IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Е, то повечето е местене от левия в десния крачол, мисля. Но и аз съм на мнение, че това е за купуване. Все се чудя кога ще се задвижат варантите, а за да се задвижат трябват доста по-високи ценови нива.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Софарма трейдинг АД-София Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета16:10
      „Софарма Трейдинг“ АД приключи осмия месец на 2022 г. с ръст от 60% в печалбата преди данъци. Тя достига 3 122 хил. лв. сравнено с 1 952 хил. лв., отчетени през същия месец на предходната година. Приходите през август възлизат на 93 642 хил. лв., което представлява 10% увеличение спрямо 85 006 хил. лв., реализирани в осмия месец на 2021 г.

      Акумулираните резултати на „Софарма Трейдинг“ АД също продължават своето възходящо развитие. Така, за периода януари-август печалбата преди данъци бележи 26% ръст до 21 727 хил. лв. сравнено със 17 248 хил. лв. за същия периода на миналата година. Приходите за осемте месеца достигат 704 076 хил. лв., което представлява увеличение от 13% спрямо 623 418 хил. лв., отчетени през януари-август 2021 г.
      Да им се чудиш на тези които продават на 5.60......тя акцията е за купуване в момента

      Коментар


      • Софарма трейдинг АД-София Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета16:10
        „Софарма Трейдинг“ АД приключи осмия месец на 2022 г. с ръст от 60% в печалбата преди данъци. Тя достига 3 122 хил. лв. сравнено с 1 952 хил. лв., отчетени през същия месец на предходната година. Приходите през август възлизат на 93 642 хил. лв., което представлява 10% увеличение спрямо 85 006 хил. лв., реализирани в осмия месец на 2021 г.

        Акумулираните резултати на „Софарма Трейдинг“ АД също продължават своето възходящо развитие. Така, за периода януари-август печалбата преди данъци бележи 26% ръст до 21 727 хил. лв. сравнено със 17 248 хил. лв. за същия периода на миналата година. Приходите за осемте месеца достигат 704 076 хил. лв., което представлява увеличение от 13% спрямо 623 418 хил. лв., отчетени през януари-август 2021 г.

        Коментар


        • Удри, чиче!

          Коментар


          • Батя, ти знаеш, че във форума винаги се мрънка. Така е било и така ще бъде. Тук мрънкаха, когато беше под 5 лв. Сега над 5 пак мрънкат Най-вероятно ще има мрънкащи и над 6 лв.
            Last edited by Спекулант79; 07.09.2022, 14:16.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

              Ако Донев искаше да си купува акции щеше да го направи лично. В случая обаче купува през Софарма, а той ако не се лъжа си продаде всичките акции още преди 1-2 години.
              И не знам защо реши, че се оправдавам. Аз също от началото на тази година съм на мнение, че дружеството е подценено. Тезата ми е че няма никакво значение дали е подценено, ако мажоритаря не подкрепи акцията. Има и други подценени акции на БФБ, които не се подкрепят от мажоритаря и така си стоят подценени - Доверие, ИХБ, Неохим, Сирма
              Ясно, разбрах те. Да, БФБ не е най-ефективния пазар, но ако само се оплакваме от това, какво печелим?
              Напротив, трябва да превръщаме недостатъците в предимство.. дава ни се достатъчно дълга възможност да купуваме изгодно. Рано или късно нещата си идват на място.. наистина добрия фундамент не може да се игнорира дълго.. Ефекта на натегнатата пружина, както го знаем
              А за всяка от компаниите, които си описал по-горе, си има обективни причини цената им да е тази в момента.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                Т.е. мажоритаря да купува когато акциите на компанията му са подценени, е нелогично!?!?
                Баси тъпаците са значи в Епъл, дедо Бъфет и стотици други..
                Ставате смешни в оправданията на собствените си пропуски и неумение да откривате очебийно подценени акции!

                Още консолидирания отчет за първо тримесечие беше брутален знак какво ще стане тук!
                Ако Донев искаше да си купува акции щеше да го направи лично. В случая обаче купува през Софарма, а той ако не се лъжа си продаде всичките акции още преди 1-2 години.
                И не знам защо реши, че се оправдавам. Аз също от началото на тази година съм на мнение, че дружеството е подценено. Тезата ми е че няма никакво значение дали е подценено, ако мажоритаря не подкрепи акцията. Има и други подценени акции на БФБ, които не се подкрепят от мажоритаря и така си стоят подценени - Доверие, ИХБ, Неохим, Сирма

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  ...

                  Каза Батя, който се е набабанил в ГаГа-та, на П/Е под 1 ли беше ..
                  Браво груйчо, добре ми следиш в канчето Да, имам ГАГБТ за 1,6% тежест в портфейла. Не ме притеснява особено.. Ако взема че направя и там някакви луди трицифрени - четирицифрени доходности, да не получиш удар.. внимавай, здравето е най-важно
                  За съпоставка Трейдинг ми е 13,3% тегло.
                  Продължавай да следиш и да се учиш! Но виж и манталитета на мрънкало да промениш някак

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    По-голям оксимУрон от Донев и "умен" не съм срещал досега. Освен може би Бедо и "честен"
                    не знам случая с Бедо какво толкова е излъгал, че да бие Спецът от НАП с неговата история за покупка и продажба на фирмата със задължения към НАП ?? Спецът както и ППтата успяха да бият тиквата в лъжите, но най-неприятното е, че ни мислеха за толкова наивни да им вярваме, че чак е обидно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение

                      А кой сипваше с кофата и свали цената под 5 лева? Не ми отговаряй
                      Който чакаше дивидент

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                        Нищо логично няма на нашия пазар. Колкото и подценено да изглежда дружеството, ако не купуваше мажоритаря цената щеше да си стои ниска
                        А кой сипваше с кофата и свали цената под 5 лева? Не ми отговаряй

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                          Нищо логично няма на нашия пазар. Колкото и подценено да изглежда дружеството, ако не купуваше мажоритаря цената щеше да си стои ниска
                          +1 - тук не пипам точно заради този назначен комуноиден честен частник от Беуграду. Нека стане и 10 лева, и 20 лева - пак няма да пипна

                          Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Т.е. мажоритаря да купува когато акциите на компанията му са подценени, е нелогично!?!?
                          Баси тъпаците са значи в Епъл, дедо Бъфет и стотици други..
                          Ставате смешни в оправданията на собствените си пропуски и неумение да откривате очебийно подценени акции!

                          Още консолидирания отчет за първо тримесечие беше брутален знак какво ще стане тук!
                          Каза Батя, който се е набабанил в ГаГа-та, на П/Е под 1 ли беше Или пък същият Батя, дето хвалеше същият мажо в Недоверие, докато разпродаваше на пак същяи мажо и цацата около него

                          Първоначално изпратено от Seuthes Разгледай мнение

                          мажо е умен за разлика от повечето големи играчи в момента които се избиват да купуват имоти в София над 2000 евро за м2.
                          По-голям оксимУрон от Донев и "умен" не съм срещал досега. Освен може би Бедо и "честен"

                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                            Нищо логично няма на нашия пазар. Колкото и подценено да изглежда дружеството, ако не купуваше мажоритаря цената щеше да си стои ниска
                            мажо е умен за разлика от повечето големи играчи в момента които се избиват да купуват имоти в София над 2000 евро за м2.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                              Нищо логично няма на нашия пазар. Колкото и подценено да изглежда дружеството, ако не купуваше мажоритаря цената щеше да си стои ниска
                              Т.е. мажоритаря да купува когато акциите на компанията му са подценени, е нелогично!?!?
                              Баси тъпаците са значи в Епъл, дедо Бъфет и стотици други..
                              Ставате смешни в оправданията на собствените си пропуски и неумение да откривате очебийно подценени акции!

                              Още консолидирания отчет за първо тримесечие беше брутален знак какво ще стане тук!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Мдаа, нещата отиват към логичното си развитие.. Груйчовците обаче пак ще бъдат изненадани, пак няма да са получили СМС и ще се чудят как батковците с топки и предвидливост правят извънредно висока доходност..
                                Нищо логично няма на нашия пазар. Колкото и подценено да изглежда дружеството, ако не купуваше мажоритаря цената щеше да си стои ниска

                                Коментар

                                Working...
                                X