IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

    sofarmasi.bg ли предлагаш? KLETA MAJKA BALGARIQ

    Ако видя такъв домейн директно затварям браузъра, гася машината и се хвърлям през прозореца.
    домейна е свободен, като цяло не е зле да го регнат и да го пренасочат за ботовете

    Коментар


    • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
      Ах тези домейни! Номерът при избор на домейн е да се избере такъв, който е лесен за чуване и писане...
      sopharmacy.bg
      Бих предложил на маркетинга на фирмата да направи един експеримент - нека предложат на 50 души да им продиктуват домейна и да се види колко ще го напишат правилно...
      sofarmasi.bg ли предлагаш? KLETA MAJKA BALGARIQ

      Ако видя такъв домейн директно затварям браузъра, гася машината и се хвърлям през прозореца.

      Коментар


      • Ах тези домейни! Номерът при избор на домейн е да се избере такъв, който е лесен за чуване и писане...
        sopharmacy.bg
        Бих предложил на маркетинга на фирмата да направи един експеримент - нека предложат на 50 души да им продиктуват домейна и да се види колко ще го напишат правилно...

        Коментар


        • Мариан, поздравление за Твоя материал от 4.10.2018 г. за "Трансформация на Софарма Трейдинг" към аптеките и пазара на дребно". Много логика има в него и според мен обяснява политиката на Ръководството. Аз лично бих се радвал на бъдещи материали на Инвестора в този дух!

          Коментар


          • https://www.investor.bg/novini-i-ana...chalba-294339/ „Софарма Трейдинг“ АД със 7-годишно дъно на деветмесечната печалба

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Да не се повтори ситуацията като с Елана агрокредит? Защо ще бързаш да продаваш? Не е ли по-добре да изчакаш да вземеш дивидент, и тогава да мислиш за изход на инвестицията? Ако продадеш, коя компания на БФБ ти се вижда по-перспективна? И аз много се чудих дали да не допълня на 5,80лв. точно поради причината която посочваш, но в крайна сметка се спрях на чужда компания.
              еВана беше друга бира - понесох си загубите и толкова, проклел съм ги оттогава са в права линич почти. Тук, както и почти винаги в търговията ми с акции за трейдване (щото имам и други, на които им викам депозит), съм си сложил тайминг и лимит - тоймингът ми е до края на годината (най-много да го удължа с две-три седмици, но едва ли), а лимитът ми е търговото нагоре, надолу не съм сложил, засега. Вероятността да усредня е много малка, просто защото не вярвам на компания, която губи от имиджа си (щото нали аптеките са уж за имидж) по една милка на месец. Отделно, както казах и на 15% преди време, като удари стагнация или криза, всеки продава първо акциите, от които все още е на печалба - инвестопсихология някаква си, в която си вярвам.

              П.С. А днес продавачът показа на купувача, че е доста упорит и това не ми вдъхва особена надежда. В най-добрият случай мачът е равен засега, а ниво 6 е мираж. Не е препръкЪ
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                Абе някой взе ли някакви стинки от неупражнени права от увеличението на капитала? В Елана още нищо не е дошло. Дори и една стотинка
                При мен нищо няма.

                Коментар


                • Абе някой взе ли някакви стинки от неупражнени права от увеличението на капитала? В Елана още нищо не е дошло. Дори и една стотинка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Като им знам маркетинга, пък и капацитета на г-н Димитров, изобщо не се учудвам на "перфектния" резултат - видяла жабата, че подковават коня, и тя вдигнала крак... Ма нищо де, ние тръстваме. Тук купих акции защото ги счетох за подценени на фона на увеличението на капитала и очакванията ми Чичака да купува, хоризонтът ми е до нова година. Ако стане - стане, ако не стане, преценил съм грешно и си понасям загубата. Ма тръствания, дитирамби, вяра в бъдещето - не нам, както биха казали менторите на Мумията
                    Може и да се бъзикам с Форти, но.... Димитров е умен. Просто има голямо его. А това подлива вода.
                    Last edited by econo_miss; 30.11.2019, 16:29.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение
                      Хм....Лесно мога да те оборя, но това значи да те осветля кой съм. А тази задочна партия шах ми харесва. Не искам да я приключвам
                      Няма никаква причина да искам да знам кой си и какво носиш в главата си.
                      Познавам когото трябва от групата Софарма и това ми стига.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Като им знам маркетинга, пък и капацитета на г-н Димитров, изобщо не се учудвам на "перфектния" резултат - видяла жабата, че подковават коня, и тя вдигнала крак... Ма нищо де, ние тръстваме. Тук купих акции защото ги счетох за подценени на фона на увеличението на капитала и очакванията ми Чичака да купува, хоризонтът ми е до нова година. Ако стане - стане, ако не стане, преценил съм грешно и си понасям загубата. Ма тръствания, дитирамби, вяра в бъдещето - не нам, както биха казали менторите на Мумията
                        Да не се повтори ситуацията като с Елана агрокредит? Защо ще бързаш да продаваш? Не е ли по-добре да изчакаш да вземеш дивидент, и тогава да мислиш за изход на инвестицията? Ако продадеш, коя компания на БФБ ти се вижда по-перспективна? И аз много се чудих дали да не допълня на 5,80лв. точно поради причината която посочваш, но в крайна сметка се спрях на чужда компания.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                          Аз не знам до каква степен идеята за тези аптеки е добра. Тоест, нека има аптеки, но тези СОфармаси, като идея и изпълнение ми се виждат излишно скъпи. В крайна сметка, човек отива в аптеката, когато е на зор и гледа /поне аз така мисля/ да му е близо и цените да са нормални. Другото - уелнес център, добавки, козметика... Самото име на аптеките също ми се вижда недобре подбрано. Това с чуждестранните специалисти, които са разработили този модел също не знам до каква степен е ОК. Чуждестранни... не познават манталитета! НО може и всичко да е ОК и бъдещето да е светло. Стискам палци за това и ще чакаме отчети с печалба от аптеките!
                          Като им знам маркетинга, пък и капацитета на г-н Димитров, изобщо не се учудвам на "перфектния" резултат - видяла жабата, че подковават коня, и тя вдигнала крак... Ма нищо де, ние тръстваме. Тук купих акции защото ги счетох за подценени на фона на увеличението на капитала и очакванията ми Чичака да купува, хоризонтът ми е до нова година. Ако стане - стане, ако не стане, преценил съм грешно и си понасям загубата. Ма тръствания, дитирамби, вяра в бъдещето - не нам, както биха казали менторите на Мумията
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Аз не знам до каква степен идеята за тези аптеки е добра. Тоест, нека има аптеки, но тези СОфармаси, като идея и изпълнение ми се виждат излишно скъпи. В крайна сметка, човек отива в аптеката, когато е на зор и гледа /поне аз така мисля/ да му е близо и цените да са нормални. Другото - уелнес център, добавки, козметика... Самото име на аптеките също ми се вижда недобре подбрано. Това с чуждестранните специалисти, които са разработили този модел също не знам до каква степен е ОК. Чуждестранни... не познават манталитета! НО може и всичко да е ОК и бъдещето да е светло. Стискам палци за това и ще чакаме отчети с печалба от аптеките!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              отново "перфектен" консолидиран отчет - аптеките губят грубо по 1 милка на месец - евалата, най-сме!
                              отново: НАЙ!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

                                Вижал съм бизнесплановете за аптките (това е подсказка към партията шах)
                                На шах може да ги отупам и двамката - и него и чичо му. :

                                Коментар

                                Working...
                                X