IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телематик Интерактив България АД (TIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

    И още нещо - казвал съм го и преди - за мен експанзията е по-важна от вътрешния пазар, защото сме близо до лимита за печалби тук. Но тъй като мисля, че действат много професионално и резултатите го доказват, очаквам експанзията да бъде успешна.
    Разбира се, че е важно и не го приемай за заяждане, наистина го пиша заради теб, иначе съм се научил, че място за негативни мнения в нашия форум няма Намален им е бюджетът за реклама и това е повече от видно, а бонусите им не са нещо уау, и при друфгите ги има, и то много. Задържането им не знам какво е - не съм разглеждал сериозно отчетите им. А не си ли се замислял, че задъжането може да се дължи и на това, че са спонсори на Левски? В момента наистина имат много сериозен шанс за репутационен риск там, направо си е почти готов, оосбено с тези 10% дето са си договорили от всички приходи на продажби в отбора - дълга и широка е. Желая успех и дано има много поводи за радост
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Специално заради теб отговарям - Палмите имат много сериозни проблеми с рекламния си договор с Левски в момента, ако следиш нещата, и имиджовата щета им е в кърпа вързана, което никак не е ок, щото другата половина от залагащите ги мрази, тъй като са ни спонсори. Отделно, ако си забелязал пазара, което хич не е трудно, почти не рекламират и то в най-благодатното време на годината. Нямам идея как се развиват нещата в чужбина, но у нас имат силно орязан рекламен бюджет. Дали това е, за да покажат отлични резултати за последното Кю, или е нещо друго - няма как да гадая. Хубавото развитие би било, ако са решили, че пазарът у нас е станал прекалено конкурентен за толкова малък като нашия и да са сменили стратегията си с експанзия в чужбина - дали е така, отново няма как да зная. Отново подчертавам, че това е за онлайн бетингите, какво е положението с казината и машинките - идея нямам
      И още нещо - казвал съм го и преди - за мен експанзията е по-важна от вътрешния пазар, защото сме близо до лимита за печалби тук. Но тъй като мисля, че действат много професионално и резултатите го доказват, очаквам експанзията да бъде успешна.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Специално заради теб отговарям - Палмите имат много сериозни проблеми с рекламния си договор с Левски в момента, ако следиш нещата, и имиджовата щета им е в кърпа вързана, което никак не е ок, щото другата половина от залагащите ги мрази, тъй като са ни спонсори. Отделно, ако си забелязал пазара, което хич не е трудно, почти не рекламират и то в най-благодатното време на годината. Нямам идея как се развиват нещата в чужбина, но у нас имат силно орязан рекламен бюджет. Дали това е, за да покажат отлични резултати за последното Кю, или е нещо друго - няма как да гадая. Хубавото развитие би било, ако са решили, че пазарът у нас е станал прекалено конкурентен за толкова малък като нашия и да са сменили стратегията си с експанзия в чужбина - дали е така, отново няма как да зная. Отново подчертавам, че това е за онлайн бетингите, какво е положението с казината и машинките - идея нямам
        Благодаря, че отговаряш специално заради мен. По отношение на рекламния бюджет - не, не е намален - можеш да прегледаш последните финансови отчети. За разлика от всички останали оператори, които ни заливат с телевизионна реклама, Телематик не насочва рекламните си разходи към привличане на нови клиенти, а към задържане на съществуващите. Привличането на нови клиенти с масирана реклама и големи еднократни бонуси води до краткосрочен приток на клиенти, които много бързо после прескачат на следващия оператор и не се задържат, а телевизионната реклама е много скъпа. Телематик е с коефициент на задържане - " churn rate", който няма аналог в индустрията - това не става без да се обгрижват съществуващите клиенти, за което се харчи бюджет. Аз съм много доволен от тяхната рекламна стратегия и резултатите го доказват. Левски ни е много важен и не бива да допускаме репутационни щети, но това не означава наливане на пари в бездънна яма - в управлението освен футболни хора трябва да има и хора, които могат да поставят нещата на здрава бизнес основа, а не само лаладжийство като някои популярни лица там.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

          Очакванията ми са за края на лятото или по-вероятно есента на следващата година. Процедурата трае реално поне половин година, а и е добре пазарните условия да са по-добри за листване от сегашните, а те вероятно ще останат мрачни поне до средата на 2023. Добрият годишен отчет за 2022 и първи обещаващи данни от международната експанзия ще помогнат за успешния дебют, който ще бъде и при значително по-висока цена от сегашната според мен.
          Специално заради теб отговарям - Палмите имат много сериозни проблеми с рекламния си договор с Левски в момента, ако следиш нещата, и имиджовата щета им е в кърпа вързана, което никак не е ок, щото другата половина от залагащите ги мрази, тъй като са ни спонсори. Отделно, ако си забелязал пазара, което хич не е трудно, почти не рекламират и то в най-благодатното време на годината. Нямам идея как се развиват нещата в чужбина, но у нас имат силно орязан рекламен бюджет. Дали това е, за да покажат отлични резултати за последното Кю, или е нещо друго - няма как да гадая. Хубавото развитие би било, ако са решили, че пазарът у нас е станал прекалено конкурентен за толкова малък като нашия и да са сменили стратегията си с експанзия в чужбина - дали е така, отново няма как да зная. Отново подчертавам, че това е за онлайн бетингите, какво е положението с казината и машинките - идея нямам
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение
            Кога стартира търговията на Дойче Бьорсе?
            Очакванията ми са за края на лятото или по-вероятно есента на следващата година. Процедурата трае реално поне половин година, а и е добре пазарните условия да са по-добри за листване от сегашните, а те вероятно ще останат мрачни поне до средата на 2023. Добрият годишен отчет за 2022 и първи обещаващи данни от международната експанзия ще помогнат за успешния дебют, който ще бъде и при значително по-висока цена от сегашната според мен.

            Коментар


            • Кога стартира търговията на Дойче Бьорсе?

              Коментар


              • https://www.boerse-frankfurt.de/equi...DIRECTION=DESC
                Searching shares by sectors, countries, key and master data.

                Коментар


                • Онлайн хазартното дружество не планира веднага да набира допълнителни средства, а ще търси повече публичност на глобален пазар

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
                    Днес така и не разбрах какво мислят да правят с кеша. Аз мисля, че ще дадат 40-50% от печалбата за паричен дивидент и ще направят увеличение на капитала като тази година. Все си мисля, че крайната цел на листването в София и Франкфурт е да се продадат възможно най-скъпо на някой голям в бранша. За тази цел е добре да вдигнат акционерния капитал възможно най-много. Мисля, че е в интерес и на нас, дребните...
                    Ами те не го казаха много ясно, но предполагам че за навлизането в Перу ще трябва кеш. Най-малкото заради високите маркетингови разходи в началото. По спомен от документите за публичното предлагане, мисля че сумата беше около 10 млн лева, но не съм съвсем сигурен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
                      Днес така и не разбрах какво мислят да правят с кеша. Аз мисля, че ще дадат 40-50% от печалбата за паричен дивидент и ще направят увеличение на капитала като тази година. Все си мисля, че крайната цел на листването в София и Франкфурт е да се продадат възможно най-скъпо на някой голям в бранша. За тази цел е добре да вдигнат акционерния капитал възможно най-много. Мисля, че е в интерес и на нас, дребните...
                      Не забравяй че човека който листна алтерко на борсата ще ги консултира за Германия, а другият който листна Спиди ги консултира за България...аз очаквам същият ефект и подобен продукт да се получи като акция!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

                        Дивидентът по устав е минимум 40% от разпределяемата печалба от предходната година. Има предвидени изключения, но очевидно тази година няма да са в сила. Всичко се развива добре, както пишеш и ти, затова очакваме да отпуснат още 10% от натрупаната през годините неразпределена печалба. Просто още при първичното предлагане се чудех, защо им е да са публични с всичките там регулации, като парите които привлякоха, ги раздадоха след 5 месеца. Та затова прогнозата ми е за неколкократно увеличение на капитала със собствени средства и придобиване от някой кит.Тези които сме се закачили тук, също ще се облажим от този сценарий, но сигурно след 2-3 години.
                        Маеркетингово е най-вече излизането на Борсата, а и така мажо взима гошямата част от дивидента. Но реално са си машина за кеш! При 1 лв. дивидент си е 7% годишна доходност..... аз съм доволен!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение

                          Диводентът е толкова по Устав, а могат да разпределят по-голям % както за 2021г. Тепърва навлизат в Перу.... в Кения си бачкат от няколко месеца вече. Хубавите времена за акционерите тепърва предстоят!
                          Дивидентът по устав е минимум 40% от разпределяемата печалба от предходната година. Има предвидени изключения, но очевидно тази година няма да са в сила. Всичко се развива добре, както пишеш и ти, затова очакваме да отпуснат още 10% от натрупаната през годините неразпределена печалба. Просто още при първичното предлагане се чудех, защо им е да са публични с всичките там регулации, като парите които привлякоха, ги раздадоха след 5 месеца. Та затова прогнозата ми е за неколкократно увеличение на капитала със собствени средства и придобиване от някой кит.Тези които сме се закачили тук, също ще се облажим от този сценарий, но сигурно след 2-3 години.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение
                            Днес така и не разбрах какво мислят да правят с кеша. Аз мисля, че ще дадат 40-50% от печалбата за паричен дивидент и ще направят увеличение на капитала като тази година. Все си мисля, че крайната цел на листването в София и Франкфурт е да се продадат възможно най-скъпо на някой голям в бранша. За тази цел е добре да вдигнат акционерния капитал възможно най-много. Мисля, че е в интерес и на нас, дребните...
                            Диводентът е толкова по Устав, а могат да разпределят по-голям % както за 2021г. Тепърва навлизат в Перу.... в Кения си бачкат от няколко месеца вече. Хубавите времена за акционерите тепърва предстоят!

                            Коментар


                            • Днес така и не разбрах какво мислят да правят с кеша. Аз мисля, че ще дадат 40-50% от печалбата за паричен дивидент и ще направят увеличение на капитала като тази година. Все си мисля, че крайната цел на листването в София и Франкфурт е да се продадат възможно най-скъпо на някой голям в бранша. За тази цел е добре да вдигнат акционерния капитал възможно най-много. Мисля, че е в интерес и на нас, дребните...

                              Коментар


                              • Туй не го очаквах толкова скоро...браво на мажо..явно ще ползва отъпканата пътека от алтерко...голямо браво!

                                Коментар

                                Working...
                                X