IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Илевън Кепитъл АД (11C)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Само за инфо:
    Това са глупости.Българите са прости хора и не могат да измислят неща.Тоя продава снимки, ексели и т.н. Не е ли обществена поръчка, далавера не ми го фАли......Найш ли какви американски такива машини има?Или китайски?Ехееее....ного по-добри са. Това българина да мечтае, да измисля, да пробва, да се проваля и да успява.....не, зАбрави....требе да си сърбаме помийката и да си викаме "И едните и другати са маскари"...."Абе мани го тоя.Аз ако бех...ехееее....ама ми пречат....хората, животните, въздуха, кривия космос..."
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Само за инфо:
      До година на пазара излиза и първият хеликоптер - Николай Николов, основател на Niki Rotor Aviation, за когото няма твърде голяма мечта, пред Economy.bg

      Коментар


      • Може би проблема е че ти гледаш цена на акция а аз цена на дял, който после да се разпредели на акциите на 11С и ДРОН Което е по-важното.
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение
          Има над 90 SAFE-a и не знаем на какви нива са влизали и с какви суми. Това скоро ще разберем. Аз лично имам SAFE.
          Идеята е, че поради наличието на Carry Fee на 11 от 20% , в случай на голям ръст на цената на Dronamics Capital UK има Break Even Point над който инвеститорите в БГ дружеството ще спечелят повече от дрона , отколкото ако инвестират в 11 само заради дрона.
          Ясно е, че 11 има портфейл от много дружества...разглеждам само дрона.
          Да, явно е че разглеждаш само дрона. Това обясних и на колегат по-долу. Няма цифри или обстоятелства, при които ДроКапитал да получи повече пари от Илевън И после следва да разпредели при два пъти повече акции Дори след като вземем предивид дължимото към мениджмънта.... Е може и да бъркам, но се съмянвам.
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

            Много фактори не отчиташ като сравняваш така.11С имат малко над 12% от Глобал. Този % ще спадне след рунда.Имат и SAFE-ве два броя за 150 000 евро при 64 млн. капитализация и един за 100 000 при 125 млн. капитализация.....Най просто казано в пъъъти повече акции парите, от които ще се разпределята между 2,2 млн. акции на 11С....При Капитал имаме малко над 5 млн. лева SAFE при капитализация 125 млн. евро. Пари които ще се разпределят между над 5 млн. акции.......
            Има над 90 SAFE-a и не знаем на какви нива са влизали и с какви суми. Това скоро ще разберем. Аз лично имам SAFE.
            Идеята е, че поради наличието на Carry Fee на 11 от 20% , в случай на голям ръст на цената на Dronamics Capital UK има Break Even Point над който инвеститорите в БГ дружеството ще спечелят повече от дрона , отколкото ако инвестират в 11 само заради дрона.
            Ясно е, че 11 има портфейл от много дружества...разглеждам само дрона.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

              Вземи прочети и се информирай за инструмента SAFE.
              Българският проспект в случая няма голяма роля. Това дружество е SPV без дейност с единствена цел да държи SAFE-a и всички произтичащи бенефити от това.
              Не е само това. Колегата се бърка от това че " Дружеството ЩЕ ИМА ПРАВО ", но не и задължението - нали така? Ако дяловете поскъпват дружеството е логично да си поиска дяловете, но ако не поскъпват и няма перспектива ще си иска парите. Ако не може да си ги вземе тогава пристъпва към дялове. Мисля че това сме го обсъждали някъде.
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                Нашета е много сложна мисля. Трябва да се отчете не само броя акции. Като купуваме 11 всъщност купуваме микс от компании, така че инвесторите в 11 печелят част от печалбата на акция ако нещата се случат - за сметка на по-ниския риск, докато при Капитал-а всички яйца са в една кошница но пък в по-напреднала фаза на развитие, не само на чертеж. За мен сметките са сложни. Не ми стига акъла за това . Poncho обаче е добър и ако благоволи може да драсне 2-3 реда.
                Да, изобщо не спонемвам, че има още 9 много добри компании и още 10 не толкова, но пак имат стойност. Колегата очевидно сравняваше 11С и ДРОН само през ДроГлобал, затова се задоволих само с цифри касаещи двата дрона.
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                  Много фактори не отчиташ като сравняваш така.11С имат малко над 12% от Глобал. Този % ще спадне след рунда.Имат и SAFE-ве два броя за 150 000 евро при 64 млн. капитализация и един за 100 000 при 125 млн. капитализация.....Най просто казано в пъъъти повече акции парите, от които ще се разпределята между 2,2 млн. акции на 11С....При Капитал имаме малко над 5 млн. лева SAFE при капитализация 125 млн. евро. Пари които ще се разпределят между над 5 млн. акции.......
                  Нашета е много сложна мисля. Трябва да се отчете не само броя акции. Като купуваме 11 всъщност купуваме микс от компании, така че инвесторите в 11 печелят част от печалбата на акция ако нещата се случат - за сметка на по-ниския риск, докато при Капитал-а всички яйца са в една кошница но пък в по-напреднала фаза на развитие, не само на чертеж. За мен сметките са сложни. Не ми стига акъла за това . Poncho обаче е добър и ако благоволи може да драсне 2-3 реда.
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

                    Направих си труда да видя кога е направена инвестицята на 11 в Dronamics Global UK - 2014г! Информацията е от презентацията на 11 при листването им 2019г. През 2019г Илевън Капитал АД придобива целия портфейл на холандското SPV. Холандското дружество е билднало портфейла си 2012-2016г. Тази инвестиция е направена при оценка на компанията от EUR 1,8mln и както ти казах, наистина е било на етап идеен проект и лист хартия.

                    Нека разгледаме вариант /колкото и малко вероятен да е/ при който Dronamics Global UK литва и се листва на NASDAQ на оценка 30 лв на акция за българското дружество. В този случай 11 ще си вземат 20% carry fee или 6 лв/акция, а инвеститорите в 11 ще спечелят разликата от 0,26лв до 24лв.
                    БГ инвеститорите, които са купили на 1лв или 3лв, дали няма да спечелят повече до 30лв?
                    Много фактори не отчиташ като сравняваш така.11С имат малко над 12% от Глобал. Този % ще спадне след рунда.Имат и SAFE-ве два броя за 150 000 евро при 64 млн. капитализация и един за 100 000 при 125 млн. капитализация.....Най просто казано в пъъъти повече акции парите, от които ще се разпределята между 2,2 млн. акции на 11С....При Капитал имаме малко над 5 млн. лева SAFE при капитализация 125 млн. евро. Пари които ще се разпределят между над 5 млн. акции.......
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                      Или пък ето това



                      Значи дрона литва става голяма сензация цената на компанията скача 10 пъти появява се директен купувач купува контролният пакет, а на Дронамикс Капитал му връщат парите от SAFE по номинал - Найс а?

                      Сега предполагам разбираш колко голяма е разликата между инвестицията на 11С и тази на Скоти
                      Вземи прочети и се информирай за инструмента SAFE.
                      Българският проспект в случая няма голяма роля. Това дружество е SPV без дейност с единствена цел да държи SAFE-a и всички произтичащи бенефити от това.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        11С поне знаят какво имат в момента - Срещу 400к са получили 15 300 000 акции в РЕАЛНОТО дружество Дронамикс Глобъл

                        Това се е случило 2019-та и тогава дрона е летял точно толкова колкото и в момента и не виждам предпоставка за 10х на цената но това е отделна тема че не е луд кой яде баницата

                        А относно прочитането ето какво пише в проспекта защото или аз не мога да чета или четеме различни неща



                        Отделно евентуално увеличение на капитала на Глобъла даже не ми се и коментира

                        Реално аз не мога да видя една клауза в полза на акционерите "Капитала" всичко е направено в полза на "Глобъла" и не виждам сила която да може да ги накара да направя ИПО ако не искат
                        Направих си труда да видя кога е направена инвестицята на 11 в Dronamics Global UK - 2014г! Информацията е от презентацията на 11 при листването им 2019г. През 2019г Илевън Капитал АД придобива целия портфейл на холандското SPV. Холандското дружество е билднало портфейла си 2012-2016г. Тази инвестиция е направена при оценка на компанията от EUR 1,8mln и както ти казах, наистина е било на етап идеен проект и лист хартия.

                        Нека разгледаме вариант /колкото и малко вероятен да е/ при който Dronamics Global UK литва и се листва на NASDAQ на оценка 30 лв на акция за българското дружество. В този случай 11 ще си вземат 20% carry fee или 6 лв/акция, а инвеститорите в 11 ще спечелят разликата от 0,26лв до 24лв.
                        БГ инвеститорите, които са купили на 1лв или 3лв, дали няма да спечелят повече до 30лв?
                        Last edited by the prophet; 29.11.2022, 09:10.

                        Коментар


                        • Или пък ето това

                          В случай че настъпи т.нар. Смяна на контрола, представляваща транзакция или серия от транзакции, в резултат от която се сменя контрола върху Дронамикс Глобъл, независимо дали в резултат от придобиване на повече от 50% от акциите с право на глас, които имат право да определят членовете на съвета на директорите му или друга реорганизация, преобразуване или сходно събитие, в резултат от което досегашните собственици на мажоритарен брой от акциите от капитала на Дронамикс Глобъл губят мажоритарния си контрол, или друга сделка, при която (на практика) всички активи на Дронамикс Глобъл биват прехвърлени или предоставени за ползване на трето лице, Дружеството ще има право да получи парично плащане от Дронамикс Глобъл, равно на инвестираната сума в SAFE инструмента (специални правила се прилагат в Договора за SAFE в случай че Дронамикс Глобъл не разполага с необходимите парични средства, за да заплати пълния размер на инвестираната сума на Дружеството и други инвеститори в Дронамикс Глобъл, при които ще бъде налице и получаване на неплатената сума в съответни акции от капитала на Дронамикс Глобъл).
                          Значи дрона литва става голяма сензация цената на компанията скача 10 пъти появява се директен купувач купува контролният пакет, а на Дронамикс Капитал му връщат парите от SAFE по номинал - Найс а?

                          Сега предполагам разбираш колко голяма е разликата между инвестицията на 11С и тази на Скоти

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

                            Колега, те и 11 няма да знаят колко ще са акциите им /като % от дружеството/ в Dronamics Global UK в случай на liquidity event и след като се конвесртират всички SAFE-ове. 11 и всички собственици на SAFE са с еднакви права и пропорионален дял в компанията според съответната оценка, т.н. cap table. Вземи почети малко по темата.

                            Единствената разлика е в цената и времето на покупката. При условие, че 11 са влезли преди 4 год /не съм сигурен, може и повече/ когато всичко е било само на хартия и идея, а сега ЕК финансира 5 млн. лв безвъзмездно компанията и чакаме тестовия полет до 1м , дали няма логика и цената да е различна?!?
                            11С поне знаят какво имат в момента - Срещу 400к са получили 15 300 000 акции в РЕАЛНОТО дружество Дронамикс Глобъл

                            Това се е случило 2019-та и тогава дрона е летял точно толкова колкото и в момента и не виждам предпоставка за 10х на цената но това е отделна тема че не е луд кой яде баницата

                            А относно прочитането ето какво пише в проспекта защото или аз не мога да чета или четеме различни неща

                            Инвеститорите в Акции следва да обърнат внимание, че възможността за упражняване на привилегията по Акциите е свързана с настъпване на определени условия, а именно с необходимостта от настъпване на IPO събитие. Следва да се има предвид, обаче, че не е налице гаранция, че IPO събитие ще настъпи въобще или ще настъпи в срока, в който съответния инвеститор е планирал да държи инвестицията си в Акциите. В този случай е възможно инвеститорите в Акции да не получат въобще възможност да упражнят привилегията по Акциите и да придобият акции от капитала на Дронамикс Глобъл, съответно да не получат възможност да упражнят привилегията по Акциите и да придобият акции от капитала на Дронамикс Глобъл в срока, в който са планирали да държат инвестицията си в Акциите. Възможно е дори да бъде необходимо да вземат решение на общо събрание на акционерите на Дружеството за ликвидация на Емитента, за да получат припадащия им се дял от имуществото на Дружеството. В тази връзка, поради изисквания срок за осъществяване на ликвидацията съгласно приложимото българско търговско законодателство, е налице риск инвеститорите да получат възвръщаемост от инвестицията си в Акции в по-дълъг от планирания от тях срок или да получат по-ниска от очакваната възвръщаемост от инвестицията си в Акциите.
                            Отделно евентуално увеличение на капитала на Глобъла даже не ми се и коментира

                            Реално аз не мога да видя една клауза в полза на акционерите "Капитала" всичко е направено в полза на "Глобъла" и не виждам сила която да може да ги накара да направя ИПО ако не искат

                            Last edited by 6000; 29.11.2022, 00:42.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              Какво и да им напишеш смисъл няма.

                              Илевън са влезнали в Дрона на 0.26лв и са получили реални акции от Дронамикс Глобъл, а Скоти се хвали че купува Дронамикс Капитал на 3.00лв тоест обещания че някога може и да си купи от реалните акции без въобще да знае към въпросният момент колко всъщност ще са всички акции и колко пъти ще са увеличавани

                              Какъв точно разговор може да проведеш с хора като него?
                              Колега, те и 11 няма да знаят колко ще са акциите им /като % от дружеството/ в Dronamics Global UK в случай на liquidity event и след като се конвесртират всички SAFE-ове. 11 и всички собственици на SAFE са с еднакви права и пропорионален дял в компанията според съответната оценка, т.н. cap table. Вземи почети малко по темата.

                              Единствената разлика е в цената и времето на покупката. При условие, че 11 са влезли преди 4 год /не съм сигурен, може и повече/ когато всичко е било само на хартия и идея, а сега ЕК финансира 5 млн. лв безвъзмездно компанията и чакаме тестовия полет до 1м , дали няма логика и цената да е различна?!?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

                                Благодаря за подкрепата колега! Този документ го пусни в темата за Дронамикс, мисля, че всеки трябва хубаво да прочете минимум 7 - ма и 8-ма страници.
                                Какво и да им напишеш смисъл няма.

                                Илевън са влезнали в Дрона на 0.26лв и са получили реални акции от Дронамикс Глобъл, а Скоти се хвали че купува Дронамикс Капитал на 3.00лв тоест обещания че някога може и да си купи от реалните акции без въобще да знае към въпросният момент колко всъщност ще са всички акции и колко пъти ще са увеличавани

                                Какъв точно разговор може да проведеш с хора като него?

                                Коментар

                                Working...
                                X