IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Dronamics Capital - BEAM IPO (DRO1)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
    ...за последното се извинявам...в театъра в тъмницата “ кьоравият” толкоз е и видял....но горещо препоръчвам постановката”Антигона”-велик шедьовър!
    .. и само да поясня” конвертирам” в моят safe си пише че нямам право да продавам до настъпване на опоменатите събития листване или придобиване...
    колкото до оценката мисля че и двамата с колегата бъркате сметката..първо не знаем метода по който я смятат..второ цената...и трето не знаем тези 98 сега кой на каква цена е закупил....та според мен се получава игра на тъмно с доста на брой не известни което видимо ви дразни всички..в която само мажо знае с точност...та без да ви обиждам. И подценявам аз залагам на мажо.. цена7-8 лв... Всъшност защо ви е важна сметката ако си дългосрочен инвеститор не е ли по важно компанията да върви да има финансиране и подкрепа...сметката ще ми е важна след 4 г до тогава. Само ще купувам...с аверите мисля вече притежаваме над...и да знаете не е препоръка за покупка. На акции, просто мечти на един “театрал”!


    ”Антигона"- по мое време беше задължителна литература!

    Без да те обиждам
    , но твоите "7-8 лв...сметката ще ми е важна след 4 г "до тогава. "2027г.- си остава най важната част от твоите мечти(Груйчовите същи)!!!
    Ние също помечтаваме тук /там,- но не надуваме вувузелите, а си чакаме някой друг рунд и после пак да си посмятаме.
    Що се отнася до делата и упоритоста на брадясалите с мечтата си,- сме си платили кой как и колкото му е на сърце и джоб.
    А ти си тръгнал с тръбата и барабана, в ролята на глашатай из "махалите" де си купил, да ни осветляваш и просвещаваш;- видите ли колко съм успешен, умен и богат- съм станал аз от туй,- аз купих, вие купувайте - в мрака след мен!
    А? запри се малко с тия 7/8...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
      цена7-8 лв...
      Скот,тези цени са фантастика.30-40лв пък са абсурдни.
      Виж 40-50% до към есента/нова година са напълно възможни и оттам голям краш,както и на всичко друго
      Това в момента е сценария

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
        Конвертирането на SAFE на ДронКепитъл в акции на ДронГлобъл ще стане при предстоящото капиталово финансиране рунд А (по план тази година, но те плановете малко "брадясват" знаете). Тогава зад всяка акция на ДронКепътъл вече ще стои точно определен брой или дял от акции на ДронГлобъл. Тъй като тогава ще знаем оценка за ДронГлобъл и броя акции в които са конвертирали всички SAFE, ще знаем и точната оценка на ДронКепитъл.
        Заедно с тукашния SAFE явно ще конвертират в акции SAFE за още към 30 млн. евро за които не знаем при каква оценка ще стане това.
        Стойността на една акция на ДронКепитъл при оценка на ДронГлобъл от 500 млн. евро я изчислявам в интервала 2,80 - 3,30 лв. Тя е в зависимост от максималната оценка на конвертиране на 30-те млн. нови SAFE съответно между 125 млн. евро (максималната оценка на конвертиране на нашия SAFE) и 500 млн. евро (евентуалната оценка при рунд А).

        Безвъзмездното финансиране от Европейския Съвет по Иновациите е 2,5 млн. евро, кaто има ангажимент за участие в предстоящия рунд А с капиталова инвестиция от 12,5 млн. евро.
        Четете ги тия новини
        ...за последното се извинявам...в театъра в тъмницата “ кьоравият” толкоз е и видял....но горещо препоръчвам постановката”Антигона”-велик шедьовър!
        .. и само да поясня” конвертирам” в моят safe си пише че нямам право да продавам до настъпване на опоменатите събития листване или придобиване...
        колкото до оценката мисля че и двамата с колегата бъркате сметката..първо не знаем метода по който я смятат..второ цената...и трето не знаем тези 98 сега кой на каква цена е закупил....та според мен се получава игра на тъмно с доста на брой не известни което видимо ви дразни всички..в която само мажо знае с точност...та без да ви обиждам. И подценявам аз залагам на мажо.. цена7-8 лв... Всъшност защо ви е важна сметката ако си дългосрочен инвеститор не е ли по важно компанията да върви да има финансиране и подкрепа...сметката ще ми е важна след 4 г до тогава. Само ще купувам...с аверите мисля вече притежаваме над...и да знаете не е препоръка за покупка. На акции, просто мечти на един “театрал”!
        Last edited by Scottie Pippen; 19.02.2023, 01:48.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
          Това, което аз имам като информация от времето на ИПО-то е че при Рунд А, Дронамикс Кепитъл получава обикновени акции без право на глас в Дронамикс Глобъл при дял от (5 280 740/244 478 750). Тоест при рунда Дронамикс Кепитъл получава 2,16% дял, но не съм сигурен дали това е pre- или post-money. По-скоро е pre-money, тоест pre-money оценка от 400 млн.евро оправдава цена на Дронамикс Кепитъл от около 3.20 на акция.
          Предполагам инфото е от тук: https://www.karollbroker.bg/fileadmi.../SAFE-info.pdf
          Това е илюстративен пример.

          Коментар


          • Това, което аз имам като информация от времето на ИПО-то е че при Рунд А, Дронамикс Кепитъл получава обикновени акции без право на глас в Дронамикс Глобъл при дял от (5 280 740/244 478 750). Тоест при рунда Дронамикс Кепитъл получава 2,16% дял, но не съм сигурен дали това е pre- или post-money. По-скоро е pre-money, тоест pre-money оценка от 400 млн.евро оправдава цена на Дронамикс Кепитъл от около 3.20 на акция.

            Коментар


            • Конвертирането на SAFE на ДронКепитъл в акции на ДронГлобъл ще стане при предстоящото капиталово финансиране рунд А (по план тази година, но те плановете малко "брадясват" знаете). Тогава зад всяка акция на ДронКепътъл вече ще стои точно определен брой или дял от акции на ДронГлобъл. Тъй като тогава ще знаем оценка за ДронГлобъл и броя акции в които са конвертирали всички SAFE, ще знаем и точната оценка на ДронКепитъл.
              Заедно с тукашния SAFE явно ще конвертират в акции SAFE за още към 30 млн. евро за които не знаем при каква оценка ще стане това.
              Стойността на една акция на ДронКепитъл при оценка на ДронГлобъл от 500 млн. евро я изчислявам в интервала 2,80 - 3,30 лв. Тя е в зависимост от максималната оценка на конвертиране на 30-те млн. нови SAFE съответно между 125 млн. евро (максималната оценка на конвертиране на нашия SAFE) и 500 млн. евро (евентуалната оценка при рунд А).

              Безвъзмездното финансиране от Европейския Съвет по Иновациите е 2,5 млн. евро, кaто има ангажимент за участие в предстоящия рунд А с капиталова инвестиция от 12,5 млн. евро.
              Четете ги тия новини

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                1. Няма никакво конвентиране на safe ... конвертирането ще се случи. При листването в Америка след 4 г или при продажба на мажоритарен дял по рано!
                2.в момента текат преговори за серия А рунд. Точно дви си мечтае да ви сподели на каква оценка се пазарят
                3. мисля че 14 мил евро са безвъзмездно от европейският съюз...та моето мнение е че Европа застава здраво зад дрона... какво повече от това !
                4.Арабският държавен фонд мисля че застава зад дрона с 18 м евро...по голям гръб здраве му кажи
                5.на рунда серия А ще разберем оценката,моята прогноза е за 500 милиона евро или 7-8 лв на акция....Всъшност за какво ви е оценка подяволите...няма друга такава компания в България с толкова мощ и интерес да бъде постигната...Европа и света имат нужда от това дрона да се случи.....държите 4 г акцията и се пенсионирате на цени между 10-30 лв без значение колко точно и до къде ще е на листването в америка!

                или 7-8 лв на акция.. - Няма ли да почакат малко?
                Само питам,- да приберем същите от БРПето, ще ги донадим веднага тука

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  Една и съща информация се поства няколко пъти.Двама обявихте, че имате SAFE-ве а не казвате на каква цена са ви ги конвертирали в акции и каква е капитализацията на ДроКапитал Това е интересното. Иначе от съобщенията става ясно, че още един хубав пазар за дрона се отваря вече и с инвеститор а не само на думи.
                  1. Няма никакво конвентиране на safe ... конвертирането ще се случи. При листването в Америка след 4 г или при продажба на мажоритарен дял по рано!
                  2.в момента текат преговори за серия А рунд. Точно дви си мечтае да ви сподели на каква оценка се пазарят
                  3. мисля че 14 мил евро са безвъзмездно от европейският съюз...та моето мнение е че Европа застава здраво зад дрона... какво повече от това !
                  4.Арабският държавен фонд мисля че застава зад дрона с 18 м евро...по голям гръб здраве му кажи
                  5.на рунда серия А ще разберем оценката,моята прогноза е за 500 милиона евро или 7-8 лв на акция....Всъшност за какво ви е оценка подяволите...няма друга такава компания в България с толкова мощ и интерес да бъде постигната...Европа и света имат нужда от това дрона да се случи.....държите 4 г акцията и се пенсионирате на цени между 10-30 лв без значение колко точно и до къде ще е на листването в америка!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                    Тези 40 млн. нали включват и сейфовете?
                    Даа. Грешката е моя. 40 милки ми се видяха кръгло число и затова си помислих че не са включени. ДВИ - то може и да знае на каква оценка е Дрона в момента .
                    Last edited by MrSi; 18.02.2023, 18:05.
                    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                      За какво конвертиране става въпрос? Трябва да има изявление от ДроК 2 месеца майче беше преди да се конвертират и то пожелание.
                      Тези 40 млн. нали включват и сейфовете?
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        крайно време е нещо да литне, че брадите ще им стигнат до коленете
                        Taйно ги подрязват за да не замязат на маймуни

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                          Една и съща информация се поства няколко пъти.Двама обявихте, че имате SAFE-ве а не казвате на каква цена са ви ги конвертирали в акции и каква е капитализацията на ДроКапитал Това е интересното. Иначе от съобщенията става ясно, че още един хубав пазар за дрона се отваря вече и с инвеститор а не само на думи.
                          За какво конвертиране става въпрос? Трябва да има изявление от ДроК 2 месеца майче беше преди да се конвертират и то пожелание.
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Една и съща информация се поства няколко пъти.Двама обявихте, че имате SAFE-ве а не казвате на каква цена са ви ги конвертирали в акции и каква е капитализацията на ДроКапитал Това е интересното. Иначе от съобщенията става ясно, че още един хубав пазар за дрона се отваря вече и с инвеститор а не само на думи.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • https://www.dronamics.com/post/drona...ries-a-funding

                              Коментар


                              • Днес изненадващо от няколко източника разбрахме, че Дрона са събрали $40млн. досега. Какво означава това за всеки инвеститор, не става ясно.

                                Истинската новина, която всички очакваме е за успешни тестове в Балчик и снимки от полет на дрона. За жалост все още нямаме информация по темата от дружеството, въпреки че обещаните срокове бяха просрочени неколкократно.

                                Това ми прилича повече на кризисен PR в края на работната седмица, отколкото на реална новина.

                                Въпреки това, вярвам че братята ще успеят да направят Дрона лидер в безпилотните доставки на стоки на средни разстояния в световен мащаб.

                                PS: Имам акции и съм SAFE инвеститор.

                                Коментар

                                Working...
                                X