IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

    С Решение № 626/23.07.2020г. Комисията за защита на конкуренцията на Република България разреши концентрацията по смисъла на Глава V от Закона за защита на конкуренцията чрез придобиване на едноличен контрол от „Софарма Трейдинг“ АД върху „Ес Си Ес Франчайз“ АД и „Санита Франчайзинг“ АД. Постановено е и незабавно изпълнение на решението. По-рано през тази година „Софарма Трейдинг“ АД обяви сключване на споразумение за придобиване на посочените дружества с намерение за последващото им присъединяване към аптеки под бранда SOpharmacy.

    Условие за финализиране на придобиването е овластяване за това от Общото събрание на акционерите на „Софарма Трейдинг“ АД.
    Честито на всички ! ...КЗК не са публикували все още на сайта си Решение 626/23.07.2020г., стигнали са само до 612/23.07.2020г. http://reg.cpc.bg/AllResolutions.aspx?dt=1&ot=2

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

      ВАС казва, че разрешението от КЗК за придобиване на 19бр. не е трябвало да се дава, въпроса е в тази ситуация, как остава да постъпи КЗК за 150 бр.?...предстои да видим

      Дядо Коледа, извинявай!
      Аз съм си джудже при теб, просто "материала" ...е "пипнат"

      .....и все пак не се знае и тук дали "меца" нема да срещне!

      Коментар


      • Според мен в статиите неправилно се тълкува решението на съда. На тази мисъл ме навежда последното решение на КЗК.
        Явно писателите или не разбират или тенденциозно са се произнесли.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

          С Решение № 626/23.07.2020г. Комисията за защита на конкуренцията на Република България разреши концентрацията по смисъла на Глава V от Закона за защита на конкуренцията чрез придобиване на едноличен контрол от „Софарма Трейдинг“ АД върху „Ес Си Ес Франчайз“ АД и „Санита Франчайзинг“ АД. Постановено е и незабавно изпълнение на решението. По-рано през тази година „Софарма Трейдинг“ АД обяви сключване на споразумение за придобиване на посочените дружества с намерение за последващото им присъединяване към аптеки под бранда SOpharmacy.

          Условие за финализиране на придобиването е овластяване за това от Общото събрание на акционерите на „Софарма Трейдинг“ АД.
          НАЙ !!!
          Много пъти !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от GG-BG Разгледай мнение
            С Решение № 626/23.07.2020г. Комисията за защита на конкуренцията на Република България разреши концентрацията по смисъла на Глава V от Закона за защита на конкуренцията чрез придобиване на едноличен контрол от „Софарма Трейдинг“ АД върху „Ес Си Ес Франчайз“ АД и „Санита Франчайзинг“ АД. Постановено е и незабавно изпълнение на решението. По-рано през тази година „Софарма Трейдинг“ АД обяви сключване на споразумение за придобиване на посочените дружества с намерение за последващото им присъединяване към аптеки под бранда SOpharmacy.

            Условие за финализиране на придобиването е овластяване за това от Общото събрание на акционерите на „Софарма Трейдинг“ АД.

            Коментар


            • http://www.x3news.com/?page=Company&BULSTAT=103267194

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                Докато губиш 19бр. защо да не придобиеш през франчайз (в което не съм сигурен) 150бр;


                -"Групата аптеки, обединени в “ЕС СИ ЕС Франчайз”, от своя страна има операции на българския аптечен пазар от 13 години и включва в своята концепция над 150 обекта в цялата страна.

                Предстои произнасяне по сделката от страна на Комисията за защита на конкуренцията."
                ВАС казва, че разрешението от КЗК за придобиване на 19бр. не е трябвало да се дава, въпроса е в тази ситуация, как остава да постъпи КЗК за 150 бр.?...предстои да видим

                Коментар



                • Докато губиш 19бр. защо да не придобиеш през франчайз (в което не съм сигурен) 150бр;


                  -"Групата аптеки, обединени в “ЕС СИ ЕС Франчайз”, от своя страна има операции на българския аптечен пазар от 13 години и включва в своята концепция над 150 обекта в цялата страна.

                  Предстои произнасяне по сделката от страна на Комисията за защита на конкуренцията."

                  Коментар


                  • нямах представа - благодаря за инфото!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Минаха 4 месеца от новината(предполагам, че още тогава е входирано за мнение) - колко още може да бави КЗК?
                      https://clinica.bg/12749-VAS-vyrna-s...a-za-19-apteki
                      https://czpz.org/jurisprudence/judge...07-16-13-46-54

                      Коментар


                      • Минаха 4 месеца от новината(предполагам, че още тогава е входирано за мнение) - колко още може да бави КЗК?
                        Обединението е част от стратегия за операции в ритейл сегмента на аптечен пазар

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Не мисля, че увеличение на капитала тук ще бъде редовна практика. Ако не се разводнява капитала и при този дивидент аз съм ок ако цената не расте. Остава си едно добро дивидентно дружество.
                          Тук проблемът е един - никога не знаеш какви врътки ще направи Мумията, това е - без него акцията си върви най-спокойно надолу с ниски обеми, т.е. липсва каквато и да еликвидност (поне напоследък), пък и доста народ се уши на високите кинти, та сега плачат и се надяват поне с дивидентеца нещо да скърпят. Апропо, за дивидента - поздравления, не мога да отрека, че поне досега са се доказали, което е факт, факт е!
                          П.С. А нали неконсолидираният никога не е бил важен в последните години, какво толкова го коментирате - ще дойдат поредните яки минуси от шумадия и акцията пак ще увисне като сопол на джука, така че ново увеличение нищо чудно пак да има и да се преъврне в практика. Подобен филм нали го играете ежегодно в мумифицираните имоти? Успех и дано най не се превърне в нанай!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                            Много хубаво резултатите се подобряват......направо похвално,но нека разсъждаваме малко.Ако дивидентите се запазят и за в бъдеще на 30 стотинки,продажба явно в близко бъдеще няма да има,обратно изкупуване не практикуват,увеличението на капитала винаги е на пазарни цени,чичо продава над 5 лева........на какво можем да разчитаме цацата ,че да се вдигне пазарната цена?
                            Не мисля, че увеличение на капитала тук ще бъде редовна практика. Ако не се разводнява капитала и при този дивидент аз съм ок ако цената не расте. Остава си едно добро дивидентно дружество.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение

                              Никой/и конкретно, макар че по назад имаше доста скептицизъм за непремерено разрастване аптеките, мини купъри били проблем, сръбския пазар не бил като нашия и те така. Дружеството ме кефи и имам.
                              И мен дружеството ме кефи, но купърите си остават проблем ! Работни автомобили трябват, а не паркетни за кифли ! Нека в бъдеще няма такива изцепки, както и други недалновидни инвестиции разбира се !

                              Коментар








                              • Коментар

                                Working...
                                X