IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Maria M Разгледай мнение
    Годишен оборот имам предвид, ти сигурно месечен Колко да е оборотът на една малка аптека и защо да не може да се регистрира по ДДС и да плаща през банка?
    грубо 500-600К е годишният. Не е въпроса дали може, тя за моженето може, но е свързано с разходи и време за аптеката. Защо преди СУПТО трейдинга доставяха, а стоката се плащаше на шофера и той издаваше бон, а сега вече не може? Толкова ли на могат да си позволят фискални принтери, 600 лв е бройката, едно мини по малко и ще има за терминали.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      Груйо, чета всеки твой пост, тъй като мЪ кефиш /без ирония/. Последните 3, които съм запомнил са следните:

      1. "Софарма групата е балон". Моля те да видим цифрите за мама и да ги сравним с тези на ЧЕЗ Р
      . Без философстване, без мнения, просто цифри... Световния стандарт е да се взимат предвид последните 4 тримесечия.
      2. "ЧЕЗ Р. поне не пада драматично, както правят останалите, и това е нещо". Нека сравним цените на СФАРМ и ЧЕЗ от вируса и спада. Само цифри, без философстване...
      3. "припалват колата в 4 без петнаесе" - ти не се кефиш на тези постове, но за мен са супер свежи, готини, обнадеждаващи.. Какво предлагаш да направим при този вариант?
      И на мен ми идва в повече хейта по фортис. Човека си го кефи групата, Донев и изобщо цялата структура, и не го крие. Може да си позволи, да ходи всеки ден до София да "пие кафе". И аз не одобрявам в последно време развитието на компанията, но винаги имам съмнения че може и да греша, и цената да тръгне да наваксва (при Софарма и трейдинга основно). Иначе докато могат да дават такъв дивидент, не ме интересува особено загубата от аптеките, купуването на мини-тата и т.н. Ако преценя че нещата не отиват на добре продавам и това е.

      Коментар


      • Понеже “Софарма Трейдинг” притежават лиценз за доставка на успокоителни, вярвам, че модераторът ще го приеме по темата - не крещя, Грую, много спокоен човек съм. Ти крещиш. В психоанализата фиксацията в един човек и неговото очерняне говори предимно за неудовлетворени любовни чувства. Проявявам разбиране, на всекиго се случва. Давай го по-оптимистично

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          TИ с Мария Ма, дежурната по долап в зашита на "г-н Донев" вечерна смяна, ли си решил да спориш - кауза пердута. Мария Ма все повече ми напомня на Мая Ма - никакво познание, съчетано с яростно крещене и изваждане на погрешни тези, заради самите тези
          Айде, да идва сборището, че да прочетем накрая как откъм Търговище "
          Груйо, чета всеки твой пост, тъй като мЪ кефиш /без ирония/. Последните 3, които съм запомнил са следните:

          1. "Софарма групата е балон". Моля те да видим цифрите за мама и да ги сравним с тези на ЧЕЗ Р
          . Без философстване, без мнения, просто цифри... Световния стандарт е да се взимат предвид последните 4 тримесечия.
          2. "ЧЕЗ Р. поне не пада драматично, както правят останалите, и това е нещо". Нека сравним цените на СФАРМ и ЧЕЗ от вируса и спада. Само цифри, без философстване...
          3. "припалват колата в 4 без петнаесе" - ти не се кефиш на тези постове, но за мен са супер свежи, готини, обнадеждаващи.. Какво предлагаш да направим при този вариант?
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Годишен оборот имам предвид, ти сигурно месечен Колко да е оборотът на една малка аптека и защо да не може да се регистрира по ДДС и да плаща през банка?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

              Не съм съгласен. Колегите с по една две аптеки нямат такива обороти, може би имаш предвид годишен?
              Говоря за малки квартални аптеки.
              Ще видим как ще се отрази в продажбите на трейдинга, но според мен няма да е в положителна посока.
              TИ с Мария Ма, дежурната по долап в зашита на "г-н Донев" вечерна смяна, ли си решил да спориш - кауза пердута. Мария Ма все повече ми напомня на Мая Ма - никакво познание, съчетано с яростно крещене и изваждане на погрешни тези, заради самите тези
              Айде, да идва сборището, че да прочетем накрая как откъм Търговище припалват колата в 4 без петнаесе
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Maria M Разгледай мнение

                Малките аптеки и всякакви други неща правят, за да крият данъци, обороти, осигуровки, за какво са им? Средният оборот на една аптека в България е над 500 000, ако това не минава през банка, е странно.
                Не съм съгласен. Колегите с по една две аптеки нямат такива обороти, може би имаш предвид годишен?
                Говоря за малки квартални аптеки.
                Ще видим как ще се отрази в продажбите на трейдинга, но според мен няма да е в положителна посока.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                  Малките аптеки обикновенно плащат кеш, така ще ги изгубят.
                  Малките аптеки и всякакви други неща правят, за да крият данъци, обороти, осигуровки, за какво са им? Средният оборот на една аптека в България е над 500 000, ако това не минава през банка, е странно.

                  Коментар


                  • Сглобяват нова аптека във Варна срещу Катедралата. Мястото е оживено с голям и постоянен човеко поток. Последният наемател на въпросното помещение беше магазин от фалиралата верига "Пикадили".
                    Успех им желая!
                    Нямам!
                    Според мен са се спряли на неудачен начин за работа със Супто и контрагентите си. Очакват плащанията да минат изцяло по банка. Личното ми мнение е, че това е грешка. Малките аптеки обикновенно плащат кеш, така ще ги изгубят.
                    Last edited by polax; 27.02.2020, 19:17.

                    Коментар


                    • И то на седмична база, да не забравиш

                      Коментар


                      • Ебаси, а аз си мислех че с Мини-тата ще има ръст на печалбата и оборота с поне 10-20%...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Ми къ няма бе, не само най - по-по-най. "Г-н Димитров" много уклончиво е пропуснал да каже колко е била реализираната печалба преди 1 година, че да имаме база за сравнение, но нищо, аз, хейтърът, специалистът по вятър на устата, човекът, който не може да рита буци в Търговищко и не познава "г-н Донев", ще я кажа - През януари 2019 печалбата е 2363 хол. лв. Или иначе казано, за първия месец на 2020 имаме ОГРОМЕН СПАД НА ПЕЧАЛБАТА ОТ 35%, сравнено с предходната година, на месечна база.А загубите по консолидирания си вървят идори не ги слагаме в тази сметка...

                          НАЙ! НАЙ! НАЙ!
                          Въпреки, че и аз съм от критиците на Трейдинга не бих бил краен в момента. Ако печалбата за януари е по-ниска, то това според мен може да се дължи на намалени приходи от услуги, или на някакви корекции във връзка с предходен период. По интересното е че прихода се качва само с 0,4%, и то при положение, че за цяла година сигурно са се навъдили доста аптеки Софармаси. Трябва внимателно да се следят приходите. Запази ли се този нищожен ръст или започнат да намаляват - лошо. Значи са стигнали върха си.
                          Въпроса е защо намалява (и дали намалява) другия доход. Също така е възможно да са раздали големи бонуси (въпреки че това обикновено се случва през Април в Трейдинга). Без да имаме отчет подробен, няма да е коректно. Но....първо тримесечие ето го къде е. Ще се разбере.

                          Update 26.02.2020: Не е изключен и технически проблем в складовете (май внедриха нещо при сливането на двата склада)
                          Last edited by econo_miss; 26.02.2020, 18:30.

                          Коментар


                          • Да не давава Господ, да навъртят оборот от продажба на защитни маски. Сигурно са се запасили и дано да останат по складовете им непродадени.

                            Коментар


                            • Ми къ няма бе, не само най - по-по-най. "Г-н Димитров" много уклончиво е пропуснал да каже колко е била реализираната печалба преди 1 година, че да имаме база за сравнение, но нищо, аз, хейтърът, специалистът по вятър на устата, човекът, който не може да рита буци в Търговищко и не познава "г-н Донев", ще я кажа - През януари 2019 печалбата е 2363 хол. лв. Или иначе казано, за първия месец на 2020 имаме ОГРОМЕН СПАД НА ПЕЧАЛБАТА ОТ 35%, сравнено с предходната година, на месечна база.А загубите по консолидирания си вървят идори не ги слагаме в тази сметка...

                              НАЙ! НАЙ! НАЙ!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • НАЙ СМЕ !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X