IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Изгледах с удоволствие и този уебинар. Перфектно водене на хората от Импулс с цифри, графики и информация. На предишния ме впечатли момчето от Болерон. На този също Юлиан и момчето с хакерската фирма /той самият така се изрази/ бяха супер. Млади, умни и амбициозни хора, евала! Имам само 1 препоръка - предвид голямата счетоводна загуба от A4E ми се щеше да участва някой и от тях. Да обясни защо не вървят нещата, докога мислят да бъде така, какво са предприели и т.н. Не знам дали A4E не са искали да се включат или не са били поканени. Въбоще не давам акъл /просто изказвам мнение/ и нямам представа въобще дали съм прав, но мисля, че би било добре ако в тези уебинари се пуска информация основно за дружествата извън БФБ. Особено ако има добри или лоши новини. Тези от БФБ имат котировки и всеки може с един поглед да разбере на къде вървят.
    И Илевън и Импулс възлагаха големи надежди за А4Е, но и двата фонда я обезцениха.Не се разбра защо.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Изгледах с удоволствие и този уебинар. Перфектно водене на хората от Импулс с цифри, графики и информация. На предишния ме впечатли момчето от Болерон. На този също Юлиан и момчето с хакерската фирма /той самият така се изрази/ бяха супер. Млади, умни и амбициозни хора, евала! Имам само 1 препоръка - предвид голямата счетоводна загуба от A4E ми се щеше да участва някой и от тях. Да обясни защо не вървят нещата, докога мислят да бъде така, какво са предприели и т.н. Не знам дали A4E не са искали да се включат или не са били поканени. Въбоще не давам акъл /просто изказвам мнение/ и нямам представа въобще дали съм прав, но мисля, че би било добре ако в тези уебинари се пуска информация основно за дружествата извън БФБ. Особено ако има добри или лоши новини. Тези от БФБ имат котировки и всеки може с един поглед да разбере на къде вървят.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
        Важното е да имате доверие на водещите фигури, те знаят какво правят
        Те знаят какво правят, и го правят добре!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение

          И пазарът така смята - от връх 1.70 - на годишно дъно днес - 1.03
          Важното е да имате доверие на водещите фигури, те знаят какво правят
          Ще ви гледам отстрани, понеже от дете обичам да играя със сапунени мехури.
          Жека, мисля, че прибързваш с изводите, но нека видим ! Всичко що е технологично и стартъп по света падна най много, така че и тук не е изключение !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
            И аз като Виктор сключих застраховка за пътуване в последния момент чрез Болерон и мога да кажа, че потребителското преживяване е доста приятно.

            Новините от последната среща с инвеститорите също са много добри.
            И пазарът така смята - от връх 1.70 - на годишно дъно днес - 1.03
            Важното е да имате доверие на водещите фигури, те знаят какво правят
            Ще ви гледам отстрани, понеже от дете обичам да играя със сапунени мехури.
            Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

            Коментар


            • И аз като Виктор сключих застраховка за пътуване в последния момент чрез Болерон и мога да кажа, че потребителското преживяване е доста приятно.

              Новините от последната среща с инвеститорите също са много добри.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                Говорим за стартъп все пак. Тук конкурентното предимство е свързано повече с оригиналност, отколкото с качество; повече с хаос, отколкото със структурираност; повече с мечти, отколкото с опит; повече с романтика, отколкото със стабилност. И точно така трябва да бъде.

                Един стартъп не струва и пукнат грош, ако се движи по утъпкани пътеки.

                В презентацията чух неща, които определено ми харесаха, а Мартинов и Манев са хора, които знаят какво правят.

                Акции имам и пари ще направя
                /без препоръки/
                Ender, абсолютно съм съгласна с всичко, което казваш!

                Казано честно, много ми харесва че ги има всичките тези млади хора, харесва ми че работят, работят много, вярвам в успеха им, и се надявам да изведат страната ни на едно по-високо ниво!!!

                Искрено желая успех на всички иноватори и разбира се, че и аз ще направя пари покрай тях

                Разбирам, че критиките ми явно дразнят, и ще се постарая в бъдеще да не демотивирам с дребни забележки

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                  Говорим за стартъп все пак. Тук конкурентното предимство е свързано повече с оригиналност, отколкото с качество; повече с хаос, отколкото със структурираност; повече с мечти, отколкото с опит; повече с романтика, отколкото със стабилност. И точно така трябва да бъде.

                  Един стартъп не струва и пукнат грош, ако се движи по утъпкани пътеки.

                  В презентацията чух неща, които определено ми харесаха, а Мартинов и Манев са хора, които знаят какво правят.

                  Акции имам и пари ще направя
                  /без препоръки/
                  Ама то ти си можеш да пишеш повече от едно изречение... определено имаш какво да кажеш... прави го по често!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mag-inv Разгледай мнение

                    За мен това е много важно,
                    защото може да се окаже, че екипа е събран от кол и въже, и не се знае кой какво прави...

                    А тук успеха зависи основно от това, дали има добър екип, който да предлага качествни услуги / разработва качествени решения.
                    Ако няма екип с визия и сериозен опит, всички други планове и сметки са без значение... няма значение колко добър е финансовия мениджмънт...
                    Говорим за стартъп все пак. Тук конкурентното предимство е свързано повече с оригиналност, отколкото с качество; повече с хаос, отколкото със структурираност; повече с мечти, отколкото с опит; повече с романтика, отколкото със стабилност. И точно така трябва да бъде.

                    Един стартъп не струва и пукнат грош, ако се движи по утъпкани пътеки.

                    В презентацията чух неща, които определено ми харесаха, а Мартинов и Манев са хора, които знаят какво правят.

                    Акции имам и пари ще направя
                    /без препоръки/
                    Last edited by Ender; 28.05.2022, 13:26.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                      Защо това трябва да е важно и ще повлияе ли отговора на инвестиционното ти намерение?
                      За мен това е много важно,
                      защото може да се окаже, че екипа е събран от кол и въже, и не се знае кой какво прави...

                      А тук успеха зависи основно от това, дали има добър екип, който да предлага качествни услуги / разработва качествени решения.
                      Ако няма екип с визия и сериозен опит, всички други планове и сметки са без значение... няма значение колко добър е финансовия мениджмънт...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mag-inv Разгледай мнение
                        На софтуера аз съм архитектът, но имаме product owner, който се грижи за всички дейности по разработката и организирането на функционалностите на продукта.

                        В какъв контекст "product owner"?
                        SCRUM? Вътрешен Меринджей? Друго?
                        Защо това трябва да е важно и ще повлияе ли отговора на инвестиционното ти намерение?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                          Този Мажо ми изглежда да е също толкова симпатичен, колкото другите двама, дето ги видях на бързо на видео
                          Обаче последното изречение в интервюто леко ме накара за се замисля:

                          Как са разпределени задачите в екипа ви?
                          - Търговският ни отдел е фокусиран изцяло върху продажбите. Отделно имаме специалист, който се занимава с дигитален маркетинг. Разбира се, имаме финансов анализатор, който следи постоянно новостите на пазара и прави всички финансови анализи в компанията. И не на последно място, имаме екип от експерти, т.нар. хакери, които тестват и проверяват системите. Те най-често са експерти в някаква конкретна област - проверка на сигурността на мрежи, на Android приложения, на уеб приложения. На мен например най-голямата ми страст е социалното инженерство. Но всяка една от тези дейности по проверка изисква различен набор от знания. На софтуера аз съм архитектът, но имаме product owner, който се грижи за всички дейности по разработката и организирането на функционалностите на продукта.

                          В какъв контекст "product owner"?
                          SCRUM? Вътрешен Меринджей? Друго?
                          Last edited by mag-inv; 28.05.2022, 11:35.

                          Коментар


                          • https://www.capital.bg/biznes/predpr...or_na_socyber/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                              Да малко по-късно активираха функцията запис, но не мисля че е изпуснато нещо съществено
                              При Биодит се очертава увеличение на капитала или облигации, или и двете.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Мерси Тони, но сякаш не започва от началото на срещата клипа...
                                Да малко по-късно активираха функцията запис, но не мисля че е изпуснато нещо съществено

                                Коментар

                                Working...
                                X