IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодит АД (BDT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

    С две думи, просто ти правят хеш на пръста. Както ти правят хеш на паролата, а не ти я държат в плейн текст в базата. Така се надявам повече хора да го схванат.

    п.п. хешът е еднопосочна операция. От 2 еднакви пароли излиза един и същи хеш, но знаейки хеша не може да отгатнеш паролата. Същото е и с пръстите.
    Може дори да се направи като функция на времето, така, че кодираната биометрия да е различно число, всеки път когато се кодира и пак да съответсва еднозначно на конкретен пръстов "отпечатък" т.е. съществува алгоритъм чрез който при всяко сканиране на пръстчето, да дава различен код (защото е генериран по различно време). Дори може кодът да се направи и с различна дължина (функция на данните, като се вкара изкуствен "случаен шум", без това по никакъв начин да пречи на идентификацията, алгоритъмът знае къде е "шумът" и го отстранява) - и всичко това за да се усили защитеността срещу кражба на лични данни, но достатъчно ли е за да кажем, че компанията е технологична, това се питам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julian Sofroniev Разгледай мнение

      Здравейте!

      Тази информация, ще Ви даде по-ясна представа.

      GDPR (ОБЩ РЕГЛАМЕНТ ЗА ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ)

      ЧЛЕН 4

      ОПРЕДЕЛЕНИЯ
      1. „лични данни“ означава всяка информация, свързана с идентифицирано лице или физическо лице, което може да бъде идентифицирано („субект на данни“); физическо лице, което може да бъде идентифицирано, е лице, което може да бъде идентифицирано, пряко или непряко, по-специално чрез идентификатор като име, идентификационен номер, данни за местонахождение, онлайн идентификатор или по един или повече признаци, специфични за физическата, физиологичната, генетичната, психическата, културната или социална идентичност на това физическо лице.
      1. „биометрични данни“ означават лични данни получени в резултат на специфично техническо обработване, които са свързани с физическите, физиологичните или поведенческите характеристики на дадено физическо лице и които позволяват или потвърждават уникалната идентификация на това лице, като изображения или дактилоскопични данни.
      Дактилоскопия е метод за идентификация на човека само по отпечатъците от пръстите, основан на уникалната рисунка на човешката кожа.

      СКАНИРАНЕ И ЗАПИС НА ПРЪСТОВ ОТПЕЧАТЪК

      Устройствата обработват данни от произволно избрани точки от пръст на ръка в еднопосочен шестнадесетичен код, като се снемат между 70 и 80 точки от конкретен отпечатък, посредством математически алгоритъм, който създава вектор за всяка точка в три измерения: широчина, дължина и дълбочина.



      Генерираният код съдържа само частична информация, а не цялостно изображение на пръстов отпечатък. Изображение на пръстов отпечатък не се съхранява никъде!



      Същият не може да бъде възпроизведен в обратен ред или копиран и не позволява да се генерира модел на пръстов отпечатък на съответното физическо лице.

      Технологията, която използваме в BIODIT се различава от процедурата за регистрация, която правят органите за сигурност и полицията, тъй като те правят фотокопие на пръстовия отпечатък, сканират го физически го цифровизират.

      Информацията, съхранявана в системата на Biodit, е в съответствие с Регламента на ЕС (GDPR) 2016/679 от 27.04.2016 г., поради факта,
      че тя не съхранява „биометрични данни“ и цялата система е осигурена с най-високото ниво на сигурност - SSL TLS / 4096b

      Поздрави,


      С две думи, просто ти правят хеш на пръста. Както ти правят хеш на паролата, а не ти я държат в плейн текст в базата. Така се надявам повече хора да го схванат.

      п.п. хешът е еднопосочна операция. От 2 еднакви пароли излиза един и същи хеш, но знаейки хеша не може да отгатнеш паролата. Същото е и с пръстите.
      Last edited by hamorphis; 16.02.2019, 06:33.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Имам тъп въпрос. Биометричните данни водят ли се лични данни и дали се иска съгласие на индивида да му бъдат обработвани. Има ли хипотеза при която някой клиент на хотела да откаже да му ползват пръстов отпечатък и как би влязъл в стаята си?
        Здравейте!

        Тази информация, ще Ви даде по-ясна представа.

        GDPR (ОБЩ РЕГЛАМЕНТ ЗА ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ)

        ЧЛЕН 4

        ОПРЕДЕЛЕНИЯ
        1. „лични данни“ означава всяка информация, свързана с идентифицирано лице или физическо лице, което може да бъде идентифицирано („субект на данни“); физическо лице, което може да бъде идентифицирано, е лице, което може да бъде идентифицирано, пряко или непряко, по-специално чрез идентификатор като име, идентификационен номер, данни за местонахождение, онлайн идентификатор или по един или повече признаци, специфични за физическата, физиологичната, генетичната, психическата, културната или социална идентичност на това физическо лице.
        1. „биометрични данни“ означават лични данни получени в резултат на специфично техническо обработване, които са свързани с физическите, физиологичните или поведенческите характеристики на дадено физическо лице и които позволяват или потвърждават уникалната идентификация на това лице, като изображения или дактилоскопични данни.
        Дактилоскопия е метод за идентификация на човека само по отпечатъците от пръстите, основан на уникалната рисунка на човешката кожа.

        СКАНИРАНЕ И ЗАПИС НА ПРЪСТОВ ОТПЕЧАТЪК

        Устройствата обработват данни от произволно избрани точки от пръст на ръка в еднопосочен шестнадесетичен код, като се снемат между 70 и 80 точки от конкретен отпечатък, посредством математически алгоритъм, който създава вектор за всяка точка в три измерения: широчина, дължина и дълбочина.



        Генерираният код съдържа само частична информация, а не цялостно изображение на пръстов отпечатък. Изображение на пръстов отпечатък не се съхранява никъде!



        Същият не може да бъде възпроизведен в обратен ред или копиран и не позволява да се генерира модел на пръстов отпечатък на съответното физическо лице.

        Технологията, която използваме в BIODIT се различава от процедурата за регистрация, която правят органите за сигурност и полицията, тъй като те правят фотокопие на пръстовия отпечатък, сканират го физически го цифровизират.

        Информацията, съхранявана в системата на Biodit, е в съответствие с Регламента на ЕС (GDPR) 2016/679 от 27.04.2016 г., поради факта,
        че тя не съхранява „биометрични данни“ и цялата система е осигурена с най-високото ниво на сигурност - SSL TLS / 4096b

        Поздрави,



        Коментар


        • Имам тъп въпрос. Биометричните данни водят ли се лични данни и дали се иска съгласие на индивида да му бъдат обработвани. Има ли хипотеза при която някой клиент на хотела да откаже да му ползват пръстов отпечатък и как би влязъл в стаята си?

          Коментар


          • Искам да попитам как е определена оценката на компанията? Извинявам се, ако вече е зададен този въпрос. На мен тази оценка ми се вижда свръх оптимистична (меко казано). Засега виждам една единствена причина за тази оценка и тя е, че “искаме да се продадем скъпо”. Просто не виждам никаква причина освен “розовото бъдеще”. Извинявам се, и аз никога не съм бил “хейтър” като чичо каза, но г-н Софрониев да ни подчертава бъдещите вземания в размер на 90 хиляди ми се стори доста смешно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              тука бъркаш. не по-малко технологична е.
              Може да бъркам. НИкой не е безгрешен, Затова казах лично мнение. Може и моите представи за технологична компания да са различни. Може да слагам високи критерии за технологична компания. Не виждам с какво обаче, освен с пръстов отпечатък ще могат, да развиват. Все пак за Сирма пръстовият отпечатък отдаавна не е проблем и хората залягат на изкуствен интелект за лицево и гласово разпознаване и т.н., може да го пуснат и шах да играе., Освен това винаги могат да се хвърлят в друга насока защото имат универсални програмисти (това като сравнение) Не са казали не са изяли например и твоя пазар със счетоводството, но това според мен изобщо не им е приоритет. Така че за всеки има място под слънцето. А и сголямо любопитство ще наблюдавам как ще се развие този интересен клон на технологията.
              В какво бъркам според теб? Какви са ти мотивите, заради които би ги нарекъл истинска "технологчина компания"? (просто обменяме мисли и идеи, смятам, че е полезно)
              Пак казвам, че желая най-добронамерено - успех за всяка българска компания.!!!
              Last edited by precakanoto; 15.02.2019, 23:12.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                Чичо, за мен е малко погрешно виждането, компанията да се разглежда като технологична, Нито е Сирма, нито е Алтерко. (лично мнение без да е препоръка)
                Все пак се надявам и пожелавам да успеят и да растат с годините
                тука бъркаш. не по-малко технологична е.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                  Чичо, за мен е малко погрешно виждането, компанията да се разглежда като технологична, Нито е Сирма, нито е Алтерко. (лично мнение без да е препоръка)
                  Все пак се надявам и пожелавам да успеят и да растат с годините
                  И аз това им пожелавам !

                  Защо да не ги разглеждам ката технологична и даже иновативна компания.....( за нашите условия)
                  Измислил аларма с пръстов отпечатък....Щот всеки втори GSM и всяка нова кола ги няма тези защити...

                  И аз имам идея - влиза собственика в колата , пърди и колата прави спектроскопски анализ на газовете....
                  Ако съвпадат със заложената в компа вечеря, пали, ако не чака следваща проба и така до насиране....

                  пп Бавно, но сигурно се превръщам в хейтър в тази тема...А не съм такъв човек.....Повече не пиша !



                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                    Колеги,
                    Това да говорим за дивиденти за компания в такъв етап на развитие ми се струва смешно. Тук въпросът е дали ще успеят да растат с темповете, които очакват, за да могат след някоко години да са на печалба, след което ще трябва още финаансиране за последваща експанзия предполагам. Няма как да очакваме дивиденти от стартираща компания.

                    На мен ми е интересно, г-н Софрониев, да ни кажете как виждате бизнеса да кажем след 3 години от гледна точка на бизнес линиите. Кой продукт/ кои клиенти очаквате да са основен локомотив за компанията като тегла от целия бизнес - хотели, отчитане на работно време при бизнес клиенти, индивидуални клиенти или CarSec. И тези приходи как очаквате да се реализират за всяка една група клиенти - разсрочено във времето или еднократно при сключването на договора.

                    Благодаря Ви! И успех!
                    Здравейте!

                    Плановете ни са с набраният капитал от ППП-не, да реализираме първа фаза от Бизнес плана ни, а именно да финансираме развитието на продажбите в следващите 24-36 месеца. Основния фокус първите 18-24 месеца, ще бъде към Испанския пазар, след което, ще се фокусираме към Белгия и Скандинавските държави.

                    Планираме след, като реализираме първата фаза от Бизнес плана ни, да наберем нов капитал, с който да финансираме по-широка експанзия в повече държави в Европа ( Германия, Великобритания, Италия, Франция, Австрия и Турция), Сащ и ОАЕ.

                    Плановете ни са хотелското решение да генерира около 50% от приходите след 2022 година, решението ни Smart door locks да генерира около 20%, системите за Access control & Time attendance 15% и останалите 15% да се генерират от други бизнес линии, като финансовата индустрия и автомобилния сектор.
                    От бизнес линиите, който предлагаме към настоящия момент, само решението ни за хотели се предлага, чрез абонаментен договор 5+5 години ( recurring revenue ). Останалите решения са с 70% авансово плащане при приемане на оферта и 30% преди инсталация.
                    В бъдеще планираме да запазим абонаментния бизнес модел с хотелите, както и да включим още една бизнес линия с абонамент.

                    Поздрави,

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      Направо е дразнещ въпроса за дивидента....
                      Нероден Петко, станал космонавт.....
                      2/3 от хотелите едвам кретат и се съмнявам мутри и мутреси да дадат пари за биометрични системи за контрол, като им е напълно достатъчна и една брава с карта...Дано испанските хотели са цъфнали и вързали....
                      Система за контрол на достъп и работното време с 3 четеца и 6 въртележки до 800 карти е 6 К лв и още 4К за монтаж...Направо не ми се смята колко сгради трябва да направят за да развият този бизнес.
                      За да продадат проект с биометричен контрол, трябва или МО1 или МО2 да пуснат търг за такава система и някой воевода да им е предводител...
                      За МВР не могат да се класират. Там вратите за случайни фирми са затворени преди 20г....

                      В тази тема, колкото повече се пише, толкова повече намалява оптимизма.

                      пп Сори, но не ми излизат сметките, за да дам парите си....
                      Чичо, за мен е малко погрешно виждането, компанията да се разглежда като технологична, Нито е Сирма, нито е Алтерко. (лично мнение без да е препоръка)
                      Все пак се надявам и пожелавам да успеят и да растат с годините
                      Last edited by precakanoto; 15.02.2019, 21:34.

                      Коментар


                      • Направо е дразнещ въпроса за дивидента....
                        Нероден Петко, станал космонавт.....
                        2/3 от хотелите едвам кретат и се съмнявам мутри и мутреси да дадат пари за биометрични системи за контрол, като им е напълно достатъчна и една брава с карта...Дано испанските хотели са цъфнали и вързали....
                        Система за контрол на достъп и работното време с 3 четеца и 6 въртележки до 800 карти е 6 К лв и още 4К за монтаж...Направо не ми се смята колко сгради трябва да направят за да развият този бизнес.
                        За да продадат проект с биометричен контрол, трябва или МО1 или МО2 да пуснат търг за такава система и някой воевода да им е предводител...
                        За МВР не могат да се класират. Там вратите за случайни фирми са затворени преди 20г....

                        В тази тема, колкото повече се пише, толкова повече намалява оптимизма.

                        пп Сори, но не ми излизат сметките, за да дам парите си....

                        Коментар


                        • Колеги,
                          Това да говорим за дивиденти за компания в такъв етап на развитие ми се струва смешно. Тук въпросът е дали ще успеят да растат с темповете, които очакват, за да могат след някоко години да са на печалба, след което ще трябва още финаансиране за последваща експанзия предполагам. Няма как да очакваме дивиденти от стартираща компания.

                          На мен ми е интересно, г-н Софрониев, да ни кажете как виждате бизнеса да кажем след 3 години от гледна точка на бизнес линиите. Кой продукт/ кои клиенти очаквате да са основен локомотив за компанията като тегла от целия бизнес - хотели, отчитане на работно време при бизнес клиенти, индивидуални клиенти или CarSec. И тези приходи как очаквате да се реализират за всяка една група клиенти - разсрочено във времето или еднократно при сключването на договора.

                          Благодаря Ви! И успех!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                            Здравейте, г-н Julian Sofroniev! Какво Ви е мнението за практиката компании като Софарма, Корадо, скоро и Градус които разпределят дивидент два пъти в годината. Обмисляте ли вариант Биодит също да разпределя дивидент ?
                            Без да звучи като заяждане, но въпроса беше зададен два пъти по-надолу.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                              Здравейте, г-н Julian Sofroniev! Какво Ви е мнението за практиката компании като Софарма, Корадо, скоро и Градус които разпределят дивидент два пъти в годината. Обмисляте ли вариант Биодит също да разпределя дивидент ?


                              Има поне пет отговора надолу в темата! - съжалявам за остротата

                              Коментар


                              • Здравейте, г-н Julian Sofroniev! Какво Ви е мнението за практиката компании като Софарма, Корадо, скоро и Градус които разпределят дивидент два пъти в годината. Обмисляте ли вариант Биодит също да разпределя дивидент ?

                                Коментар

                                Working...
                                X