IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

    +1
    Може би са преместили парите от Телелинк?
    Не съобщиха, но явно наистина са напуснали Телелинк - няма ги в книгата. Скоро трябва да ни известят за дейността през второто тримесечие и да се "срещнем".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      Не Бертрам е сбъркал не само в темата за имотите но и в тази тема, също както и ти но ви е трудно да си признаете

      Аз съм сбъркал в Шели не го крия но това не ми е донесло никакви загуби

      Имотите които купих 2021-ва ми носят над 10% доходност от наеми да не говорим за капиталова.

      Ника го смених след срива във форума защото не можах да си възстановя мейла от който съм направил регистрацията

      Други въпроси имаш ли?
      Няма имот който да бие Шели по растеж, от както започна да расте от 3лв. Не бих заложил и да има скоро. Та тук на бфб има дружества като бсе, телематик, алумината, мисля и елана които дадоха 9-10% само дивидентна доходност. Може да има и още, но първоначално за тези се сетих. Неохимът не го броим, въпреки че там беше над 10%, - при него не е сигурно, колко ще е следващия дивидент
      Като си приспаднеш данъците, периодичните ремонти, времето без наематели, смяната на оборудване, времето по обслужването .... ще ти падне двойно процента от имотите...чистия профит...
      Без препоръка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

        Буквояд
        70 те% се отнасят точно за портфолиото на Имвенчърите
        А си прав, че всичко е на Доверие ама, ако го нямаме сме за никъде...
        И за цедките си прав ама такава е формата и който е акционер се е съгласил на нея. Ако ги нямаше Имвенчърите, импулс нямаше да има достъп до тези компании.
        Точно така. Факт е, че няма изнасилени да купуват и даже ме хвана яд, че изобщо се обадих. особено след като видях постфактум удачният ти въпрос какво се печели от самоцелна критика Принципно нищо. От друга страна пазарът ни е 100-ина години зад развитите такива и липсата на акционери-активисти не е здравословна.

        И за достъпа съм съгласен. В Импулса единствено ме интересува Дискордиа и да се возя на влака на Алтерко/Шели без да имам ангажимента да го правя на ръчно управление. Това ми дава тази акция, останалото са притеснения как точно ще бъде ударен редовия инвеститор-спестител.

        Препоръчвам на всеки да бъде буквояд. От яденето на дребния шрифт не се дебелее, но винаги там се крие дяволчето

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

          Това не е точно вярно. Всъщност е тотално погрешно. 78% от портфолиото представлява дялове в ИмВенчър I и ИмВенчър II - две командитни дружества върху управлението на които акционерите тук нямаме думата. Разчитаме на голо доверие.

          Отделно, че и доходността от тези две "позиции", когато такава евентуално се появи, ще мине през няколко цедки.

          А цитатът не е съвсем верен дори и за портфолиата на ИмВенчърите. Нито Алтерко, нито Дискордиа са "стартиращи или много млади компании". От тях се чака скучна и суха доходност от оперативна дейност и органичен ръст на бизнеса
          Буквояд
          70 те% се отнасят точно за портфолиото на Имвенчърите
          А си прав, че всичко е на Доверие ама, ако го нямаме сме за никъде...
          И за цедките си прав ама такава е формата и който е акционер се е съгласил на нея. Ако ги нямаше Имвенчърите, импулс нямаше да има достъп до тези компании.
          Last edited by polax; 24.07.2023, 13:55.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение


            Да не говорим, че 70% от портфолиота са стартиращи или много млади компании...
            Това не е точно вярно. Всъщност е тотално погрешно. 78% от портфолиото представлява дялове в ИмВенчър I и ИмВенчър II - две командитни дружества върху управлението на които акционерите тук нямаме думата. Разчитаме на голо доверие.

            Отделно, че и доходността от тези две "позиции", когато такава евентуално се появи, ще мине през няколко цедки.

            А цитатът не е съвсем верен дори и за портфолиата на ИмВенчърите. Нито Алтерко, нито Дискордиа са "стартиращи или много млади компании". От тях се чака скучна и суха доходност от оперативна дейност и органичен ръст на бизнеса

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Не Бертрам е сбъркал не само в темата за имотите но и в тази тема, също както и ти но ви е трудно да си признаете

              Аз съм сбъркал в Шели не го крия но това не ми е донесло никакви загуби

              Имотите които купих 2021-ва ми носят над 10% доходност от наеми да не говорим за капиталова.

              Ника го смених след срива във форума защото не можах да си възстановя мейла от който съм направил регистрацията

              Други въпроси имаш ли?
              Капиталова ще ти носят, като продадеш, сега гледаш оная справка прословута.
              Аз в Импулс не съм сбъркал, ако това искаш да призная. На 0 съм, но не съм очаквал за година да стане. Всъшност не съм точно на 0, а на малък + след ИПО-то.
              Сбъркал преди време с Хима, какво да се прави, пазар.

              Друго обаче е интересно, какво удоволствие получаваш, като "натриваш"носа на някого?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                Че по-добро е ама ти от де да знаеш....

                Развитието на компаниите във фонда изисква време. Това не са десетте обяви за един и същ имот с различни цени.
                Да не говорим, че 70% от портфолиота са стартиращи или много млади компании, които све още са с по голям разход отколкото приход, но са перспективни.

                Ако целта ти е да злорадстваш, как Бертрам е сбъркал, в темата за имотите/ясно, е че е такава/ не се хаби. Всеки си има глава на раменете и може да направи преценка, кой инвестиционен подход му приляга. И по спомен Бертрам беше дал май 5 години за развитие на фонда.

                Сетих се, ще имаше съвети и за Алтерко/Шели/, но удобно пропускаш да кажеш как се развива там.

                Интересно, когато се промени цената пак ли ще сменяш ника?
                Не Бертрам е сбъркал не само в темата за имотите но и в тази тема, също както и ти но ви е трудно да си признаете

                Аз съм сбъркал в Шели не го крия но това не ми е донесло никакви загуби

                Имотите които купих 2021-ва ми носят над 10% доходност от наеми да не говорим за капиталова.

                Ника го смених след срива във форума защото не можах да си възстановя мейла от който съм направил регистрацията

                Други въпроси имаш ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  Те хубаво са ги събрали ама щеше да е още по хубаво да имаше някъкъв положителен резултат

                  В момента са около 0-та след като по голямото време прекараха под вода

                  За същото това време умрелият Софикс е направил над 20%

                  Нямам но я слядя тази акция заради Бертрам дето обясняваше преди 2 години, че това било много по добре от покупката на имот 2021-ва
                  Че по-добро е ама ти от де да знаеш....

                  Развитието на компаниите във фонда изисква време. Това не са десетте обяви за един и същ имот с различни цени.
                  Да не говорим, че 70% от портфолиота са стартиращи или много млади компании, които све още са с по голям разход отколкото приход, но са перспективни.

                  Ако целта ти е да злорадстваш, как Бертрам е сбъркал, в темата за имотите/ясно, е че е такава/ не се хаби. Всеки си има глава на раменете и може да направи преценка, кой инвестиционен подход му приляга. И по спомен Бертрам беше дал май 5 години за развитие на фонда.

                  Сетих се, ще имаше съвети и за Алтерко/Шели/, но удобно пропускаш да кажеш как се развива там.

                  Интересно, когато се промени цената пак ли ще сменяш ника?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                    Кой друг освен Мартинов и Манев могат да съберат активните инвеститори на едно място ?


                    Поздрави за начинанието и успех !!
                    Те хубаво са ги събрали ама щеше да е още по хубаво да имаше някъкъв положителен резултат

                    В момента са около 0-та след като по голямото време прекараха под вода

                    За същото това време умрелият Софикс е направил над 20%

                    Нямам но я слядя тази акция заради Бертрам дето обясняваше преди 2 години, че това било много по добре от покупката на имот 2021-ва

                    Коментар


                    • Кой друг освен Мартинов и Манев могат да съберат активните инвеститори на едно място ?


                      Поздрави за начинанието и успех !!

                      Коментар


                      • Попаднах в нет-а на този безплатен онлайн модул, разработен от хората стоящи зад Импулс и Импетъс.
                        Може да е полезен за някого:
                        https://www.impulsegrowth.eu/%D0%B5m...XoLFKAJsr58O14

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                          Груев, не пиша за да те обидя или още повече изгоня.
                          Приветствам обстойните аргументирани коментари, както, сигурен съм, и останалите колеги.
                          Но е силно дразнещо многократното повторение на дразнещи мнения с отрицателна информационна стойност!
                          +1

                          и аз да се включа скромно

                          Грую Брат,

                          точно Ники и Виктор не заслужават да си като черна радиостанция в конкретната позиция. Ясно е, че лесно няма, но все пак...
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Доообре, а аз си мислех, че това е форум, ерго обменяме мнения. Без да се хваля, но форумците, които имат по-обстойни мнения от мен, а не само ъп, удрии, юруш, шъ ръстйем ли, ракетата отлита и т.н., се броят на пръстите на едната ръка. Старая се, както е казал Апостола (не се сравнявам, само се прекланям пред този гигант) - кажи ми ти моите кривици, аз да ти кажа твоите, пък да вървим напред. Но щом дразня, няма да пиша в тази тема. пожелавам ви хубаво лято и само ъъъъъъппппп 5 лева (примерно, може и 10 лева). Успех!
                            И още нещо да отбележа - без да знам възрастта Ви ще импровизирам - най вероятно докато Вие сте учили в училище да смятате и пишете въпросния "ЧовекО дето къса от залъка си" е един от основните създатели на въпросния форум, в който така смело искате да пишете днес.Правил го е зада може всеки юноша блед /осъзнал или не своето величие / да има правото да пише даже против него- аз до ден днешен не съм видял реакция от него въпреки хилядите хули ,подмятания и откровенни обиди.И доколкото го познавам няма и да видя!Това е положението - както казват по умните - Всеки сам си преценя!
                            мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

                            Коментар


                            • Груев, не пиша за да те обидя или още повече изгоня.
                              Приветствам обстойните аргументирани коментари, както, сигурен съм, и останалите колеги.
                              Но е силно дразнещо многократното повторение на дразнещи мнения с отрицателна информационна стойност!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Доообре, а аз си мислех, че това е форум, ерго обменяме мнения. Без да се хваля, но форумците, които имат по-обстойни мнения от мен, а не само ъп, удрии, юруш, шъ ръстйем ли, ракетата отлита и т.н., се броят на пръстите на едната ръка. Старая се, както е казал Апостола (не се сравнявам, само се прекланям пред този гигант) - кажи ми ти моите кривици, аз да ти кажа твоите, пък да вървим напред. Но щом дразня, няма да пиша в тази тема. пожелавам ви хубаво лято и само ъъъъъъппппп 5 лева (примерно, може и 10 лева). Успех!
                                Нямам това впредвид - пишете си колкото искате и каквото искате - да ,това е форум , в който всеки може да казва какво мисли - просто леко накъртват изказвания като от последна инстанция по различни теми и с различни компетенции . Най малкото будят някакви съмнения относно универсалността на знанията и опита на изказващия се.
                                мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

                                Коментар

                                Working...
                                X