IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ейч Ар Кепитъл АД (HRC)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
    То и дивидентът е безсмислен, ама явно модата е да се фризират айпиотата. Преди няколко месеца събират пари и после - дивидент...
    Принципна позиция е, затова - като идея е хубаво, остава да видим реализацията. Отделно, за разлика от Спиди, тук нищо не е записано в устава и остава пожелателно понятие - поне за печалбата. Иначе е правилно да се даде дивидент, щом са поели такъв ангажимент - това са реални пари, получени от агри медиа или както там се казваше.

    Това не е сплит, а увеличение на капитала със собствени средства - резултатът не е точно същият от чисто юридическа гледна точка. Но не това е въпросът, проблемът е, че са обещали нещо, а не го изпълняват, и то само 5 месеца след ИПО-то, което говори много... отрицателно, да не използвам друга дума.

    Наистина ми е интересен мотивът на човека, който наду акцията до 10 лева с 20 бинки май бяха?Бъзик ли си правеше, аджамия новобранка ли беше, нещо се е очаквало, а не е станало?
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
      значи отказа от сплит ) предизвикал разпродажбите та той тук бе безсмислен )
      Може пък по-късно в годината да раздробят акциите. На сериозна компания обаче наистина не й прилича акциите й да се търкаля за лев-два.

      Коментар


      • То и дивидентът е безсмислен, ама явно модата е да се фризират айпиотата. Преди няколко месеца събират пари и после - дивидент...

        Коментар


        • значи отказа от сплит ) предизвикал разпродажбите та той тук бе безсмислен )
          Умереният риск винаги печели ! ))))))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Дано ме опровергаят
            Действителността и пазара ще имат грижата. Както обикновено го правят...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
              Документ за допускане на емисия акции, част V, т. 6, стр. 32

              [ATTACH=CONFIG]n3923743[/ATTACH]
              Ми "възнамерява" не е като "задължава се" Тука е така. Надявам се да е пропуск, който бързо да коригират, иначе ще е поредното мутрокомунистче с претенции, способно само да точи - не че ще е прецедент де. Компанията има потенциал и според мен само е-баг ще е на цена колкото цялата компания към края на годината, но подобни практики са не просто недопустими, а направо полукриминални и маролано укорими. На Запад това би се разследвало, у нас всичко е точно - ма да не забравяме и котилото, от което произхожда синчето де.

              Дано ме опровергаят
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Документ за допускане на емисия акции, част V, т. 6, стр. 32

                Click image for larger version

Name:	hrcapital.jpg
Views:	1
Size:	45.0 КБ
ID:	3923743

                Коментар


                • ОСА на 29 юни 2022г.
                  Click image for larger version

Name:	hrcapital.jpg
Views:	1
Size:	29.2 КБ
ID:	3923715

                  Last edited by Свилен Колев; 17.05.2022, 11:33.

                  Коментар


                  • По п-п не им пречи да качват документите и в х3-те, но явно са над нещата
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Някой ще постне ли това решение на СД, че не съм на компа и през телефона не мога да видя? Разбирам, че имало некви 2 стинки дивидент - подигравка, според мен, но явно искат да се покажат, че са дивидентна компания. Отделно, какво точно пише, защото, доколкото съм чел тук, бяха обещали, че ще направят предложение за увеличение на капитала със собствени средства, а сега се отмятат? Или го отлагат за следващо ОС?
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                        Някой явно е имал високи очаквания за разпределяема печалба,
                        не знам на какво отгоре
                        Може очакванията да са били повече за увеличение на капитала със собствени средства, а не толкова за дивидент. Нали се коментираше преди време и бъдещо увеличение на капитала.

                        Коментар


                        • Някой явно е имал високи очаквания за разпределяема печалба,
                          не знам на какво отгоре

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Интересен срив днес? Що така? Вярно, с некви мижави 40 бона, ама все пак?
                            Още ще се срива с тези 2 ст.

                            Коментар


                            • Интересен срив днес? Що така? Вярно, с некви мижави 40 бона, ама все пак?
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                                Дивидента 2 ст. Друго няма. Затуй ли днес акционерите бият наказателни?
                                Мисля че ще има още "наказателни".........

                                Коментар

                                Working...
                                X