IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

    Тогава и земеделската земя беше по 50лв/декар, ама сега...
    и тогава и сега средната цена на жилищна площ в центъра София е подобна - особено за търговските площи в идеален център!!!!!!!!!!! 50 лева цената на земя е може да е била в самото начало на 90 -те години, а не след 2000 година.........

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      Нека видим баланс-задължения. Мисля,че вземания няма да има. Да видим колко аптеки са собствени. Това за мен е акцента. След това ще съдим много-малко. Предполагам, че сделката ще е добра и за двете страни. Г-н Димитров ще има нови предизвикателства за преодоляване, ще чакам само добри новини както и до сега!!!
      Не е ясно по какъв начин ще бъде финансирана сделката ?

      Oтговор А: джобни
      Oтговор B: чрез заем от банка в Молдова
      Oтговор C: неразпредлена печалба
      Oтговор D: друго

      Коментар


      • Нека видим баланс-задължения. Мисля,че вземания няма да има. Да видим колко аптеки са собствени. Това за мен е акцента. След това ще съдим много-малко. Предполагам, че сделката ще е добра и за двете страни. Г-н Димитров ще има нови предизвикателства за преодоляване, ще чакам само добри новини както и до сега!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

          В много пъти повече отколкото бяха купени Софийски аптеки на времето!!!
          Тогава и земеделската земя беше по 50лв/декар, ама сега...

          Коментар


          • Много зависи ... освен оборудване, персонал, има и лекарства чиито цена и количества едва ли са под 20-30% от тази сума, а може и да е повече.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

              В много пъти повече отколкото бяха купени Софийски аптеки на времето!!!
              В Мотивирания доклад на съвета на директорите в 1. Предмет на сделката е посочена сумата 25 милиона лева без ДДС, т.е 30 мил. / 150 аптеки = 200 000лв.

              Коментар


              • Оценката е ясна: http://maconis.com/

                Не е ясно по какъв начин ще бъде финансирана сделката

                Oтговор А: джобни
                Oтговор B: чрез заем от банка в Молдова
                Oтговор C: неразпредлена печалба
                Oтговор D: друго

                Attached Files

                Коментар


                • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                  Аз, като смятах, дано си спомням правилно, излиза по 166 хиляди на аптека. Разработени локации, с персонал, хапчетата в тях. Много ли е, малко ли е?!
                  В много пъти повече отколкото бяха купени Софийски аптеки на времето!!!

                  Коментар


                  • Именно, толкова се получва на аптека, та търсех обяснение за малко...много...как са стигнали до там. Материали по въпороса не намерих...

                    Коментар


                    • Аз, като смятах, дано си спомням правилно, излиза по 166 хиляди на аптека. Разработени локации, с персонал, хапчетата в тях. Много ли е, малко ли е?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от amateur Разгледай мнение
                        ...т.е. как външния оценител е стиганал до някаква стойност...
                        Фирма си търси оценител, явяват се трима кандидати с перфектни документи. Интервю със всеки от тях, влиза първият:
                        Интервюиращият: "Колко прави 2+2?"
                        Кандидатът: "Естествено, че 4."
                        Влиза вторият кандидат:
                        Интервюиращият: "Колко прави 2+2?"
                        Кандидатът (решава, че е някакъв капан: "Мисля, пет."
                        Влиза третият:
                        Интервюиращият: "Колко прави 2+2?"
                        Кандидатът: "А вие колко искате да прави 2+2?"
                        Интервюиращият: "Назначен сте."

                        Коментар


                        • Всъщност, някой намери ли в материалите каква е оценката на придобиването (за до 25М)...т.е. как външния оценител е стиганал до някаква стойност...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                            Ех......Беден, беден речник
                            С много писане на здрава глава бинт ще сложа, а защо ми е?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              НАЙ !!!
                              Както винаги до сега !!!
                              Ех......Беден, беден речник

                              Коментар


                              • Софарма трейдинг АД-София

                                Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета 13:01
                                Софарма Трейдинг АД приключи периода януари-юли 2020 г., отчитайки 10% ръст в акумулираните приходи. Те достигат 488 724 хил. лв. сравнено с 443 775 хил. лв., реализирани през същия период на 2019 г. Печалбата преди данъци за седемте месеца също нараства с 10% до 14 006 хил. лв., спрямо отчетените 12 704 хил. лв. през януари-юли предходната година.

                                Само през юли приходите на компанията достигат 67 817 хил. лв., което представлява 6% ръст сравнено с 64 179 хил. лв., отчетени през същия месец на 2019 г. Печалбата преди данъци в седмия месец на 2020 г. възлиза на 1 494 хил. лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X