IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Dronamics Capital - BEAM IPO (DRO1)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не съм сигурен дали Дронамикс са тех компания или по-скоро логистична.

    Целия самолет е съставен от части, които вече са измислени и сертифицирани от агенциите. Двигателят е австрийски на дизел от повече от 40г., корпусът е фибро-стъкло, няма батерии или каквото и да изисква технологична иновация. Не съм сигурен дали и авиономикса /системата за навигиране и пилотиране/ не е съществуваща. Тук по-скоро идеята е уникална и революционна.
    Ако успеят да вдигнат самолета и го приземят успешно на тестовия полет, който се надявам да обявят на уебинара на 2-ри Юни, sky is the limit!

    Като българин стискам палци силно на младежите да успеят в трудното начинание. След като България първа е използвала самолет за бомбандировки преди 100г, би било страхотно БГ компания да използва дистанционно пилотиран апарат за доставки на средно разстояние, което ще направи революция в логистиката!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
      Хайде и от мен малко стойност - добавена или не - всеки сам решава
      https://m.youtube.com/watch?v=ez418dtHwYw

      Помня преди 6-7 години когато СКЗК се търгуваше на 3.5 лв акцията. От тогава до сега само от дивиденти взех повече, а ето че компанията е оценяват на 9.3 лв вече.
      ВИНАГИ ми е било изключително забавно когато някой каже че нещо си е оценено на еди какво си?
      Ето и нещо от мен - никога и нищо не е оценено на реална стойност. Ще ви кажа защо. Така наречените АНАЛИЗАТОРИ винаги се движат СЛЕД пазара. Те винаги казват това което вече знаем. Разбира се са прави - когато обаче ги питаш защо като са толкова добри не инвестират те казват че няма къде да инвестират. Когато им препоръчаш нещо - казват че е рисково.
      Когато им кажеш че имат добра възможност за вход - казват че акцията не е ликвидна.
      Когато има ликвидност казват чв е подценена акция и някой натискал - пи -добре да изчакаш. Когато хартията поскъпва Анализатора казва че вероятно акциата е надценена. Той винаги има отговор за всичко но не и за това къде е инвестирал .
      Хайде живи здрави и успех
      Спомням си преди около година и половина спорихме с теб дали Агрия или СКЗК има по голям потенциал. Тогава и двете бяха на около 7лв но ти беше твърдо за заложните къщи. Та сметките не винаги са верни.

      За дрона ви пожелавам успех но поне за мен на фона на крахът на тех компаниите и самият факт че все още дори дронът не е тръгнал да прави превози и реално да влиза кеш в компанията са достатъчни да съм пас. Все пак успех и дано се случи добрият сценарий.


      Коментар


      • Хайде и от мен малко стойност - добавена или не - всеки сам решава
        https://m.youtube.com/watch?v=ez418dtHwYw

        Помня преди 6-7 години когато СКЗК се търгуваше на 3.5 лв акцията. От тогава до сега само от дивиденти взех повече, а ето че компанията е оценяват на 9.3 лв вече.
        ВИНАГИ ми е било изключително забавно когато някой каже че нещо си е оценено на еди какво си?
        Ето и нещо от мен - никога и нищо не е оценено на реална стойност. Ще ви кажа защо. Така наречените АНАЛИЗАТОРИ винаги се движат СЛЕД пазара. Те винаги казват това което вече знаем. Разбира се са прави - когато обаче ги питаш защо като са толкова добри не инвестират те казват че няма къде да инвестират. Когато им препоръчаш нещо - казват че е рисково.
        Когато им кажеш че имат добра възможност за вход - казват че акцията не е ликвидна.
        Когато има ликвидност казват чв е подценена акция и някой натискал - пи -добре да изчакаш. Когато хартията поскъпва Анализатора казва че вероятно акциата е надценена. Той винаги има отговор за всичко но не и за това къде е инвестирал .
        Хайде живи здрави и успех
        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

        Коментар



        • Ребята, давайте жить дружно!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

            Аз от Кепитъл-а нямам, но колко е оценката на Глобъл-а в момента според теб?
            210 млн. евро през цената на Дронамикс Кепитъл.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

              Не знам какви проблеми имаш ,но никъде не съм споменавал портфейла ти ,а и не ме интересува изобщо !

              това са си твои работи и ги запази за себе си.
              Шегите ми явно са ти проблем... и думите ми ... бъди здрав,,,,и малко по позитивен и да аз наистина вярвам в БРП!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                И къде видя обида?!!!! И как знаеш дали помагам или не?!?! Аз не съм инвеститор а смешник които се забавлявам нито имам акъл нито амбиции нито ума на колегата които за мен е сред най умните... това че обожавам играта с думи не е твоя отговорност... както и моят портфейл... така а колкото до примера на Пончо които уважавам много... в залата на презентацията вчера до мен седеше собственик на старт Ъп в който държа 5% та един от борсово търгуваните фондове на бфб го оцени на 5.8 милиона долара а. Вчера той ми показа оферта от англииска фирма която ни предлага 9 милиона долара за да ни купи целите.... тъй че примера с оценките са разноопосочни и реални...
                Не знам какви проблеми имаш ,но никъде не съм споменавал портфейла ти ,а и не ме интересува изобщо !

                това са си твои работи и ги запази за себе си.

                Коментар


                • [QUOTE=vale1;n3928167]

                  Не е добре да обиждаш водещите инвеститори в България!

                  Имаш още много ляб да ядеш,докато ги стигнеш.

                  Ако успееш въобще.

                  Понякога изказванията ти са твърде прозрачни (като днес при БРП) - не се излагай !

                  Форума би трябвало да е с идеята да научиш нещо полезно или да помогнеш на някого,а не да си правиш реклама и да подведеш по един или друг начин по неопитните инвеститори.[
                  къде видя обида
                  Last edited by Scottie Pippen; 27.05.2022, 19:16.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                    В момента цената отговаря на оценка на Дронамикс Глобъл с 68 % над оценката при която Дронамикс Кепитъл записаха SAFE инструмента. От тогава обаче оценките борсови и извънборсови спаднаха доста. Вчера Пламен Русев даде пример с Klarna, която по неговите думи прави ново записване, което е на цена 30 % под предходното. Така че умната.
                    Сметките са си мои, парите са си ваши
                    Това все пак се води рисков капитал ( не че при останалите не е рисков ). При някои оценките падат, при други се вдигат -такъв е живота.
                    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                      Пончо ми звучи като дрончо... “да не стане само сметки без кръчмар”....
                      Не е добре да обиждаш водещите инвеститори в България!

                      Имаш още много ляб да ядеш,докато ги стигнеш.

                      Ако успееш въобще.

                      Понякога изказванията ти са твърде прозрачни (като днес при БРП) - не се излагай !

                      Форума би трябвало да е с идеята да научиш нещо полезно или да помогнеш на някого,а не да си правиш реклама и да подведеш по един или друг начин по неопитните инвеститори.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                        В момента цената отговаря на оценка на Дронамикс Глобъл с 68 % над оценката при която Дронамикс Кепитъл записаха SAFE инструмента. От тогава обаче оценките борсови и извънборсови спаднаха доста. Вчера Пламен Русев даде пример с Klarna, която по неговите думи прави ново записване, което е на цена 30 % под предходното. Така че умната.
                        Сметките са си мои, парите са си ваши
                        Пончо ми звучи като дрончо... “да не стане само сметки без кръчмар”....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                          В момента цената отговаря на оценка на Дронамикс Глобъл с 68 % над оценката при която Дронамикс Кепитъл записаха SAFE инструмента. От тогава обаче оценките борсови и извънборсови спаднаха доста. Вчера Пламен Русев даде пример с Klarna, която по неговите думи прави ново записване, което е на цена 30 % под предходното. Така че умната.
                          Сметките са си мои, парите са си ваши
                          Аз от Кепитъл-а нямам, но колко е оценката на Глобъл-а в момента според теб?
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Кой дрон?
                            Който и да е....важното е да литне и после да кацне..
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • В момента цената отговаря на оценка на Дронамикс Глобъл с 68 % над оценката при която Дронамикс Кепитъл записаха SAFE инструмента. От тогава обаче оценките борсови и извънборсови спаднаха доста. Вчера Пламен Русев даде пример с Klarna, която по неговите думи прави ново записване, което е на цена 30 % под предходното. Така че умната.
                              Сметките са си мои, парите са си ваши

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                                Ако литне дрона, ще литнат цените на поне две компании...Ако не литне дрона 3-ката ще е сън
                                Кой дрон?

                                Коментар

                                Working...
                                X