IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телелинк Бизнес Сървисис груп АД (TBS)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А също така има малка разлика между Телелинк и Телешоп.

    Коментар


    • Телелинк и Телериг не са едно и също макар че много хора могат да се заблудят.

      Коментар


      • от Екстрите: "...Съгласно приета процедура за продажба на акции на „Телелинк Бизнес Сървисис Груп“ АД (ТБС Груп) от 16.01.2020 г., беше изразена готовност от страна на компанията да започне търговия на книжа на 27.01.2020 г. Към този момент все още се очаква определяне на начална дата от страна на Българска фондова борса (БФБ)."

        Странна ситуация! Дружеството има одобрен проспек, публично е на практика, а са окъсали със сроковете за регистрация на БФБ? Т или Е се издъниха този път?
        IM d best

        Коментар


        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

          Много добра забележка "Малко кеш" - това е другата тайна колко всъщност ще продаде Л. Минчев? - според споразумението 2'978'126 акции (23,285%) по 7.60 лв. ->>> 22'633'000 лв., но цитирам "не повече от 6'375'000 акции или неповече от 48'450'000 лв. Малкото кеш се оказава 8 годишната пеалба на дружеството и то след ръстовете от последните 2 години. В корпоративните финанси "нормална сделка" е 10 годишната печалба или ако купиш нещо то да си върнеш парите през печалбата следващите 10 години! В този случай ни предлагат 49% от компанията за печалбата следващите 10 години и то само и ако се запази такава!?!?
          Е значи не толкова "малко кеш"
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

            Другите искат да излизат а не мажоритаря,На него му трябва малко кеш.
            Много добра забележка "Малко кеш" - това е другата тайна колко всъщност ще продаде Л. Минчев? - според споразумението 2'978'126 акции (23,285%) по 7.60 лв. ->>> 22'633'000 лв., но цитирам "не повече от 6'375'000 акции или неповече от 48'450'000 лв. Малкото кеш се оказава 8 годишната пеалба на дружеството и то след ръстовете от последните 2 години. В корпоративните финанси "нормална сделка" е 10 годишната печалба или ако купиш нещо то да си върнеш парите през печалбата следващите 10 години! В този случай ни предлагат 49% от компанията за печалбата следващите 10 години и то само и ако се запази такава!?!?
            IM d best

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Аз също няма да се включа по ред причини, но пожелавам успех на влизащите, личното ми мнение е без значение
              Дано изкупят всичко. Така ще дадат бенчмарк за Алтерко
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                Следя темата с особен интерес! Изчетох и всичко по въпроса от дружеството и Елана, но останах с няколко неясни въпроса:
                • Каква е идеята да се листваш на борсата без набиране на капитал за дружеството за развитие на бизнеса? – основния собственик иска да се пенсионира /млад ми изглежда/ и/или цената на дружеството е добра в момента /а се очаква да падне/?
                • Как ще скочи цената на акцията след листването, ако на първа стъпка се предлагат 1.7 мил. акции по 7.60 лв., т.е. „наливат“ се акции за 12.92 мил. лв., а след 6 месеца още 15,2 мил. лв. така да се каже „За всеки колкото поиска, ако има интерес!“
                • Скромните ми счетоводни познания са още по-подтиснати като самочуствие след изнесените данни неразбирането ми! – 2018 ръст близо 64% на печалбата, но 2019 ръстът спада на 7%, а приходите спрямо 2018 ръстът е 5% В същото време се продава ИТ компания на 95 мил. капитализация, което е точно 12 PE
                • Защо да си купя това с „похлупак“ следващата година до 7.60, с пазарна капитализация 95-97 мил. лв. и PE12, а не друга ИТ компания с маркет кап 36 мил. лв. и PE 6?
                Ще съм благодарен ако продаващия собственик или Елана отговорят на поне 2 от четирите въпроса!
                Другите искат да излизат а не мажоритаря,На него му трябва малко кеш.
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Следя темата с особен интерес! Изчетох и всичко по въпроса от дружеството и Елана, но останах с няколко неясни въпроса:
                  • Каква е идеята да се листваш на борсата без набиране на капитал за дружеството за развитие на бизнеса? – основния собственик иска да се пенсионира /млад ми изглежда/ и/или цената на дружеството е добра в момента /а се очаква да падне/?
                  • Как ще скочи цената на акцията след листването, ако на първа стъпка се предлагат 1.7 мил. акции по 7.60 лв., т.е. „наливат“ се акции за 12.92 мил. лв., а след 6 месеца още 15,2 мил. лв. така да се каже „За всеки колкото поиска, ако има интерес!“
                  • Скромните ми счетоводни познания са още по-подтиснати като самочуствие след изнесените данни неразбирането ми! – 2018 ръст близо 64% на печалбата, но 2019 ръстът спада на 7%, а приходите спрямо 2018 ръстът е 5% В същото време се продава ИТ компания на 95 мил. капитализация, което е точно 12 PE
                  • Защо да си купя това с „похлупак“ следващата година до 7.60, с пазарна капитализация 95-97 мил. лв. и PE12, а не друга ИТ компания с маркет кап 36 мил. лв. и PE 6?
                  Ще съм благодарен ако продаващия собственик или Елана отговорят на поне 2 от четирите въпроса!
                  IM d best

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                    Аз - не, имам си няколко обици на ухото
                    Аз също няма да се включа по ред причини, но пожелавам успех на влизащите, личното ми мнение е без значение
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Има нещо тук, което стои като неизречено твърдение, като опит за натрапчиво внушение, което се пласира заедно със заявените неща.

                      Изнесеното твърдение е: Потенциалните инвеститори били настояли за два транша, че да видели как ще се развива компанията. Добре!

                      Неизречено "твърдение": Потенциалните инвеститори са врънкали настойчиво настоящите акционери в рамките на един много дълъг период от време, да бъдат допуснати в компанията, която по подразбиране е превъзходна?!?!

                      Юруш, не изпускайте!



                      Това беше един опит за майтап, не твърдя и не препоръчвам нищо

                      Коментар


                      • Аз - не, имам си няколко обици на ухото

                        Коментар


                        • https://www.investor.bg/novini-i-ana...meseca-296984/

                          Коментар


                          • Рискът при БГ фирмите в IT сектора е голям.
                            Днес си с управляващите, печелиш обществени поръчки за доставки или интегрирани решения и парите валят.....
                            Утре палачинката се обръща и фирмата остава на облачни услуги - демек свободно падане с малко повреден парашут...
                            Като проспект - добри приходи, добра печалба, даже и дивидент обещават....
                            Ако някой знае какви големи проекти са печелили, да сподели.

                            Коментар


                            • Предлагането ще стартира на 27 януари 2020г. - http://www.x3news.com/download/?id=449596

                              Коментар


                              • И тук всеки си задава въпроса: колко пари от това вторично предлагане ще влязат във фирмата и съответно за развитието и и колко в джобовете на сегашните собственици? И като вземе човек да си отговори и разбира, че го мислят за голям будала. А дано да не съм прав.

                                Коментар

                                Working...
                                X