IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телематик Интерактив България АД (TIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pln Разгледай мнение

    "Доста по-притеснителен е законопроекта за новите отчисления..." Разбирам, че ако изказвам притеснение за законопроект, това е внушение понеже е негативно. Ако съм изброил неща които виждам като недостатъци също и мнения и виждания трябва да са само в положителен аспект. Ами трудно е да се отговори обективно на въпроса защо има разпродажби и цената е надолу ако не гледаме и негативните страни. Отделно изказах и мнение, че промяната на данъка която е приета е реално понижение, и не засяга онлайн бизнеса.
    Не давам никакви препоръки, всичко прежденаписано е лично мнение и наблюдение, извинете за спама, ще го прекратя.
    Не виждам защо трябва да прекратявате каквото и да било. Дори и негативните мнения са полезни, стига да са аргиментирани. Аз честно казано не съм запознат в детайли със законопроекти и т.н., и не се наемам да коментирам тази част. Не приемайте лично всичко което се пише.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ivancho_iotata Разгледай мнение

      Основната цел на форума е да се споделят мнения и виждания, но не и да се правят внушения и опити за манипулации. Трябва да се почертае, че визираната такса, не е въведена и не съществува към момента!!! Факт е, че има законопроект на Закона за хазарта(на ПП Възраждане), където се предвижда подобна такса, но законопроекта дори не е гледан във водещата комисия в парламента. Наскоро мина закона за бюджета, където вече бе разгледан момента с таксите за хазарта. Всеки сам си преценява рисковете (кое ще бъде прието, кое не и т.н.), но да се правят внушения не е редно.
      "Доста по-притеснителен е законопроекта за новите отчисления..." Разбирам, че ако изказвам притеснение за законопроект, това е внушение понеже е негативно. Ако съм изброил неща които виждам като недостатъци също и мнения и виждания трябва да са само в положителен аспект. Ами трудно е да се отговори обективно на въпроса защо има разпродажби и цената е надолу ако не гледаме и негативните страни. Отделно изказах и мнение, че промяната на данъка която е приета е реално понижение, и не засяга онлайн бизнеса.
      Не давам никакви препоръки, всичко прежденаписано е лично мнение и наблюдение, извинете за спама, ще го прекратя.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pln Разгледай мнение

        Ами аз го казах. Нова такса която може и да е по-голяма от настоящата печалба на операторите, ако остане в този й вид. По-перспективни възможности (според някои инвеститори) на пазара от тази акция. И онези 30%/70% по моя визия са 20%/20%/60%. Това, че сферата е силно регулирана и като такава много подвластна на политически прищевки, съответно трудно прогнозируема, няма да споменавам....
        Основната цел на форума е да се споделят мнения и виждания, но не и да се правят внушения и опити за манипулации. Трябва да се почертае, че визираната такса, не е въведена и не съществува към момента!!! Факт е, че има законопроект на Закона за хазарта(на ПП Възраждане), където се предвижда подобна такса, но законопроекта дори не е гледан във водещата комисия в парламента. Наскоро мина закона за бюджета, където вече бе разгледан момента с таксите за хазарта. Всеки сам си преценява рисковете (кое ще бъде прието, кое не и т.н.), но да се правят внушения не е редно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Винаги съм се чудил до каква добавена стойност водят подобни мнения и коментари? Ако имате да кажете нещо полезно за акцията, или по темата, моля заповядайте. Заяжданията на дребно едва ли ще ви помогнат с каквото и да било...
          Ами аз го казах. Нова такса която може и да е по-голяма от настоящата печалба на операторите, ако остане в този й вид. По-перспективни възможности (според някои инвеститори) на пазара от тази акция. И онези 30%/70% по моя визия са 20%/20%/60%. Това, че сферата е силно регулирана и като такава много подвластна на политически прищевки, съответно трудно прогнозируема, няма да споменавам....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pln Разгледай мнение

            Пазара може да не преценява правилно потенциала, но не може вие да не преценявате правилно?
            Винаги съм се чудил до каква добавена стойност водят подобни мнения и коментари? Ако имате да кажете нещо полезно за акцията, или по темата, моля заповядайте. Заяжданията на дребно едва ли ще ви помогнат с каквото и да било...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Според мен има два варианта. Единия е пазара да не преценява правилно потенциала на акцията, и причината да е това. (Което според мен е 30% шанс). Другия е да има някаква информация, или проблем, който ние малките акционери не знаем. (Което за мен е 70% шанс). Иначе и аз виждам доста голям потенциал в акцията. Стабилни приходи, развитие, печлалба, дивидент... Освен това мисля че взеха решение да инвестират в ценни книжа със свободния кеш, което допълнително би увеличило приходи и печалба... Но точно заради тази липса на яснота ме притеснява и мен за да вляза с по-голяма сума...
              Пазара може да не преценява правилно потенциала, но не може вие да не преценявате правилно?

              Коментар


              • причините са основно 2:
                - тотални неможачи с ултра его, които са меко казно в ступор след връщането на Черепа
                - воденичният камък "Левски", скойто не само нямат идея какво да правят, ами и това, дето го правят, им носи само имиджови щети

                А що не си подпират акцията, като могат за секунди да я качат на 20 лева, докато увличат балъчета, тип разни други акции, като при това се пласират на западна борса и чакат балъци там - е, идея си нямам. Спокойно с едни 2-3 милиона могат да наравят каквото си пожелаят с тази акция и всички само да ги възхваляват, ама... А 2-3 милиона са реално дребна сума за техния бюджет.

                П.С. Вече са отрязали спонсорирането на тяхната ревла Титка в баскета, от поне 5 месеца не дават пари и за футболния отбор - всеки сам да си преценЯ каква е причината
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Тук някой има ли обяснение за този непрекъснат спад и натиск на цената? Продажбите растат, дивидента си е редовен, да ще има по висок данък за дейността в БГ, ок и печалбата в момента не расте - напълно нормално при експанзия на бизнеса, няма как да няма един период влизайки в нова държава докато се завърти колелото, но продажби на тези нива, когато си влизал на 16-17лв?
                  Според мен има два варианта. Единия е пазара да не преценява правилно потенциала на акцията, и причината да е това. (Което според мен е 30% шанс). Другия е да има някаква информация, или проблем, който ние малките акционери не знаем. (Което за мен е 70% шанс). Иначе и аз виждам доста голям потенциал в акцията. Стабилни приходи, развитие, печлалба, дивидент... Освен това мисля че взеха решение да инвестират в ценни книжа със свободния кеш, което допълнително би увеличило приходи и печалба... Но точно заради тази липса на яснота ме притеснява и мен за да вляза с по-голяма сума...

                  Коментар


                  • Спекулата за вдигане на данъците е доста далеч от истината. От една страна промяната на 20% засяга само наземни залози и лотарийни билети, не онлайн игри. От друга, старото15% от всички залози е доста повече от 20% от разликата между залозите и изплатената печалба. На практика, тази такса е намаление.
                    Доста по-притеснителен е законопроекта за новите отчисления от 7.5% от всички залози за някакъв фонд за подпомагане. Тази нова удръжка при онлайн залозите, в този й вид, може да изяде цялата печалба в БГ.
                    А защо има отлив, всеки сам си преценява. Не всеки гледа на колко е влязъл когато преценява перспективите за инвестицията му и дали няма по-добри алтернативи.

                    Коментар


                    • Тук някой има ли обяснение за този непрекъснат спад и натиск на цената? Продажбите растат, дивидента си е редовен, да ще има по висок данък за дейността в БГ, ок и печалбата в момента не расте - напълно нормално при експанзия на бизнеса, няма как да няма един период влизайки в нова държава докато се завърти колелото, но продажби на тези нива, когато си влизал на 16-17лв?

                      Коментар


                      • Телематика бизнеса е на вън.В България имат много малък дял.

                        Коментар


                        • Лошо за 100ичков и Ра4ков, но за борсата е добре – не се предлага забрана реклама на мекия хазарт.

                          Коментар


                          • https://www.parliament.bg/bills/49/49-354-01-132.pdf
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Някой явно е ударил джакпота, и нямат толкова кеш
                              Карол- при мен е на лице!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ivan.b Разгледай мнение
                                Днес трябва да преведат дивидента.
                                Някой явно е ударил джакпота, и нямат толкова кеш

                                Коментар

                                Working...
                                X