, де

                                няколко пъти те питах колко купър-а са купени?

                                и понеже не ми отговаряш, то втория въпрос който ще задам е:

                                миналата година 4и4о ви лансира идеята, че авто-парка на групата ще поеме към електрическите автомобили ........ явно компанията не е узряла да премине на следващото (по-високо) ниво ли? ....... или не е последователен ли? ....... защо ли не се учудвам?

                                и какво стана с тази идея?

                                бяхте изпаднаи в телешки възторг, че ще се "електрифицирате"
                                не знам колко Купъра са се взели, но ти казваш, че са 150. Ок, нека да бъде така, а уж не знаеш нищо тук . Та, 150 возила по 10 000 лева разлика правят 1,5 милиона разходи, които ще се приспаднат и то за 5 години. Печелиш - грешно решение или е взет рушвет! Да бъдат живи и здрави и да взимат подобни рашения и за напред!

                                п.п. Докато обсъждаме и хейтваме това, някои хора /като Фортис/ станаха милионери! Ти прецени за себе си дали искаш да си прав или щастлив! хахааха
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X