IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Уебит Инвестмънт Нетуърк (WIN)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivan.b Разгледай мнение
    Адванс Терафонд 14% дивидент.


    Ха, а догодина може да е под 4%...., - мен не ме бърка.. .....

    това другото си бе поф
    Last edited by inta53; 05.06.2022, 16:29.

    Коментар


    • Адванс Терафонд 14% дивидент.

      Коментар


      • При положение, ще на БФБ има акции, които се тръгуват на Р/Е между 2 и 5 и дават между 5% и 10% дивидент, предпочитам да заложа на тях

        Значи 10 процента още няма..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от forman777 Разгледай мнение
          Остава да напишеш кои са тези акции с ПЕ 4-5 и дивидент 10процента..
          Бг Агро, PE 5, дивидент над 8

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

            Телематик също дивидента е над 5% по сегашни цени, а скоро и Р/Е ще е 5-6.
            Доверие Р/Е е много ниско, а догодина очакваме първия добър дивидент.

            Това от Донев ??? - хмм от третия път да е истина...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от forman777 Разгледай мнение
              Остава да напишеш кои са тези акции с ПЕ 4-5 и дивидент 10процента..
              Телематик също дивидента е над 5% по сегашни цени, а скоро и Р/Е ще е 5-6.
              Доверие Р/Е е много ниско, а догодина очакваме първия добър дивидент.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от forman777 Разгледай мнение
                Остава да напишеш кои са тези акции с ПЕ 4-5 и дивидент 10процента..
                Май само Неохим
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Остава да напишеш кои са тези акции с ПЕ 4-5 и дивидент 10процента..

                  Коментар


                  • При положение, ще на БФБ има акции, които се тръгуват на Р/Е между 2 и 5 и дават между 5% и 10% дивидент, предпочитам да заложа на тях

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Econlav
                      С този BEAM куцо и сакато става изпълнителен директор на компания, стига няколко пенсионни фонда да се излъжат и няколко приятели на този който регистрира дружеството му дадат пари на заем да си избута първичното публично предлагане като запишат 50%. Аз не знам българските пенсионни фондове колко % държат по позиции от BEAM и дали този риск със средствата на хората е обоснован.
                      Компании които не биват финансирани с частен капитал излизат на българска фондова борса.
                      Пич влез малко в час... по закон пенсионните фондове нямат право да инвестират на beam !та отговора на твоят въпрос е 0%!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Snail5930 Разгледай мнение
                        Изгледах почти цялата презентация вчера. Човека изглежда като да знае какво прави, но модела на цялото нещо е леко хазартен. Ако нацели и инвестира в успешна компания ще има евентуално печалба за всички след 3-4 години. Ще инвестира само в 3-5 компании, и то ако събере цялата сума. Таксите не изглеждат необичайни на фона на това което знам за тези фондове. Така че тука всеки сам си решава ...
                        Не само тук, а навсякъде всеки сам решава
                        Тук ще пропусна

                        Коментар


                        • И аз съм аут

                          Коментар


                          • Схема основана на обещания и реклама..Засега се въздържам..

                            Коментар


                            • BEAM даде възможност пирамидите да се създават направо на борсата. От нулата. Тази е най-наглата до сега.

                              Коментар


                              • Преди известно време предупредих да не се купуват акции на Смарт Органик, защото цената е нереално висока. Оказах се прав и цената е 30% надолу, като прогнозата ми за P/E от 12х очаквам да се сбъдне до края на годината. НО все пак Смарт Органик има някаква стойност, която поради елементарна алчност беше раздута много над реалността, и сега инвестиралите ядат дървото.

                                В настоящият случай с УИН, стойност просто НЯМА!!! Има един бранд нейм, който не струва 6 милиона лишени от каквито и да било права пари!!!

                                Тези който четат постовете ми знаят, че винаги аргументирам позицията си с конкретна фактология:

                                1. Компанията има 0 "трак рекърд" в управлението на активи. "Влизането" в компании през нагарда и излагането на последващ "implied value" не е екзит и не се смята за трак рекърд.

                                2. Цената от 1.05 е меко казано странна, тези 5% премия за какво се плащат точно, за това че инвеститора закупил акции няма глас или за това, че взима под условие 70% от печалбата, като дава 95% от парите!!! Друг в еъпросът, че ако акцията ти е дивидентна, доходността се определя като АБСОЛЮТНА СТОЙНОСТ, а не като % от евентуална печалба (payout ratio), която може никога да не се появи. Реално може всяка година да получавате 1 стотинка дивидент без да има никаква гатанция за адекватна доходност. Сигурно премията е за силният мениджмънт на нещо, което още не съществува т.е. инвестиционен фонд, който всъчшност не е фонд, защото няма инвестиционни правила или надзорен органи или каквато и да било форма на контрол - но пък визма 2.5% и 20% перформънс. Реално мениджмънта прави каквото и когато си иска, без контрол от даващите пари акционери/инвеститри.

                                3. Бизнес на принципа "приятелЮ купи си, познаваш ме аз съм най-добиря" не се прави, това никога не е било и няма да бъде успешен модел. Защото специфичния риск е брутално висок.

                                4. По отношение на мениджърската такса - Няма проблем че е 2.5% фиксирано и 20% от печалбата, но защо я прибира еднолично лицето Пламен Русев. Той е само организатор/логистик - Решенията за това - кой ще спечели въпросният конкурс - се взима от широк борд с богат опит (видно е). Защо тези % не се раздадат по равно на тези хора??!!! Реално те вършат фактическата работа, а не Русев.

                                Както винаги говоря обективно и с уважение към всички, включотелно емитентите. Математиката и фактите са ясни. За разлика от Смарт Органик, където изложих подобно експозе (но все пак бих влезнал при P/E 12x), тук не бих дал и стотинка поне до 2025 г., или докато не видя екзит, който не е към приятелският кръг на Русев....ако изобщо моделът оцелее като инвестиционна схема до тогава.

                                Не препоръчвам нищо на никого. Винаги пиша дали и на каква цена бих влезнал в определена инвесциция.

                                Със сигурност парите ще се съберат.

                                Бай ви Хълк
                                Last edited by Hulk; 03.06.2022, 20:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X