IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

    Не съм решил,кой съм аз да решавам и за това в поста съм го казал съвсем пожелателно.А защо 30ст,ами защото предходни години разшределят по толкова и май не горят от желание да го увеличават
    при 30 ст. - дивидент 6%...много ли е добре !?

    Коментар


    • Всички компании се готвят за икономическата криза, която пандемията от коронавирус ускори и със сигурност ще задълбочи. Но има и бизнеси, които понасят по-леко ефектите от здравните ограничения и дори изглеждат на печалба на този етап.

      Пазарът на лекарства
      "Заради засиленото търсене целият фармацевтичен бранш работи на по-високи обороти, казва Огнян Радев, председател на Асоциацията на производителите и търговците на хранителни добавки, и добавя: – Логично е – по време на война се правят оръжия, по време на епидемия – лекарства и хранителни добавки." Заради епидемията интересът на потребителите на добавки се насочва към продукти, които засилват имунната защита на организма – витамини и адаптогени.
      Според търговците през втората и третата седмица на март, малко преди и след обявяването на извънредното положение, е имало грандиозен пик на оборотите на аптеките – 5 – 6 пъти над обичайното. Основно се търсят медикаменти без рецепта. В последните дни има известен спад, но отново пазарът е на 3 – 4 пъти по-високо от обичайното ниво.

      http://iconomist.bg/102611-%D0%9F%D0...B0%D1%82%D0%B0

      Коментар


      • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

        А защо реши че ще има дивидент от 30ст?
        Не съм решил,кой съм аз да решавам и за това в поста съм го казал съвсем пожелателно.А защо 30ст,ами защото предходни години разшределят по толкова и май не горят от желание да го увеличават

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

          Че защо трябва да се вдига цената,то само дивидент от 30ст да има и при тази цена си е добре.До скоро знам че се притеснявахте за консолидираната печалба която щяла да спихне драстично,тя взе че не спадна.....Иначе ако тръгне надолу акцията пък е още по добре
          А защо реши че ще има дивидент от 30ст?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

            Че защо трябва да се вдига цената,то само дивидент от 30ст да има и при тази цена си е добре.До скоро знам че се притеснявахте за консолидираната печалба която щяла да спихне драстично,тя взе че не спадна.....Иначе ако тръгне надолу акцията пък е още по добре
            Щом те радва спада цената ОК, мен не ме.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Ръст в оборота от 9 милиона добре, ама той да ти носи 12 хиляди лева повече печалба ми е притеснително. Да видим и за март какви ще са резултатите. Ако печалбата не "мръдне" с 20-30% не виждам кое може да 'вдигне" цената...
              Че защо трябва да се вдига цената,то само дивидент от 30ст да има и при тази цена си е добре.До скоро знам че се притеснявахте за консолидираната печалба която щяла да спихне драстично,тя взе че не спадна.....Иначе ако тръгне надолу акцията пък е още по добре
              Last edited by спекуланта; 30.03.2020, 20:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                Поради високата натовареност и увеличен брой поръчки e необходимо да реорганизираме капацитета ни и възможността за изпълнение на нови поръчки, за да посрещнем увеличените нужди на клиентите.

                https://sopharmacy.bg/news/9713/p-in...macy-bg-p.html
                Като нямаме работа, "защо нямаме работа и сме на загуба". Като имаме работа, "нямаме капацитет"...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
                  "Софарма Трейдинг АД приключи втория месец на годината, отчитайки 14% ръст в приходите от продажба на стока. Така, само за февруари те достигат 69 356 хил. лв. сравнено с 60 639 хил. лв. в същия период на предходната година. От своя страна печалбата преди данъци нараства до 1 810 хил. лв. спрямо отчетените 1 798 хил. лв. през втория месец на 2019 г.

                  Софарма Трейдинг АД отбелязва и ръст от 7% в акумулираните приходи. Те достигат до 137 852 хил. лв. сравнено с 128 841 хил. лв. в първите два месеца на предходната година. Печалбата преди данъци с натрупване за периода януари и февруари 2020 г. възлиза на 3 353 хил. лв."

                  x3news
                  Ръст в оборота от 9 милиона добре, ама той да ти носи 12 хиляди лева повече печалба ми е притеснително. Да видим и за март какви ще са резултатите. Ако печалбата не "мръдне" с 20-30% не виждам кое може да 'вдигне" цената...
                  Last edited by mancev; 30.03.2020, 17:28.

                  Коментар


                  • Поради високата натовареност и увеличен брой поръчки e необходимо да реорганизираме капацитета ни и възможността за изпълнение на нови поръчки, за да посрещнем увеличените нужди на клиентите.

                    https://sopharmacy.bg/news/9713/p-in...macy-bg-p.html

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vatla Разгледай мнение
                      ПАК ЛИ СМЕ НАЙ - НАЙ ?
                      това е въпроса !!
                      най като моряка помпай

                      Коментар


                      • ПАК ЛИ СМЕ НАЙ - НАЙ ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

                          За сега грешиш, това са данни за Февруари!
                          не може да са за друго, освен за февруари, март още не е свършил

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

                            За сега грешиш, това са данни за Февруари!
                            Правилно. След месец ще разберем какви са резултатите (приходи + печалба) на Софарма Трейдинг за март, но след седмица ще публикуват приходите на Софарма за март в x3news.
                            Last edited by Innocent; 30.03.2020, 14:38.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              Май не е толкова "най", колкото се очакваше или греша?!
                              За сега грешиш, това са данни за Февруари!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
                                "Софарма Трейдинг АД приключи втория месец на годината, отчитайки 14% ръст в приходите от продажба на стока. Така, само за февруари те достигат 69 356 хил. лв. сравнено с 60 639 хил. лв. в същия период на предходната година. От своя страна печалбата преди данъци нараства до 1 810 хил. лв. спрямо отчетените 1 798 хил. лв. през втория месец на 2019 г.

                                Софарма Трейдинг АД отбелязва и ръст от 7% в акумулираните приходи. Те достигат до 137 852 хил. лв. сравнено с 128 841 хил. лв. в първите два месеца на предходната година. Печалбата преди данъци с натрупване за периода януари и февруари 2020 г. възлиза на 3 353 хил. лв."

                                x3news
                                Май се очакваше много по-голямо "най", или греша?!

                                Коментар

                                Working...
                                X