IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телематик Интерактив България АД (TIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Е как на 6,7 !?? Кога е това, не може да е стигнало до там, защото имах по-висока оферта купува, която не е реализирана
    Щях да прибера доста по-добро количество папир. Може би имаш предвид 16,7!!
    има предвид на дата 06.07

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Snail5930 Разгледай мнение

      Е да де, ама точно БФБ свали цената на акцията тройно на 6.7, без както се оказа да е имало причина за това. И сега като гледам съвсем по български ще се окаже че всички са чисти като момина сълза и виновни няма никъде нито на Борсата, нито в Телематик, нито в КФН. Дет се вика "Битият бит, ...."
      Е как на 6,7 !?? Кога е това, не може да е стигнало до там, защото имах по-висока оферта купува, която не е реализирана
      Може би имаш предвид 16,7!!
      Last edited by precakanoto; 20.07.2022, 18:57.

      Коментар


      • https://www.investor.bg/novini-i-ana...ni-dni-356618/
        Коня отиде У ряката ....

        Коментар


        • Абе те върнаха фирмата на Капитан Андреево,та тук за едни акции..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
            Ново заявление за вписване. Удрят го на молба: https://files.bg.cm/0_TIB_Poyasnenie.pdf
            И адвоката е от по-опитните вече.
            И в новия устав вече пише, че приет от ОС, нищо че няма такова решение ама ще си го тълкуваме.
            Всичко е в ръцете на служебното лице по вписванията.

            Ха, едва ли ще си позволят "свободните" тълкования, при категоричните правила наложени и прилагани до момента.
            Но за 300/3*К всичко е възможно и то не някъде другаде по света, а на точното място,- Бг.

            Коментар


            • мен пък не ми звучи отчаяно, нито като молба, а като "буквоядите юристи да си заврат дипломите в ...". Аз ви препоръчвам да си препрочетете нещата дето ви ги писах по-надолу, за да не ги повтарям ...., "ама кой съм аз" , както казва Грую .... не съм чел нито ТЗ , нито нищо
              Last edited by petyob; 20.07.2022, 16:18.

              Коментар


              • Хаа..При тази съдебна система всичко може да мине..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                  Ново заявление за вписване. Удрят го на молба: https://files.bg.cm/0_TIB_Poyasnenie.pdf
                  И адвоката е от по-опитните вече.
                  И в новия устав вече пише, че приет от ОС, нищо че няма такова решение ама ще си го тълкуваме.
                  Всичко е в ръцете на служебното лице по вписванията.
                  Това ми звучи доста отчаяно – под „непаричен дивидент“ се обозначавало увеличение на капитала чрез издаване на нови акции въс основа на неразпределена печалба и това всеки инвеститор го знаел. И още БФБ била направила корекция на 05.07 и е спряла търговията на 18.07, което пораждало нестабилност на пазара (това не знам как засяга Търговския регистър). Не вярвам да мине, но ще следим внимателно.

                  Коментар


                  • Ново заявление за вписване. Удрят го на молба: https://files.bg.cm/0_TIB_Poyasnenie.pdf
                    И адвоката е от по-опитните вече.
                    И в новия устав вече пише, че приет от ОС, нищо че няма такова решение ама ще си го тълкуваме.
                    Всичко е в ръцете на служебното лице по вписванията.
                    Last edited by Poncho; 20.07.2022, 15:49.

                    Коментар


                    • днес изтича срокът за отменя на сделките от понеделник, жалко ако не го направят - която и да е от двете страни ще има основание да се жалва за обезщетение. Даже и аз обмислям вариант да се жалвам, макар и да не съм участвал - ами например на сайта им(БФБ) е имало подвеждаща информация за сплит, която ми е попречила да реализирам профит . Така де, нека да се научат да работят като хората
                      Last edited by petyob; 20.07.2022, 15:27.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                        Колеги, погледнете как го направиха СКЗК само преди дни и сравнете. Има разлики. Там го направиха професионално .
                        Е ти пък... какви са тези. Досега не имало непрофесионално при което и да е дружество )))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

                          Колега, като не знаете кой какво точно прави, как правите заключения кой е виновен и кой не? За мен БФБ вина няма никаква - нито е длъжна да проверява дали поканите за ОСА са правилно направени, нито да следи дали ТР отказва вписване на дадено дружество. Аз също съм от тези, които смятат, че дружеството си е виновно и то (съответно акционерите му) е най-редно да си понесат последствията (например с обезщетяване на продалите след 05.07). Редно е да уточня, че аз също не съм от най-запознатите със законите.

                          П.п. Какво значи като не е било както трябва е трябвало да се отхвърли от съответните органи? Тези органи да не са отдел юридически на всички публични компании и да им проверяват всяко нещо като им казват, тук имате грешчица, оправете я, там имате грешчица. Ами не. Дружеството си има юристи и това, че те не са си свършили работата означава, че сега ще трябва да си поемат и отговорността.
                          Е да де, ама точно БФБ свали цената на акцията тройно на 6.7, без както се оказа да е имало причина за това. И сега като гледам съвсем по български ще се окаже че всички са чисти като момина сълза и виновни няма никъде нито на Борсата, нито в Телематик, нито в КФН. Дет се вика "Битият бит, ...."

                          Коментар


                          • Може би днес, ще има някаква реакция от "Телематик", мълчанието не е добър знак, а мина достатъчно време!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                              пак казвам - проблема не е в Телематик! Проблема не е, че не са направили какво трябва увеличени или сплит, няма значение какво, (те са специалисти по правене на софтуер, а не във правене на сплитове.). Като не е било както трябва е трябвало да се отхвърли от съответните органи - КФН, БФБ и ТР , не знам кой какво точно прави, но са направили мазало.

                              пп. тук има колеги, които казват, че са чели всички закони и въпреки това твърдят, че дружеството е отговорно за тази каша и то би трябвало да изплати обезщетения на загубилите !?! - безумие(казва го човек, който не е чел всичките тези закони, но мисли, че може да разсъждава)
                              Колега, като не знаете кой какво точно прави, как правите заключения кой е виновен и кой не? За мен БФБ вина няма никаква - нито е длъжна да проверява дали поканите за ОСА са правилно направени, нито да следи дали ТР отказва вписване на дадено дружество. Аз също съм от тези, които смятат, че дружеството си е виновно и то (съответно акционерите му) е най-редно да си понесат последствията (например с обезщетяване на продалите след 05.07). Редно е да уточня, че аз също не съм от най-запознатите със законите.

                              П.п. Какво значи като не е било както трябва е трябвало да се отхвърли от съответните органи? Тези органи да не са отдел юридически на всички публични компании и да им проверяват всяко нещо като им казват, тук имате грешчица, оправете я, там имате грешчица. Ами не. Дружеството си има юристи и това, че те не са си свършили работата означава, че сега ще трябва да си поемат и отговорността.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                                Колеги, погледнете как го направиха СКЗК само преди дни и сравнете. Има разлики. Там го направиха професионално .
                                пак казвам - проблема не е в Телематик! Проблема не е, че не са направили какво трябва увеличени или сплит, няма значение какво, (те са специалисти по правене на софтуер, а не във правене на сплитове.). Като не е било както трябва е трябвало да се отхвърли от съответните органи - КФН, БФБ и ТР , не знам кой какво точно прави, но са направили мазало.

                                пп. тук има колеги, които казват, че са чели всички закони и въпреки това твърдят, че дружеството е отговорно за тази каша и то би трябвало да изплати обезщетения на загубилите !?! - безумие(казва го човек, който не е чел всичките тези закони, но мисли, че може да разсъждава)
                                Last edited by petyob; 20.07.2022, 01:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X