IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодит АД (BDT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

    Ако един мажоритар ще гради имидж, няма да си играе на надлъгване със собствените си инвеститори, че да си прибере в джоба едни 200к. Щеше да е най-прозрачно да беше оставил правата на аукциона, а не да си играем на тука има, тука няма при търговията. Хитро го изигра от лична гледна точка, защото изкара максимална облага за себе си, но загуби дългосрочно, защото облагата бе за сметка на инвеститорите му.

    -Ако този мажоритар е разбрал и видял вече "тавана си" ,- ко праЙ тогиз...
    Затваря кафеза от вън и колкото толкова...- това е дериджето;
    -в политиката повече!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

      Той ли ти бръкна у джоба или сам си даде да те еват?
      Ако един мажоритар ще гради имидж, няма да си играе на надлъгване със собствените си инвеститори, че да си прибере в джоба едни 200к. Щеше да е най-прозрачно да беше оставил правата на аукциона, а не да си играем на тука има, тука няма при търговията. Хитро го изигра от лична гледна точка, защото изкара максимална облага за себе си, но загуби дългосрочно, защото облагата бе за сметка на инвеститорите му.

      Коментар


      • Г-н Софрониев, или сте наивен или ни смятате нас инвеститорите за наивни.
        1:Незабавно се откажете от илюзорния ангажимент да оправите Българската бизнес среда по този начин който е анти вариант.
        2:Извинете се и оправете бакиите в които забърквате толкова много хора инвестирали в Биодит.
        Риска от инвестиция е ясен за всеки от нас но никой не инвестира за да губи а за да изкарва дивидент от това и в същото време да подпомогне бизнеса.
        Компанията която е получила доверие и чужди средства за да създаде даден продукт и го продаде на пазара трябва да е отговорна и предприемчива.

        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа
        Last edited by Gyorev2023; 15.02.2023, 16:11.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
          За мен е втора черна точка на Софрониев след последното увеличение. На презентацията тогава каза, че имало големи инвеститори искащи да запишат (което не се случи). Първите дни някой буташе правата нагоре, докато никой голям не продаваше, след което почна да дава в последните дни като постигна максимална цена за себе си. С това записалите платиха едни 15-20% над емисионната. Той си изкара едни 200к поне от права, но остави горчивия вкус у нас.
          Той ли ти бръкна у джоба или сам си даде да те еват?

          Коментар


          • За мен е втора черна точка на Софрониев след последното увеличение. На презентацията тогава каза, че имало големи инвеститори искащи да запишат (което не се случи). Първите дни някой буташе правата нагоре, докато никой голям не продаваше, след което почна да дава в последните дни като постигна максимална цена за себе си. С това записалите платиха едни 15-20% над емисионната. Той си изкара едни 200к поне от права, но остави горчивия вкус у нас.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от p Разгледай мнение
              Да, ако има нещо позитивно от тази новина, то това е единодушието по темата.
              Нещо, което мнооого рядко се случва.
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение
                Добро социологическо проучване се е получило сред таргет групата.
                ------
                Менторите нашепват: Правете се на луди!
                Да, ако има нещо позитивно от тази новина, то това е единодушието по темата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                  Любопитното е и това, че им се даде възможност на компаниите от Бийм пазара да набират до 8млн. евро, но пък и набирането и увеличението на капитал ще им става все по трудно. Пазара отрезня и инвеститорите много ще се замислят преди да инвестират в такива компании !
                  Да. Сериозен удар по Бийм пазара. Вече няма гаранция че следващите листнати няма да се заиграят с лични проекти. Каква ирония само.
                  Господин Софрониев още не е започнал да консултира новата формация, а бизнес средата вече се променя.
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Аз желая успех на компанията защото имам индиректно участие. Но също споделям мнението на колегите по-долу. Право на всеки е са участва в политиката и да изразява мнението си. И да защитава идеите си. Особено ако имаш успешен бизнес без държавни поръчки и обръчи.Даже бих насърчил повече такива хора да участват.НО......тук търсиш доверие от хора, които ти поверяват собствените пари.Спестяванията си.Белите пари за черни дни.Нормалните хора, които имат достатъчно акъл да не вярват в НоЙ...Мойсей....и други библейски герои и да поемат грижата за самите себе си в своите ръце. Ние внимаваме на кого поверяваме парите си. Участието и то така публично заявено в сарайско-библиотекарски проект с име "ДобротоИТН" ...НЕ Е добра идея.НЯМА да направите добро нито на обществото, нито на акционерите си с участието в политическия инжинеринг на Стамболийски 45, създаден с единствената цел за пореден път да разсее политическата енергия за измитане на боклуците....
                    Last edited by B.Graham; 15.02.2023, 10:48.
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Добро социологическо проучване се е получило сред таргет групата.
                      ------
                      Менторите нашепват: Правете се на луди!

                      Коментар


                      • Сам да си причиниш такава репутационна щета
                        за мен е или пълна делюзия или по-вероятно
                        някаква зависимост
                        не знам кое от двете е по зле

                        Коментар


                        • Последно пиша по този въпрос и приключвам. Ще припомня случай от преди 6 - 7 години, когато София Комерс направиха инвестиция за разработване на въглищен басейн близо до Лом мисля. Тогава започна също толкова разгорещена дискусия във форума че компанията се отклонява от основната си дейност. Само след няколко дни от СК ЗК без никакви оправдания веднага се отказаха от инвестицията само поради недоволството на дребните акционери във форума. Изключително мъжка и отговорна позиция към акционерите си. От тогава до сега не спряха да ни радват. Според мен има голяма разлика в това да сме прави и в това да мислим че сме прави. Нещата в държавата ще се отправят само когато хората започнат да вършат работата си добре, не когато влизат в политиката.
                          Не пропускайте шанса да се вслушате в хората гласували Ви доверие с парите си Г-н Софрониев.
                          Вашият просперитет е и наш също, затова на ваше място бих се съобразил с мнението на съдружниците си с които заедно вървим по пътя напред.
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Записах дялове в тази компания и защото видях че фаундъра й е подкрепен от двама коректни инвеститори(Н. Мартинов и Х.Христов).
                            С парите от първото увеличение обещаваха експанзия, но поради различни причини ги изхарчиха за друго.
                            С парите от второто увеличение пак експанзия обещаха и големи ръстове на бизнеса, а 6 месеца по-късно виждам фаундъра застанал между две библиотекарски отломки, регистриращ коалиция с име близко до името на водещо обединение в явен опит да отлее гласове от тях...

                            Аз си мислех, че 6 месеца след увеличението, човека е на самолета/влака между Валенсия и Париж натискайки за развитие на инвестицията(все пак такава битка водеше да се листва и получи парите ни на Бийм пазара), а той в завера с хора опитващи се до скоро да бавят каквато и да е реформа и промяна.
                            Няма нужда от повече приказки/закуски тук - след две години обещания е време за РЕЗУЛТАТИ.
                            Какво стана с месечната информация, която обещахте декември? Поредното неизпълнено обещание.
                            Не вървят ли нещата в Испания така както очаквахте, че се захванахте с тези нечестивци?
                            Декември на доста от въпросите г-н Софрониев отговаряше - "...Очаквайте новини", е дочакахме ги...

                            Дано си струват парите , които са ви обещали в замяна на репутацията ви

                            С тези нови приятели успех не бих ви пожелал, а само хубав ден!

                            п.п. Ама казвайте ги преди пускане на акции тези идеи - не след като ни вземете парите. По време на презентациите никъде не чух, че след СПОто мислите да сте говорител на политическо обединение и да обикаляте ТВ студия и т.н. Като ви слушаше човек ще си каже че толкова са напращели нещата в Биодит, че само малко средства трябват и избухвате. А след увеличението сложихте там някакво момче с история на рецепционист в хотел да движи нещата в Испания(да има там нещо срещу набраните 1.7млн.лв) и вие вече нови предизвикателства захванахте ...

                            п.п.п. И понеже съм почнал - още една забележка: Декември няколко пъти казахте, че имате над 600 акционера(имам го на запис). Всъщност са под 500 - доста свободно се заигравате с информацията - дано поне другото казано от вас да е било по-вярно.

                            п.п.п.п. колкото до анонимността - на БФБ останахме стотина доста лъгани участници и почти всички се познаваме, по скоро вас не съм виждал никъде по общите събрания преди да започнете да предлагате акции на Биодит, през тези 15г.за които често споменавате.
                            ​​​​​​
                            Спирам, че само се ядосвам на наивността си!!!
                            Last edited by tony1975; 15.02.2023, 09:07.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение

                              Днес влязох по-сериозно тук, тъй като виждам потенциал в бизнеса ви. Бих дошъл на срещата, за да чуя позицията ви и плановете за развитие. Следя с интерес!
                              Където влезеш, е най-добре да се излиза. Просто наблюдения и статистика. Не е заяждане

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение
                                Г-н Софрониев,
                                Вие искате да подпомагате бизнеса в България с Каримански ? Държа да Ви кажа, че съдебната ни система е мнооооого по-важна за инвестициите, за растежа и за бизнеса от BEAM пазара. В тази връзка, защо не подкрепите и Гешев/ Доган/ Пеевски за съдебна реформа ? А когато оправите България с Каримански и групировките, започнете да оправяте и света с пУтлер и кИм с нашите пари!
                                Оправдавате се, че форумът бил анонимен и предпочитате лични срещи на които ще се явявате "когато и където поискате". Мога да Ви уверя, че изчетох последните 20-тина мнения и че НИКОЙ от пишещите НЕ е анонимен! Казвам се Михаел Бракадаснки /доколкото знам съм единствен с тези имена, телефонът ми е 0889 366233/. Ако желаете да разберете имената и телефоните на всички останали, които са ви ПОВЕРИЛИ ПАРИТЕ си, мога да Ви съдействам, за да разберете, че това оправдание за анонимност е меко казано неоснователно! На тези срещи ще ни облъчвате колко читав е Каримански ли, какво ? Няма какво да си кажем - ние сме Ви дали пари и очакваме ВЪЗВРАЩАЕМОСТ, ДИВИДЕНТИ!
                                Относно това дали ще се кандидатирате за депутат - и да се кандидатирате, и да не се кандидатирате, Вие нямате абсолютно никакъв шанс да станете /ако искате, може да се обзаложим!/, така че това не е аргумент. Важното в случая е на чия позиция заставате! На всички е ясно, че Вие заставате на страната на лошите! Тук обаче не сме идиотчета, които могат да бъдат убедени срещу закуска, вечеря, 100 лева и т.н., че небето е червено!
                                Имам малко акции пряко и косвено, но след тези идиотщини предпочrтам да загубя пари отколкото подобни хора да просперират.

                                П.П. Не забравяйте, че досега Вие само сте взимали пари и сте длъжник! Не сте върнали нищо, за да предприемате авантюри! Просто не можете да си го позволите. А ако искате да се вживявате на политик, има начани да ни обезщетите и да се заигравате с когото си поискате .
                                +1

                                Участието на тандемът Каримански- Митева в изборите НЕ Е за да мине прага и вкарат депутати в НС. Участието им е ,ЗА ДА отклонят колкото могат гласове от ПП -ДБ.
                                Жалко е, че знаейки това, Софрониев, с иначе благовидни намерения, участва в този ченгеджийски проект.
                                И както бе споменато от колега по-долу -
                                Доверието трудно се гради и лесно се руши.
                                Жалко...

                                Коментар

                                Working...
                                X