IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

    Колега Груйче, много рядко не съм съгласен с форумните ти намеси, а съвсем рядко съм на диаметрално противоположно мнение, както е в този случай. Дори и само двете първи седмици на април да са били като последните две на март, резултатите на Q2 20 ще бият тези на Q2 19. Не забравяй, че през април единствените отворени търговски обекти бяха хранителните магазини и аптеките. Хората влизаха в аптеките от скука, човече, виждал съм го с очите си.

    Като говорим за очи, потреблението и през април по мои лични впечатления беше базирано на това какво се изпречва пред очите на клиентите. Всичко се хвърляше в борбата с микробите - спиртове, пасти за зъби, всякакви течности и гелове, различни от вода. Отделно всякакви лайна с етикет "Витамин" се разграбваха директно от баничарките за доставка. Фарма браншът ще се удави в печалби през 2020 г.. няма какво друго да стане, съвсем друг е въпросът дали и колко от това благоденствие ще стигне до късметлиите, имащи папири от преди вируса и до смелчаците, които подложиха кеша под падащите ножове.

    Компаниите - уинъри от кризата ще бъдат изправени пред много сериозен тест в това отношение. Иска ми се да стане както трябва (и инвестициите да докарат доходност чрез бизнес и ситуация), но не е изключено да стане както обикновено (и чрез финансов инженеринг резултатът да се набие в някоя простотия като банка в Молдова или заложна къща в Барбадос).
    Oп, това сега го виждам - ми ето едно инфо от председателя на Асоциацията на собствениците на аптеки Николай Костов - ни го знам, ни го познавам, но мнението му е, че след пика през март, сега имало сериозен спад и съкращения. Колко е крив, колко е прав - ще видим. Ето и интервюто с него - https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/...internal_links



    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • НАЙ!!!

      Коментар


      • Софарма Трейдинг АД приключи първите пет месеца на 2020 г., отчитайки увеличение на финансовите си показатели. За периода Януари-Май приходите на компанията достигат 352 760 хил. лв., което представлява ръст от 11% спрямо отчетените 317 375 хил. лв. през същия период на предходната година. Акумулираната печалба преди данъци нараства с 14% до 9 896 хил. лв., сравнено с 8 711 хил. лв. през 2019 г.

        Само през Май печалбата преди данъци на Софарма Трейдинг бележи ръст от 30% до 1 704 хил. лв. спрямо 1 311 хил. лв. през същия период на миналата година. Приходите на компанията в петия месец на 2020 г. възлизат на 61 572 хил. лв.

        http://www.x3news.com/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
          Изкарвам, че печалбата на акция е нараснала спрямо миналогодишното тримесечие с над 71%. Не е никак зле.
          Може ковида все пак да е участвал в ефекта. Ще видим дали ръстът ще се задържи 70% за годишния отчет. Хората се натъпкаха с всевъзможни "илячи", дезинфектанти и добавки, но все пак потреблението в икономиката не е като преди ковида. Лекарствата в случая са по-доброто изключение от правилото, че щом приходите на хората падат, се свиват и покупките

          Коментар


          • Изкарвам, че печалбата на акция е нараснала спрямо миналогодишното тримесечие с над 71%. Не е никак зле.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

              Колега Груйче, много рядко не съм съгласен с форумните ти намеси, а съвсем рядко съм на диаметрално противоположно мнение, както е в този случай. Дори и само двете първи седмици на април да са били като последните две на март, резултатите на Q2 20 ще бият тези на Q2 19. Не забравяй, че през април единствените отворени търговски обекти бяха хранителните магазини и аптеките. Хората влизаха в аптеките от скука, човече, виждал съм го с очите си.

              Като говорим за очи, потреблението и през април по мои лични впечатления беше базирано на това какво се изпречва пред очите на клиентите. Всичко се хвърляше в борбата с микробите - спиртове, пасти за зъби, всякакви течности и гелове, различни от вода. Отделно всякакви лайна с етикет "Витамин" се разграбваха директно от баничарките за доставка. Фарма браншът ще се удави в печалби през 2020 г.. няма какво друго да стане, съвсем друг е въпросът дали и колко от това благоденствие ще стигне до късметлиите, имащи папири от преди вируса и до смелчаците, които подложиха кеша под падащите ножове.

              Компаниите - уинъри от кризата ще бъдат изправени пред много сериозен тест в това отношение. Иска ми се да стане както трябва (и инвестициите да докарат доходност чрез бизнес и ситуация), но не е изключено да стане както обикновено (и чрез финансов инженеринг резултатът да се набие в някоя простотия като банка в Молдова или заложна къща в Барбадос).
              или към жилищно строителство около Дървеница. Имаше един виц за един арменец, дето вървял и хвърлял зад гърба си кинти...Зад него вървял един евреин и му ги връщал!!! Или надай се булке на ... Спасов ден беше вчера.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Чакай да видим април и второто тримесечие, тогава ще е супер нанай, хеле пък с презапасили се за година напред с лекарства апокалиптици, изкупили всичко точно в първото кю
                Колега Груйче, много рядко не съм съгласен с форумните ти намеси, а съвсем рядко съм на диаметрално противоположно мнение, както е в този случай. Дори и само двете първи седмици на април да са били като последните две на март, резултатите на Q2 20 ще бият тези на Q2 19. Не забравяй, че през април единствените отворени търговски обекти бяха хранителните магазини и аптеките. Хората влизаха в аптеките от скука, човече, виждал съм го с очите си.

                Като говорим за очи, потреблението и през април по мои лични впечатления беше базирано на това какво се изпречва пред очите на клиентите. Всичко се хвърляше в борбата с микробите - спиртове, пасти за зъби, всякакви течности и гелове, различни от вода. Отделно всякакви лайна с етикет "Витамин" се разграбваха директно от баничарките за доставка. Фарма браншът ще се удави в печалби през 2020 г.. няма какво друго да стане, съвсем друг е въпросът дали и колко от това благоденствие ще стигне до късметлиите, имащи папири от преди вируса и до смелчаците, които подложиха кеша под падащите ножове.

                Компаниите - уинъри от кризата ще бъдат изправени пред много сериозен тест в това отношение. Иска ми се да стане както трябва (и инвестициите да докарат доходност чрез бизнес и ситуация), но не е изключено да стане както обикновено (и чрез финансов инженеринг резултатът да се набие в някоя простотия като банка в Молдова или заложна къща в Барбадос).

                Коментар


                • https://money.bg/business/sofarma-tr...na-2020-a.html

                  "Coфapмa Tpeйдинг" oтчитa 99% pъcт нa oпepaтивнaтa cи пeчaлбa в нaчaлoтo нa 2020-a

                  Коментар


                  • Много добър консолидиран отчет, печалба на акция 0,488 лв./акция, МНОГО НЕТЕКУЩИ ДЪЛГОВЕ, КОЛКОТО КАПИТАЛА??
                    Имам акции, не е препоръка. Безпокоят ме нетекущщите дългове - към банки, за лизинг (може би на автомобилчетата??)

                    Коментар


                    • През април финансовите резултати на Софарма Трейдинг АД продължават да следват своето възходящо развитие. Така, приходите на компанията достигат 60 627 хил. лв., което представлява 3% увеличение спрямо реализираните 58 743 хил. лв. през същия период на 2019 г. Само в четвъртия месец печалбата преди данъци бележи 50% ръст до 1 411 хил. лв. сравнено с 943 хил. лв., отчетени през предходната година.

                      Финансовите показатели през април оказват положително влияние и върху акумулираните резултати на Софарма Трейдинг АД. За четирите месеца на годината приходите от продажба на стока нарастват с 15% до 291 187 хил. лв. спрямо 252 570 хил. лв., отчетени през 2019 г. Акумулираната печалба преди данъци достига 8 192 хил. лв. или с 11% повече сравнено с реализираните 7 400 хил. лв. за периода януари-април на предходната година.
                      http://www.x3news.com/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        Тази година, само тази година много моля всички колеги да упражнят гласа си дистанционно !!!
                        Каква е процедурата за това гласуване?
                        Знам че го има от няколко години, но не съм го правил?
                        С ел. подпис ли е?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
                          Никой не коментира дневния ред!
                          Да, на каква цена ще е увеличението на капитала?

                          Коментар


                          • Никой не коментира дневния ред!

                            Коментар


                            • Тази година, само тази година много моля всички колеги да упражнят гласа си дистанционно !!!
                              Традиционното кафе при г-н Донев ще се състои виртуално, за което ще има допълнителни указания как !!
                              Благодаря Ви !!!!!


                              Софарма трейдинг АД-София представи покана за свикване на Редовно общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите, което ще се проведе на 05-06-2020г. от 14:00 часа в София-1756, ул. „Лъчезар Станчев” № 5, Софарма Бизнес Тауърс, Партер, Софарма Ивент Център, при следния дневен ред:
                              9. Приемане на решение за разпределяне на печалбата на Дружеството, реализирана през 2019 год.
                              Предложение за решение: Общото събрание на акционерите приема предложението на Съвета на директорите за разпределяне на печалбата на дружеството, реализирана през 2019 год.: Нетният финансов резултат в размер на 20 095 473,97лв. /двадесет милиона деветдесет и пет хиляди четиристотин седемдесет и три лева и деветдесет и седем стотинки/ се разделя както следва: 2 009 547,40 лв. /два милиона девет хиляди петстотин четиридесет и седем лева и четиридесет стотинки/ се отнася във фонд Резервен като 10 % задължителен резерв, 10 282 815 лв. /десет милиона двеста осемдесет и две хиляди осемстотин и петнадесет лева/ за разпределяне на паричен дивидент на акционерите, 7 803 111,57 лв. /седем милиона осемстотин и три хиляди сто и единадесет лева и петдесет и седем стотинки/ да се отнесе като допълнителен резерв на дружеството. Предложеният брутен дивидент на една акция е 0,30 лева /тридесет стотинки/.

                              Коментар


                              • Софарма трейдинг АД-София представи покана за свикване на Редовно общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите, което ще се проведе на 05-06-2020г. от 14:00 часа в София-1756, ул. „Лъчезар Станчев” № 5, Софарма Бизнес Тауърс, Партер, Софарма Ивент Център, при следния дневен ред:

                                9. Приемане на решение за разпределяне на печалбата на Дружеството, реализирана през 2019 год.
                                Предложение за решение: Общото събрание на акционерите приема предложението на Съвета на директорите за разпределяне на печалбата на дружеството, реализирана през 2019 год.: Нетният финансов резултат в размер на 20 095 473,97лв. /двадесет милиона деветдесет и пет хиляди четиристотин седемдесет и три лева и деветдесет и седем стотинки/ се разделя както следва: 2 009 547,40 лв. /два милиона девет хиляди петстотин четиридесет и седем лева и четиридесет стотинки/ се отнася във фонд Резервен като 10 % задължителен резерв, 10 282 815 лв. /десет милиона двеста осемдесет и две хиляди осемстотин и петнадесет лева/ за разпределяне на паричен дивидент на акционерите, 7 803 111,57 лв. /седем милиона осемстотин и три хиляди сто и единадесет лева и петдесет и седем стотинки/ да се отнесе като допълнителен резерв на дружеството. Предложеният брутен дивидент на една акция е 0,30 лева /тридесет стотинки/.

                                Коментар

                                Working...
                                X