IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Обадиха ти се, седна на коленце на чичикака или изведнъж ти проблесна - интересно ми е

    Може и да не хванеш вяра, но като те видях лани зимъска и пролетес, да се заглеждаш тъдява и ми дойде куража да възъм,
    ...

    Коментар


    • Аз пък си имам и утре ще инкасирам хартиена загуба

      Коментар


      • Инта, ама ние нямаме съмнение, че си продал. Ние отдавна сме си научили урока и знаем, че ти си продал даже още преди да си купил Ама ти верно ни смяташ за балъци!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


          Сух, сух като суджук се имъкнах тъдява с над 36К нетни суджуци, бартер за по пресни и не омачкани още
          Обадиха ти се, седна на коленце на чичикака или изведнъж ти проблесна - интересно ми е
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

            Тази година 17 млн.лв. обезценка от Сърбия, в рамките на следващите 4 години може и по 15 млн. всяка година обезценки от аптеките,...да не боли много наведнъж.

            Сух, сух като суджук се имъкнах тъдява с над 36К нетни суджуци, бартер за по пресни и не омачкани още

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


              Софарма трейдинг АД-София
              Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета
              17:35
              „Софарма Трейдинг“ АД приключи 2021 г. реализирайки приходи в размер на 957 154 хил. лв., което представлява 9% ръст в сравнение с отчетените 877 811 хил. лв. съгласно одитирания финансов отчет за 2020 г. Само през декември приходите на компанията нарастват с 5% до 82 206 хил. лв., спрямо 78 357 хил. лв. през същия месец на 2020 г.

              Печалбата преди данъци за 2021 година възлиза на 8,180 хил. лв. При направения към 31.12.2021 г. преглед за обезценка на инвестициите в съответствие с МСС 36 „Обезценка на активи“, „Софарма Трейдинг“ АД отчита загуба от обезценка на инвестицията в дъщерното си дружество Sopharma Trading d.o.o. (Сърбия) в размер на 17,307 хил. лв. Акумулираната печалба преди данъци на „Софарма Трейдинг“ АД за периода януари-декември 2021 г. преди ефекта от обезценката достига 25 487 хил. лв.
              Тази година 17 млн.лв. обезценка от Сърбия, в рамките на следващите 4 години може и по 15 млн. всяка година обезценки от аптеките,...да не боли много наведнъж.

              Коментар


              • Ще го разпъвам яко

                Коментар


                • Ахахаха, чичикака пак се е изсмял с лицето на адептите. Колко пъти съм казвал, че българин да прави бизнес в шумадия е като немец да прави бизнес в Израел - мишън импосибъл. Ама бг бъфет е велик - каза на най-близките да продават и да купуват молдинешо си, а останалите го издухаха, сега ще направи същото и с недоверие и шаранчетата пак ше гледат недоумяващо. Ех, не е добре да си адепт на чичикака…

                  софикс, ще разпъваш ли акордеона утре
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    Може ли някой да ми разясни какво точно значи
                    "При направения към 31.12.2021 г. преглед за обезценка на инвестициите в съответствие с МСС 36 „Обезценка на активи“, „Софарма Трейдинг“ АД отчита загуба от обезценка на инвестицията в дъщерното си дружество Sopharma Trading d.o.o. (Сърбия) в размер на 17,307 хил. лв"? Имам някакви предположения, но ще се радвам някой по-запознат да ми разясни.
                    Благодаря предварително.
                    Тази обезценка до някъде обяснява освобождаването на Димитър Димитров.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Може ли някой да ми разясни какво точно значи
                      "При направения към 31.12.2021 г. преглед за обезценка на инвестициите в съответствие с МСС 36 „Обезценка на активи“, „Софарма Трейдинг“ АД отчита загуба от обезценка на инвестицията в дъщерното си дружество Sopharma Trading d.o.o. (Сърбия) в размер на 17,307 хил. лв"? Имам някакви предположения, но ще се радвам някой по-запознат да ми разясни.
                      Благодаря предварително.
                      Тъй като никой по-запознат не се изказва, ще кажа аз какво мисля. В момента виждаме това, за което говорим от години, а именно, че Сърбия и аптеките дъпрат Трейдинга надолу. Сега просто ръководството е решило да го покаже черно на бяло. Според тях, а и според "независим оценител", начинанието в Сърбия до този момент е струвало над 17 млн. Без тези преоценки, печалбатаа остава същата и задлъжнялостта спада. Мен това преоценяване не ме притеснява, притеснява ме дали имат план ако това продължава така какво правим. Дали имат дед лайн, при който да го харижат на някой и да се кротнем или мислят да продължават до последна капка кръв...

                      П.П. Много е важен тук консолидирания отчет, за да видим цялата картина. Така с преоценки не е много давностно.
                      Last edited by 15%; 31.01.2022, 18:49.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Стр. 67-68 от счетоводната политика и обяснителните бележки/оповестявания към финансовия отчет.

                        Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                        Може ли някой да ми разясни какво точно значи
                        "При направения към 31.12.2021 г. преглед за обезценка на инвестициите в съответствие с МСС 36 „Обезценка на активи“, „Софарма Трейдинг“ АД отчита загуба от обезценка на инвестицията в дъщерното си дружество Sopharma Trading d.o.o. (Сърбия) в размер на 17,307 хил. лв"? Имам някакви предположения, но ще се радвам някой по-запознат да ми разясни.
                        Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                          Може ли някой да ми разясни какво точно значи
                          "При направения към 31.12.2021 г. преглед за обезценка на инвестициите в съответствие с МСС 36 „Обезценка на активи“, „Софарма Трейдинг“ АД отчита загуба от обезценка на инвестицията в дъщерното си дружество Sopharma Trading d.o.o. (Сърбия) в размер на 17,307 хил. лв"? Имам някакви предположения, но ще се радвам някой по-запознат да ми разясни.
                          Благодаря предварително.
                          Попитай Росито и Оги Доневи.
                          Явно те са наясно, защото продаваха мин. год. Трейдинга ударно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                            Софарма трейдинг АД-София
                            Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета
                            17:35
                            „Софарма Трейдинг“ АД приключи 2021 г. реализирайки приходи в размер на 957 154 хил. лв., което представлява 9% ръст в сравнение с отчетените 877 811 хил. лв. съгласно одитирания финансов отчет за 2020 г. Само през декември приходите на компанията нарастват с 5% до 82 206 хил. лв., спрямо 78 357 хил. лв. през същия месец на 2020 г.

                            Печалбата преди данъци за 2021 година възлиза на 8,180 хил. лв. При направения към 31.12.2021 г. преглед за обезценка на инвестициите в съответствие с МСС 36 „Обезценка на активи“, „Софарма Трейдинг“ АД отчита загуба от обезценка на инвестицията в дъщерното си дружество Sopharma Trading d.o.o. (Сърбия) в размер на 17,307 хил. лв. Акумулираната печалба преди данъци на „Софарма Трейдинг“ АД за периода януари-декември 2021 г. преди ефекта от обезценката достига 25 487 хил. лв.
                            Може ли някой да ми разясни какво точно значи
                            "При направения към 31.12.2021 г. преглед за обезценка на инвестициите в съответствие с МСС 36 „Обезценка на активи“, „Софарма Трейдинг“ АД отчита загуба от обезценка на инвестицията в дъщерното си дружество Sopharma Trading d.o.o. (Сърбия) в размер на 17,307 хил. лв"? Имам някакви предположения, но ще се радвам някой по-запознат да ми разясни.
                            Благодаря предварително.

                            Коментар


                            • Утре може да има .. ?!

                              Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                              Някоя промоцийка тук?

                              Коментар




                              • Софарма трейдинг АД-София
                                Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета
                                17:35
                                „Софарма Трейдинг“ АД приключи 2021 г. реализирайки приходи в размер на 957 154 хил. лв., което представлява 9% ръст в сравнение с отчетените 877 811 хил. лв. съгласно одитирания финансов отчет за 2020 г. Само през декември приходите на компанията нарастват с 5% до 82 206 хил. лв., спрямо 78 357 хил. лв. през същия месец на 2020 г.

                                Печалбата преди данъци за 2021 година възлиза на 8,180 хил. лв. При направения към 31.12.2021 г. преглед за обезценка на инвестициите в съответствие с МСС 36 „Обезценка на активи“, „Софарма Трейдинг“ АД отчита загуба от обезценка на инвестицията в дъщерното си дружество Sopharma Trading d.o.o. (Сърбия) в размер на 17,307 хил. лв. Акумулираната печалба преди данъци на „Софарма Трейдинг“ АД за периода януари-декември 2021 г. преди ефекта от обезценката достига 25 487 хил. лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X