IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ейч Ар Кепитъл АД (HRC)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имах възможност да посетя склада на Софарма трейдинг(преди години), като гледам клипа имам чувството че тези хора са петилетки назад във времето...
    И все пак - Успех! Имат много да подобряват, което си е възможност за растеж
    Дигиталните технологии дават истинска възможност за развитие на иновативни проекти и концепции. Уловката е, че все пак човек трябва да знае кога и как...
    Last edited by tony1975; 11.04.2022, 12:09.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение

      За едно си прав - аз по-долу съм го писал - участието в EБАГ скоро ще е колкото цялата капитализация в момента. (може и сега да е, ако го оцениш на база бъдещата сделка с чехите). Е, формулата, посочена по-долу само не е точна, доста по-висока е цифрата по моя информация

      За дивидента не си прав - разбира се, че ще има
      Колко

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение

        За едно си прав - аз по-долу съм го писал - участието в EБАГ скоро ще е колкото цялата капитализация в момента. (може и сега да е, ако го оцениш на база бъдещата сделка с чехите). Е, формулата, посочена по-долу само не е точна, доста по-висока е цифрата по моя информация

        За дивидента не си прав - разбира се, че ще има
        Пишете и за payhawk g t m hub...и дяла в биодит...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          хайде и тук едно мнение, после пак самобаниране до края на месеца, заради някои батьови червенотиквеничета и техните инвесторски покровители. Очаквах да видя статия от Мариян, но явно го мързи да пише и рови, затова е дал на някаква шматка, а тя е дала копи.пейста и дотам.

          Не, не бъркаш, съвсем правилно си се ориентирал (всъщност са 29 милиона евро), т.е. делът тук е оценен на 11 милона лева. Засега. Веселото е друго - през 2019 акциите на Кънвинисънс (ебаг) са купувани за 116,48 лева, през 2020 - 247,88, през 2021 - 425,74, а със сделката от вчера вече са 670 лева. Задачката е колко ли ще са догодина, за шото ебаг агресивно растат с още поагресивна реклама? Вероятно колкото цялата капитализация на акцията?

          Иначе странно, че са взели заем, и то на 4% - нещо на далаверка ми мяза, нали имаше ИПО за тази цел и посъбраха кинти оттам? Дивидент в пари, разбира се, няма да има, но ще има сплит, а след него колко ще струва акцията - ще видим
          За едно си прав - аз по-долу съм го писал - участието в EБАГ скоро ще е колкото цялата капитализация в момента. (може и сега да е, ако го оцениш на база бъдещата сделка с чехите). Е, формулата, посочена по-долу само не е точна, доста по-висока е цифрата по моя информация

          За дивидента не си прав - разбира се, че ще има

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Ако не бъркам сметките, това оценява еБаг на 28 мил. евро?
            Или


            хайде и тук едно мнение, после пак самобаниране до края на месеца, заради някои батьови червенотиквеничета и техните инвесторски покровители. Очаквах да видя статия от Мариян, но явно го мързи да пише и рови, затова е дал на някаква шматка, а тя е дала копи.пейста и дотам.

            Не, не бъркаш, съвсем правилно си се ориентирал (всъщност са 29 милиона евро), т.е. делът тук е оценен на 11 милона лева. Засега. Веселото е друго - през 2019 акциите на Кънвинисънс (ебаг) са купувани за 116,48 лева, през 2020 - 247,88, през 2021 - 425,74, а със сделката от вчера вече са 670 лева. Задачката е колко ли ще са догодина, за шото ебаг агресивно растат с още поагресивна реклама? Вероятно колкото цялата капитализация на акцията?

            Иначе странно, че са взели заем, и то на 4% - нещо на далаверка ми мяза, нали имаше ИПО за тази цел и посъбраха кинти оттам? Дивидент в пари, разбира се, няма да има, но ще има сплит, а след него колко ще струва акцията - ще видим
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение

              Одитиран отчет ---> Общо събрание ---> Дивидент + Сплит - кое не е ясно? Имам много и аз!
              Всичкото кеш е реинвестирано.Дивидент от преоценки няма(казано ).Остана сплита

              Коментар


              • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение

                Аз пък го чета като„дивидент йок“.Имам.МНОГО
                Одитиран отчет ---> Общо събрание ---> Дивидент + Сплит - кое не е ясно? Имам много и аз!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                  Съобщение

                  Ейч Ар Кепитъл записа нови акции в ebag на стойност 250 000 евро.
                  „Ейч Ар Кепитъл” АД инвестира 250 хил. евро в eBag.bg, след като записа нови 730 броя обикновени налични, поименни акции от увеличението на капитала на „Кънвиниънс” АД. По този начин, инвестиционната компания вече притежава 19.171% от капитала на „Кънвиниънс“ АД.
                  Целият рунд на тази инвестиция е с емисионна стойност 1 000 012,40 евро, като водещ инвеститор в записа на новите акции бе чешкият онлайн търговец на хранителни стоки Rohlik.cz.
                  През 2021 г. eBag постигна оборот от 36.5 млн. лв., което представлява ръст от 50% спрямо 2020 г., който от своя страна надгражда ръста от 231%, спрямо 2019г.
                  След рекордното Q4 през 2021 г. с ръст от 60% спрямо Q3 на 2021г., в началото на 2022 г. eBag продължава с впечатляващите резултати. Q1 на 2022 г. се превърна в най-доброто тримесечие за историята на компанията с ръст от 20% (спрямо Q4 на 2021 г.), като за този период са доставени над 152 хил. поръчки. Междувременно ebag.bg извърши и своята поръчка номер 1 000 000 у нас.
                  Средствата на HR Capital, използвани за записване на новите акции са получени от инвестиционната кампания по договор за паричен заем със заемодател – свързаното лице „Цитадела” ЕООД. Заемът е в размер на 800 000 лв. и е за срок от 1 година при годишна лихва в размер на 4%. Заемът е предоставен за придобиване на нови инвестиции от страна на HR Capital.

                  През 2022 г. HR Capital спазва стриктно публично обявената си инвестиционната си политика – участие в иновативни технологични компании, както и увеличаване на дела си в най-успешните инвестиции до момента.

                  Освен новите акции в ebag, в последните месеци компанията инвестира и в OhmniLabs - американска компания, работеща в областта на изкуствения интелект и роботиката; The Recursive – онлайн медията промотираща иновативните технологии и стартиращи екосистеми в Югоизточна Европа; Releva - българската платформа за растеж на операциите по приходи и анализи в областта на електронната търговията; SmartOcto – базирана в Холандия компания за медийни анализи и иновативна AI система за вземане на решения, която работи с над 250 големи медии и новинарски брандове в над 37 страни на 5 континента.
                  Аз пък го чета като„дивидент йок“.Имам.МНОГО

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    Ако не бъркам сметките, това оценява еБаг на 28 мил. евро?
                    Или


                    Оборота го умножи по1.4. и получаваш колко ще струва в края на 2022... имат си договори...вече payhawk и got m hub не знам как ще ги преоценил... като цяло кърти... мисля че 13 е справедлива цена за тази година

                    Коментар


                    • Ако не бъркам сметките, това оценява еБаг на 28 мил. евро?
                      Или

                      Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                      Ейч Ар Кепитъл записа нови акции в ebag на стойност 250 000 евро.
                      „Ейч Ар Кепитъл” АД инвестира 250 хил. евро в eBag.bg, след като записа нови 730 броя обикновени налични, поименни акции от увеличението на капитала на „Кънвиниънс” АД. По този начин, инвестиционната компания вече притежава 19.171% от капитала на „Кънвиниънс“ АД.
                      Целият рунд на тази инвестиция е с емисионна стойност 1 000 012,40 евро, като водещ инвеститор в записа на новите акции бе чешкият онлайн търговец на хранителни стоки Rohlik.cz.

                      Коментар


                      • Съобщение

                        Ейч Ар Кепитъл записа нови акции в ebag на стойност 250 000 евро.
                        „Ейч Ар Кепитъл” АД инвестира 250 хил. евро в eBag.bg, след като записа нови 730 броя обикновени налични, поименни акции от увеличението на капитала на „Кънвиниънс” АД. По този начин, инвестиционната компания вече притежава 19.171% от капитала на „Кънвиниънс“ АД.
                        Целият рунд на тази инвестиция е с емисионна стойност 1 000 012,40 евро, като водещ инвеститор в записа на новите акции бе чешкият онлайн търговец на хранителни стоки Rohlik.cz.
                        През 2021 г. eBag постигна оборот от 36.5 млн. лв., което представлява ръст от 50% спрямо 2020 г., който от своя страна надгражда ръста от 231%, спрямо 2019г.
                        След рекордното Q4 през 2021 г. с ръст от 60% спрямо Q3 на 2021г., в началото на 2022 г. eBag продължава с впечатляващите резултати. Q1 на 2022 г. се превърна в най-доброто тримесечие за историята на компанията с ръст от 20% (спрямо Q4 на 2021 г.), като за този период са доставени над 152 хил. поръчки. Междувременно ebag.bg извърши и своята поръчка номер 1 000 000 у нас.
                        Средствата на HR Capital, използвани за записване на новите акции са получени от инвестиционната кампания по договор за паричен заем със заемодател – свързаното лице „Цитадела” ЕООД. Заемът е в размер на 800 000 лв. и е за срок от 1 година при годишна лихва в размер на 4%. Заемът е предоставен за придобиване на нови инвестиции от страна на HR Capital.

                        През 2022 г. HR Capital спазва стриктно публично обявената си инвестиционната си политика – участие в иновативни технологични компании, както и увеличаване на дела си в най-успешните инвестиции до момента.

                        Освен новите акции в ebag, в последните месеци компанията инвестира и в OhmniLabs - американска компания, работеща в областта на изкуствения интелект и роботиката; The Recursive – онлайн медията промотираща иновативните технологии и стартиращи екосистеми в Югоизточна Европа; Releva - българската платформа за растеж на операциите по приходи и анализи в областта на електронната търговията; SmartOcto – базирана в Холандия компания за медийни анализи и иновативна AI система за вземане на решения, която работи с над 250 големи медии и новинарски брандове в над 37 страни на 5 континента.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение

                          Добре де, не е ли ясно? Христо си каза още на презентацията - дивидент и сплит. Въпросът е колко ще е дивидента... и в какво ще се инвестират останалите пари
                          Очевидно не е само това.
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                            Преди това.. нека бъдем реални... и не изнагляваме...
                            27 лв ми се виждат реални

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                              13 след сплита изглежда много добре
                              Преди това.. нека бъдем реални... и не изнагляваме...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                                Някой явно знае нещо... прогнозата ми тук е 13 лв
                                13 след сплита изглежда много добре

                                Коментар

                                Working...
                                X