IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Доволен съм от това, което видях и ще участвам!

    От една страна имаме инструмент/АД, който избягва някои ограниченията на ПФ/ВФ и т.н. Така освен в дивидентни дружества на БФБ, ще ни дадат достъп и до непублични дивидентни БГ компании с до 30% от парите.

    От друга страна за растящите бизнеси, които ще получат останалите до 70% от парите, донякъде управляват и минимизират риска, като са заложили критерии за поне 1млн.лв приходи(т.е. ще вложат във вече потръгнали бизнеси )

    Трето, както ми напомни един приятел вчера , екипа е важен, а тук имаме един чудесен и доказано успешен екип. Хората знаят какво и как да направят и се борят за една по-добра и работеща БФБ.

    И не на последно място, колкото повече растат средствата, толкова повече намалява процента за възнаграждение.

    Успех!


    Last edited by tony1975; 30.06.2021, 07:21.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

      РЕално обаче е прав, - Син кар с 2 млн лева нишо няма да направи, ама с 16 вече ще изкара някоя колица на изхода
      Картинг За шефа, да се вози.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        То таван няма на нормалните листвания, ама там пък ментетата виждат зор
        РЕално обаче е прав, - Син кар с 2 млн лева нишо няма да направи, ама с 16 вече ще изкара някоя колица на изхода

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          г-н Николай Мартинов


          https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...na-beam-pazara
          То таван няма на нормалните листвания, ама там пък ментетата виждат зор

          Коментар


          • г-н Николай Мартинов


            https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...na-beam-pazara
            Николай Мартинов, партньор в Impetus Capital, „Бизнес старт“, 29.06.2021 г.
            Last edited by tony1975; 29.06.2021, 14:57.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

              Не бях чел документа, чак сега го прочетох. Явно съм работил със стари данни и допускания, по отношение на "ИмВенчър I". Що се отнася до данните за "ИмВенчър II" - всички акционери в дружеството редовно получаваме информация за развитието на компаниите в портфейла, както и за балансовата стойност на направените инвестиции. Както се казваше в една стара реклама - "две е повече от едно" и аз съм оптимист, че доходността на венчър двойката ще подмине тази на венчър единицата.
              Това получих днес от Бенчмарк в пощата си
              Явно дружествата им се представят добре

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                На Бийм пазара публичните дружества са с по-ниски изисквания откъм отчети, от там и към разходи, а могат всяка година да търсят до 3 млн евро от пазара, което не е малко.
                Да, не знаех за тези правила на бийм пазара, но и Рафал ми подсказа. Искренно им пожелавам успех и съм убеден, че при такъв той би бил общ за всички акционери!
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • На Бийм пазара публичните дружества са с по-ниски изисквания откъм отчети, от там и към разходи, а могат всяка година да търсят до 3 млн евро от пазара, което не е малко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    ..... че е много малък...
                    Важното е как ще го използват
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение

                      Сам си го казваш, че имаш доверие в мениджмънта. Разгледай регистрационният документ и ще получиш много инфо и за непоставени от теб въпроси.
                      Колкото до размера на фонда- голям или малък? Това са ограниченията за този пазар.Така че колко да инвестираш е само твое решение- всеки може да ти дава съвет, но не носи отговорност. Успех !
                      Благодаря!
                      Поздрави!
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        Наближава ППП тук и си мисля: Значи имам огромно доверие към мениджмънта и като морал, и като умения, но леко ме притеснява размера на фонда, че е много малък. Не съм много в час, но няма ли да имат големи разходи заради това, че са публично дружество? Опасявам се, че дори да имат много добра доходност, то на 5 млн огромната част ще отива /както е редно/ за заплати, отчетност, отчети, такси...Със сигурност ще имам от фонда, каквото и да става, но се чудя колко. Просто тези хора заслужават доверие и подкрепа, а и са ми доказали, че умеят да управляват пари доста по-добре от мен!!!

                        П.П. Баси, хората за толкова пари къщи си купуват. Има ирония в това, но специално тук бих бил по-надъхан ако се искат в десетки пъти повече пари.
                        Сам си го казваш, че имаш доверие в мениджмънта. Разгледай регистрационният документ и ще получиш много инфо и за непоставени от теб въпроси.
                        Колкото до размера на фонда- голям или малък? Това са ограниченията за този пазар.Така че колко да инвестираш е само твое решение- всеки може да ти дава съвет, но не носи отговорност. Успех !

                        Коментар


                        • Наближава ППП тук и си мисля: Значи имам огромно доверие към мениджмънта и като морал, и като умения, но леко ме притеснява размера на фонда, че е много малък. Не съм много в час, но няма ли да имат големи разходи заради това, че са публично дружество? Опасявам се, че дори да имат много добра доходност, то на 5 млн огромната част ще отива /както е редно/ за заплати, отчетност, отчети, такси...Със сигурност ще имам от фонда, каквото и да става, но се чудя колко. Просто тези хора заслужават доверие и подкрепа, а и са ми доказали, че умеят да управляват пари доста по-добре от мен!!!

                          П.П. Баси, хората за толкова пари къщи си купуват. Има ирония в това, но специално тук бих бил по-надъхан ако се искат в десетки пъти повече пари.
                          Last edited by 15%; 28.06.2021, 18:07.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                            Жената и синът ще помагат.
                            Успех - по този начин ще се получи! Сделката е равностойна: те дават имената, а тати - парите. После ще делите на две - още по-справедливо от тяхна гледна точка. Мисля, че тая емисия ще бъде презаписана.

                            Първото впечатление: подредени, работохолици. Дано мажоритарите са здраво стъпили на земята: така се създава доверие и се отстоява име - с нормален регламент, без еуфория, а после идват и парите.
                            Дано не избързат със следващо увеличение на капитала - умувам - но на това трудно се устоява от горните етажи, а дали е добре, или - зле - трудно е да се каже, ако моментът не е подбран правилно, няма да е така добре.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

                              Пазарна, или лимитирана? (пробвай, но на 10k системата би трябвало да те отреже)
                              Жената и синът ще помагат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Мисля да се пробвам да запиша за 25х!!!
                                Пазарна, или лимитирана? (пробвай, но на 10k системата би трябвало да те отреже)

                                Коментар

                                Working...
                                X