IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

    Не би трябвало, защото ще трябва да го консолидират. Нали затова Софарма си намали дела в Доверие под 25%
    В тази група външни пари не влизат, въртят се едни и същи на група милиционери. Предстои едно увеличение на капитал, предполагам че са измислили поредната схема. Да не давам примери с другите им брилянтни операции. Може и да греша.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

      Може би ще се купят акции от един братски холдинг.
      Не би трябвало, защото ще трябва да го консолидират. Нали затова Софарма си намали дела в Доверие под 25%

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
        Аз мисля че предложението да не се разпределя дивидент е много добре преценено. Все пак голяма част от сумата за дивидент отиваше при мама.
        Значи в отчета при мама тази година може да очакваме едни 7 мил. по-малко
        http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

        Коментар


        • Мисля 20-30тина стотинки от липсата на дивидент ще се отразят тия дни и в цената

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

            Според мен ако купуват "голям бизнес" логично е да бъде през Софарма, ако сме прави възникват няколко въпроса. В България или в чужбина? Фарма компания или друг бизнес в страни като България, Молдова, Сърбия или е дошло времето да се инвестира в Америка ? Хубаво е да има дивидент, но още по-добре е цената да расте с големи проценти всяка година.
            Е как точно инвестиралите в СФТР ги вълнува, че майката ще пазарува, ако приемем, че това ще се случи? Поясни си тезата.
            Last edited by Crusible; 22.04.2021, 10:47.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

              Според мен ако купуват "голям бизнес" логично е да бъде през Софарма, ако сме прави възникват няколко въпроса. В България или в чужбина? Фарма компания или друг бизнес в страни като България, Молдова, Сърбия или е дошло времето да се инвестира в Америка ? Хубаво е да има дивидент, но още по-добре е цената да расте с големи проценти всяка година.
              Може би ще се купят акции от един братски холдинг.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                Има резон в думите ти, че може да планират да купят нещо голямо, защото са силно задлъжнели и няма как да вземат нов дълг ако нямат повечко собствен капитал. А новината за липса на дивидент е силно негативна, защото дивидентната политика беше нещото, което държеше цената толкова висока години наред. Мисля, че единствената година, в която не разпределиха дивидент беше веднага след създаването си.
                Според мен ако купуват "голям бизнес" логично е да бъде през Софарма, ако сме прави възникват няколко въпроса. В България или в чужбина? Фарма компания или друг бизнес в страни като България, Молдова, Сърбия или е дошло времето да се инвестира в Америка ? Хубаво е да има дивидент, но още по-добре е цената да расте с големи проценти всяка година.

                Коментар


                • Аз мисля че предложението да не се разпределя дивидент е много добре преценено. Все пак голяма част от сумата за дивидент отиваше при мама.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                    Има резон в думите ти, че може да планират да купят нещо голямо, защото са силно задлъжнели и няма как да вземат нов дълг ако нямат повечко собствен капитал. А новината за липса на дивидент е силно негативна, защото дивидентната политика беше нещото, което държеше цената толкова висока години наред. Мисля, че единствената година, в която не разпределиха дивидент беше веднага след създаването си.
                    Ако трябва да сме точни 13 последователни години се изплащаше дивидент.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение
                      Днес ще има фойерверки тук. Жалко за пропуснатата година и то в годината на аптеките. Егати нонсенса. Откъде се чакаше проблема покрай привилегиите, пък то... откъде дойде.
                      Камъните падат ..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                        Преди няколко дни написах в темата на Софарма, че през последните месеци винаги когато има лоши отчети и новини около Софарма. Някой започва да купува и да държи цената на нива около 3.30-3,35лв. Ще видим дали днес и тук ще бъде така, ако това стане. Явно някой знае повече от нас за бъдещите планове на компанията. При положение, че имат достатъчно кеш за дивидент, но няма да запазят див. си политика до момента е ясно, че причината е друга. От събранието преди три седмици не се разбра абсолютно нищо. Някой, ако знае нещо повече по темата и има желание моля да сподели във форума. Макар, че се бързаше да се приемат точки, които можеше да бъдат гласувани и през юни. Което ме навежда на мисълта, че се бърза. Може би за да купят нещо голямо? Възможно е. През последната година много компании изпитват големи затруднения или фалират. Лично аз нямам нищо против да не дават дивидент, но печалбата и цената на акцията да станат двойни в рамките на текущата година. С промените за Sofix е напълно възможно Софарма Трейдинг да влезе в индекса. През последните месеци се наблюдава висока активност при сделките с акции на Софарма Трейдинг. Цената се движи около 5,65-5,85лв. След няколко дни ще публикуват и резултатите за март. На събранието са присъствали всички пенсионни фондове, до момента няма масови разпродажби. Надявам се новините около Софарма и Софарма Трейдинг да бъдат положителни. Въпреки липсата на дивидент. Успех на всички !
                        Има резон в думите ти, че може да планират да купят нещо голямо, защото са силно задлъжнели и няма как да вземат нов дълг ако нямат повечко собствен капитал. А новината за липса на дивидент е силно негативна, защото дивидентната политика беше нещото, което държеше цената толкова висока години наред. Мисля, че единствената година, в която не разпределиха дивидент беше веднага след създаването си.

                        Коментар


                        • Преди няколко дни написах в темата на Софарма, че през последните месеци винаги когато има лоши отчети и новини около Софарма. Някой започва да купува и да държи цената на нива около 3.30-3,35лв. Ще видим дали днес и тук ще бъде така, ако това стане. Явно някой знае повече от нас за бъдещите планове на компанията. При положение, че имат достатъчно кеш за дивидент, но няма да запазят див. си политика до момента е ясно, че причината е друга. От събранието преди три седмици не се разбра абсолютно нищо. Някой, ако знае нещо повече по темата и има желание моля да сподели във форума. Макар, че се бързаше да се приемат точки, които можеше да бъдат гласувани и през юни. Което ме навежда на мисълта, че се бърза. Може би за да купят нещо голямо? Възможно е. През последната година много компании изпитват големи затруднения или фалират. Лично аз нямам нищо против да не дават дивидент, но печалбата и цената на акцията да станат двойни в рамките на текущата година. С промените за Sofix е напълно възможно Софарма Трейдинг да влезе в индекса. През последните месеци се наблюдава висока активност при сделките с акции на Софарма Трейдинг. Цената се движи около 5,65-5,85лв. След няколко дни ще публикуват и резултатите за март. На събранието са присъствали всички пенсионни фондове, до момента няма масови разпродажби. Надявам се новините около Софарма и Софарма Трейдинг да бъдат положителни. Въпреки липсата на дивидент. Успех на всички !
                          Last edited by Innocent; 22.04.2021, 09:57.

                          Коментар


                          • Днес ще има фойерверки тук. Жалко за пропуснатата година и то в годината на аптеките. Егати нонсенса. Откъде се чакаше проблема покрай привилегиите, пък то... откъде дойде.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                              Може и вместо карта да изпратят на акционерите по една - две опаковки мента, глог, валериан
                              И трибестан да сурнат на дългосрочните.
                              След толкова години застой тука заради дивидента, да не ги удари треса

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
                                Може ли да се внесе предложение във връзка с липаста на дивидент:
                                Акционерите да получат от новите карти за трупане на отстъпки /точки, или там както и да е/ с допълнителна отстъпка. Мисля че така ще е редно
                                Може и вместо карта да изпратят на акционерите по една - две опаковки мента, глог, валериан

                                Коментар

                                Working...
                                X