IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
    Аз продадох акциите си в Софарма с около 25% печалба при първите изкупувания и ги добавих към позицията си в Трейдинга. За момента се оказа, че не е било много добро решение, но такъв е живота..
    ....
    Вярно, ако ми бяха пратили сова от двете кули, да преместя във Доверие, щях да съм доволен, ама...
    Познах се в ходовете за Фармите

    Без сова "пуснах фиш" на аукциона за правата на Доверие, но присъдата на времето е, че бях твърде плашлив и скромен. Ако имаше сова, ехееее... Така, че споко, не си сам тук в режима BUY & HOLD известен още и като HOLD & HOPE.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

      Далеч съм от мисълта да оценявам Донев и решенията му. Все пак къде е той, къде сме ние за да му даваме акъл, но по мое мнение Донев в душата си е много повече финансист, отколкото производител или търговец. На ОСА преди време задавах някои въпроси и си направих тези изводи за себе си. Точно това заложих, че ще се справи добре с банката в Молдова и той засега се справя. Трейдинг съм имал и е много вероятно пак да имам някой ден, но за сега не виждам потенциал поне по две за да се включа, но все пак, както виждаш вече започвам да следя акцията. Ако добре си проучил компанията и сметките ти са верни, не би следвало да се плашиш от спад в цената, а дори да виждаш възможност. Преди време, когато пишех повече във форума нищехме много въпроса шо е то риск и представите за риск. Та за мен 5-10% са в рамките на статистическата грешка и се концентрирам само там където виждам поне потенциал за удвояване на цената. Защо разсъждавам така? Мисля че отговора се намира много далеч от фундамент и финасови коефициент. По скоро в отговор на въпроси от рода на "Защо се раждат хората" За Софарма въпроса ти е резонен, но за съжаление не мога да ти дам смислен отговор. Никога не съм задълбавал там и нямам представа какви мотиви има Донев да купува. Все пак всички виждаме че и той е човек като всики нас и той понякога греши.Честит празник и успехи
      Честит празник и на теб, бъди жив и здрав! Правилно правиш за по-голям таргет профит, но аз предпочитам сигурното /характер, природа, ген ако щеш/ и съм неприятно изненадан от събитията тук. Чат-пат следя отчети и тенденции при Трейдинга и съм относително спокоен, но когато очакванията на човек се разминат с действителноста, то той неминуемо започва да се пита защо така. Иска ми се да мога да намеря логично обяснение на всеки един процес...

      П.П. Аз съм още по-далеч да оценявам Донев, но от мойта камбанарийка също изглежда, че СФАРМ се превръща по-скоро в холдинг, а не в производител на лекарства. Това го казвам във връзка с думите ти "по мое мнение Донев в душата си е много повече финансист, отколкото производител или търговец"
      Last edited by 15%; 06.12.2021, 23:45.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        Преди всичко - респект, Алонсо! Тъй като обаче се набабаних яко /за моите микро стандарти/ тук искам да те питам: Колко е п/е-то на Сфарм, че Чичо купува там най-много? Няма лошо, не го обвинявам и е негово право да си купува и продава каквото сметне за добре! Е, малко е кофти като собствените ти планове се разминат с тези на Чичо в неговите компании, но какво да се прави. Намирам за непочтено само обещанието му, че Трейдинга е дивидентна акция! Цялата ми мисъл е, че не опират тези негови решения само до п/е-то. Дано само резултатите се подобряват и Чичо да вземе да се върне към старата си любов, че иначе ще си бия ножа както е тръгнал с по 10 ст. на ден да мачка
        Далеч съм от мисълта да оценявам Донев и решенията му. Все пак къде е той, къде сме ние за да му даваме акъл, но по мое мнение Донев в душата си е много повече финансист, отколкото производител или търговец. На ОСА преди време задавах някои въпроси и си направих тези изводи за себе си. Точно това заложих, че ще се справи добре с банката в Молдова и той засега се справя. Трейдинг съм имал и е много вероятно пак да имам някой ден, но за сега не виждам потенциал поне по две за да се включа, но все пак, както виждаш вече започвам да следя акцията. Ако добре си проучил компанията и сметките ти са верни, не би следвало да се плашиш от спад в цената, а дори да виждаш възможност. Преди време, когато пишех повече във форума нищехме много въпроса шо е то риск и представите за риск. Та за мен 5-10% са в рамките на статистическата грешка и се концентрирам само там където виждам поне потенциал за удвояване на цената. Защо разсъждавам така? Мисля че отговора се намира много далеч от фундамент и финасови коефициент. По скоро в отговор на въпроси от рода на "Защо се раждат хората" За Софарма въпроса ти е резонен, но за съжаление не мога да ти дам смислен отговор. Никога не съм задълбавал там и нямам представа какви мотиви има Донев да купува. Все пак всички виждаме че и той е човек като всики нас и той понякога греши.Честит празник и успехи
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
          Най-доброто ми решение беше март т.г. да разкарам "дивидентни" като Трейдинга и Стара планина и да заложа на бързите кончета като Алтерко и 11С, после Доверие и БФБ, а отскоро и Агрия. Цялата философия е психологически да се направи прехвърлянето. Обичах Трейдинга и дивидента, харесвам аптеките, обаче числата казват всичко - процент и нещо марж + силна задлъжнялост. Тук логиката е да пада още, докато цената отговори на фундамента
          Извинявай, от колко време си на БФБ? Приличаш ми на новобранка, която е уцелила с късмета на начинаещия и си мисли, че вече е новият Бъфет. Самият факт, че си имал от старопланинските дирижабли, е показателен за липса на инвестиционна култура. А трейдинга е акция, която зависи изцяло от волята на Мордор и неговите кули. Съшо както и Доверие - да си мислиш, че си успял да си успешен инвеститор с подобен тип акции, защото имаш някаква зверски анализаторски умения, е меко казано несериозно. Успех и дано при следващата криза, когато и да е тя, да излезеш сух, защото по време на буря и магаретата летят - приятелски коментар, без да се заяждам
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Най-доброто ми решение беше март т.г. да разкарам "дивидентни" като Трейдинга и Стара планина и да заложа на бързите кончета като Алтерко и 11С, после Доверие и БФБ, а отскоро и Агрия. Цялата философия е психологически да се направи прехвърлянето. Обичах Трейдинга и дивидента, харесвам аптеките, обаче числата казват всичко - процент и нещо марж + силна задлъжнялост. Тук логиката е да пада още, докато цената отговори на фундамента

            Коментар


            • Аз продадох акциите си в Софарма с около 25% печалба при първите изкупувания и ги добавих към позицията си в Трейдинга. За момента се оказа, че не е било много добро решение, но такъв е живота..
              Наблюдавайки нещата със Софарма, варантите там и предстоящите варанти тук, си мисля, че ни чака подобно развитие, на това, което се случи при Софарма. Трейдингът ще потегли, а и смятам, че има 80 % вероятност за дивидент.
              За сега си ги държа дългосрочно и не съм притеснен. Вярно, ако ми бяха пратили сова от двете кули, да преместя във Доверие, щях да съм доволен, ама...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                Груйче не разбирам защо търсиш конспирации, коленца и ушенца? Какво толкова странно има, Донев да предпочита П/Е 4 при доверие, вместо 12 при трейдинга? И двете кончета са читави, но молдовското е по-бързо, а Донев не глупав...
                Преди всичко - респект, Алонсо! Тъй като обаче се набабаних яко /за моите микро стандарти/ тук искам да те питам: Колко е п/е-то на Сфарм, че Чичо купува там най-много? Няма лошо, не го обвинявам и е негово право да си купува и продава каквото сметне за добре! Е, малко е кофти като собствените ти планове се разминат с тези на Чичо в неговите компании, но какво да се прави. Намирам за непочтено само обещанието му, че Трейдинга е дивидентна акция! Цялата ми мисъл е, че не опират тези негови решения само до п/е-то. Дано само резултатите се подобряват и Чичо да вземе да се върне към старата си любов, че иначе ще си бия ножа както е тръгнал с по 10 ст. на ден да мачка
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                  Груйче не разбирам защо търсиш конспирации, коленца и ушенца? Какво толкова странно има, Донев да предпочита П/Е 4 при доверие, вместо 12 при трейдинга? И двете кончета са читави, но молдовското е по-бързо, а Донев не глупав...
                  Така е, само че едното Е в Молдова, както се е показало и през годините, може да варира в много широки граници, а тук е ясно какво е и как си расте бвано и полека. Отделно поитическият риск, щото Е в Молдова може да стане отрицателна стойност за секунди с едно решение, върху коетот чичикака има 0 контрол, а тук не е така. А че Донев не е глупав може доста да поспорим, особено след като записа на 7 и разпродаде на 4,80 акция, върху която (и върху цената ѝ) има 100% контрол.

                  Трейдърко, хубав лаф и принципно правилен, но аз принципната си позиция на дружества на чичикак съм си я казал отдавна - това не ми пречи да ги следя, все пак 3 от тях са в Софикс и формират едни 25%+ от него (не съм гледал точно колко са). Точно както следя и фибанкасъ или химчето да речем.

                  Прав си, Софикс, П/Е за акциите на чичикака никога не е имало значение, значение имат само сбирките и седенето на коленце в кулите на Мордор
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                    Да бе той точно Р/Е гледа!
                    Ще изтрепате рибата, бе хора! Честит Никулден, ама все пак...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Работи в сектор, който е много напред с материала в моменти на криза, а и без тях расте стремглаво и няма как да пада.
                      Скоро ще са номер 1 в сегмента, ако вече не са изпреварили Ярешки.
                      Консолидацията вече не изяжда чак толкова много от печалбата - ето ти 3 причини.

                      Разбирам, че чичикака е обещал 12 на онези, дето са му седели на коленцето и съответно нещо трябва да бъде засрано, за да се вдигне друго, щото парите на чичикака са крайна величина, но това не отменя мнението ми, че това му е най-читавата компания. За банките и сам знаеш, че утре излиза едно решение на молдовското бнб за пране на пари и са чао за 3 минути - тук това няма как да стане!
                      Погледнах специално отчета, последния консолидиран, защото досега не ги и гледах на чичовите
                      Зашо не ги гледах - защото фармацията и трейдинга частност работеше на мижав процент печалба.
                      За мен мижавият процент не е интересно занимание, все пак борсата е най-голямата демокрация, където всеки може да избира свободно и да застане зад реални оферти с реални парички. ...
                      Та да избегнем литературния element отиваме на числата - ако маржът на печалба е малък на мен ми казва - липса на иновация и креативност, и липса на пазарен дял и много още неща... А какъв е тука маржът - 1% ... Активите работят също с мижав процент печлаба ... Боже опази, ми той е спаднал и от преди години.
                      Ми не е препоръка Груйче, ама добре че нямаш, нищо, че са чичови.

                      Коментар


                      • Да бе той точно Р/Е гледа!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Работи в сектор, който е много напред с материала в моменти на криза, а и без тях расте стремглаво и няма как да пада.
                          Скоро ще са номер 1 в сегмента, ако вече не са изпреварили Ярешки.
                          Консолидацията вече не изяжда чак толкова много от печалбата - ето ти 3 причини.

                          Разбирам, че чичикака е обещал 12 на онези, дето са му седели на коленцето и съответно нещо трябва да бъде засрано, за да се вдигне друго, щото парите на чичикака са крайна величина, но това не отменя мнението ми, че това му е най-читавата компания. За банките и сам знаеш, че утре излиза едно решение на молдовското бнб за пране на пари и са чао за 3 минути - тук това няма как да стане!
                          Груйче не разбирам защо търсиш конспирации, коленца и ушенца? Какво толкова странно има, Донев да предпочита П/Е 4 при доверие, вместо 12 при трейдинга? И двете кончета са читави, но молдовското е по-бързо, а Донев не глупав...
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Да не забравяме, че и тук предстоят варанти на 6.75 + 0.60 = 7.35лв. Дали ще се реализират е друг въпрос.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Работи в сектор, който е много напред с материала в моменти на криза, а и без тях расте стремглаво и няма как да пада.
                              Скоро ще са номер 1 в сегмента, ако вече не са изпреварили Ярешки.
                              Консолидацията вече не изяжда чак толкова много от печалбата - ето ти 3 причини.

                              Разбирам, че чичикака е обещал 12 на онези, дето са му седели на коленцето и съответно нещо трябва да бъде засрано, за да се вдигне друго, щото парите на чичикака са крайна величина, но това не отменя мнението ми, че това му е най-читавата компания. За банките и сам знаеш, че утре излиза едно решение на молдовското бнб за пране на пари и са чао за 3 минути - тук това няма как да стане!

                              Истината за теб е друга, за сетен път доказваш че нищо не разбираш На Време!!!
                              Юли и август купуваше БРЕФ като луд, а виж че можело и друго да си купиш и сега да си със второто си Спиди, други хвърляха Сотрейда пак за Агрия и ДУХ, а ти какво духаш сега,- не да не си го преживявал, явно така си устроен,- подир да тичаш и кусур да дириш!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Ако беше друга акция - с голямо удоволствие, но с чичикака карти играя само веднъж. При положение че хем държи банката, хем всички карти са белязани, е чисто самоубийство, ако не съм му седял на коленцето, да влизам в негова позиция.

                                Просто ми беше странно що така се получава точно с тази акция
                                Аааа ти само си пишеш, ок ... аз мислих че сме на борсата да правим пари.

                                Поздрави и успех!

                                Коментар

                                Working...
                                X